پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

بلوچ پرس گزارش می دهد؛

اهالی روستای 1900 نفری چندوكان لب رودخانه كاجو در حسرت آب می باشند

اهالی روستای چندوكان بزرگترین روستای بخش ساربوك از توابع شهرستان قصرقند با بیش از 1900 نفر جمعیت که در كنار رودخانه كاجو ساكن هستند آب برای خوردن هم ندارند.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :به نقل از بلوج پرس، تشدید بحران آب در شهرستان قصرقند بخش ساربوك به اندازه ای است که حل این بحران به مطالبه اصلی اهالی این بخش تبدیل شده است و گمان می رود با ادامه بحران بی آبی در بعضی از روستاهای شهرستان بر برخی چالش ها از جمله خالی از سکنه شدن روستا ها بویژه روستای چندوکان كه روستای پاک عاری از معتادین مواد مخدر لقب گرفته منجر شود.


خبرنگار بلوچ پرس امروز در پی دعوت اهالی روستای  چندوکان از توابع بخش ساربوك به این روستا رفت تا از نزدیک مشکلات روستاییان را مشاهده و به گوش مسئولان برساند.

سعید محمد رئیسی وبلاگ نویس و فعال عرصه خبری روستای چندوکان در این باره گفت: چندوکان دارای جمعیت 1900 نفری است و در حال حاضر در طول یک هفته فقط دو مرتبه آب از روستای همجوار حاجی آباد برای روستای چندوکان فرستاده می شود که با وجود ۵ محله به صورت هر نیم ساعت به یک محله آب اختصاص دارد.

وی اظهار داشت: مشکل قعطی آب آشامیدنی به حدی است که اعضای شورا، دهیار و مردم این روستا در ماهای گذشته نامه ها و پیگیری های زیادی به اداره آب و فاضلاب روستایی ارسال کردند ولی تاکنون مشکل حل نشده است.

وی گفت: این اعلام نارضایتی ها حکایت از کمبود شدید و قطعی آب آشامیدنی دارد به گونه ای که در برخی از محله ها مردم با افت خیلی شدید فشار آب مواجه هستند و به بعضی از محله ها آب آشامیدنی نمی رسد.

وی افزود: برای حل مشكل آب روستا باید چندوکان هم از نظر چاه و مخزن آب با روستای حاجی آباد جدا شود و برای حل فعلی مشكل آب مدیریت آب مهمترین مسئولیت میباشد كه باید جانب حق و عدالت رعایت شود و به رغم مجاورت روستای چندوکان با رودخانه کاجو همیشه کام ساکنان روستا تشنه یک دل سیر از آب است که بتواند آن را بدون دردسر و به راحتی نوش جان کند، اما با همه تلاشهایی که مسئولان ادعای انجام آن را دارند هنوز هم بسیاری از روستاها با بی آبی، کمبود و افت شدید آب و حتی قطعی های مکرر مواجه اند، اهالی همچون روستای «چندوکان» اهالی چشم به شیر فلکه های آب دوخته اند تا شاید با باز و بسته شدن سرپیچ هایشان اندک آبی در کامشان ریخته شود و تلخی تشنه کامیشان را بشوید و با خود پائین ببرد.

وضعیت آب آشامیدنی در روستای چندوکان به‌ گونه‌ای شده که برخی از اهالی این روستا مهاجرت به شهر را بهترین راه برای غلبه بر این مشکل تشخیص داده‌اند و برخی از مردم و اهالی روستا از بی آبی ابراز نارضایتی و گلایه کرده‌اند و خواستار حل سریع این معضل جدی شده اند.

منصور بلوچی دارای مدرك ارشد ادبیات  یکی از اهالی این روستا در این خصوص گفت: قطعی و نبود آب آشامیدنی در این روستا به گونه‌ای است که تاکنون چنین وضعیت نابسامانی را در طول سالیان گذشته در این روستا تجربه نکرده بودم.

وی افزود: قطعی آب در این روستا خانواده ‌ها و روستائیان را در سختی و تنگنا برای جستجوی حتی یک گالن ۲۰ لیتری آب شرب سالم قرار داده است.

وی بیان کرد: این در حالی است که تاکنون هیچ یک از مسئولان اقدام مناسبی برای حل و کاهش این معضل اساسی انجام نداده ‌اند.

نائب بلوچ مدیر وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی روستای چندوکان  نیز در این باره گفت: قطع مکرر و نبود آب آشامیدنی سالم آب در این منطقه حتی موجب بروز مشکلات خانوادگی در خانواده‌ها شده است.

وی افزود: در طول شبانه‌ روز از یک طرف درد بی‌ آبی و قطعی آب ذهن و فکرم را مشغول کرده و از سویی آماج سرزنش‌ های خانواده خویش برای بروز چنین معضلی قرار گرفته ‌ام.

وی با بیان اینکه تنها تانكر آب رسانی سیار آب و فاظلاب كه به خانوار ها آب توزیع میكرد بر اثر تصادف كه منجر به فوت دو نفر شد هنوز توقیف است و مردم این روستا دیگر تحمل سختی‌ ها و مشکلات کمبود آب آشامیدنی را ندارند از مسئولان و متولیان امور در شهرستان قصرقند و بخش ساربوك خواستاریم تا در این راستا چاره‌ای بیاندیشند.

دهیار روستای چندوکان نیز گفت: شاید باور کردنش سخت باشد که مردمی در کنار رودخانه كاجو زندگی کنند و همیشه تشنه نوشیدن آب باشند، سالهاست که از نعمت آب آشامیدنی محرومند و انگار کسی نمی خواهد فکری به حال مردم این روستا کند.

لیاقت علی بلوچزاده افزود: انتظار مردم این روستا است که مسئولین تدابیری بیاندیشند تا مردم در زمینه آب آشامیدنی به ویژه در ماه مبارک رمضان با این گرمای طاقت فرسا و افت شدید برق مواجه نباشند و تقاضا داریم در صورت امکان از چاه جدید که حفر شده از چاه میرآباد مستقیما آب به روستای چندوکان توزیع شود تا مردم در مضیقه نباشند.


http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030311-2.jpg


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط سرپرست شهرداری ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ