پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

گزارش بلوچ پرس از جاده مرگ در قصرقند:

پیچ جاده روستای مورتینس همچنان قربانی می گیرد/چهار کشته و 5 مصدوم در جاده مرگ هشداری به مسئولان است / تا کی باید شاهد قربانی شدن عزیزانمان باشیم؟


جاده فوق راه ارتباطی اصلی مسیر قصرقند به نیکشهر است و روستای هدف گردشگری مورتینس در این مسیر قرار دارد، روستایی که روزانه پذیرای صدها مسافر و گردشگر است که عمدتا برای تفریح و گردش به این روستا سفر می کنند که ناگزیرند از همین مسیر متعارف که مسیر بسیار پر خطر و ناامن از نظر زیرساخت های یک راه مناسب است تردد کنند.

  پیچ جاده روستای مورتینس همچنان قربانی می گیرد/چهار کشته و 5 مصدوم در جاده مرگ هشداری به مسئولان است / تا کی باید شاهد قربانی شدن عزیزانمان باشیم؟

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، در نزدیکی روستای مورتینس پیچ بسیار خطرناکی وجود دارد که یک هفته قبل بر اثر واژگون شدن خودرو به علت عدم استاندارد پیچ فوق دو نفر از جوانان بخش ساربوک شهرستان قصرقند بنام های خالد بلیده و رضا بلوچزهی را به کام مرگ فرستاد، مادری جوان اکنون از این تصادف باقی مانده آن هم در حالی که به علت شدت جراحات، چندین مرتبه است زیر تیغ جراحی می رود مادری که همسر را برای همیشه از دست داد و فرزند دلبندش هم در بیمارستان به علت شکستگی دست بستری است و خانواده هایی که رخت سیاه را برای یکسال بر تن دارند...
مردم ساربوک هنوز غرق در عزا و ماتم دو نفر از جوانان خودشان بودند که عصر روز جمه هم تصادف شدیدی میان یک دستگاه خودروی پژو 405 با یک موتور سیکلت که سرنشین موتورسیکلت پدر و دختر ده ساله اش بودند (یونس ریسی و دخترش الناز رییسی) که آمار کشته ها را به چهار نفر رساند این تصادف موجب واژگونی خودرو و زخمی شدن سه سرنشین خودرو نیز شد.
جاده فوق راه ارتباطی اصلی مسیر قصرقند به نیکشهر است و روستای هدف گردشگری مورتینس در این مسیر قرار دارد، روستایی که روزانه پذیرای صدها مسافر و گردشگر است که عمدتا برای تفریح و گردش به این روستا سفر می کنند که ناگزیرند از همین مسیر متعارف که مسیر بسیار پر خطر و ناامن از نظر زیرساخت های یک راه مناسب است تردد کنند.
وضع جاده های روستایی نیکشهر به قصرقند به علت زیاد بودن نقاط حادثه خیز تعریف چندانی ندارد ولی دریغ که اراده ای برای پردازش به این مشکلات دیده نمی شود و اگر هم در مواردی کسی سخنی می گوید بیشتر حرف زده است تا یک اراده مبتنی بر کردار.
به عنوان نقش نظارتی که نماینده مجلس می تواند بر فرآیندهای امور اجرایی و اجرای قوانین موضوعه کشور داشته باشد باید به نماینده چابهار، نیکشهر و قصرقند هم این نکته را یادآوری کرد که مردم این دیار حضور شما در خانه ملت را برای بهبود زیست و معیشت خودشان می خواهند و رای شان را هم به همین دلیل برای شما به صندوق ریخته اند تا از منافع شان در مرکز پیگیری کنید.
باید از نماینده چابهار این سوال را پرسید که آیا اخبار مرگ و میرهای جاده ای این منطقه به شما نمی رسد؟ چرا در راستای همان نقش نظارتی تان وزارت راه و شهرسازی و اداره کل آن در استان را به چالش نمی گیرید؟ چنانچه این خبرهای ناگوار بدست شما نمی رسد خدمت شما نماینده مردم عرض کنیم آبنمای فعلی که مشهور به قتلگاه شده چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است، چرا در اولین بارندگی کاملاً تخریب شد؟! چه دستانی در این پشت پرده حضور داشتند؟! کدام کارشناس فنی ناظر این پروژه ها بوده است؟! چه نظارتی داشته که آبنمای فوق بجای بتن ریزی خاک ریزی شده و مختصر سیمانی روی خاک ها پاشیده شده؟! چرا کسی نبوده جلوی این تخلف ها را بگیرد تا امروزه شاهد چنین خسارات مرگباری نشویم آیا نباید این پیچ های خطرناک دارای علائم و تابلوی هشدار باشد!؟ شما نیک می دانید که مردم حتما خدمت راستین و کار واقعی و قابل لمس را ارج می نهند و برای بانیان آن هم ارزش قایل هستند، این کار خواه تعریض و بهسازی یک راه دسترسی باشد یا عملکرد دیگر، امروز که سخت مشغول حضور در محافل و مراسم تشیع جنازه و پرسه ها هستید برای جلب نظر مردم تبلیغ و جمع کردن رای سخت در تلاش هستید، آیا جان شهروندان برای شما مهم نیست فقط فتح کرسی بهارستان برای شما مهم می باشد؟!
مولوی فضل الله رییسی امام جمعه ساربوک در مراسم تشییع جنازه پدر و دختری که از فوت شدگان این مسیر بودند گفت: افزایش تصادفات جاده ای در این محور برای ما پذیرفتنی نیست.
وی در این مورد ابراز نگرانی کرد و افزود: در طول یک هفته ما شاهد مرگ چهار نفر از شهروندان ساربوکی بودیم و 5 نفر مصدوم شدند که علاوه بر خسارات جانی خسارات مالی و روانی در این محور ایجاد شده است.
مولوی رییسی در پایان ضمن تاکید بر افزایش ضریب امنیت محور، خواستار شناسایی نقاط حادثه خیز از سوی اعضای شورای ترافیک شهرستان و اقدامات موثر در خصوص رفع مشکلات موجود شد.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط سرپرست شهرداری ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ