تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - باردید از روستاهای عشایری
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 شهریور 1394
بخشدار ساربوک به همراه رئیس امور عشایر شهرستان قصرقند از دورترین روستای این بخش، روستای «کمرزه» که مسافتی طولانی و راه صعب العبوری دارد، بازدید کردند.

بخشدار ساربوک و رئیس اداره امور عشایری شهرستان قصرقند از روستای های عشایری مسیر سد زیردان بازدید کردند
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :بخشدار ساربوک در بین مردم روستای کمرزه هدف از بازدیدها و نشست های صمیمی بین روستاییان را تحقق شعار دولت و ملت همدلی و هم زبانی خواند و گفت: بنا داریم این نشست ها و بازدیدها را بیشتر شود تا از نزدیک مسایل و مشکلات را لمس و نسبت به رفع آن اقدام کنیم.
اسماعیل بلیده ای افزود: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به روستاییان و بالاخص عشایر عزیز دارند و در این مدت با پیگیری و حمایت های فرماندار شهرستان خدمات بسیار ارزنده ای برای این قشر از جامعه ارائه شده است.
وی ادامه داد: لایروبی و احیاء چشمه های آب آشامیدنی، پیش بینی طرح هادی، بازسازی کانال انتقال آب کشاورزی، احداث مدرسه، تامین آب و برق از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید در این روستاها بوده است
بلیده ای در ادامه بر پیگیری سایر مشکلات روستاییان از سوی مدیران ادارات تاکید کرد.
وی به خدمات دولت در زمینه عمران و آبادانی روستاها اشاره کرد و آن را در مقایسه با دولتهای قبل بی نظیر خواند.
بخشدار ساربوگ از مردم خواست نسبت به ادامه تحصیل فرزندان خود توجه ویژه ای داشته باشند و گفت: با برنامه ریزی سعی در شناسایی افراد بازمانده از تحصیل و ترقیب به ادامه تحصیل این عزیزان خواهیم کرد.
بلیده از مردم خواست نسبت به استفاده از بیمه اجتماعی روستاییان و بیمه کردن احشام توجه بیشتری داشته باشند.
رئیس اداره امور عشایر شهرستان قصرقند در حاشیه بازدید در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس گفت: عشایر شهرستان قصرقند با جمعیت بالغ بر 6200 نفر، 10 درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می دهند که در سه بخش شهرستان بصورت پراکنده و یا اسکان یافته بصورت خودجوش و هدایتی زندگی می کنند.
سلمان قدوسی افزود: خدمات بسیار مهمی در سال های گذشته به عشایر ارائه شده است اما بدلیل پراکندگی بسیاری از عشایر و دوری و صعب‌العبور بودن مناطق هنوز به خدمات زیادی نیاز دارند تا سطح زندگی عشایر شهرستان به حد متوسط جامعه برسید.
وی ادامه داد: از سال گذشته با پیگیری های فرماندار شهرستان، بخشداران و همکاری و مساعدت دستگاه های اجرایی سطح شهرستان بعضی از مشکلات عشایر خصوصاً در بخش ساربوگ از جمله بازگشایی راه رگدپ جدید به سد زیردان، احداث مدرسه دو کلاسه در منطقه عشایری تحتی و همچنین برق رسانی به مناطق خدا آباد، تحتی و سروش مرتفع شد که ضمن تشکر از این عزیزان تقاضا داریم در سال جاری نیز که به فرمایش مقام معظم رهبری به سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی مسمی شده است جهت برطرف کردن مشکلات عشایر عزیز در بخش های کشاورزی، دام، منابع طبیعی، سلامت و واکسیناسیون دام با ما در اداره امور عشایری همکاری کنند.
قدوسی اظهار داشت: با توجه به اینکه شغل اصلی عشایر دامداری است ترویج بیمه دام در مناطق عشایری می تواند تضمین کننده امنیت شغلی و بقای زندگی این قشر تولید کننده باشد که تاکنون بیش از 6000 راس دام سبک عشایر شهرستان پلاک کوبی و بیمه شده است. 
وی افزود: در سال گذشته در راستای تامین روشنایی و ترویج انرژی های پاک جهت جایگزینی سوخت های فسیلی و حفظ محیط‌ زیست، فانوس خورشیدی در بین 50 خانوار عشایری با اولویت خانوارهای کپرنشین و کوچنده ایی که بیشترین سهم بیمه دام را داشتند، توزیع شد که این فانوس ها در طول روز در مقابل نور خورشید قرار گرفته و انرژی خورشیدی را در سلول های خود جذب و ذخیره می کنند و در شب هنگام از طریق یک یا دو رشته لامپ هالوژنی که در داخل دستگاه قرار گرفته است نور افشانی می کنند.
رئیس اداره امور عشایر شهرستان قصرقند ادامه داد: همچنین در سال گذشته با توجه به خشکسالی های اخیر و فقر مراتع 15 تن کنسانتره و علوفه دامی با اعتبار 150 میلیون ریال در بین 200 خانوار عشایری توسط اداره امور عشایر شهرستان توزیع شد.
قدوسی گفت: با توجه به اینکه 200 خانوار عشایری مناطق عشایری بخش ساربوگ به صورت مستمر بوسیله تانکر سیار آبرسانی می شوند، در سال گذشته با بهسازی چشمه و انتقال آب بطول 10 کیلومتر، مشکل آب شرب 20 خانوار منطقه عشایری سروش با اعتبار 200 میلیون ریال مرتفع و دیگر نیازی به آبرسانی سیار در این منطقه وجود ندارد.
وی در پایان اظهار داشت: با بررسی و بازدید به عمل آمده از مناطق عشایری تحتی، رگدپ جدید و سارتاپ مشکل آب شرب این مناطق به زودی مرتفع خواهد شد.
گفتنی است در این بازدید عشایر ضمن ابراز خوشحالی از حضور مکرر بخشدار و مسئولین، از این عمل مسئولین استقبال کرده و به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030963-1.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030963-2.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030963-3.jpg


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط سرپرست شهرداری ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ