تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - هنر و فرهنگ مردم منطقه باید به عموم شناسانده شود
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

بخشدار ساربوک؛

هنر و فرهنگ مردم منطقه باید به عموم شناسانده شود

 هنر و فرهنگ مردم منطقه باید به عموم شناسانده شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :اسماعیل بلیده ای در جلسه ساماندهی، تولید، فروش و آموزش صنایع دستی که در بخش ساربوک برگزار شد افزود: هنر و فرهنگ مردم منطقه باید به عموم شناسانده شود و باید طوری معرفی شود که منبع درآمدی هم برای صنعتگران بخش نیز باشد.
بلیده ای ادامه داد: متاسفانه هنر در منطقه ما جایگاه آن چنانی پیدا نکرده و هنرمندان برای تامین معاش زندگی به مشاغل دیگری روی می آورند.

به گفته وی، هدف از تشکیل این جلسه شناسایی افراد صنعتگر، ایجاد اشتغال و بازار کار دائمی برای آن ها که لازمه آن انجام برنامه ریزی و در اختیار قرار دادن ساختمان جهت معرفی و فروش صنایع تولیدی می باشد.
بلیده ای بیان کرد: باید به صنعتگران اعتماد به نفس داده شود تا هیچگونه دغدغه دیگری نداشته باشند.
بخشدار ساربوک در پایان خاطرنشان کرد: شرکت تعاونی و دهیاری های بخش گام بزرگی با در اختیار گذاشتن مکان و سرمایه برای تحقق و شکوفایی این امر برداشته اند و امیدواریم در آینده ای نه چندان دور شاهد پیشرفت و ترقی صنعتگران و صنعتگری باشیم.
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نیکشهر نیز در این جلسه گفت: بحث اشتغال از دغدغه های اصلی شهرستان می باشد و آثاری که در شهرستان داریم زبان زد عام و خاص می باشند.
خیرالنساء امیری افزود: آموزش های قبلی صنایع دستی بصورت خانگی بوده که بازدهی چندانی نداشته ولی در ادامه مرکزی با تجهیزات کامل جهت بحث آموزش خانگی ترویج صنایع دستی راه اندازی شده تا بتوانیم تولید و بازاریابی دقیقی داشته باشیم.
امیری ادامه داد: اوایل سال 94 یک سری اعتبارات بصورت وام به صنعتگران جهت ساماندهی به وضعیت رفاهی و تولیدی در نظر گرفته شده که بزودی در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نیکشهر در پایان گفت: با توجه به قرار گفتن بخش ساربوک در بین نیکشهر و قصرقند باید مرکز آموزشی تولید و فروش صنایع دستی راه اندازی شود.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط سرپرست شهرداری ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ