تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب تیر 1392
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

رواج سرقت سیمهای مسی هر چند در گذشته موجب قطعی موقت شبکه برق می شد اما خبر عجیب این است که سرقت سیمهای مخابرات در بخش ساربوک سه ماه است که ارتباط تلفنی 3روستا  بابیش از600 خانوار را مختل کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان،، سرقت سیمهای مسی توسط افراد سود جو به امری معمول تبدیل شده است که به دلیل استفاده از مس به عنوان فلزی گرانبها در ساخت سیمها صورت می گیرد این امر نه تنها موجب هدر رفت ثروت ملی می شود بلکه زمینه را برای خسارت شدید به زیر ساختها و اخلال در خدمات رسانی را نیز مهیا می کند و در نتیجه به دلیل سودجویی عده ای فرصت طلب تعداد قابل توجهی از هم وطنان خدمات مورد نظرشان را با اخلال یا قطعی بیش از یک هفته دریافت می کنند.

بخش ساربوک نیز همانند دیگر شهرهای کشور در گاهی مقاطع زمانی با فعالیت باندهای سرقت سیم مواجه شده است.

قطع ارتباط مخابراتی روستائیان طی 60 روز گذشته

در آخرین مورد گزارش شده از سرقت سیمهای برق و مخابرات متاسفانه سارقان سیمها مخابراتی در مسیر روستا های لوریانی به کوشوک را ربوده اند که نتیجه اش قطع ارتباط بین دو روستا با جمعیتی بالغ بر 600 خانوار شده است.

اهالی این دو روستای پر جمعیت به نامهای لوریانی و کوشوک بخش ساربوک از این حادثه امکان ارتباط مخابراتی خود را از طریق تلفنهای ثابت از دست داده اند و همین امر موجب بروز مشکلاتی برای مردم شده است.

نکته قابل توجه اینکه اهالی این روستاها  از آنتن دهی موبایل هم کم بهره هستند اهالی روستا نیز بارها برای رفع این مشکل و سیم کشی مجدد به دستگاههای مرتبط مراجعه کرده اند که بی نتیجه مانده است.

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
یک معضل با پیامد های خطرناک اما با راه حلی ساده(شوراهای جدید حتما بخوانند)

 بسم الله الرحمن الرحیم

دوره ی خدمت شوراهای منتخب آغاز می شود و درخواست های بیشمار مردم روانه ی عمل گرایی ایشان است. برخی درخواست ها از دایره ی مسئولیت ایشان خارج است ولی با توجه به پایین آمدن سطح توقع مردم از شوراها، بیشتر خواسته ها در حد کمترین توانایی مسئولیت شوراها است.طی چند سال گذشته طرح جمع آوری زباله های خانگی در سطح شهر کلید خورد و ماشین حمل زباله در اختیار شوراها قرار گرفت. شوراها هم یکی دو نفر را برای انجام این طرح به کار گرفتند و این کار تا چند صباحی به صورت نیم بند انجام میشد.

20130513_110834.jpg

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید 

ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 29 تیر 1392
شهر ما، شهر آدمهای چندگانه سوز !!!

بی تردید یکرنگ و یکرو بودن از جمله خصلتهای نیکویی ست که در دین مقدس اسلام نیز بدان تأکید و در تمامی مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، پسندیده تر آنست که انسان یکچهره و یکرو باشد تا در طول زمان دچار خسران وضرر نشود.

اما امروزه به گونه ای دیگر رفتار میشود! و ظاهرا کسانی که از این رویه پیروی میکنند نیز دیگران را جنبندگانی احساساتی فرض میکنند و خود را سیاستمدارانی بالقوه و دست برآتش می دانند! بگذارید شفاف تر بگویم؛ اینگونه افراد به قول معروف چندگانه سوز هستند!!! یعنی یک روز چسبیده به این فرد، روز دیگر آن فرد و همینطور هر روز از کوچه و سرای یک نفر و یک جریان فکری سر در می آورند!!!

این دسته آدمهای چندرنگ!  به خیال خامشان همه را از خود راضی نگه میدارند! غافل از اینکه اینها منافقانی هستند که دیر یا زود چهره اصلی شان بر مردم برملا و بازنده اصلی میدان میشوند.

حقیر این موضوع را از سر رنجشی که گاها با مشاهده آن به من سرزده بود بر روی صفحه نت بوکم آوردم و پیکان انتقادم به سمت و سوی خاصی نیست و یک موضوع کلی را نوشته و به آن می اندیشم، چهره اینگونه افراد برای همه شناخته شده است، پس بهتر است در زندگیمان مواظب چنین افرادی باشیم. افرادی که از کنترل اطرافیان خود عاجزند ولی برای کل جامعه نسخه می پیچند! اینها منافقانی هستند که در قرآن هم به آنها اشاره شده است.
..

این افراد، انسانهای متظاهری هستند؛ که اصولا از مؤمنان واقعی بیشتر اظهار ایمان می کنند و محیط اطرافشان، چنان برایشان تصور و توهم ایجاد میکند! که حتی خودشان هم خیال می کنند کارهایشان در راه اصلاح جامعه است! یعنی بر دورویی ها و مزدوریهای خویش لباس اصلاح پوشانده و حتی وجدان خودشان را هم فریب می دهند!!! خیلی خودمانی: اینان خود افرادی سفیه  هستند که دیگران را سفیه می پندارند.{منبع اشکنان آزاد}


بیاییم افراد چندگانه سوز را از خود برانیم...ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

ناقوس خطر برای تالابهای  پایین دست سد زیردان هم به صدا در آمده است و نبض آن مدتهاست كه  كند می زند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، تالابی كه با وسعت بیش از 4هزار كیلومتر مربع در میانه كوه ها آرمیده و دشت و تپه و كوهستان را به هم پیوند داده اینجا از بهترین نقاط شهرستان قصرقند بخش کاجو است و آخرین بازمانده های تمساح پوز کوتاه است، زیبایهای تالاب های سد زیزدان.پرواز دسته جمعی انواع پرندگان بر فراز تالاب، و پر شدن فضا از موسیقی پر و بال این مهاجران دوست داشتنی، انوار خورشید كه در هر طلوع و غروب خود را به روی تالاب سُر می دهد و آن را نوازش می كند، شب هایی كه  آسمان به زمین دوخته شده و باران ستاره می بارد، همه و همه دست به دست هم داده اند تا هیچ چیزی كم نباشد برای آنكه تالاب زیردان تبدیل شود به یك قطب گردشگری تمام عیار، اما دیگر تالاب های زیردان همان تالابهای گذشته نیست و دست تخریبگر انسان در چند دهه اخیر بیمارش كرده است، زیردان بیماری است كه حالش هر روز بد و بدتر می شود و دستی نیست كه مرهمی بر زخمش بگذارد. 

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی


              اهالی روستای "چندوکان" عنوان کردند؛

مشکل بی آبی در روستای چندوکان از توابع شهرستان قصرقند بخش ساربوک موجب شد تا نمایندگانی از اهالی روستا با مراجعه به  خبرنگار ایسنا در شهرستان قصرقند خواستار رسیدگی به وضعیت اسفناک بی آبی این روستا شدند.

بنابراین گزارش جمع زیادی از اهالی روستای فوق الذکر از نبود آب آشامیدنی در این روستا انتقاد کردند.

موضوع بی آبی در روستای  چندوکان و چه درسایر روستاهای دیگر مسئله ای دیر آشنا برای اهالی این مناطق به شمار می رود.

ولی محمد بلوچ عضو  شورای اسلامی روستای چندوکان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، در این باره گفت: چندوکان دارای جمعیت 1600 نفری  است در حال حاضر در طول یک هفته فقط دو مرتبه  آب از روستای همجوار حاجی آباد برای روستای چندوکان فرستاده می شود روستای چندوکان باوجود 5 محله به صورت هرنیم ساعت به یک محله آب اختصاص دارد.

 وی اظهار داشت: مشکل قعطی آب آشامیدنی به حدی است که  اعضای شورا دهیار و مردم این روستا  در ماهای گذشته نامه ها و پیگیری های زیادی به اداره آب و فاضلاب روستایی ارسال کردند ولی تاکنون مشکل حل نشده است.

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 25 تیر 1392

یکی از مشکلات دهستان حمیری نبود اینترنت پرسرعت یا (ADSL) است. جوانان حمیری  نامه ای تنظیم کرده و با ذکر رونوشت تقدیم  بخشدار ساربوک کردند امیدواریم مسئولان محترم  هرچه زودتر به این مشکل رسیدگی فرمایند.. متن این نامه بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

بخشداری محترم بخش ساربوک

با سلام و عرض خسته نباشید؛

همانطور که مستحضرید جهان امروز، بر پایه تکنولوژی و فناوریهای نوین بنا شده است و هر فردی برای عقب نماندن از این فناوری ها در تکاپو می باشد، از این رو جوانان حمیری  هم بر این امر تاکید دارند که از این قافله عقب نمانند.

دهستان  حمیری  یکی از روستاهای پرجمعیت بخش ساربوک  می باشد که علیرغم نزدیکی به مرکز بخش از یک سری امکانات اولیه برای رسیدن به پیشرفت در عرصه فناوری بی بهره می باشد.

یکی از این فناوری ها که عدم آن درحمیری  نمایان می باشد، اینترنت پرسرعت یا (ADSL) است.

متاسفانه بعد از واگذاری این سرویس توسط مخابرات در شهر ساربوک و روستاهای حاجی آباد. دزبن. میرآباد لوریانی . کوشوک ، باز هم دهستان حمیری جزء مناطق واجد شرایط برای دریافت این سرویس قرار نگرفت که به نوعی می توان گفت در حق حمیری  ظلم شده است.

لذا از شما مسئول خدمتگذار درخواست می نماییم که جهت رفع مشکل یاد شده در این دهستان فرهنگی-، اقدامات لازم را مبذول فرمایید. قبلا از همکاری شما کمال تشکر را داریم.

رونوشت :

1- جناب آقای جدگال نماینده محترم مجلس شهرستان قصرقند

2- استانداری محترم سیستان و بلوچستان

3- اداره کل مخابرات سیستان و بلوپستان

4-فرمانداری شهرستان فصرقند

5- اداره مخابرات نیکشهر

 

                                                                                             با تشکر            

                                                                                    جمعی از جوانان حمیری

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
متقاضیان می‌توانند از ساعت 9 تا 18 روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 9 تا 13 روزهای پنجشنبه، با مراجعه به نشانی  ساربوک روبری مدرسه ابتدایی ابوبکر صدیق {رضج خدمات مورد نظر خود را از مرکز خدمات اختصاصی ایرانسل در ساربوک دریافت کنند.
    با هدف بهبود سرویس دهی به مشترکین شبکه تلفن همراه و وایمکس ایرانسل دربخش ساربوک   و روستا های تابعه مرکز خدمات اختصاصی این اپراتور در ساربوک افتتاح شد.
 در این مرکزعلاوه بر ارائه خدماتی از جمله فروش و ثبت نام انواع سیم کارت‌های ایرانسل، تعویض سیم کارت، پیگیری دریافت سیم‌کارت هدیه، فروش انواع کارت شارژ، پیگیری مشکلات خرید شارژ اینترنتی، فروش و فعال سازی اینترنت  ایرانسل، ، خدمات رومینگ، تنظیمات GPRS وMMS ، بسته های تشویقی و آهنگ پیشواز،  به متقاضیان ارائه می‌شود
علاقه مندان می توانند با مراجعه به وبلاگ نمایندگی  ایرانسل به نشانی  http://www.reza-soltani.rozblog.com/ اطلاعات بیشتر را کسب کنند مدیریت : نمایندگی آقای نایب بلوچ ارتباط مستقیم: 09368566453
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

پاکورا این غذا لذیذ جایگاه ویژه‌ای را در بین مردم بلوچستان برای صرف در هنگام افطار به خود اختصاص داده است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، پاکورا از ترکیب و سرخ کردن موادغذایی مختلف از جمله "آرد نخود "، "پیاز"، "گشنیزخشک و تر    "ادویه"  "بکینگ پودر" "فلفل قلمی تر "تهیه می‌شود.

مردم بلوچستان قبل از سرخ کردن این مواد، آن‌ها را در آرد "نخود خام" می‌غلتانند تا هم طعم دلنشینی به خود گرفته و هم ترد شود.

پاکورای سیب زمینی و سبزی یکی از معروف‌ترین انواع پاکورا است که در برنامه غذایی اغلب مردم  بخش ساربوک  وجود دارد.

این غذا به راحتی و در زمان کمی طبخ شده و اغلب با سس تند و "کچاپ" سرو می‌شود.

پاکورا در بلوچستان در انواع و اقسام شکل‌ها و طعم‌ها پخت می‌شود که از پاکورا  سیب زمینی ، و سبزیجات بیشتر استفاده می شود

گفته می‌شود بعد از پاکورا مردم علاقه زیادی به خوردن (سمبوسه) و"نان خورشت" در هنگام افطار دارند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

چنگال: در واقع پذیرایی مردم بخش ساربوک و کل بلوچستان  از میهمانان با همین شیرینی صورت می گیرد. آنها از میهمانان خود با چنگال و دوغ پذیرایی می کنند به ویژه در ماه مبارک رمضان این شیرینی، غذای سفره افطار را نیز رنگ و روی تازه ای می بخشد. 
شاید وجه تسمیه آن از این رو باشد که در تهیه این غذا از چنگ زدن توسط انگشتان دست بهره گرفته می شود. 

 

مواد اولیه برای تهیه چنگال، آرد، خرما و روغن حیوانی است. ابتدا آرد و آب را مخلوط می کنند و در شرایطی که این مخلوط هنوز به خمیر تبدیل نشده است آن را به ضخامت حدود یک سانتی متر روی تابه می اندازند و می گذارند تا اندکی خود را بگیرد و بپزد. 
اگر این مخلوط آب و آرد نازکتر شود نانی از آن به دست می آید. ولی برای چنگال ضخامت یکسانتی متری مناسب است.

 

پس از آنکه این خمیر نیم پز شد آن را بر می دارند و به تناسب حجمی که می خواهند چنگال درست کنند از این نان نیم پز درست می کنند. بعد خرما را در ظرفی دهن گشاد می ریزند. نان نیم پز را درون همین ظرف خرد می کنند یا به عبارت دیگر تکه تکه می کنند. 
این دو را با هم ورز می دهند و چنگ می زنند به گونه ای که هسته های خرما از درون آن بیرون می آید و  می توان هسته ها را جدا کرد و هم نان و خرما را خوب به خورد هم داد. 

این کار تا جایی پیش می رود که دیگر نتوان تشخیص داد نان است یا خرما حال نوبت افزودن روغن است. برای افزودن روغن آن را با همراه کمی پیاز خرد شده داغ می کنند و قبل از آنکه روغن چنان داغ شود که پیازها بسوزند آن را از روی شعله برداشته و به مخلوط نان و خرما می افزایند تا این مخلوط نرم شود و نه بیشتر.امروزه چنگال را با خلال بادام و پسته تزئین می کنند و سپس صرف می کنند. ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 22 تیر 1392
وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک به زودی به وب سایت تبدیل میشود


آدرس جدید ما: www.sarbooknews.ir  می باشدارسال توسط نظرمحمد رئیسی
کمبود آب  روستاهای  سی تل . چندوکان . هزاره ای . عزیز آباد  برطرف می‌شود

بخشدار ساربوک  گفت: اکنون در برخی از روستاها ی بخش ساربوک  با کمبود آب مواجه هستیم که با تدبیر و مدیریت صحیح توزیع مشکل برطرف می‌شود.جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید  ادامه مطلب
ارسال توسط ریسی نظرمحمد
مرتبه
تاریخ : جمعه 21 تیر 1392
با سلام و خسته نباشید
یه سوال از رییس اداره برق شهرستانهای  نیکشهرو قصرقند  داشتیم و همرا با یک گلایه خواهشمندیم از شما مدیر ویلاگ  که این سوال و گلایه ما را در وبلاگ خوبتان منعکس نموده و جواب آن را از رییس اداره برق هم پیگیری نمایید
برق یکی از نعمتهای بزرگ الهی هست که در زندگی روزمره یکی از ضروریات می باشد
اما استفاده از این نعمت بزرگ به چه قیمتی و با چه کیفیتی باشد خوب است؟
در آخر ماه هنوز قبض برق بدست مشترکین نرسیده ماموران وصول با لیستی کوچه به کوچه شهر به شهر روستا به روستا می گردند که دنبال بدهی های مشترکین هستیم با رفتاری بسیار خوبی که در زمانی که اربابانی بودند با زیر دستان خود همچین رفتاری نداشتن و جمله بسیار وزین این ماموران : شما بدهکارید اگه بدهی خودتان را همین الان ندهید برقتان را قطع می کنیم . آیا ماموریت اداره برق فقط همین می باشد که بدهی ها را با ماموران وظیفه شناسش وصول کند یا در قبال این وظایف دیگری هم دارد .
شما که اینهمه به فکر وصول بدهی ها می باشید اگر یک صدم آن به فکر ما مردم هم بودید بسیار خوشحال می شدیم برقی که به ما می دهید به 160ولت هم نمی رسد بدلیل نوسانات بیش از حد برق تمام وسایل ما دارد از بین می رود کولر یخچال و... هر روز شاهد از کار افتادن یکی از وسایل برقی خونه باید باشیم تا کی این وضع باید ادامه داشته باشد .شما مسئولان دلسوز از اینکه ایقدر به فکر ما هستید از شما متشکریم اما شما درآمد میلیونی دارید خبر از جیب خالی ما که ندارید بخدا این کولر و یخچالی که در خانه ما هست همه اینها را قسطی مجبور شدیم بخریم اما شما از بهترین یخچال و کولر استفاده می کنید اگر بدلیل نوسانات برق یکی از وسایلتون از کار افتاد خدا رو شکر مشکل مالی ندارید که شرمنده خانواده تان باشید اما ماچکار کنیم کولری که یک دو سال پیش با 300/400 تومان می تونستیم تهیه کنیم الان شده 1700000/1800000با هزار ویک گرانی دیگرچکار باید کرد ایا کسی هست که جوابگوی ما باشد ایا بدلیل این می توان به مراجع قضایی مراجعه کرد


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 19 تیر 1392
  بِسْم الله الرَّحمنِ الرَّحیم

*. شَهْرُرمضان الَّذی اُنْزِلَ فیهِ القرآنْ هُـدَیً لِـلـنّـاسِ وَبَیِّـنٰـتٍ مِّنْ الهُدیٰ واْلْفُرْقانِ فَمَنْ شَهِدَ مِنْکـُـمُ الْشَهْرَفَـلـْـیَصُمْهُ وَ مَن کان مَریضاً أَوْ عَلیٰ سَفرٍفَـعِـدَّةٌ مِن اَیّـامٍ أُخَـریُـریـدُ الـلّهُ بِـکـُـم الْـیُـسْـرَوَلایُـریدُ بِـکـُـمُ الْعُسْـرَوَلِتُـکـْمِـلوا العِـدَّةَ وَلِتُکـَـبِّروالـلّهَ عَلیٰ ماهَـدیٰـکـُـم وَ لَـعَـلَّـکـم تَشْکـُـرُون*

تـرجمه ی بَـلوچی= بَـلـۏچــی بَـدَلْ گــَـپّ

           پَه نام الله که بازْ بَکـْـشـۏک ومهربانِــنـْت

(( رمَضانْ ماهِـڃ که یـڃ ماها کــُـرْآنْ یــِڃـرْآتْکــَـه پَـه انسانـَـئ هدایت و راهْـبَـلـَـدْ بَـیَگا گـۏن نِـشانِـیانِـڃ چَـه هدایت وراهْـبَـلـَـدیِ حَـکّ وباطل؛ گــُـرا هرکــَـسڃ که چَه شما ماهـا بـِگِــنْدیتّ ؛ رۏچَـگـا بِـدرایتّ و آ کــَـسڃ که مریضِـن یا که سفراهِـنْ؛دِگِه رُۏچان رُۏچَگ بـِداریتّ؛الله شُمَـئ راحَــتِـیا لۏ̈طـیتّ؛ نه که شُمَـئ زَحْـمَـت وآزارا؛رُۏچَگان پورَه کــَـنِـت و هُـدایــا مَـزَنْ بِـزانِـتْ که آهِـیا شمارا راهْـبَـلـَـد وهدایت کــُـرْتــَه تا که شما هُـداهــَـئ شُکـْـرا جا بـِـیـارِت))          

ترجمه ی فارسی:

(رمضان ماهی است که درآن قرآن نازل شد جهت هدایت وراهنمایی انسان ونشانه هایی ازهدایت پس آنْ کس از شما که آن ماه را دریابد؛روزه بدارد. وآن کس که مریض یا درسفراست؛روزهای دیگری روزه گیرد.خداوندراحتی شما را می خواهدنه زحمتـتان را؛روزه ها را تکمیل کنیدو بزرگ بشمرید خداوند را چون شما راهدایت کرده است.تا که شکرگزاری نمایید.)( باز نشر وبلاک بلوچانی زبان)ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 18 تیر 1392

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از روابط عمومی  بانک کشاورزی ساربوک ،  به منظور ارائه خدمات نوین بانکی و فراهم نمودن دسترسی عمومی دستگاه خودپرداز (ATM) بانک کشاورزی  خدمات نوین بانکی را  از امروز به هموطنان عزیز بخش ساربوک ارائه می‌کند.هموطنان می توانند جهت انجام خدمات بانکی خود از امروزازطریق دستگاه خودپرداز  به بانک کشاورزی ساربوک مراجعه کنند
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 18 تیر 1392
روزه بگیرید تا تندرست شوید
                                                                          حضرت رسول اكرم (ص)
 
 
حلول ماه مبارك رمضان ماه نزول قرآن و ماه میهمانی خدا را بر تمامی مسلمانان جهان و بخصوص  مردم خونگرم و مهمان نواز بخش ساربوک  تبریك گفته و امیدواریم كه با عبادت خالصانه بتوانیم از فیوضات این ماه پربركت بهره وافی و كافی را ببریم.  
                                                  
نظرمحمد ریسی


مدیر وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی  بخش ساربوک
 


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

2222.jpg     باتوجه به درخواستهای مکرر مردم بخش ساربوک  و پیگیری ها و نامه نگاری های عبدالله رئیسی  رئیس بانک کشاورزی ودهیاری وشورای اسلامی بخش ساربوک در خصوص نصب دستگاه atmجهت سهولت در اجرای کارهای بانکی وجلوگیری از ازدهام جمعیت سرانجام با نصب دستگاه خودپردازموافقت گردید و این دستگاه تحویل بانک گردید.
مراحل نصب وتست این دستگاه در چند روز گذشته انجام گردید از روز دوشنبه مورداستفاده همشهریان قرار گرفت

با فعال شدن  این دستگاه مشکل خیلی از همشهریان بالخصوص کارمندان، یارانه بگیران که بنا به هر دلایلی مجبور بودند برای انجام برخی از کارهای بانکی به مرکز شهرستان نیکشهر و قصرقند  مراجعه کنند حل خواهد شد.ارسال توسط ریسی نظرمحمد
بخشدار ساربوک:
امسال بیش از 3000 تن برنج از اراضی ساربوک برداشت می شود/ عدم استقرار اداره جهاد کشاورزی معضل بزرگ کشاورزان این منطقه


بخشدار ساربوک گفت: بخش ساربوک با داشتن آب و هوای مساعد یکی از عمده مراکز تولید انواع محصولات باغی و زراعی در سیستان و بلوچستان است.

اسماعیل بلیده ای در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: امسال باتوجه به فرارسیدن فصل کاشت شالیزار دربخش ساربوک کمبود آب معضلی است برای کشاورزان شهر ساربوک و سایر روستاهای منطقه که به شدت کشاورزان بخش را تهدید می نماید ولی کشاورزان با روحیه ی زیاد و با اراده  قوی و امید به رحمت الهی به کاشت شالیزار می پردازند .

وی افزود: کار کاشت و انتقال نشاء برنج در بخش ساربوک  تا آخر تیرماه ادامه دارد.

بلیده ای  بیان کرد: برداشت محصول برنج از اراضی بخش ساربوک از اواخر مهر تا نیمه اول آبان ماه شروع می شود.

وی مهمترین ارقام اصلاح شده برنج برای کشت در بخش ساربوک را ارقام .تارم. شیرودی. شفق. سدری. و بتوک نام برد و گفت: این ارقام به دلیل عملکرد بالا،مدت کوتاه دوره رشد،پخت مناسب و نیاز به آب کمتر مورد استقبال برنج کاران بخش ساربوک  قرار گرفته است .

بلیده ای گفت:بیش از 500 نفر در کار کاشت ،داشت و برداشت محصول برنج در سطح بخش ساربوک  اشتغال دارند.

وی پیش بینی کرد؛ امسال بیش از 3000 تن برنج از اراضی برداشت و به بازار مصرف عرضه شود.

بلیده ای نبود و عدم استقرار اداره جهاد کشاورزی را در مرکز بخش ساربوک را بزرگترین معضل این بخش دانست.

وی گفت: هرچه کشاورز از آموزشهای مفید رسمی و غیر رسمی بیشتری برخوردار شود، وضعیت بهتری در بخش کشاورزی خواهیم داشت. و اگر به همان اندازه که صرف آموزش در بخشهای مختلف می شود به آموزش کشاورزان نیز توجه شود سیاستها بهتر نتیجه داده وکشاورزی پایدارتری حاصل خواهد شد.

بلیده ای با اشاره به اینکه یکی از معضلات عمده کشاورزی امروز ترک روستا و کشاورزی توسط جوانان روستا است اظهار داشت: رفتن آنها از روستا بسیار آسان ولی برگشت آنان مشکل وحتی غیرقابل برگشت است.

وی متذکر شد: چرا باید واحدهای صنایع تبدیلی دور از شهرها و روستاها باشند درصورتی که اگر در مجاورت روستا باشد می تواند در ماندگاری روستاییان و ایجاد اشتغال پایدار بسیار تأثیر گذار باشد.

بلیده ای از مسئولین شهرستانی و استانی درخواست راه اندازی هرچه سریعتر ادارات را در مرکز بخش کرد.

گفتنی است کشت برنج در بخش ساربوک به علت کوچک بودن زمینهای کشاورزی  به صورت سنتی صورت می گیرد.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
کشاورزان "ساربوک" خواستار شدند؛
برای رفع مشکل حمله شبانه خوکهای وحشی به زمین های کشاورزی چاره اندیشی شود


درطی سال های اخیر کشاورزان شهر ساربوک منطقه قصرقند و سایر روستاهای اطراف بخش ساربوک توسط خوک های وحشی متحمل خسارات و زیان های زیادی بوده اند،بطوری که محصولات و زمین های زراعتی کشاورزان را به کلی نابود کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، و بنا به گفته مردمان محلی حمله خوکهای وحشی در چند سال اخیر قریب به ۱۰نفر از مردمان بخش را زخمی و راهی بیمارستان کرده اند.

کشاورزان این مناطق هم اکنون نیز از هجوم خوک های وحشی خصوصا در هنگام شب درامان نیستند و حتی از نظر جانی هم با خطر ات فراوانی مواجه هستند. و با توجه به فرا رسیدن فصل کشت برنج کشاورزان مایوس از ادامه کشاورزی می باشند. کشاورزان خواستار رسیدگی این مشکل و تدابیری جهت رفع این معظل هستند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

برنامه مسابقات مینی فوتبال جام رمضان سال ۹۲

 
   
                                                                   

گروه A:صدف ساربوکاتحاد چندوکاندهیاری توکلالشباب ساربوکمیراباد
 گروه B:ستاره ساربوکاتحاد هیتدزبنمگاسافت ساربوکنورویژه لوریانی
گروه C:دهیاری بگارسنال هیتساحل حاجی ابادآزاد ساربوک بلوچستان ساربوک
گروهD:دهیاری چندوکانستاره ب ساربوکفرهنگیان هزاره ایکوشوکنصر ساربوک
ردیفایام هفته  تاریخ شمسی تاریخ قمری  بازی اول      بازی دوم          
1چهارشنبه92/4/191رمضانصدف ساربوک_اتحاد چندوکانستاره ساربوک _اتحاد هیت
2پنجشنبه92/4/202رمضاندهیاری بگ_ارسنال هیتدهیاری چندوکان _ستاره ب ساربوک
3جمعه92/4/213رمضاندزبن_مگاسافت ساربوکدهیاری توکل _الشباب ساربوک
4شنبه92/4/224رمضانفرهنگیان هزاره ای_کوشوکساحل حاجی اباد_آزاد ساربوک
5یکشنبه92/4/235رمضانمیراباد_صدف ساربوکنورویژه لوریانی _ ستاره ساربوک
6دوشنبه92/4/246رمضانبلوچستان ساربوک_دهیاری بگنصر ساربوک _دهیاری چندوکان
7سه شنبه92/4/257رمضاناتحاد هیت _دزبناتحاد چندوکان _دهیاری توکل
8چهارشنبه92/4/268رمضانارسنال هیت_ساحل حاجی ابادستاره ب ساربوک _فرهنگیان هزاره ای
9پنجشنبه92/4/279رمضانالشباب ساربوک _میرابادمگاسافت ساربوک _نورویژه لوریانی
10جمعه92/4/2810رمضانآزاد ساربوک _بلوچستان ساربوککوشوک _نصر ساربوک
11شنبه92/4/2911رمضانستاره ساربوک _دزبنصدف ساربوک_دهیاری توکل
12یکشنبه92/4/3012رمضاندهیاری چندوکان _فرهنگیان هزاره ایدهیاری بگ_ساحل حاجی اباد
13دوشنبه92/4/3113رمضاناتحاد چندوکان _الشباب ساربوکاتحاد هیت _مگاسافت ساربوک
14سه شنبه92/5/114رمضانستاره ب ساربوک _کوشوکارسنال هیت_آزاد ساربوک
15چهارشنبه92/5/215رمضاننورویژه لوریانی _دزبنمیراباد_دهیاری توکل
16پنجشنبه92/5/316رمضانبلوچستان ساربوک_ساحل حاجی ابادفرهنگیان هزاره ای_نصر ساربوک
17جمعه92/5/417رمضانصدف ساربوک_الشباب ساربوکستاره ساربوک _مگاسافت ساربوک
18شنبه92/5/518رمضاندهیاری چندوکان _کوشوکدهیاری بگ_آزاد ساربوک
19یکشنبه92/5/619رمضاناتحاد چندوکان _میراباداتحاد هیت _نورویژه لوریانی
20دوشنبه92/5/720رمضانستاره ساربوک _نصر ساربوکارسنال هیت_بلوچستان ساربوک
21سه شنبه92/5/821رمضانشهادت حضرت علی (رض)       تعطیل 
22چهارشنبه92/5/922رمضان

23پنجشنبه92/5/1023رمضان

24جمعه92/5/1124رمضاناول گروهA-دوم گروه Cاول گروهB-دوم گروه D
25شنبه92/5/1225رمضاناول گروه C-دوم گروه Aاول گروه D-دوم گروه B
26یک شنبه92/5/1326رمضان

27دوشنبه92/5/1427رمضانبرنده بازی اول_برنده بازی سومبرنده بازی دوم_برنده بازی چهارمشب عید   رده بندی  فینال

                                                                  

نکات الزامی :

۱.شروع بازی اول راس ساعت ۲۲وبازی دوم راس ساعت ۲۳شب می باشد.

۲.حق شرکت در مسابقات مبلغ ۱۰۰هزارتوما ن می باشد وپرداخت ان در بازی اول الزامی می باشد.

۳.جریمه کارت زرد۱۰۰۰تومان وجریمه کارت قرمز۲۰۰۰ـدوهزار تومان می باشد.

۴.وقت بازی ها درهر نیمه ۲۵دقیقه می باشدودربازی های تک حذفی وقت اضافه ای منظور نخواهد شد.

۵.تیم ها موظفند در بازی ها با لباس ورزشی یک دست وکفش ورزشی مناسب حاضر شوند.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 11 تیر 1392
اولین سالگرد وفات حاجی شاه محمد هوتی را به خانواده  ایشان  مردم روستای حاجی آبادو بخش ساربوک  تسلیت عرض میکنیمهوت شاه محمد یکی از بزرگان منطقه بود که نام و آوازه ی

بزرگ منشی ،مهمان نوازی و خون گرمی اش در این مناطق پیچیده و بر سر زبانهای خاص و عام بود

این بزرگوار در طی دوران حیات خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده و با رفتار و اخلاق نیکی منشانه ای که داشت مردمان

این خطه و دیار را با افعال و رفتارهای نیک به سمت خود جذب کرده بود.

جاودانه بودن این زمانه از بدو پیدایش بشر و سر برآوردن انسان بر این صفحه ی خاکی هنوز در حصارهای مصنوعی قرار دارد.

آری؛نیک و بد همی باید از دنیا برفت ولی خوش به سعادت آنان که

با گوی پر از نیکی بار سفر بستند و راهی دیار جاودانه شدند.

و اما ؛؛؛؛؛

همان به که نیکی بود یادگار     نباشد همی نیک و بد پایدار

تا ز تو خشنود شود کردگار    عمر به خشنودی دل ها گذار

هرکه به نیکی عمل آغاز کرد       نیکی او روی بدو بازکرد

عالمی را در دمی ویران کند         اوست سلطان هرچه خواهد آن کند

پادشاها جرم ما را در گداز          ما گنهکاریم و تو آمرزگار

جرم بی اندازه بی حد کرده ایم     تو نکو کاری و ما بد کرده ایم
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
برای نخستین بار
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان قصرقند  معرفی شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک  :  انور دادگر  با حضور مسئولان محلی  به عنوان نخستین رئیس اداره راه و شهرسازی قصرقند معرفی شد.
نخستین رئیس راه و شهرسازی فاریاب معرفی شد

دیروز صبح در جلسه شورای اداری شهرستان قصرقند  که با مسئولان محلی ، نخستین رئیس اداره راه و شهرسازی این شهرستان معرفی شد.

کوروش محمدی فرماندار قصرقند در این جلسه اظهار داشت: استقرار ادارات با جدیت در این شهرستان در حال پیگیری است.

کوروش محمدی افزود: اسقرار ادارات شهرستان تاره تاسیس قصرقند در دستور کار مجموعه فرمانداری قرار دارد. به‌زودی شاهد استقرار ادارات زیادی در این شهرستان خواهیم بود تا روند خدمت‌رسانی به مردم را آسان‌تر کنیم.

فرماندار قصرقند اذعان داشت: راه یکی از نیازهای اصلی مردم شهرستان قصرقند است که امیدواریم با حمایت مسئولان استانی شاهد رشد همه‌جانبه این شهرستان تازه تاسیس باشیم.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
دهیار ساربوک از برخورد ضربتی با احشام سرگردان در سطح این شهر خبر داد و گفت: برخورد با احشام سرگردان در دستور کار قرار گرفته است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساربوک :محتاج ریسی در این باره اظهار داشت: برخورد جدی با احشام سرگردان در سطح شهر  آغاز شده و ثمرات این اقدام به خوبی قابل مشاهده است. 

ریسی با اشاره به نحوه اجرای این طرح در ساربوک تصریح کرد: گروهی برای جمع‌آوری احشام سرگردان بدون مالک و صاحب مالک اقدام می‌کنند و مالکان این احشام جریمه نقدی نیز می‌شود. 

دهیار ساربوک  تأکید کرد: احشامی مانند  سگ‌های ولگرد نیز به وسیله تدابیر اندیشیده شده به زودی  معدوم شده و طبق دستورالعمل موجود نابود می‌شوند. 

وی با اشاره به اتخاذ تدابیری برای بازدارندگی از تکرار این موضوع و پیشگیری از‌‌ رها کردن مجدد احشام در سطح شهر، گفت: برای مبارزه با احشام سرگردان در سطح شهر پس از جریمه نقدی مالک از این افراد تعهد کتبی اخذ می‌شود تا در صورت تکرار برخورد‌ها با این افراد شدید‌تر شود. 


ارسال توسط ریسی نظرمحمد
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 9 تیر 1392
انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در 24 خرداد ماه سال جاری برگزار شد و شهر ساربوک نیز همگام با سایر شهرهای کشور، اعضای اصلی و علی البدل شورای شهر خود را شناخت.
در این دوره آقایان به ترتیب 
ناصر بلوچی. نورمحمد ریسی. ناصر هوتی. سعید رضا شیرانزهی عبدالحمید ریسی  به عنوان اعضای اصلی و آقایان الهی بخش ریسی نبی بخش ریسی نورمحمد ریسی  نیز به عنوان اعضای علی البدل به شورای شهر راه یافتند
اعضای این شورا قرار است از شهریور ماه امسال به مدت چهار سال، مدیریت خدمات عمرانی و شهری ساربوک را در دست بگیرند. اعضایی که پس از چندین روز و شاید هم ماه ها رقابت نفس گیر با 13 رقیب سرسخت، توانستند بیش ترین آرا را کسب کرده و در تصمیم گیری های شهرشان دخیل شوند.
در بین اعضای دوره چهارم، آقایان نورمحمد ریسی  عبدالحمید ریسی سعید شیرانزهی  شناخته شده تر از بقیه است. حضور چنین افرادی در شورای  شهر غنیمت است چرا که او عضو شوراهای  دوم، سوم شهرساربوک بوده و چندین سال بر صندلی ریاست آن تکیه زده  اند و در دوره جدید، با تجربه ترین عضو شورا خواهد بود.
اعضای جدیدی که گوی سبقت را از سایرین ربودند
از قدیمی ها که بگذریم، انتخاب ناصر بلوچی  دانشجوی کاردانی رشته خدمات بندری  به عنوان نفر اول انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ساربوک حائز اهمیت است. او جوان پرانرژی و فعالی است که چندین سال در رشته های مختلف ورزشی فعالیت داشته و اکنون با حمایت هایی که انجام می دهد، به عنوان یکی از پشتوانه های ورزش ساربوک شناخته شده و شاید به همین دلیل بود که توانست در بین 13کاندیدا، بیش ترین رای را از آن خود کرده و نامش را در تاریخ این شهر به ثبت برساند. 
با پیروزی قاطع او، طبیعی است که انتظارات ورزشکاران شهر بالا رفته و آنها به حمایت های بیش تر شورا و دهیاری  از جوانان ساربوک امیدوارتر شده اند. جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

آبشارهای زیبای روستای آبند و آبادی گرکور و نابئین در بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند در زمره زیباییهای طبیعی به شمار می رود اما برای گردشگران ناشناخته مانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، برخی از این آبشارهای زیبا و دیدنی كه نزدیك به 40متر ارتفاع و بیش از 20متر عرض دارد در 5كیلومتری ساربوک مركز این بخش واقع شده است ولی بدلیل مشكل جاده ای و نداشتن امكانات، كمتر كسی از آن بازدید می كند.

برای رفتن به  نابئین بایدجاده های پرپیچ و خم كوهستانی را طی كرد. مشایعت كننده مسافران در این مسیر، چشم اندازهای زیبای طبیعی اما پر از گردنه است كه اگر مسافرت از این مسیربرای اولین بار باشد مسافران به حیرت می افتند.

به گفته اهالی  بخش ساربوک با اندك توجهی سازمان گردشگری و میراث فرهنگی قطعا این منطقه می تواند به یكی از جالب ترین مناطق جذب گردشگری تبدیل شود.خاكی بودن راه سبب شده تا آبشار ها با آن همه زیبایی گمنام بماند، این آبشار ها از تركیب چشمه های متعدد سر چشمه می گیرد و در طول سال آب زلال، شیرین و خنك از آن جاری است.روستای  آبند در نزدیكی این آبشار قرار دارد.

آبشار آبند در بالادست روستای آبند قرار دارد و بصورت پلکانی دارای ۵ حوضچه تشکیل شده است.

از روستای آبند تا آبشار آبند حدود نیم ساعت پیاده روی است و در دو طرف رودخانه مزارع کشاورزی و سبزه زار طبیعی وجود دارد و در وسط رودخانه آب روان است. طروات و زیبایی خاص مسیر این آبشار دیدنی است و مکانی مناسب برای تفریح و گردش است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

ماراتن انتخابات دور چهارم شوراها بالاخره پایان یافت و آقایان ناصر بلوچی. نورمحمد ریسی. ناصر هوتی . سعید رضا شیرانزهی . عبدالحمید ریسی  به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر ساربوک  برگزیده شدند .

ماراتن انتخابات دور چهارم شوراها بالاخره پایان یافت و آقایان ناصر بلوچی. نورمحمد ریسی. ناصر هوتی. سعید رضا شیرانزهی عبدالحمید ریسی به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر ساربوک برگزیده شدند .

شما به عتوان یک شهروند ساربوکی  چه انتظاری از تمایندگان خود دارید ؟

مهترین اولویت های که شورای چهارم باید به آن بپردازد چیست؟

مهمترین مشکلات شهری شهر شما چیست؟

 این شورا برای جلوگیری از ورود به گروگرایی و نفوذ برخی اعضای غیر شورا،  باید چگونه عمل کند؟

برای اینکه اعضای شورا جلسات کنترل از راه دور نداشته باشند نظر شما چیست؟

شورا چگونه می تواند از نظر نخبگان و افراد اهل نظر در مصوبات خو د استفاده کند؟

پاسخ های خود را از طریق قسمت نظرات  با در میان گذارید ؟

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

همایش همدلی شوراها و حماسه سیاسی مردم به منظور اتحاد و همدلی بیشتر بین اعضای شوراهای اسلامی در شهرستان قصرقند برگزار شد.

SAM_0198.jpg

همایش «همدلی شوراها و حماسه سیاسی مردم قصرقند» به همت فرمانداری شهرستان قصرقند و با حضور مسئولان محلی، معتمدین، ریش‌سفیدان و اعضای سابق و منتخبین جدید شوارها در مسجد محله کورسر این شهرستان برگزار شد.

فرماندار قصرقند در این همایش اظهار داشت: حضور چشمگیر مردم 

قصرقند در انتخابات 24 خرداد ماه در راستای تحقق شعار سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی بود و نقش مردم در این انتخابات واقعا ستودنی است.

کوروش محمدی افزود: از سوی ستاد انتخابات استان، شهرستان قصرقند جزو پنج شهرستان برتر انتخاب شده است.

وی بیان کرد: حماسه سیاسی همدلی شوراها به منظور رفع کدورت‌ها و اتحاد و همدلی برگزار شده و هدف آن تعامل اعضای شوراها با یکدیگر و برای حل مشکلات شهرستان است.

فرماندار قصرقند ادامه داد: منتخبین مردم باید برنامه‌هایی را آماده کنند که در زمینه رشد و توسعه منطقه باشد و با استفاده از خرد جمعی فلسفه وجودی شوراها را محقق سازند.

محمدی در ادامه از اعضای جدید شوراها خواست با همدلی و همفکری کارنامه مثبتی از خود به یادگار بگذارند تا خدمات آنها همیشه به یادگار بماند.جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 2 تیر 1392

چند توصیه به شورای شهر جدید دارم

کیست شورای شهر

اول اینکه شورای شهر باید بداند که عامل اصلی تفرقه بین مردم جناح بازی  طایفه بازی و..... است و باید تا جایی که امکان دارد از این امر خوداری کند .

به نظر من دهیاری  که فکر اصلی اعضای شورای شهر است در حال حاضر اعتباری برای اینکه بخواهد کاری را در شهر انجام بدهد ندارد وبهترین کار اینه که رابطه شورای شهر و مردم به جایی برسد که مردم اعتماد پیدا کنند و حاضر باشند از زمین ، پول و سر مایه خود برای شهر بگذرند.

باید انتخابات به کلی فراموش شود وجلسات هم اندیشی شروع شود باید اعضای شورای شهر به فکر محبوبیت باشند نه به فکر معروف بودن اگر اینجوری شد آن موقع مردم حاضرند با شورای شهر همکاری کنند ان شاءالله که همینجوریه

اعضای شورای شهر جدید مطمئن باشند که  وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک مثل گذشته با تمام وجود به کار خود ادامه خواهد و سعی میکندهمکاری بیشتری با شورای شهرجدید داشته باشد.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 1 تیر 1392
2013-03-10-015.jpg
مردم روستای آبند  میگوید :نمایندگان بسیاری قول آسفالت جاده روستایمان را داده اند ولی تا کنون هیچ اقدامی صورت نپذیرفته و اداره راه و فرمانداری نیکشهر  هیچ گونه جوابی به ما نمیدهد
شاید کسی فکرش را نکند که در گوشه‌ای از مملکت ما عده‌ای از امکانات خیلی اولیه هم محروم باشند! امکاناتی که به قدری در تهران و سایر شهرهای بزرگ عادی شده، که اصلاً به چشم نمی‌آید و همیشه با خودمان می‌گوییم خب باید این امکانات باشد واما بخش ساربوک وجاده روستای  گردشگری آبند  جاده ای که راه مواصلاتی  روستا است وتنها راه دسترسی روستا ازاین جاده است وبا مشکلات فروان مثل عدم وجود آسفالت دست به گریبان هستند وبا مراجعه فراوان به مسولین هیچ گونه پاسخی دریافت نکرده اند فقط قولهای که سالیان طولانی به آن عادت کرده اند واز جناب آقای محمدی فرماندار محترم شهرستان قصرقند وجناب آقای بلیده ای بخشدار ساربوک خواستار پیگری شدند 


ارسال توسط ریسی نظرمحمد
ویجزی الذین احسنوابالحسنی
نکوکارهارا سزا بخشد او به پاداش کردارهای نکو

«زیر بنای توسعه جامعه از روستاها شروع می شود. تولید ثروت در روستاها سبب جلوگیری ازمهاجرت روستاییان به شهر ها می شود و امروزه با تلاش و پشتکار مسوولان می توان به حل هر چه سریع تر مشکلات و موانع پیش روی روستاییان امیدوار بود.»


حضور مکرم ظهور بخشدار متعهد جناب آقای بلیده

بدین وسیله از نگاه و دید گاه خاص حضرت عالی نسبت به توسعه ی روستایی که جزیی از برنامه های توسعه¬ی هر کشور می¬باشد و بر اساس طرح و نقشه¬ای سازنده برای دگرگون سازی ساخت اجتماعی- اقتصادی جامعه¬ی روستایی به کار رفته است، این تقدیر به پاسداشت علم باوری¬، انسان باوری و آینده باوری در جهت توسعه پایدار، تامین نیازهای اساسی، بهبود و ارتقای سطح زندگی روستایی وحفظ و نگهداری و اداره¬ی بهتر اکوسیستم¬های روستایی و آینده¬ای امن¬تر و سعادتمندانه¬تر تقدیم حضور مدبرانه شما می¬گردد. با امید به این که با همسویی، هم فکری، هم¬گامی و هم¬نوایی مسوولان امر با تمام قدرت و توان سعی در رفع مشکل روستاییان نموده و مساعدت به وضعیت معیشت آنان همواره مدنظر قرارگیرد.
ازایزد منان مسالت داریم که توفیق رفیق طریقتان گردد.


ندیم درزاده
عضو شورای اسلامی روستایی کلمت


ارسال توسط ریسی نظرمحمد
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ