تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب دی 1392
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com


با حضور مسئولان

نخستین سرپرست اداره ورزش و جوانان قصرقند معرفی شد

{آقای عبدالرشیدریسی  جوان شایسته روستای کوشوک بخش ساربوک  به عنوان سرپرست  اداره ورزش وجوانان شهرستان قصرقند  معرفی شد}

  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، معاون پشتیبانی اداره‌کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در مراسم معرفی نخستین سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان قصرقند، اظهار کرد: در شهرستان قصرقند استعدادهای ورزشی فراوانی وجود دارد که باید بستر لازم برای پرورش این استعدادها فراهم شود.

حاجی سالمی افزود: جوانان ورزشکار این منطقه در رشته‌های والیبال و دو میدانی توانسته‌اند رتبه‌های بسیار خوبی را کسب کنند بنابراین ضروری است تا امکانات و زیرساخت‌های لازم در منطقه فراهم  تا استعدادهای ورزشی این شهرستان در رشته‌های مختلف شکوفا شود.

معاون پشتیبانی اداره‌کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بیان کرد: تمامی دستگاه‌ها و مسئولان اجرایی شهرستان به ویژه شهرداری، فرمانداری و اداره ورزش و جوانان منطقه باید همکاری و حمایت کنند تا ورزش این منطقه پویا شود.

سالمی گفت: هم‌چنین 200 میلیون تومان برای زمین چمن ورزشگاه قصرقند اختصاص یافته که به زودی اجرایی می‌شود.

مجید خواجه‌زاده بخشدار مرکزی قصرقند هم در این مراسم به امکانات محدود شهرستان در زمینه ورزش جوانان اشاره کرد و خواستار همکاری مسئولان برای ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات لازم در این ارتباط شد.

در این مراسم، رئیس اداره ورزش و جوانان سرباز، کنارک، سراوان و نیک‌شهر نیز حضور داشتند.

در پایان مراسم، عبدالرشید رئیسی به عنوان نخستین سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان تازه تاسیس قصرقند معرفی شد

جهت مشاهده متن تبریک به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 27 دی 1392
مسئولین  و آحادمردم خیرین محترم جواد صادقی را دریابید  .....


باتوجه به اینکه جواد عزیز دچار بیماری زخم بستر شده است ، برای چندمین بار از ناحیه پا تحت عمل جراحی گردید ، برای سلامتی این عزیز دعا بفرمایید


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :دراین روزگار بی احساس که هوای رابطه به حدی سرد است که  یکدیگر را فراموش می کنیم چه دریغ از فراموشی هنرمندان به کنج نشسته . درگوشه ای کوچک از یکی از منازل شهرستان چابهار هنرمندی  به علت تصادف رانندگی خانه نشین است که حکایت  جراحی های مکررش ، دلهایمان را غمگین کرد . و آن کسی نیست جزء جواد صادقی هنرمند بومی بخش ساربوک ساکن شهرستان چابهار .
  چهارسال و اندی از تصادف هنرمند  ونویسنده خوش ذوق ، بازیگر توانای تلویزیون وسینما میگذرد. مردی آرام ،خاکی وبی ادعا، زاییده دیار رنج و محنت که بی شک یکی از چهره های ماندگار و سرمایه های گرانقدر جامعه هنری شهرستانهای قصرقند و چابهار و کل استان سیستان و بلوچستان است  جواد صادقی  که صدق وصفا وسادگی و یکرنگی وذوق وهنرش توصیف نشدنی بود درسایه هنر به آگاهی کامل رسید .دلش مملو ازآه ودرد زمان  است وکسی در طول سالهای گوشه نشینی  تنهایی اش را حس نمیکند  .گویا پس ازسالها  گوشه نشینی تنهایی رفیق دائمی اوست . هنرمندی که با آن همه آوازه و سابقه متعددهنری بازیگری و نویسندگی و آثار به جا مانده که ارزش هنر و آثارش برای نسل ها نهفته است نگاه ویژه مسئولان را می طلبد. وعلی رغم وعده ها وقول وقرارها نسبت به حمایت وهمکاری  به ایشان  بی اعتنایی شده است. وی سالهاست کنج خانه زمین گیر شده  و مسوولان فرهنگی و هنری را صدا می زند وخود نیز اینگونه است و توقع وچشم داشتی از این دور زمانه ندارد اما انتظار میرود متولیان فرهنگ وهنر مسئولین منطقه آزاد بیشتر از این حمایتش کنند ایشان تا هنوز بیش از 1500میلیارد ریال خرج درمانش کرده جا دارد مسئولین حرمت نگه دارند تا این هنرمند گرانقدر به دست فراموشی سپرده نشود و با  عیادت و قدرشناسی درجهت حمایت به  شخصیت ومقامشان همت گمارند و در ثانی یک کمک مالی مناسبی برایش درنظر بگیرند.
ختم کلام: ما هیچ گاه همدیگر را به تأمل نمی نگریم زیرا مجال نیست، این گونه است که عزیزترین کسانمان را در چشم به هم زدنی، به حوصله ی زمان از یاد می بریم
جهت مشاهده کارنامه جواد صادقی به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

{شهید شاخص سال 1392  سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان استان سیستان وبلوچستان }شهید سید محمد فولادی  ازشهدای ساربوک است که توجه شما را به خلاصه ای از زندگینامه این شهید بزرگوار جلب می نماییم.  

خلاصه ای از زندگینامه شهید سید محمد فولادی
در حالیکه دست هایش زیر بدن ستون شده و پیشانی اش بر خاک بود طولانی ترین ،زیباترین وآخرین سجده خود را درصبح مقابل معبود به جا آورد وتسلیم وصال یار شد.
 
 
   آپلود پارسی
زندگـی نـامه:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :حاج سید محمد فولادی از نژاد بلوچ ومعتقد به دین اسلام و مذهب اهل سنت(حنفی)در روستای کوهستانی انایی (ساربوک) از توابع شهرستان نیکشهر در خانواده ای مذهبی متولد شد ،در 20سالگی ازدواج کرد وثمره آن 6فرزند بود کودکان را بسیار دوست می داشت وبرای همسر وفرزندانش احترام زیادی قایل بود. وی در سال 1360به عضویت عشایر سپاه درآمد ودر راه آرمان های اسلام از ایثار جان خود دریغ نکرد. سیدمحمد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، با حکومت ستمشاهی مبارزه می کرد و برای مبارزه موثر بارژیم رهسپار عراق گردید.

درآنجا آموزش های چریکی وتخریبی لازم را فراگرفت و پس از بازگشت تا پیروزی انقلاب به مبارزه مسلحانه بارژیم طاغوت پرداخت .او مرد کوهستان بود و زندگی در کوه به او در س مقاوت وایثار آموخته بود . مهربان و خونگرم بود ونمازش را هیچگاه ترک نمی کرد . عاشق اسلام وانقلاب بود وعلیه ظلم و بیدادمبارزه می کرد . پس از انقلاب مخلصانه وعاشقانه باسپاه دپاسداران انقلاب اسلامی پیمان مودت و وحدت بست وتا آخرین قطره خون به این میثاق وفادار ماند.

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید

 ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 25 دی 1392
دانش آموز شهید احمد بلیده ،فرزند محمد در سال ۱۳۴۴ ساربوک درخانواده ای متدین به دنیا آمد. دوران ابتدایی و راهنمایی را که پشت سر گذاشت عطر انقلاب با نسیم صبا هر صبحگاهان او را به کار و تلاش و تحصیل در فضای ایران اسلامی علاقمند تر کرد
 
 IMG_1342.JPG

دوران ابتدایی و راهنمایی را که پشت سر گذاشت عطر انقلاب با نسیم صبا هر صبحگاهان او را به کار و تلاش و تحصیل در فضای ایران اسلامی علاقمند تر می کرد. با تاسیس یک کتابخانه به سمت مبارزه آگاهانه با رژیم سفاک پهلوی خیز برداشت. ودر جواب کسانی که به او می گقتند کشته می شوی پاسخ می داد کشته شدن در راه دفاع از اسلام شهادت در راه خداست.

با حضور جهاد در منطقه او همچون پروانه ای عاشق گردد. این برادران تلاشگر می چرخید و به آنها که به همراهی مردم منطقه نیاز شدیدی داشتند قول همکاری و همراهی می داد. با آغاز جنگ در حالات و روحیات احمد تغییراتی حاصل شد و گویی ادامه کار در بلوچستان او را قانع نمی کرد. باید به عرصه خطر نزدیکتر می شد تا به احساس ادای دین می رسید. با زحمت زیاد رضایت مسئولین را برای حضورش در جبهه جلب کرد. در اولین اعزام از ناحیه شانه مورد اصابت قرار گرفت و برای مدتی در بیمارستان بستری شد.

پس از بازگشت به ساربوک مجددا به فکر بازگشت به جبهه بود.

فرزند مخلص و فداکار امام با شنیدن خبر اعزام عده ای بی قرار به محل اعزام مراجعه کرد ولی مسئولین با اعزامش مخالف بودند زیرا او تازه از جبهه آمده بود و از آن مهمتر هنوز بهبود کامل نیافته بود. شهید بلیده به ساعتها التماس و گریه موافقت مسئولین را جلب کرد .به برادرش سفارش کرده بود اسلحه اش را زمین نگذارد. احمد اصولی ترین عامل روحیه دهنده و انسجام رزمندگان را معنویت می دانست و در شب عملیات والفجر چهار از شدت گریه و مناجاتش بوی وصال و شهادت می آمد. تا اینکه صبح روز عملیات در حال جابجایی  یک قبضه تیربار که با آن عده زیادی بعثی را به جهنم فرستاده بود. شاهد شهادت را به آغوش کشید و به سوی منزل مقصود پپرواز کرد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 25 دی 1392
به مناسبت هفته وحدت

خانواده شهدای بخش ساربوک تجلیل شدند  

 به مناسبت گرامی‌داشت هفته وحدت از خانواده شهدای بخش ساربوک تجلیل شدIMG_1341.JPG   IMG_1343.JPG

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : امام جمعه و مسئولان بنیاد شهید نیک‌شهر و بخشدار ساربوک با حضور در منازل شهید فولادی و شهید بلیده با تجلیل از سال‌ها ایثار، مقاومت و پیروزی آن عزیزان به پای صحبت‌ خانواده‌های معظم آن شهدا نشستند.

امام جمعه نیک‌شهر در این دیدار با خواندن فاتحه به روح شهدای عزیز اظهار کرد: دیدار با خانواده معزز شهدا فرصت مغتنمی برای آشنایی بیشتر با خصوصیات و فضایل اخلاقی شهدای گرانقدر و کسب فیض از سجایای اخلاقی خانواده‌های محترم شاهد به عنوان سرمایه‌های معنوی کشور است.

حجت‌الاسلام احمد لطفیان سرگزی افزود: امروز والدین شهدا در واقع ولی‌نعمتان ما هستند که با شهادت فرزندان آنها سرمایه‌گذاری شد که ما امروز 35 سال استقلال خود را حفظ کنیم.

مهدی حدادی رئیس بنیاد شهید شهرستان نیک‌شهر نیز در این دیدار گفت: خدمت به خانواده شهدا از افتخارات ماست و آرامش حال حاضر خود را از وجود شهدا داریم و باید با تمام جدیت راه این مردان آسمانی را ادامه دهیم.

اسماعیل بلیده‌ای بخشدار ساربوک هم در این دیدار با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و هفته وحدت، عزت، استقلال، امنیت، توسعه و پیشرفت کشور را مدیون خون شهدا و ایثارگری‌های خانواده‌های آنها دانست و گفت: خدمت به خانواده شهدا وظیفه همه مردم است.

در پایان این دیدار، مشکلات مسکن و درمان خانواده شهدا بررسی شد

جهت مشاهده 10 عکس به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 23 دی 1392

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربو ک :، دکترمقدم شهابی رئیس درمانگاه ساربوک در گفتگو با خبرنگار ساربوک نیوز اظهار داشت : فلج اطفال نوعی بیماری حاد ویروسی است که در افراد مبتلا سبب تحلیل عضلانی، فلج و حتی مرگ می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح به‌صورت خانه به خانه در ساربوک  آغاز شده، افزود: طرح ایمن‌سازی کودکان زیر 5سال تا 25 دی ماه امسال ادامه دارد.

رئیس مرکزدرمانگاه ساربوک گفت: یکی از راه‌های دستیابی به ریشه‌کنی فلج اطفال، پاکسازی مناطق پرخطر با انجام ایمن سازی تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال است.

مقدم شهابی  با بیان اینکه دراین طرح تیم‌های واکسیناسیون به همه منازل ساربوک مراجعه می‌کنند تا  به کودکان زیر 5سال 2 قطره واکسن فلج اطفال بخورانند، خاطرنشان کرد: ایران از سال 1373 به صورت گسترده ایمن سازی خانه به خانه کودکان زیر 5 سال را شروع کرده است.

وی با اظهار اینکه در ایران از سال 2001 تا 2012 موردی از فلج اطفال گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: با این وجود، به منظور افزایش سطح ایمنی کودکان زیر 5 سال، عملیات ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال همچنان ادامه دارد.

وی خواستار همکاری مردم با طرح‌های ملی بهداشتی شد و گفت: همکاری مردم در طرح‌های ملی نقش مهمی در تسریع کارها و کاهش هزینه‌ها دارد و امیدوارم مردم مشارکت فعال داشته باشند.

 عملیات واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال امسال، در دو نوبت در روزهای 21 تا 25 دی ماه و 26 تا 30 بهمن‌ماه به صورت خانه به خانه و همزمان با استان سیستان و بلوچستان در ساربوک  به اجرا در آمده است.

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
فرماندار قصرقند خواستار شد

اتصال قصرقند به کریدور شرق و غرب از طریق مرز پیشین


 فرماندار قصرقند گفت: با بازگشایی راه تلنگ به قصرقند، این شهرستان از طریق مرز پیشین به کریدور شرق و غرب اتصال می‌یابد که سبب توسعه این منطقه می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : ، به نقل از خبرگزاری تسنیم کورش محمدی در جلسه شورای اداری این شهرستان که درساربوک  مرکز بخش ساربوک برگزارشد  اظهار کرد: با توجه به بازدید‌هایی که از سطح شهرستان قصرقند به عمل آمده خوشبختانه چشم‌انداز خوبی برای شهرستان متصور شده و فعالیت‌های قابل ملاحظه‌ای نیز صورت پذیرفته است.‌

وی افزود: با توجه به تاکید ریاست جمهوری در گردهمایی استانداران بر توسعه و پیشرفت استان امیدواریم شهرستان قصرقند نیز در زمینه توسعه پایدار گام بردارد.


جهت مشاهده متن کامل وعکس ها  به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 23 دی 1392
رئیس شورای شهرستان قصرقند خواستار شد

رسیدگی به سهمیه آرد بخش تلنگ شهرستان قصرقند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : ، به نقل از خبرگزاری تسنیم رئیس شورای شهرستان قصرقند گفت: با توجه به پیگیری‌های مستمری که در زمینه سهمیه آردی که در خردادماه امسال مصوب شده، بخش تلنگ از این سهمیه محروم بوده که از مسئولان مربوطه خواسته می شود به این مشکل رسیدگی کنند

11.JPG

عبدالله رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند  اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های مستمر و جدی در زمینه سهمیه آرد اختصاص یافته به ازای هر نفر 7/5 کیلوگرم در ماه که در خرداد ماه امسال مصوب شده، متاسفانه بخش تلنگ با 16 هزار و 474 نفر و سهمیه ماهانه 123 هزار و 555 کیلوگرم کاملا از سهمیه اختصاص یافته تا پایان آذرماه محروم بوده است.

وی افزود: بعضی اوقات مردم حتی با قیمت 600 هزار ریال هم در بازار سیاه دسترسی به آرد مورد نیاز را نداشتند.

رئیس شورای شهرستان قصرقند بیان کرد: با پیگیری‌های زیادی که از تمام نواحی اعم از مردم و مسئولان انجام شده تاکنون ره به جایی نبردیم و هیچ گاه سهمیه فواصل ماه‌های خرداد تا آذرماه به مردم این منطقه اختصاص نیافته است.

رئیسی عنوان کرد: هم‌چنین در دی ماه امسال نیز از سهمیه مصوب فقط 78 تن اختصاص یافته است و به دلایل نامعلومی سهمیه بخش از نظرها و سفره مردم قاپیده شده است حال سئوال اساسی ما این است که سهمیه بالغ بر 900 تن آرد بخش تلنگ کجاست و مسئولان دست اندرکار موظف هستند به این سئوال ساده پاسخ دهند و مطمئن باشند از حق مردم هرگز کوتاه نخواهیم آمد.

وی گفت: آنچه که ما بدان رسیدیم این نکته بسار مهم است که موضوع تعهد و نظارت سازمانی و حس خدمت  به مردم توسط مدیران نالایق و اتوبوسی کاملا رخت بر بسته و امیدی به شرایط موجود در صورت عدم پالایش مدیران فاسد و به کارگیری افراد توانمند وجود ندارد ودامنه فشار بر مردم و نارضایتی آن‌ها روز به روز افزایش خواهد یافت.

رئیس شورای شهرستان قصرقند خواستار توجه جدی مقامات استانی به مسائل و مشکلات ملموس  مردم بخش تلنگ شد که راه حل آنها ایجاد اعتبار جدید نیست بلکه مدیریت درست و اصولی وضع موجود را می‌طلبد و با مدیران بدون بلیت این مهم میسر نخواهد شد


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخشدار ساربوک در بازدید از ساختمان جدید درمانگاه روستای حمیری خواستار مساعدت مسئولین جهت راه اندازی درمانگاه این روستا شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، اسماعیل بلیده‌ای، اظهار داشت: روستای حمیری مرکز دهستان حمیری از قدمت بالایی برخوردار است و هم اكنون با 6روستا دارای جمعیتی بیش از 10هزار نفر بوده و روستای حمیری بزرگترین روستای این دهستان می باشد.

بخشدار ساربوک درجمع مسئولین و فرماندار گفت: تسهیل و راه اندازی این درمانگاه که دو سال از ساخت آن می‌گذرد بخاطر محوطه سازی و برق تاکنون مسکوت مانده است.

بلیده‌ای اظهار داشت: هم اکنون پزشک این روستا در شرایط نامناسبی دریکی از ساختمان‌های استیجاری به کار خود مشغول استارسال توسط نظرمحمد رئیسی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : همزمان بابازدیدهای فرماندار ازروستاهای بخش ساربوک محمدی فرماندار و جمعی از مسئولین به منظور بررسی مشکلات موجود در امر تولید و برداشت گلخانه روستای توکل در محل حضور و به بررسی مشکلات آن پرداخت .که در این راستا فرماندار ضمن قدردانی ازآقای ولی محمد بلیده  مدیر سایت گلخانه  ابراز امیدواری کرد که موارد منعکسه توسط ادارات ذیربط حل و مشکلات مرتفع گرددبلیده دراین بازدید من گلایه ازعدم پرداخت خسارات سرما زدگی وگرانی سوخت خواستارپیگیری شد

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

دهیار حمیری خبر داد؛

دهیار روستای حمیری گفت: فرماندار شهرستان قصرقند و هیئت همراه از روستای حمیری بازدید کرده و از نزدیک با مردم این روستا دیدار و گفت و گو کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :عبدالله هوتی در گفت و گو با خبرنگار بلوچ پرس با اعلام این خبر افزود: در بازدیدی که فرماندار محترم شهرستان قصرقند از بخش ساربوک داشتند،ایشان از دهستان حمیری هم  بازدید کرده و از نزدیک با مردم دیدار و گفت و گو کردند.

هوتی خاطر نشان کرد: در این بازدید فرماندار شهرستان قصرقند از مرکز بهداشتی و درمانی دهستان حمیری که بیش از دو سال نیمه کاره رها شده و کار تجهیز آن به درازا کشیده است گلایه کرد و خواستار راه اندازی هر چه سریع تر این مرکز بهداشتی و درمانی شد.

وی اظهار داشت: فرماندار قصرقند و هیئت همراه پس از بازدید از مرکز بهداشتی و درمانی دهستان حمیری جهت بازدید زمین فوتبال، زمین پارک کودک و بازدید از مدرسه دخترانه بنت الهدی عازم مناطق مختلف روستای حمیری شدند.

هوتی با بیان اینکه مدرسه دخترانه بنت الهدی نیاز فوری به نوسازی دارد،گفت: آقای محمدی در جریان بازدید از مدرسه مذکور جهت بازسازی و نوسازی مدرسه قول مساعد داد و بر ترمیم و بازسازی و دایر شدن کلاس ها در این مدرسه در اسرع وقت تأکید کرد.

دهیار روستای حمیری با اشاره به اینکه فرماندار و هیئت همراه از پل جوی آب که مدتی قبل سوراخ شده و خطر تخریب آن هم وجود داشت،بازدید کردند،ادامه داد: به دلیل سوراخ شدن پل جوی آب کشاورزان مجبور شدند آب جو را به رودخانه ریخته تا از تخریب جو ی آب جلو گیری کنند و با این وضع کل مزارع روستا که با همین طریق آبیاری میشوند بدون آب هستند، اما فرماندار و رئیس جهاد کشاوری قول دادند که مشکل پل جوی آب طی چند روز آینده حل و دوباره کار بتن ریزی آن شروع خواهد شد تا از تخریب پل جلوگیری شود.

هوتی در پایان از حسن توجه و بازدید فرماندار و مسئولین شهرستان قصرقند نسبت به روستاهای محروم تقدیر و تشکر کرد.

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بازدید میدانی فرماندارقصرقند از روستای تاریخی بگ /تصویری1.JPG

جهت مشاهده 21 عکس به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مدیركل آموزش وپرورش استان
شناخت آسیب ها مهمترین گام درپیشبرداهداف آموزش وپرورش است

علی رضا نخعی درمراسم تكریم ومعارفه معاونین اداره كل ومدیران آموزش وپرورش نواحی1و2زاهدان گفت:خروجی آموزش وپرورش باید افزایش حس همدلی واعتماد درجامعه باشد...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان مدیركل آموزش وپرورش استان با اشاره به ضرورت اصل تغییر برای رسیدن به هدف متعالی درنظام تعلیم وتربیت،افزود:مهمترین هدف تعریف شده برای آموزش وپرورش ایجاد مهارت با همزیستن است وپیش نیاز این عمل فراهم نمودن زمینه اعتماددرجامعه می باشد.وی دراین مراسم ازتلاش وزحمات همه معاونین وهمكاران اداره كل تشكروقدردانی نمود.دراین جلسه اززحمات آقایان رضایی،خاشی ،فنودی وسركارخانم عزیزی تشكر وآقایان ناصرزورقی به عنوان معاون آموزش متوسطه،یارمحمدحسین بربه عنوان معاون پژوهش وبرنامه ریزی ،سركارخانم زهرابرهانزهی  به عنوان معاون آموزش ابتدایی وسركارخانم عزیزی به عنوان معاون پرورشی وفرهنگی اداره كل معرفی گردیدند


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 19 دی 1392
همزمان با سراسر کشور

اکران چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش ساربوک

 


  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک،  به نقل از دبیرخانه اکران  چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار در استان سیستان و بلوچستان ،برنامه های گسترده اکران های مردمی  این جشنواره در سطح استان ، بخش ساربوک وروستاهای تابعه نیز از جمله شهر هایی خواهد بود که شاهد اکران فیلم های این جشنواره است.

به همین منظور تابحال برنامه ریزی هایی جهت اکران فیلم های جشنواره عمار در مکان های مختلفی از شهر ساربوک و روستاهای توابع  انجام شده است و به زودی شاهد اکران می باشیم .

لذا ازدهیاران و اعضای شوراها  مسئولین کانون های فرهنگی، مراکز هنری ، مساجد، پایگاه های مقاومت بسیج، حوزه های علمیه، مدارس، مجموعه های دانشجویی، گروه های مردم نهاد و همچنین مکان هایی که امکان اکران را دارند خواهشمندیم در صورت تمایل به اکران به یکی از روش های زیر اعلام آمادگی نمایند.

  • تماس با شماره:  09159934284
  • پیامک عبارت” اکران” به شماره 09159950696
  • اعلام آمادگی از طریق نظرات همین مطلب  


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بسمه تعالی

«بگذاریم شایستگان بر ملت خدمت کنند.»

«بگذاریم فضا وخدمت برای همه ایرانیانی که دل در گروه این مرز وبوم دارند باز شود.»

(دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران)


http://mihanmail.com/email.read.php?id=19289993&action=downloadAttachment&attachment=1.2&view=true

 

با درود و سلام فراوان به ارواح طیبه شهدای گرانقدر و حضرت امام خمینی (ره) و سلام صلوات خدمت شما سروران گرامی که به وحدت و همدلی می خواهید در عمران، آبادی و توسعه روستای خودتان شریک باشید و با حمایت روحانیت بزرگوار محل ارشاد و راهنمایی بزرگان، ریش سفیدان ، با همکاری و یاری همه شما عزیزان که همیشه حمایتگر بی­توقع برای منطقه ما بوده و هستید که خواهان آبرو و عزت برای روستای زادگاهتان  نیز می­باشید زیر چتر حمایت مقام معظم رهبری با دادن دست در دست هم روستای خود را بسازیم و از امکانات نظام مقدس جمهوری اسلامی که در اختیار روستاها قرار داده می­شود استفاده نمائیم حضور و مشارکت همه شما در کارها باعث می­شود که کارها هر چه سریعتر پیش برود.

ما می خواهیم با همکاری و یاری صمیمانه شما روستایمان را بسازیم و شما را در سازندگی روستای خود شریک بداریم آنچه که بنده حقیرو خدمتگذار شما از شما انتظار دارم  حمایت، مشارکت، یاری و همکاری در حد توان شما می­باشد پس آنچه در توان دارید دریغ نفرمائید. خود را یاری فرمائید چون روستای کلمت مال همه شماست همه شما از امکانات عمومی آن به اندازه یکسان بهره­مند می­شوید

جهت مشاهده متن کامل و ادامه عکسها به ادامه مطلب کلیک کنید

ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخشدار ساربوک از توابع شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: طغیان رودخانه کاجو بویژه در مواقع بارندگی و مسدود شدن راههای روستایی و کوهستانی بودن منطقه نیاز این بخش به استقرار امکانات و تجهیزات راهداری را دو چندان کرده است.

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :ˈاسماعیل بلیده ایˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش ساربوک با وجود کوهستانی بودن از امکانات و تجهیزات راهداری بی بهره است.

وی اظهار داشت: نبود راهدارخانه و تجهیزات راهداری بویژه هنگام بارندگی و طغیان رودخانه و مسدود شدن راههای روستایی موجب تاخیر زیاد در عملیات بازگشایی راهها می شود و این مساله مشکلات زیادی برای مردم و رانندگان این بخش ایجاد می کند.

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید

ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

جمعی از اهالی روستای حمیری؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اعضای شورای اسلامی روستای حمیری از توابع بخش ساربوک با همکاری دهیاری، همت بلند و قابل تقدیری از خود نشان داده اند،این مسئولین محلی با کمترین امکانات، ساخت دیوار محدوده پارک و ساخت سکو برای تماشاگران زمین فوتبال را فراهم آورده و کارهای انجام نشده را در یک روز به پایان رساندند.

اعضای شورای اسلامی روستای حمیری از توابع بخش ساربوک با همکاری دهیاری، همت بلند و قابل تقدیری از خود نشان داده اند،این مسئولین محلی با کمترین امکانات، ساخت دیوار محدوده پارک و ساخت سکو برای تماشاگران زمین فوتبال را فراهم آورده و کارهای انجام نشده را در یک روز آغاز نمودند.

http://balochpress.net/up/uploads/1389033223351.jpg

جمعی از مردم روستای حمیری در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس ضمن خوشحالی ، آمادگی و همکاری تنگاتنگ خود را با اعضای شورای اسلامی روستای حمیری اعلام کرده و از اعضای شورای اسلامی و دهیار این روستا درخواست کردند تا در راستای عمران و زیباسازی روستای حمیری اینگونه همت ها در آینده نیز ادامه داشته باشد.

اهالی روستای حمیری اظهار داشتند: تمامی مردم جهت کمک به اعضای شورای اسلامی و دهیاری آستین بالا زده اند و در راستای پیشرفت و آبادانی روستای حمیری از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

جهت مشاهده متن کامل و 10عکس به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 16 دی 1392

لابی های پست گیری 


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از ویکی نیکشهر خبرها از رفتن اتوبوسی مسولین در استان دارد و همچنین معرفی فرمانداران جدید در استان که بعضی ها جابجا و بعضی ماندگار و بعضی هم برای همیشه خواهند رفت.
جلسات خصوصی و لابی های پست گیری  برای بدست آوردن این مسند و مدیرکلی ها در استان و  کشور شروع  شده  تا ازین تغییرات بعضی ها هم بهره مند شوند.

خبرها از انتصاب خانم فرماندار در شهر پیچیده و خانم ح . ر بعنوان فرماندار شهرهای جنوبی بلوچستان  و همچنین معاونین فرمانداری ها هم بعنوان فرماندارهای این مناطق مطرح هستند .
واز گذشتگان هم در این منصب ها یاد شده و مشورت توسط استانی ها برای در اختیار دادن این مسندها به انها بحث شده و در اینده یی نزدیک این تغییرات را خواهیم دید.
همچنین تلاش روسای ادارات برای دراختیار گرفتن مدیرکلی بعضی ادارات در جنوب استان حتی تا وزرات و کشور کشیده شده و ما هم منتظر این انتصابات هستیم
و به این تلاشگران هم تبریک می گوییم.

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخشدار ساربوک گفت: امسال با شروع فصل سرما خسارت‌های زیادی به کشاورزان وارد شد و محصولات زیادی همچون هندوانه، پیاز و صیفی جات، خسارت دیدند و از بین رفتند.


در بیشتر محلات مرکز بخش ساربوک شاهد فقر شدید خدمات شهری هستیم + تصاویر بازدید از محلات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اسماعیل بلیده‌ای در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: طبق برآوردهای انجام شده در این رابطه میزان خسارت وارد آمده بیش از یک میلیارد ریال بوده است.

وی بیان کرد: با توجه به خشکسالی‌های چند سال اخیر و سرمازدگی محصولات کشاورزی با شروع فصل سرما، نیازمند تجدید نظر صندوق بیمه کشاورزی در قوانین و حمایت هرچه بیشتر از کشاورزان هستیم.

بلیده‌ای افزود: سرما و یخبندان از جمله آفت‌هایی است که کشاورزی این بخش را تحت تاثیر قرار می‌دهد و کشاورزان از قبال آن خسارات فراوانی را متحمل می‌شوند.


جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
گفتگو با حمیرا ریگی اولین بخشدار زن در استان

حضور یک زن در پست سیاسی آن هم در استانی که تعصبات مذهبی و قومی داشت در ابتدا خیلی سخت به نظر می رسید. تصور عموم هم بر این بود که کار یک زن در این مقام بسیار سخت و دشوار است. اما تجربه من چیز دیگری بود. اوایل کمی تنش و یا اختلاف نظرهایی با بسیاری از مردم و حتی روحانیون مذهبی وجود داشت، اما بعد از مدت کوتاهی، آنها جز حامیان من شدند
  

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل ازندای زاهدان - اواخر دهه ۱۳۷۰ بود که کم کم پای زنان استان سیستان و بلوچستان به عرصه های مدیریتی و سیاسی باز شد. اگر چه آنها برای قدم گذاشتن در این میدان در برخی موارد مانند شوراها و مجلس ، نیاز به انتخابات و رای مردم داشتند اما با تغییر نگرش‌ها درمقامات عالی کشورو رویکرد جدید در انتصابات ، زنان در استان هایی محروم و کم برخوردار مانند سیستان و بلوچستان مورد اعتماد قرار گرفته و حرفی برای گفتن داشتند. «حمیرا ریگی» زنی که به عنوان نخستین بخشدار در استان سیستان  بلوچستان توانست طلسم عدم حضور  زنان را در پست های سیاسی بشکند و بخشدار بخش مرکزی چابهار شود. این فیزیوتراپیست که تجربه مدیریتی در سیستم دولتی در سازمان بهزیستی و بخشداری چابهار را دارد، مدیر تعداد زیادی از مردان در فرمانداری شد و توانست برای زنان استان راه جدیدی باز کند. ریگی معتقد است برخلاف تصور موجود، زنان برای فعالیت در این پست ها می‌توانند گزینه های مناسبی باشند، وی می گوید: . اوایل کمی تنش و یا اختلاف نظرهایی با بسیاری از مردم و حتی روحانیون مذهبی وجود داشت، اما بعد از مدت کوتاهی‌، آنها جز حامیان من شدند و در پیشبرد کارها و برنامه هایم به من خیلی کمک کردند. این تغییر دیدگاه ،  پذیرش بالای مردم را نشان می‌دهد و دیگر اینکه آنها تشنه توجه وخدمت مدیران و مسئولین هستند و جنسیت برای آنها فرقی نمی‌کند

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 11 دی 1392

بازدید بخشدار از محلات ساربوک

بازدید بخشدار.JPG

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : بخشدارساربوک  گفت: من نمی توانم تحمل کنم در نقطه ای ازمرکزبخش ، مردم از نیاز های اولیه خود نظیر ، خیابان . وکوچه مناسب  محروم باشند.
  
بلید ه ای  اظهارداشت: ساربوک متناسب با ظرفیت های خود پیشرفت نکرده و حتی در محلاتی شاهد فقر شدید خدمات شهری هستیم.
 
وی به بازدید خود از محلات ساربوک  اشاره کرد و افزود: متاسفانه شاهد وضعیت نامناسبی حتی در برخی محلات مرکز بخش بودیم  که باید گفت مرکز بخش ساربوک  با مراکز بخش های  دیگر قابل مقایسه نیست. 
 
 
بخشدار ساربوک اولویت برنامه ها را بر توسعه بخش ساربوک عنوان کرد و بیان داشت : بازدیدهای بعدی من حتما به روستاهای تابع خواهد بود تا از نزدیک مسائل و مشکلات منطقه را بررسی کنم. 
 
بلید ه ای تاکید کرد: باید با همیاری و همفکری همه مردم و مسئولین دست به دست هم مشکلات را یکی پس از دیگری هدف گذاری کرده و در جهت رفع آنها تلاش کنیم.
 
وی یاد آور شد: بخش ساربوک ظرفیت های کم نظیری دارد که می توان با برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت کارهای عظیمی را برای مردم شریف و نجیب آن  انجام داد.
   
  جهت مشاهده ادامه عکسها به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخشدار ساربوک با مهندس کرد مدیر کل راه و شهرسازی جنوب استان  دیدار و گفتگو کرد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، بلید ه ای با حضور در دفتر مهندس کرد با وی دیدار و پیرامون مسایل و مشکلات در حوزه محور های مواصلاتی بخش ساربوک گفتگو کرد.

بخشدار ضمن گفتکو مشکلات حوزه راه و شهرسازی بخش ساربوک را بصورت کتبی تقدیم مدیرکل نمود و در پایان این دیدارمهندس کرد مدیرکل محترم ضمن پیگیری مشکلات قول دادن در اولین فرصت از بخش ساربوک بازدید کنند 

جهت مشاهده متن نامه به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 10 دی 1392

مراسم حماسه ۹ دی در بخش ساربوک برگزار شد.

 

 10.JPG

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی در محل مدرسه شبانه روزی رسول اکرم (ص) ساربوک با حضور بخشدار. فرهنگیان . دانش آموزان . مسئولین بخش وشهرستان   برگزار شد در این مراسم  اسماعیل بلیده ای بخشدار ساربوک ضمن تسلیت  فرارسیدن اربعین حسینی و ماه  صفر حماسه ۹ دی ماه را به عنوان یوم الله یاد نمود و فرمودند حماسه ۹ دی نماد بصیریت مردم ایران بود

وی افزود: بصیرت مردم و درایت مقام معظم رهبری سبب شکل‌گیری حرکت‌های خودجوش مردمی و حماسه نهم دی‌ماه شد که مطمئنا اگر چنین روندی اتفاق نمی‌افتاد مشخص نبود سرنوشت کشور به چه سمت و سویی حرکت می‌کرد

در پایان شرکت کنندگان با سردادن شعارهایی چون مرگ بر آمریکا ، بر اسرائیل ، مرگ بر فتنه گر و لبیک یا خامنه ای ضمن تجدید میثاق دوباره بار رهبر معظم انقلاب وآرمانهای والا ی نظام انزجار خود را از اقدامات فتنه گران سال 88 و ایادی آنها اعلام کردند

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخشدار تلنگ "قصرقند"
جان مادران باردار به دلیل نبود امکانات در خطر است

بخشدار تلنگ قصرقند گفت: عدم توجه مسئولین بهداشت و سلامت استان، و نبود آمبولانس و تیم پزشکی باعث شده طی سه ماه گذشته سه مورد فوت مادر باردار در بخش تلنگ حادث شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : "محمد شاهوزایی" در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: این بخش به همراه روستاهای خود حدود 17000 هزار نفر جمعیت دارد اما فاقد پزشک ماما و تیم سلامت است.

وی ادامه داد:  علی رغم پیگری‌ها و اعلام فوت مادران باردار تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است.

شاهوزایی اظهار داشت: خانه بهداشت این بخش فاقد درب و پنجره و نیمه کاره رها شده است.

بخشدار افزود: با توجه به اینکه این بخش به لحاظ شرایط آب و هوایی خاصی که دارد مردم در خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی همچون مالاریا قرار دارند اما به دلیل نبود پزشک و عدم خانه بهداشت بسیاری از مریض‌ها تلف می شوند.

وی تصریح کرد: تاسف ما از اینست وقتی موضوع را از سوی متولیان امور پیگیری می‌کنیم نه تنها اطلاعی ندارند و کاملا خونسردند بلکه علت بی توجهی و کم کاری و ضعف خود را با پاک کردن صورت مسئله توجبه می‌کنند.

شاهوزایی در پایان خواستار توجه ویژه و سریع به معضلات بهداشت و درمان بخش تلنگ شد و نگاه بیشتر به شاخص‌های سلامت که متاسفانه رو به افول است و مرگ مادران و نوزادان را به همراه دارد از مسئولین طلب کرد.

 

 ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخشدار ساربوک "قصرقند":
قنات‌های ساربوک برای لایروبی و مرمت نیازمند اعتبار است

بخشدار ساربوک قصرقند گفت: قنوات بخش ساربوک از کمبود اعتبارات لایروبی و مرمت رنج می‌برند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :بلیده‌ای در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: با توجه به خشكسالی‌ها و كم بضاعتی و عدم توان مالی کشاورزان جهت لایروبی قنات‌ها بیشتر این منابع آبی منطقه در حال از بین رفتن است.

وی بیان کرد: با عنایت به اینكه قنوات گنجینه‌های گرانبها از گذشتگان است و در حال تخریب هستند و نیاز به مرمت جدی دارند مسئولین در خصوص افزایش اعتبارات قنوات عنایت ویژه داشته باشند.

بلیده ای افزود: قنات‌های ساربوک بخش عمده‌ای از باغات و اراضی كشاورزی را مشروب می‌سازند.

بخشدار گفت: اگر به مرمت قنات‌ها توچه نشود منطقه بزودی شاهد از بین رفتن کشاورزی و محصولات زراعی خواهد بود.

 

 ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

ˈ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : بخشدار ساربوک از ساماندهی واحدهای صنفی مزاحم و آلاینده در سطع شهر ساربوک خبر داد و گفت: ایجاد آلودگی صوتی و زیست محیطی، تداخل در عبور و مرور افراد از جمله مشکلات این واحدهای صنفی است.

‌اسماعیل بلید‌ه‌ای، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: این اقدام باید با حمایت و پشتیبانی مردم، مسوولان و همراهی و همکاری واحدهای صنفی مرکر بخش ‌در اسرع وقت انجام شود.

بلیده‌ای با تاکید بر لزوم ایجاد بسترهای مناسب برای خروج واحدهای مزاحم و آلاینده به مکانی مناسب، اظهار کرد: باید واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم ‌مانند کارگاه‌های در‌ و پنجره سازی ‌را ملزم کرد از منطقه مسکونی شهر خارج شوند و در خارج از شهر‌ مستقر شوند.

بخشدار ساربوک تاکید کرد: پس از خروج اصناف مزاحم و آلاینده از شهر باید به موضوع زیباسازی این مناطق توسط دهیاری توجه ویژه‌ای شود تا مردم از خدمات مناسب بهره ببرند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

 

 

تصاویر / زندگی خانم شهردار مجرد

 

خانم سامیه بلوچ زهی شهردار شهرستان سرباز

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوگ :  خانم سامیه بلوچ زهی که در خانواده ای هشت نفره و مجرد زندگی می کند توانست طلسم مدیریت زنان در سیستان وبلوچستان را بشکند. 
این بانوی جوان 26 ساله پس از طی کردن تحصیلات ابتدایی و متوسطه برای تحصیل در رشته منابع طبیعی به تهران رفتند و پس از پایان تحصیلات خود تهران را ترک کرد و به زادگاهش بازگشت تا برای بهبود مشکلات زنان، مردان و کودکان زادگاهش فعالیت کند. او انتخابش را سرآغازی برای خودباوری زنان بلوچ و به چالش کشیدن سلطه نظام مردسالاری در این خطه از سرزمین ایران می داند.
 
 
 
جهت مشاهده  29 عکس به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوگ : یکی از معتمدان روستای تحتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دبستان شهید آبادیان تحتی از روستاهای محروم بخش ساربوک در کپر فعال است و دانش آموزان در فضای باز و زیر نور مستقیم آفتاب درس می خوانند.

نورمحمد دیودارˈ گفت: هم اکنون بیش از ۲۰ دانش آموز روستای تحتی برای تحصیل در مقطع ابتدایی در فضای آموزشی کپری تحصیل می کنند.

ˈاسماعیل بلیده ایˈ بخشدار ساربوک در این باره اظهار داشت: روستای تحتی به فاصله ۶۵ کیلومتری تا مرکز بخش علاوه بر نداشتن فضای آموزشی، از راه مناسب ارتباطی و شبکه استاندارد آب و برق نیز بی بهره است.

ˈعبدالمجید تاجیˈ ریس اداره آموزش و پرورش شهرستان قصرقند نیز در این باره اظهار داشت: مدرسه دو کلاسه روستای تحتی مربوط به طرح کپرزدایی است اما به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار کار ساخت مدرسه آن متوقف شده است.

وی گفت: دانش آموزان قصرقند در سطح روستاهای پراکنده این شهرستان که دارای راههای سخت گذر و کوهستانی است بویژه در مسیر رودخانه کاجو و کانال آب سد زیردان برای تردد نیز با مشکلاتی مواجهند.

وی گفت: شهرستان قصرقند ۱۱ هزار و ۴۰۰ دانش آموز در سطح ۱۲۵مدرسه مقاطع مختلف دارد و فقط ۲۰ مدرسه آن هوشمندسازی شده است.

وی افزود: بخش ساربوک نیز با ۲۶ روستا و جمعیت ۱۸ هزار نفری در ۱۵ کیلومتری مرکز شهرستان قصرقند از نظر فضای آموزشی با مشکل مواجه است.

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوگ : اسماعیل بلیده ایˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بخش ساربوک از ظرفیت ها و توانمندی های خوبی برخوردار است افزود: این بخش به لحاظ موقعیت جغرافیایی، وجود آثار تاریخی و مراکز گردشگری یکی از قطب های پر جاذبه و منحصر به فرد شهرستان قصرقند به حساب می آید.

وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های بالای این منطقه ضروری است مسوولان استانی نگاه عمیق و ویژه ای بر توسعه این بخش داشته باشند.

بخشدار ساربوک به بخشی از چالش های پیش روی این بخش اشاره کرد و گفت: هر چند که موانع و چالش های موجود، همانند بیکاری و ضرورت سرمایه گذاری ویژه در بخش خصوصی فصل مشترک سایر بخش های استان است اما در این بخش پتانسیلهایی همچون گردشگری و کشاورزی وجود دارد که در صورت توجه ویژه بسیاری از مشکلات این منطقه برطرف خواهد شد.

بلیده ای ابراز امیدواری کرد که با همگرایی،جدیت و تلاش مسوولان در آینده نزدیک شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر این بخش باشیم.

به گزارش ایرنا، بخش ساربوک با بیش از ۴۵روستا و آبادی و ۱۸ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۸کیلومتری شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان واقع شده استارسال توسط نظرمحمد رئیسی

نبود راه مناسب ارتباطی از مشکلات گردشگری نابئین ساربوک است                        

نبود راه ارتباطی مناسب و زیر ساخت‌های گردشگری، مهم‌ترین مشکل منطقه نابئین از توابع بخش ساربوک است.
 
آبشار نابئین
 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوگ : به نقل از خبرگزاری تسنیم تعدادی از اهالی روستای نابئین که منطقه آنها دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بکری است و می‌تواند راه درآمدزایی برای ساکنان آن ایجاد کند، از نداشتن راه مناسب ارتباطی گلایه‌مندند.

با توجه به شرایط خوب آب و هوایی منطقه جنوب استان در فصل زمستان که در سایر نقاط کشور سایه برف و باران بر سر آنها گسترده شده، در این منطقه آب و هوا بسیار خوب و معتدل بوده و فرصت مناسبی برای گردشگران و طبیعت دوستان است تا از نعمت‌ها و مواهب خداوندی در این دیار بهره ببرند اما نبود راه مناسب یکی از مشکلات این منطقه بوده که اهالی روستا خواستار رفع مشکل موجود از طریق مسئولان مربوطه هستند

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید

 ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ