پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

فرماندار شهرستان قصرقند در مراسم آغاز بکار نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان؛

شهرستان قصرقند هنرمندان فراوانی دارد که باید این هنرمندان شناسایی و ساماندهی شوند

نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند همزمان با آخرین روز از هفته دولت با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولین محلی افتتاح شد.
  http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030915-1.jpg
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :فرماندار شهرستان قصرقند در مراسم آغاز بکار نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اظهار داشت: شهرستان قصرقند هنرمندان فراوانی دارد که امروزه شاهد هنر نمایی هنرمندان این شهرستان در شهرستان های همجوار هستیم، باید این هنرمندان شناسایی و ساماندهی شوند تا در مرکز شهرستان فعالیت کنند.
حمیرا ریگی افزود: توسعه پایدار به این معنا نیست که فرهنگ و هنر چندین هزار ساله را زیر پا بگذاریم بلکه باید از فرهنگ خودمان صیانت کنیم و اجازه ندهیم فرهنگ هزاران ساله ما محو و فرهنگ چند صد ساله غرب جایگزین شود.
ریگی خاطر نشان کرد: با توجه به پیشینه طولانی شهرستان قصرقند و وجود هنرمندان فراوان در همه رشته ها و زمینه ها،نام این شهرستان را سرزمین "هنر و همبستگی" برگزیدیم و این نام زیبنده این شهرستان است و نیکو باد این نام، و قبل از اینکه نمایندگی فرهنگ و ارشاد در شهرستان مستقر شود اقدامات و عملکرد های بسیاری از جمله کلاس های موسیقی، سینما،شب شعر های متعدد و محفل های انس با قرآن را در شهرستان شاهد بودیم.
وی ادامه داد: یکی از امتیازات و محاسن شهرستان قصرقند همراهی و همکاری علماء و روحانیون و سایر اقشار با هنرمندان می باشد که امروز هم در این مراسم شاهد حضور علمای گرانقدر هستیم و در این رابطه نگرانی نداریم و این عزیزان را حامی خود میدانیم و از آقای بلوچ نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند هم میخواهیم در بحث کانون های فرهنگی و هنری مساجد بیشتر فعالیت کند و طبق قولی که مدیر کل هم دادند این نمایندگی بزودی در کمترین زمان به اداره ارتقاء پیدا میکند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم خانم حمیرا ریگی فرماندار شهرستان قصرقند را فرمانداری فرهنگی و هنری دانست و گفت: ایشان جلوتر از ما بستر های فرهنگی و هنری را در شهرستان آماده کرده است که این اقدامات نشان دهنده این است که فرماندار حامی فرهنگ و هنر میباشد.
حسین مسگرانی تصریح کرد: چنانچه به فرهنگ توجه شود حوزه های اقتصادی مرتفع خواهند شد.
مسگرانی ضمن تبریک به نخستین نماینده فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند گفت: قصرقند ذخایر فرهنگی و هنرمندان زیادی دارد که باید نگاه ویژه ای به این هنرمندان صورت گرفته شود.
وی اظهار داشت : در بحث ثبت و ساماندهی سایت ها در استان فقط 11 سایت مجوز دارند و سایت هایی که مجوز ندارند و فعال هستند فراوانند که باید برای اخذ مجوز اقدام کنند.
مولوی فضل الله رئیسی امام جماعت مسجد نور ساربوک به نمایندگی از علمای اهل تسنن نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و فرماندار شهرستان قصرقند جهت پیگیری استقرار نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان قصرقند گفت: تلاشها و فعالیت های حوزه فرهنگ و هنر در بخش ها و روستاهای کوچک نیز باید گسترش یابد و بی شک افتتاح نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان قصرقند می تواند نقش مهمی در ارتقای فعالیت های فرهنگی و هنری، تجمع هنرمندان و اجرای برنامه های متعدد و با کیفیت را فراهم آورد.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم دفتر مرکزی نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند با حضور مسئولان افتتاح و علی بلوچ به عنوان نماینده فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند معرفی و منصوب شد، علی بلوچ هنرمند نام آشنا و بومی شهرستان قصرقند پیش از این در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیکشهر مشغول به فعالیت بود.

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030915-1.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030915-2.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030915-3.jpg

شهرستان قصرقند هنرمندان فراوانی دارد که باید این هنرمندان شناسایی و ساماندهی شوند


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط سرپرست شهرداری ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ