تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب اسفند 1391
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 30 اسفند 1391
ظهر سه شنبه بیست و نهم اسفندماه طی مراسمی با حضور استاندار و فرمانداران شهرستان های سراوان .نیکشهر و معاون سیاسی امنیتی فرمانداری چابهار ، امام جمعه، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر قصرقند  و جمعی از مسئولین محلی مراسم معارفه فرماندار و بخشدارهای تلنگ وساربوک در مسجد جامع این شهر برگزار شد     

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک :« سهوئی » بخشدار اسبق شهر قصرقند دراین مراسم به بیان فعالیتهای بسیار گسترده اجرایی بخشداری قصرقند در مدت زمان تصدی خود پرداخت و گفت: هیچ گاه منافع کاری خودم را بر منافع شخصی خود ترجیع ندادم واز مردم قصرقند در طول مدت خدمتش تشکر وقدردانی کرد وبرای آقای محمدی فرواندار جدید آرزو موفقیت نمودارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 28 اسفند 1391

جناب آقای کورش محمدی 

 

فرماندارمحترم شهرستان قصرقند 

در نظام جمهوری اسلامی ایران که اصلی مهمتر از خدمت رسانی به مردم در حوزه مسئولیت و مسئولیت پذیری وجود ندارد.

مهمترین اصل و محور برای مسئولیت پذیری در نظام مقدس جمهوری اسلامی، خدمتگزاری بی منت و صادقانه و نوکری برای مردم با هدف جلب رضایت خداوند است.

همیشه به دنبال این باید باشیم که از اختیاراتی که داریم برای خدمت به مردم و تامین رفاه، آسایش، آرامش ، و امنیت مردم استفاده کنیم.

اینجانب ضمن تبریک به خاطر انتصاب حضرتعالی به سمت فرماندار شهرستان قصرقند برای شما آرزوی سلامتی و بهروزی را دارم و از خدواند منان موفقیت شما در خدمتگزاری بیش از پیش به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مسئولت می نمایم .

نظرمحمدریسی

مدیریت پایگاه اطلاع رسانی ساربوک ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
فرمانداری قصرقند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک :مراسم معارفه اولین فرماندار شهرستان قصرقند فردا ساعت 10:30 درمسجد جامع قصرقند و با حضور استاندار مسئولین استانی،معتمدین و مسئولین محلی برگزار می شود.

کوروش محمدی بخشدار  بخش بنت به عنوان اولین فرماندار شهرستان قصرقند انتخاب شده است وفردا فرمانداری شهرستان قصرقند به صورت رسمی آغاز بکار خواهد کرد.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 اسفند 1391
مسئول کیست؟
جای دوری نیست  داخل شهر ساربوک، فقط نمی دانم چرا هرگز هیچ کس گوشه چشمی به آن نمی اندازد و یا شاید چشم می اندازد و نمی خواهد ببیند که مبادا برایش گران تمام شده و بار مسئولیتی باشد بر دوشش...
من به شخصه عاشق ساربوکم و هر گاه که با کلی شوق و ذوق وارد بازارمیشوم  و چشمم به شهر می افتد کلی ذوق میکنم ولی افسوس این ذوق و هیجان دقیقا چند لحظه بعد با دیدن  صحنه زشت و کثیف آشغالها وپسماند های  المی می شود در دل و یاد جمله درد آور "از ماست که بر ماست" می افتم.
گاهی اوقات در تابستانها  شاهد بیماری در میان کودکان ساربوک هستیم . بنده ابدا قصد ندارم در مقام یک کارشناس نشسته و بگویم این بیماری صرفا از  کثرت زباله های دره مجاور روستا نشأت می گیرد. خیر . ولیکن نمی تواند چندان بی ربط هم باشد و بر بیماری ها و مشکلات دامن می زند.چه بسا این ناحیه به دلیل وجود زباله و فضولات حیوانی به شدت مستعد به حریق است و تهدیدی برای برخی خانه های روستا.
از این گذشته چون ساربوک درمسیر  قصرقند به نیکشهر قرار دارد و از این حیث جلوه خاصی به خود گرفته ، متاسفانه این زباله ها تا حدی توانسته اند مانع عشوه گری های ساربوک عزیزمان شود.
اگر این پسماندها از خیابان فاصله داشت شاید شاید شااااااید می شد چشم پوشید ولی نمی دانم مسئولین چگونه می توانند از کنار این آشغالها که به دلیل نزدیکی به خیابان تبدیل به جزیی از ساربوک  شده گذشته و این همه زشتی را نبینند 


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 20 اسفند 1391
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک :طرح دفع فاظلاب شهری  یکی از معضلات اخیر شهر ساربوک به‌شمار می‌رود که نمونه اش امروز در محله‌  قدیمی و در محدوده اماکن تاریخی (مسجدتاریخی کلات بازار )  رخ داد  و نگرانی‌های جدی برای اهالی به‌وجود آورده است.

طرح مذکور براثر بارندگی هاه اخیربه دلیل عدم کارشناسی صحیح موجب شد تمامی چاله ها خیابان وکوچه ها ریزش کنند وبلافاصله اهالی مراتب را به اداره آب فاضلاب روستایی نیکشهر رساندند اداره فاضلاب سریعا وارد عمل شد تا گند کاری خودشان را با خاک ریزی مجدد چاله ها پرکنند که متاسفانه کمپرسی آب فاضلاب طعمه چاله ها شدو مسئولین مجبور شدند در خواست جرثقیل کنند تا کمپرسی را از چاله بیرون بکشند اجرای طرح فاضلاب شهری ساربوک 3 سال است که کلید خورده است، اما بنا به گفته ریئسی ریس آب فاضلاب طرح مذکور 90درصد پیشرفت فیزیکی داشته ولی شواهد پیداست  حتی 20درصد هم بیشرفت نداشته  شاید تا 20 سال آینده هم این طرح به سرانجام نرسد. این درحالی است که بافت این شهر به‌ویژه در منطقه بازار اکنون در معرض تخریب ناشی ازریزش ها ی پی درپی کوچه ها  قرار گرفته است.جهت  مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 18 اسفند 1391
پایگاه اطلاع رسانی ساربوک : وجود چاله های متعدد، عدم وجود فضای سبز مناسب، رهاسازی زباله ها در سطح شهر و بسیاری موارد دیگر موجب شده که این شهر در برخی محافل، شهر ی لقب بدی بگیرد.
به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی ساربوک" هم اکنون نابسامانی های شدید شهری درساربوک موجب شده تا شهروندان این شهر در رنج و عذاب فراوان روزگار بگذرانند.

در حال حاضر بسیاری از خیابان ها، میادین، کوچه ها و گذرهای شهر ساربوک از وضعیت نامناسبی برخوردار بوده و تأسف هر رهگذری را برمی انگیزد.شایسته نیست مرکز بخش که آن را با نام ساربوک شناخته و مسافرین زیادی از آن دیدن می کنند، اینگونه آشفته و نازیبا باشد.

اگر هم اکنون به خیابان های اصلی شهرساربوک نگاهی بیفکنیم هیچ اثری از زیبایی و مبلمان شهری در آن وجود نداشته و به طور کلی می توان گفت ساربوک  کنونی به شهری بی روح و بی رمق برای شهروندان آن تبدیل شده است.مشخص نیست چرا تاکنون مسئولین راهکار مناسبی جهت برون رفت از مشکلات کنونی اتخاذ نکرده اند.امیدواریم مسئولین  با مشاهده تصاویر زیر که توسط کاربران وبلاگ ارسال شده، راهکاری برای برون رفت از نابسامانی های موجود اندیشیده و توجه کنند که شهرساربوک به عنوان مرکز بخش  را بر دوش کشیده و به عنوان پیشانی  محسوب می شود نباید اینچنین مظلوم و محروم باشد.


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 12 اسفند 1391
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک : بخش ساربوک بزرگترین شهر شهرستان قصرقند ، کلکسیونی از مشکلات را با خود یدک می‌کشد.

فرق این شهر با سایر شهرها  کشور این است که برخلاف شهر و تصور ما از آن که اصولا دارای محیطی شاداب و سبز به واسطه داشتن زمین‌های کشاورزی است از هیچ نوع سرسبزی و خرمی برخودار نیست و همانند یک شهر بدون هیچ‌گونه برنامه‌ای رشد کرده به خصوص بلوارهای خیابان‌های آن همانند کف دست هیچ چمنی ندارند.
زباله‌های پراکنده در اطراف شهر و در معابر مختلفش هم از آن دست صحنه‌هایی است که در جای جای شهر به راحتی قابل مشاهده است و به جایی برای تفریح بچه‌های بازیگوش  تبدیل شده که در مخیله خود هیچ وقت فکر نمی‌کنند جایی که در آن بازی می‌کنند دارای انواع ویروس‌ها و میکروب‌ها است. 

این شهر  در بحث اختصاص اعتبار مورد ظلم واقع شده به گونه‌ای که امسال اعتباری که در اختیادهیاری  ما قرار گرفت  که فکر می‌کنم حتی نمی‌توان با این مبلغ زباله‌‌های سطح شهر  را جمع‌آوری کنیم.
جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک : همه ما روزانه شاهد تلفات جاده ای بدلیل بی احتیاطی یکی از طرفین حادثه ومرگ هموطنان عزیزدر مناطق حادثه خیز میباشیم. عزیزانی که بی گناه جان خویش را با اندک سهل انگاری از دست میدهند .دراین بین شاید با حضور پر رنگ انواع سازمانهای بیمه گراندکی از خسارتها را جبران کند ولی افسوس که هیچ مرهمی نمیتواند زخم دل داغدار کسانی که عزیزان خویش را با هر عنوان (پدر ، مادر یا فرزند) از دست داده اند را التیام بخشد .چه بسا کانونهای گرم خانواده از هم پاشیده شده وآثار زیانبار روانی برمصیبت دیدگان حوادث تلخ اینچنینی مشاهده میشود.

آنچه که اینجانب  را برآن داشت تا این چند سطر را بنویسم مرگ دلخراش دو نفر از عزیزان روستای هیت که در تصادف دیروز رخ داد و تعداد زیادی مجروح هم بر جای گذاشت است که داغی سنگین بر روح وجان مردم این منطقه بویژه خانواده های داغدار ومصیبت دیده برجای گذاشت. به طرز دلخراشی مرگ را درآغوش کشیدند .بزرگی این داغ چنان می باشد که هیچ التیامی ندارد اما اندکی درد دل بنده بعنوان یک شهروند  با مسئولین ارشد استانی و شهرستانی  اندکی آنرا التیام می بخشد. جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک نماییدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 11 اسفند 1391

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک  ؛   برخی گفتنی ها از کرسی نشینی  اسماعیل بلیده برادر حمید الله بلیده شهردار چابهار حکایت می کند که بزودی به بخشداری ساربوک  معرفی می گردد ولی ظاهرا هنوز تصمیم جدی برای آن گرفته نشده است و تا حد مذاکره و پیشنهاد است .!

حال به نظر شما چه کسی بخشدارساربوک  می شود ؟!ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک : اکیپی از کارشناسان استانی آقایان پارسا .سرگلزایی .یاراحمدی . مشاور استاندار مسئول بازرسی استاندار ومسئول سیاسی امنیتی استاندار جناب صالحی فرماندار نیکشهر جهت بازدید از ساختمان بخشداری به ساربوک آمدن  . و از ساختمانهای پیشنهادی مولوی فضل الله ریسی امام جمعه محترم  اعضای شورای و دهیار بازدید کردنن که در نتیجه منزل شخصی مرحوم شیخ محمد بلیده واقع در خیابان اصلی شهر جنب اداره بهزیستی به عنوان ساختمان بخشداری در نظر گرفته شد(عکس از ف.ریئسی)

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 9 اسفند 1391
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک :جلسه هم اندیشی جهت انتخاب ساخنمان بخشداری ومنزل مسکونی بخشدار دیشب با حضور مولوی فضل الله ریئسی امام جمعه محترم ساربوک اعضای شوراها دهیار و ریش سفیدان ساربوک در منزل مولوی فضل الله ریئسی برگزار کردید دراین جلسه ابراز خوشحالی از انتخاب جناب آقای اسماعیل بلیده جهت تصدی پست بخشدار به عنوان فردی بومی به ایشان تبریک گفتند. اعضای شورا ضمن تاکید جهت آماده کردن هرچه سریهتر ساخنمان جدیدالتاسیس دهیاری به عنوان ساختمان بخشداری ومنزل مسکونی یرای بخشدار تاکید کردند 

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک :به دنبال بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب، و طغیان رودخانه کاجو آب چوپان روستا و 20راس ازگوسفند ها رو با خودش برد و مردم روستا بلافاصله وارد عمل شدن توانستن خود چوپان و سه راس از گوسفندان را نجات دهند 17 راس گوسفند تلف شدن و خسارات زیادی به دامداران روستای کوشوک واردشد گفته میشود وضعیت چوپان وخیم اعلام شده است (گزارش از ف .ریسی) 

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 8 اسفند 1391
بارندگی های كم سابقه دیروز سب طراوت و لطافت هوای مناطق مختلف  بخش ساربوک  شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک ، بارش متناوب باران ، این رحمت لایزال الهی  ، شادمانی و سرور عموم مردم به ویژه كشاورزان و دامداران را در پی داشته و خاك تفتیده ساربوک را جانی دوباره بخشیده است.

بارش باران كه از ساعت 13/45ذیروز شروع شذ وتا ساعت 22 شب ادامه داشت هرچند سبب آبگرفتگی معابر عمومی شده ولی با این حال مردم به درگاه خداوند به سبب نزول رحمتش سپاسگزار بوده و او را شكرگزار هستند.

بنا به اعلام  نبی بخش ریسی مسئول ایستگاه هواشناسی ساربوک  در ساربوک  49 میلیمترباران باریده است.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک سرقت کابل های  مخابراتی مسیر ساربوک به کوشوک واقع در ورودی شهرکوشوک منجر به قطع تمامی مشترکین تلفن ثابت این روستا شد موضوع سرقت کابل های مخابراتی موضوع تازی نیست وحدود یک ماهی است در مرکز شهرستان قصرقند دهستان هیت وروستاهای بخش ساربوک به شدت افزایش یافته است گزارشهای مکرر پیمان کاران مخابرات کابل های مسی مخابراتی طی یک ماه گذشته از قطع ارتباط تلفن های ثابت این شهرهادر مقاطع وزمانهای مختلف حکایت دارد وعلاوه بر قطع خطوط ارتباطی مشترکان ((کابل دزدی ))به مخابرات خسارات زیادی وارد کرده است 

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 2 اسفند 1391
شهروندان ساكن منازل اطراف محدوده كابل‌های برق فشار قوی در ساربوک  مصداق بارز این وضعیت ناخوشایند هستند و این در حالی است كه با وجود هشدارهای متعدد و دنباله‌دار كارشناسان نسبت به تاثیرات مخرب این كابل‌ها بر سلامت شهروندان و افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های خطرناك تاكنون سازمان‌های مسوول در این زمینه سیاست سكوت و بی‌تفاوتی در پیش گرفته‌اند.

كابل‌ها و خطوط برق فشار قوی مدت‌هاست به تهدید جدی برای ساكنان شهر ساربوک  تبدیل شده است

 شهروندانی كه ساكن دائمی منازل محدوده اطراف این كابل‌های برق هستند، حالا دیگر خوب می‌دانند كه این كابل‌های برق فشار قوی، سلامت آنها و خانواده‌شان را نشانه گرفته‌اند.

شهروندان ساكن منازل اطراف محدوده كابل‌های برق فشار قوی در حریم شهرساربوک  مصداق بارز این وضعیت ناخوشایند هستند و این در حالی است كه با وجود هشدارهای متعدد و دنباله‌دار كارشناسان نسبت به تاثیرات مخرب این كابل‌ها بر سلامت شهروندان و افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های خطرناك تاكنون سازمان‌های مسوول در این زمینه سیاست سكوت و بی‌تفاوتی در پیش گرفته‌اند.

جهت مشاهده متن کامل ومضرات كابل‌های برق فشار قوی به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ