پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 14 دی 1394

آغاز عملیات اجرایی فاز دوم شبکه فیبر نوری شهرستان نیکشهر به قصرقند در بخش ساربوک / تاکید بخشدار ساربوک بر کمک شورا و مردم برای تسهیل و تسریع در اتصال ساربوک به شبکه فاضلاب شهری


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اسماعیل بلیده ای در گفتگو با بلوچ پرس افزود: این پروژه یکی از بی بدیل ترین پروژه های ارتباطی مورد نیاز نسل آینده است که پروژه فیبر نوری مسیر نیکشهر به قصرقند با اعتباری بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان عملیات اجرایی آن شروع شده که طی آن فاز یک مرکز مخابرات ساربوک به فیبر نوری متصل شد و عملیات اجرایی فاز دوم که مراکز مخابراتی روستای هیت و مرکز شهرستان قصرقند را متصل می کند از ساربوک شروع شده است.

بلیده ای اظهار داشت: عملیات اجرایی این شبکه با پیگیری های مجدانه فرماندار  قصرقند، رییس اداره مخابرات نیکشهر و حمایت های مدیر عامل شرکت مخابرات استان در دو فاز طراحی شده بود که با تکمیل فاز دوم پس از نصب تجهیزات مراکز های مخابراتی روستای هیت و مرکز شهرستان قصرقند به فیبر متصل خواهند شد و شهروندان عزیز از این نعمت بهره مند خواهند شد.

وی بر آمادگی و همکاری همه شوراها و دهیاران بخش ساربوک با پیمانکار پروژه که در مسیر انتقال فیبر نوری قرار دارند در اجرای فاز دوم این پروژه تاکید کرد.

بخشدار ساربوک از توابع شهرستان قصرقند در پایان ضمن تشکر از همکاری و مساعدت شوراهای اسلامی و دهیاران در اجرای فاز اول گفت: تحقق مکرر این توفیق ها مستلزم همکاری همه جانبه شهروندان محلی در همه رده ها می باشد.


تاکید بخشدار ساربوک بر کمک شورا و مردم برای تسهیل و تسریع در اتصال ساربوک به شبکه فاضلاب شهری

بخشدار ساربوک از توابع شهرستان قصرقند بر کمک شورا و مردم برای تسهیل و تسریع در اتصال ساربوک به شبکه فاضلاب شهری تاکید کرد.

اسماعیل بلیده ای افزود: احداث شبکه فاضلاب شهری ساربوک از مصوبات بسیار خوب و مهم دولت به روستای ساربوک است که عملیات شبکه ای و لوله گذاری آن به اتمام رسیده است.

بلیده ای با اشاره به اهمیت این پروژه مهم عمرانی اظهار کرد: برای اجرای پروژه شبکه دفع فاضلاب شهری ساربوک 700 میلیون تومان اعتبار تصویب شده است.

وی همچنین با اشاره به این که این بحث از آن لحاظ حائز اهمیت است كه تكمیل شبكه فاضلاب از یكسو می‌تواند سلامت آب مصرفی شهروندان را افزایش داده و از سوی دیگر با بازگشت آن پس از تصفیه، برای مصارف كشاورزی و توسعه آبیاری فضای سبز به‌ كار گرفته شود، ادامه داد: مشکلات فعلی دفع غیربهداشتی و غیراصولی فاضلاب و زباله های شهری بیشتر لایه های زیرین زمین های محلات مختلف ساربوک نفوذ ناپذیر بوده و فاضلاب های دفع شده از منازل جذب خاک نمی شود که همین امر موجب بروز مشکلات بهداشتی در این شهر شده است.

وی اظهار داشت: این طرح اولین طرح روستایی استان است که در ساربوک در حال اجرا است  و تکمیل به موقع طرح شبکه فاضلاب شهری و مدیریت پسماند در ساربوک نیازمند تلاش همه شهروندان در بحث واگذاری زمین های در نظر گرفته شده برای استخرهای تصفیه خانه است.

بلیده ای گفت: این پروژه با وجود اتمام بخش اعظمی از آن با مشکل معارض مواجه بوده که طی نشست های مختلفی با صاحبان زمین بزودی مشکل فوق را مرتفع خواهیم کرد و امید است که با همراهی مردم این مشکل رفع شود و با اجرای این پروژه مهم گام های بعدی در راستای توسعه ساربوک سرعت بیشتری می گیرد و مردم هم از مزیت های بسیار خوب شبکه استفاده خواهند کرد.

مزایای شبکه ی فاضلاب شهری:
همانطور که میدانیم آبی که در شهرها مصرف میشود، جهت برآورده ساختن ضوابط آب آشامیدنی باید تصفیه شود. اما آب آشامیدنی تنها شاخه ای از کل نیاز روزانه یک شهر را در بر میگیرد و قست باقی مانده از مصرف، اعم از آبیاری و کشاورزی، نیازمند درجه پایین تری از کیفیت میباشد.
معمولا (به خصوص در کشورهای غیر پیشرفته) آبی که برای اهداف غیرآشامیدنی مانند آبیاری استفاده میشود از همان آبی تامین میگردد که جهت شرب فراهم شده است؛ لذا اگر بتوان پساب اصلاح شده را جهت مصارف غیر آشامیدنی به کار برد آنگاه ذخایر آب موجود، نیازمندی جمعیت بیشتری را برطرف خواهد کرد.
در مواردی از قبیل مصارف شهری(مانند آبیاری پارک ها)، صنعتی، کشاورزی و غیره میتوان پساب اصلاح شده را جایگزین آب قابل شربی کرد که هم اکنون در این قسمتها استفاده میشود.
مصارف شهری شامل آبیاری پارکها، فضاهای تفریحی و سامانه های بهداشتی موجود در ساختمان های عمومی و بازرگانی میباشد.
علاوه بر این پساب اصلاح شده در بسیاری از صنعتها مانند نیروگاه ها (جهت مصارف گرمایشی و سرمایشی) قابل استفاده است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط سرپرست شهرداری ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ