تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب مرداد 1392
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

بخشدار ساربوك :

بخشدار ساربوک با قدردانی از تلاش شبانه روزی پرسنل شرکت آبفای روستایی شهرستان نیکشهر گفت : این عزیزان هر آنچه که در توان دارند برای تامین آب شرب روستائیان بکار گرفته اند اما مشکل اصلی آنان نبود اعتبار می باشد که چاره اندیشی برای آن ضروری است.

اسماعیل بلیده ای در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس افزود: براثر خشکسالی های چند سال اخیر و با توجه به بارندگی های این ماه منابع تامین آب در این روستاها هنوز هم خشک است و حدود بیش از۷ هزار نفر از ساکنان این روستاها با کمبود آب مواجه اند.

وی گفت : ساکنان این روستاها آب آشامیدنی خود را با مشکلات زیادی از دیگر نقاط و با پرداخت هزینه های آن تامین می کنند.

بلیده ای با قدردانی از تلاش شبانه روزی پرسنل شرکت آبفای روستایی شهرستان نیکشهر اضافه کرد : این عزیزان هر آنچه که در توان دارند برای تامین آب شرب روستائیان بکار گرفته اند اما مشکل اصلی آنان نبود اعتبار می باشد که چاره اندیشی برای آن ضروری است.

بخشدار ساربوک گفت : هم اکنون شرکت آبفای شهرستان نیکشهر ، آب آشامیدنی بیش از ۱۰ روستای این بخش را با تانکرهای آبرسان سیار تامین می کنند.

بلیده ای در پایان با اشاره به ماده ۱۸۰ شهرهای کمترتوسعه یافته اظهار داشت : مناطق کمتر توسعه یافته از ابتدایی ترین امکانات محرومند که اجرای این قانون برای توجه به این مناطق و تخصیص اعتبارات ویژه ضرورتی انکارناپذیر است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

دهیار روستای بوگ افزود: مدرسه سعدی روستای بوگ ازتوابع بخش ساربوک شهرستان قصرقند با 61 سال قدمت زبان گویای دو نسل آموزگاران بازنشسته از این مدرسه ، مدرسه ای که از نظر آموزش و پرورش 100 درصد تخریب می باشد و مکاتبات این اداره برای تعطیل نمودن آن در زمان بارش به دلیل خطر ریزش باران وسقوط سقف آن بیم و ترسی مضاعف بر دل دانش آموزان گذاشته است.

اکبر کدخدایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: در این مدرسه در دو شیفت پسرانه و دخترانه حدود120دانش آموز درصبح و شیفت ظهر مشغول به تحصیل می باشند و از نخستین مدارس در بخش قصرقند به حساب می آید.

وی بیان کرد: باتوجه به مکاتبات فراوان به نماینده مردم در مجلس و استاندار و فرماندار و بخشداری و اداره آموزش و پرورش قصرقند تاکنون هیچ جواب قانع کننده ای دریافت نکرده ایم، و درحالی که امسال دو یاسه یا شاید بیشتر مدرسه در بخش درحال ساخت می باشد چرا مسئولین حواسشان به این مدرسه نیست.

کدخدایی افزود: ما مخالف ساخت مدرسه در روستاهای دیگرنیستیم ولی واقعأ مدرسه سعدی روستای بگ درحال تخریب می باشد و هر روزشاهد ریزش سقف آن می باشیم و خدایی ناکرده یک روز آجری برسردانش آموزی بیفتد چه کسی جوابگو خواهد بود آن لحظه همه مصیبت ها بر سر مدیر مدرسه خواهد افتاد و همه مسئولین او را سرزنش می کنند و همچنین مدرسه فاقد سرویس بهداشتی می باشد.

وی بیان کرد: نیمکت هایی که دانش آموزان روی آن نشسته اند باید آموزش و پرورش بجای آن حصیربلوچی به مدرسه بدهد و اکثر نیمکت ها فرسوده می باشند و برنده هستند که شامل عواقبی ازقبیل زخمی شدن دانش آموزان که شاید در اثر بریدگی به مرگ می انجامد و دانش آموزی که بر روی نیمکت ها می نشیند بر اثر زنگ زدن نیمکتهای فلزی کاملا لباسای آنان کثیف می شود.

وی خاطرنشان کرد: هرسال دانشجویانی که وارد دانشگاه می شوند از روی نیمکتهای فلزی و زنگ زده به مدارج عالی دانشگاه میرسند .مگر اینان حق ندارند بجای نیمکتهای فلزی برروی نیمکت های چوبی تر و تمیز بشینند ازمسئولین محترم استانی تقاضاداریم به روستای تاریخی بوگ تشریف بیاورند و از نزدیک مشکلات مدرسه را رسیدگی کنند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 28 مرداد 1392

دزدی احشام که اندک سرمایه  کشاورزان و دامداران کوچک و مردم بخش “ساربوک” قصرقند می باشد در شب ها و حتی روز روشن ادامه دارد.

{عکس تزئینی میباشد}

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان کشاورزان ( از مظلوم ترین اقشار) و مردمی که بعضی از آنها همه دست رنج عمرشان چندتا گوسفند و گاو می باشد متاشفانه کل سرمایه زندگی خود را پس از بیدار شدن توسط دزدان احشام  برباد رفته می بینند.

ابن دزدان در نصف های شب گاها در روز روشن به دور از چشم افراد مبادرت به دزدی می کنند که درماه اخیر گوسفندان و گاوهای زیادی را از روستاها و شهرساربوک به سرقت برده و با کمترین قیمت در شهرهای همجوار بفروش می رسانند.

کشاورزان و دامداران بخش ساربوک از مسولین عزیز خواستارپیگیری و دستگیری این سارقان خواستند  همتی مضاعف داشته باشند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
                                                

تعلل دهیاری ساربوک در خدمات شهری/ روند کند خدمات و نارضایتی مردم

 

 

در حالی که بیش از 2ماه از کندن آسفالت خیابان اصلی شهر  می‌گذرد دهیار این شهر همچنان دست روی دست گذاشته و دست و دلش به کار کردن نمی‌رود.

22225.jpg     

 دهیاری یکی از نهادهایی است که عملکرد آن‌ همواره در دید عموم بوده و مردم روزانه با خدمات و وظایف دهیاری  روبه‌رو هستند.که بعضی از خدمات آن آسفالت ، انتقال فاضلاب ، تعمیرات خیابان ها به لحاظ وجود ناهمواری و ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک ؛خیابان اصلی شهر ساربوک  مدتی است که به دلیل کنده کاری جهت انتقال آب و اجرای طرح فضای سبز به حال خودش رها شده است. خیابانی که روزانه مردم زیادی از آن تردد می کنند حدود یک ماه و اندی پیش آسفالت آن کنده شده و از همان زمان نیز به حال خود رها شده است.

عبور بالاجبار شمار زیادی از خودروهای ساکنین آن منطقه  و مسافران عبوری و شرایط نامناسب خیابانی که اکنون دیگر تنها نام خیابان آسفالته را یدک می‌کشد سبب نارضایتی مردم شده است، آنان از  کندن آسفالت  و فعالیت‌های عمرانی گله‌ مند نیستند، بلکه آنچه دادشان را درآورده است، تعلل دهیاری در انجام وظایف محوله است.

در حالی که  انتقالات آب ،یک خیابان تنها چند روز وقت می خواهد  ولی انجام این خدمات در دهیاری ساربوک  یک ماه و حتی بیشتر زمان برده است و این موضوع  نارضایتی هایی را برای شهروندان به وجود آورده است.

تعدادی از شهروندان و رانندگان در گفت و گو باپایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک ، از کم کاری، دوباره کاری، تعلل‌های دامنه دار و دیگر اقدامات مسئله دار که این روزها در دهیاری ساربوک باب  شده است، اعتراض کردند

ارسال توسط ریسی نظرمحمد
مسابقات فوتسال پایگاه طرح تابستانی شماره 3بخش ساربوک با شرکت 8 تیم به کار خود پایان داد

20130817_091123.jpg   20130817_091113.jpg

در این دوره مسابقات به ترتیب تیم های {بگ.حاجی آباد.هیت.دزبن.}مقام های اول تا چهارم را کسب نمودند  مراسم اهدائی جوایز با حضور ولی محمد ریسی مدیر پایگاه مسئولین شهرستانی آقای علی اکبردرزاده ریس دفتر مدیر آموزش و پرورش قصرقند و محمد بخش ریسی عضو  شورای فعلی ساربوک .کارپرداز اداره آموزش و پرورش و لطیف درزاده کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش وپرورش شهرستان قصرقند در محل مدرسه ابتدایی ابوبکر صدیق {رض} ساربوک بر گزار شد  (عکاس فیصل رئیسی )  


جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنید 


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
نامه بخشدار.jpg

جناب آ قای بلید ه ای
 بخشدارمحترم ساربوک اتفاق مهمی در سطح شهرما افتاد وساربوک بخش شد شد. مردم آن بخش با خوشحالی مفرط و اتحاد و همدلی این مهم را پذیرفتند و انتظار داشتند که تغییرات اساسی مثبت در حوزه های مختلف اتفاق بیفتد . اما اکنون پس از گذشت 10 ماه از این رویداد مهم هنوز بخش ساربوک ساختار خودش را پیدا نکرده است و زیر ساختهای اساسی بخش بوجود نیامده است .

نمی خواهیم خدای ناکرده زحمات جنابعالی را نادیده بگیریم بلکه این را می گوئیم که ابزار مهم برای اداره ی یک بخش در دست شما نیست که همان استقرار نمایندگی ادارات است .


همان قولی که استاندار به مردم دادند.ایشان گفتند اولویت بخشدار ساربوک بایستی استقرار نمایندگی ادارات باشد اما کجاست ادارات ؟


مردم زحمات زیادی برای ارتقای این منطقه به بخش کشیدند و هزینه های زمانی و مالی زیادی را صرف این طرح کردند و تنها هدفشان آسان کردن کار مردم و دسترسی مردمش به ادارات بود ولی حالا که 10 سال از این وضع گذشته نه تنها هیچ اداره ای مستقر نشده بلکه در آینده ی نزدیک هم خبری از آن نیست


اگر نگاهی به بخش ساربوک بیندازیم تنها یک واحد اداری بانک کشاورزی هم با همت مسئولان شهرستان وقت نیکشهر راه اندازی شده است و کجاست ادارات مهمی مانند برق – جهاد کشاورزی – ثبت احوال – نیروی انتظامی – آموزش و پرورش وغیره که هر یک اهمیت خاص خود را دارد .


سوالی که در اذهان عمومی مطرح می گردد این است : اگر واقعا منطقه ی ساربوک بخش است وبخشداری مستقر شده است پس باید به خود متکی باشد و باید قدرت داشته باشد که بازوان خود یعنی ادارات مختلف را مستقر کند تا مردم بدانند که بین روستا بودن و مرکز بخش بودن تفاوتی وجود دارد.


اینکه فقط منطقه نام بخش را یدک بکشد اما اوضاع همان اوضاع سابق باشد دردی را از مردم را دوا نمی کند 


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 مرداد 1392
نتایج رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به 18 وزیر پیشنهادی دولت یازدهم اعلام شد.
به گزارش جهان به نقل از مهر، با شمارش آرای نمایندگان مجلس در جلسه رای اعتماد به کابینه یازدهم مشخص شد، محمد علی نجفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ، مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان و جعفر میلی منفرد وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری از کسب اعتماد مجلس ناکام ماندند .

۲۸۴ نماینده در جلسه اخذ رای اعتماد حضور داشتند.

مجلس شورای اسلامی از روز دوشنبه تاکنون در ۸ جلسه پیاپی و فشرده صلاحیت ۱۸ وزیر پیشنهادی حسن روحانی را بررسی کرد.
جهت مشاهده عکسها و متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
 پایان بازی های مینی فوتبال جام رمضان (دهستان حمیری)در ششم شوال با قهرمانی دهیاری حمیری
بالاخره جام رمضان امسال دهستان حمیری که قرار بود در اواخر رمضان به پایان برسد وتیم قهرمان ان مشخص شود درششم شوال ٬پرونده این سال جام رمضان دهستان حمیری که با قهرمانی تیم دهیاری حمیری ونایب قهرمانی اتحاد چندوکان همراه بود بسته شود.

شرح بازی فینال:

در بازی فینال دیشب که بازی بسیار پر هیجان وجذاب بین دو تیم دهیاری حمیری واتحاد چندوکان بود ابتدا این دهیاری حمیری بود که دو دقیقه از بازی سپری نشده بود که با یک شوت پر قدرت توسط فرشادبازیکن دهیاری حمیری دروازه تیم اتحاد را باز کند تا نیمه اول با نتیجه ۱بر ۰ به اتمام برسد ولی در نیمه دوم تیم اتحاد چندوکان با یک تغییر توانست در دقیقه ۷ نیمه دوم به گل تساوی خود دست پیدا کند و۸ دقیقه مانده به پایان بازی باز این تیم دهیاری بود که به گل دوم خودش برسد ٬تیم دهیاری که خود را برنده این بازی می دانست ۲دقیقه مانده به پایان وقت مسابقه این تیم اتحاد بود که بابازیکن باتجربه وتیز هوشش (امام بخش)که منجر به خطا در پشت ۶قدم به نفع اتحادبود همه در بحث جدل ضربه ایستگاهی بودند٬ درخشیده توانست بایک ضربه استادانه وغافلگیرکننده بازی را به تساوی بکشد .وبازی نیز در وقت ها اضافی برنده ای نداشت .ودر ضربات پنالتی که تعیین کننده تیم قهرمان بودتیم دهیاری حمیری موفق شد در ضربات پنالتی ودر مجموع بانتیجه ۶بر۳بر اتحاد چندوکان غلبه کند وبه مقام قهرمانی این دوره بازی های جام رمضان دست پیدا کند.

۲بر۲ ودر مجموع ضربات پنالتی ــــ دهیاری حمیری ۶ــــــــ ۳ اتحاد چندوکان

ودر بازی رده بندی که بین دو تیم کلمت و بگ بود ٬بعلت حاضر نشدن تیم بگ کلمت برنده بازی وسوم این جام لقب گرفت .جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنید

                           

ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخشدار ساربوک اظهار داشت: اکثرراه های روستایی بخش ساربوک بر اثر بارندگی های دیشب در بالادست رودخانه کاجو مسدود بوده و بین30 الی 100درصد خسارت وارد شده تمامی روستاهای پایین دست کاجو همانند حمیری و توکل. بگ.هزاره ای و دپ. سارتاپ. بیستگ. بامرکز بخش مسدود می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، اسماعیل بلیده‌ای، از ضرورت احداث حفاظ های خاکی وبتنی در حاشیه این رودخانه برای جلوگیری از خسارتهای احتمالی به هنگام طغیان کاجو گفت: دیوار سنگی احداث شده قبلی در حاشیه رودخانه کاجو در ساربوک که عمر آن به  40 سال پیش باز می گردد، و 95درصد این بند تخریب شده  جوابگوی جلوگیری از خسارتهای طغیان رودخانه نیست. و احتمال طغیان روخانه کاجو  وجود دارد.

 بلیده ای اضافه کرد: طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیلاب از خطراتی است که برخی مواقع آسیب های انسانی و مالی فراوانی به انسان تحمیل می کند که یکی از راه های مقابله با آن ساختن دیوارهای بتنی و سنکی و سیمانی  و موج شکن است.

 بخشدار ساربوک در پایان با بیان اینکه هم اکنون آب رودخانه کاجو طغیان کرده و احتمال دارد در آینده شدت طغیان ها زیادتر بشود تاکید کرد؛ بر همین اساس لزوم تسریع در احداث دیوار ساحلی و حفاظ بیش از پیش احساس می شود.

وی خاطر نشان کرد: هنوز  از خسارتهای وارده برآورد دقیقی انجام نشده و به زودی اعلام می شود.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

روستائیان بخش تلنگ در جنوب سیستان و بلوچستان، ۳۰سال در انتظار شناسنامه و بهره‌مندی از خدمات دولتی هستند.

تعدادی از اهالی روستاهای کهن علیا(کهن بالا)،کهن بلوچانی(کهن پایین)،کانکور،بارگ،اناری و غیره... از توابع بخش تلنگ شهرستان جدیدالتاسیس قصرقند، درگفتگو خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان،اضهار داشتند: مهم‌ترین مشکلات خود را وجود بسیاری از فاقدین شناسنامه عنوان و اظهار کردند: بیشترین فاقدین شناسنامه در جنوب سیستان و بلوچستان از حوزه بخش تلنگ است.

افراد فاقد شناسنامه  روستاهای فوق افزودند: به دلیل نداشتن شناسنامه از ده‌ها خدمات دولتی نظیر یارانه، بیمه درمانی، افتتاح حساب بانکی، انشعابات آب و برق و تلفن و... محروم بوده و حتی نمی‌توانند به مسافرت بروند.

آنان بیان کردند: در سه دهه گذشته به دلیل دوری از مرکز شهرستان و نبود راه ارتباطی مناسب و عدم آگاهی لازم از فواید شناسنامه و بیسوادی موفق به گرفتن شناسنامه نشده‌اند.

روستائیان بخش تلنگ ابراز کردند: چندین سال است که تشکیل پرونده داده‌اند ولی به دلیل عدم پاسخگویی مسئولان مربوطه موفق به اخذ شناسنامه نشده‌اند. 


جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 مرداد 1392

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 20 مرداد 1392

     دهیار روستای دزبن ازتوابع شهرستان قصرقند بخش ساربوک گفت: علیرغم پیگیری های مکرر دهیاری اعضای شوراها. و اهالی روستای دزبن درخصوص عدم ایمنی جاده داخل شهری به دلیل سرعت بیش از حد وسایل نقلیه در حال تردد این روستا که جاده اصلی محور شهرستان قصرقند به نیکشهر از این روستا می گذرد خوشبختانه اداره راه شهرستان نیکشهر مجوز 3 سرعت کیر صادر شد و بلافاصله سرعت گیزها نصب و رنگ آمیزی شد و حدود 2 ماهی نه از سرعت زیاد خبری بود نه تصادف اما مسئولین اداره راه در یک اقدامی غیر منطقی یک هفته پیش مجددا اقدام به کندن و جمع کردن سرعت گیرها کردند که با اعتراض اهالی روستای دزبن  مواجهه شدند و کارکنان اداره راه  ضمن اینکه دلیل حذف سرعت گیرها را نگفتند و به اعتراض مردم توجهی  نکردن سرعت گیرها ساخته شده را مجدد تخریب و حذف کردند.

علی بلوچ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: در پی حذف سرعت گیرها متاسفانه ظهر جمعه یک دستگاه پِژو 405 که از سمت قصرقند با سرعت زیاد به سمت نیکشهر درحال حرکت بود ضمن برخورد با عابر پیاده که منجر به شکسته شدن پای عابر شد و به دو ماشین دیگر برخورد و در نهایت داخل شهر بصورت چهار چرخ واژگون شد.

وی افزود: گوش سنگین مسئولین کی می خواهد این حوادث را بشنود و یک اقدامی کنند، تلفات جانی این جاده باید تا چه حد برسد تا مسئولین دست به کار شوند.

وی گفت: طی دو سال گذشته در این جاده شاهد 2 نفر قربانی و چندین نفر زخمی بوده ایم.

بلوچ افزود: سرعت، تردد بالای ماشین های سواری وانت و کامیون های سنگین در طول شبانه روز، عرض کم،  عدم وجود وسائل کنترل از قبیل سرعت گیر و ... دست به دست هم داده و حوادث این محور را بوجود می آورند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 18 مرداد 1392
نماز عید فطر ساربوک در عیدگاه ابوحنیفه{رض} اقامه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : نماز عید فطر همزمان با سراسر كشور صبح امروز جمعه، 18 مردادماه با حضور گسترده مردم مؤمن بخش ساربوک  در سطح مناطق شهری و روستایی بخش اقامه شد.

1.jpg3.jpg


  آیین معنوی نماز عید سعید فطر در شهرساربوک نیز با حضور پرشكوه و گسترده مردم این شهر به امامت  مولوی فضل الله ریسی امام جمعه  ساربوک  در عیدگاه ابو حنیفه  این شهر اقامه شد.

دراین مراسم با شکوه از همه اقشار مختلف مردم اعم از  پیرو جوان درشهرساربوک ساعت 6:30صبح امروز به سوی  عیدگاه  محل برگزاری نماز عید فطر رفتند و در اجتماعی عظیم  این نماز را به صورت باشكوهی اقامه كردند.

مردم مومن كه یك ماه به روزه داری و عبادت پرداخته بودند، شادمانی خود را از این بركات الهی با حضور در نماز عید فطر نشان دادند و قبولی طاعات و عبادات یكدیگر را در ماه مبارك رمضان از خداوند خواستار شدند.در پایان این مراسم مردم طبق رسوم گذشته با آغوش گرفتن همدیگر از یکدیگر حلالیت طلبیدند

جهت مشاهده 30 عکس به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
با معرفی برترین‌ها
مسابقات فوتسال جام رمضان بخش ساربوک پایان یافت

نظر فوتسال.jpg

SAM_0126.jpg

مسابقات فوتسال جام رمضان در بخش ساربوک با معرفی تیم‌های برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، آیین اختتامیه مسابقات فوتسال جام رمضان در بخش ساربوک با حضور پررنگ ورزشکاران و علاقمندان به ورزش و همچنین مسئولان بخش آقای بلید ه ای  بخشدار ساربوک. فرماندهی محترم پاسگاه ساربوک. دهیار .اعضای شورا.وشهرستان بخشدارمرکزی شهرستان قصرقند ریس شورای شهرستان نماینده اداره ورزش وجوانان  برگزار شد.
 ناصر بلوچی نماینده تربیت بدنی در بخش ساربوک و مسئول برگزاری این مسابقات دیشب  در این مراسم طی گزارشی پیرامون روند برگزاری مسابقات اظهار داشت: این دوره از مسابقات با حضور 20 تیم  از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز شد که در نهایت تیم دهیاری بوگ موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و تیم‌های دهیاری چندوکان  و صدف ساربوک عناوین دوم و سوم را کسب کردند.
ناصر بلوچی  ادامه داد: تیم دهیاری توکل نیز جام اخلاق این دوره از مسابقات را کسب کرد و نعیم درزاده از تیم صدف ساربوک  عنوان آقای گلی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.
بخشدار ساربوک  نیز در این مراسم گفت در ماه مبارک رمضان که دوره فرصت عبادت جسم و روح فراهم شده است شب هنگام نیز جوانان و نوجوانان با حضور در محافل ورزشی جسم و جان خود را آماده خدمت به این عبادت بزرگ میکنند.
اسماعیل بلیده ای این ورزش و تحرک و شور و نشاط را مورد قبول درگاه حق عنوان کرد و ادامه داد: به تمامی جوانان بخش ساربوک  و مسئولان و دست اندرکاران این مسابقات خسته نباشید میگویم.
ایشان نیز شور و نشاط جوانان و ورزشکاران بخش را درخور تقدیر و ستایش عنوان کرد و اظهار داشت: حضور مسئولان  شهرستانی در این مراسم سبب روحیه و نشاط ورزشی میشود.
اسماعیل بلید های  با اشاره  سالن ورزشی در حال ساخت بخش ساربوک اضهار کرد باپیگیری ها مستمری که با اداره ورزش وجوانان داشتیم به زودی در آیند های نزدیک  شاهد افتتاح این سالن میشویم

{دراین مراسم از توپچی گرفته تا مسئولین برگزاری از مسئول لامپ و روشنایی توپ و......... تجلیل شد و جوایزی به آنها اهدا شد اما در حق همکار عزیزم فیصل ریسی که در طول ماه مبارک رمضان زحمات بی دریغی کشیدند از اطلاع رسانی نظم و انظبات گرفته تا عکاسی و مدیریت وبلاگهای حواشی ورزش ساربوک و پایگاه اطلاع رسانی ساربوک رامدیریت کردند به قول معروف آچار فرانسه یا همه کاره برگزاری مسابقات بود اما مسئولین در حقش جفا کردند و از ایشون حتی یک تشکر خشک و خالی نشد بنابر این بنده از دریچه این وب اعتراض خود را اعلام میکنم}

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 18 مرداد 1392
tarahaan_eyde.fetr (3).gif

1. دۏشـی شـَـپا اِسْـتار وَتـــی سینـْـــــــگارکـُـتــَـنـْـتّ!

 جــِـنّ و مَـلـَـکْ سَــــــــــــیـْـل وتـماشـاهـا شـُتــَـنـْـتّ!

2. مَــرْچـی گــُـشــَئ ؛گــُلْ شـَنـْـزَگــَنـْـت؛ بـۏهان پَـدا

 مَــئ جَـــمْـبَــران ؛ مِـــهْــران پَـــدا رڃـچـَـنـْـــــتّ اِدا

3. وَشــِّڃـن تِــرَمْـپّ،گـُـۏن اَوْر و نـۏد کایــَنــْت مَــرۏ

نازڃـــن پَــــری ، سـاز و  سُـــرۏد؛ کایَــنـْــت مَــرۏ!

4. نـَـرمِـڃـن کــَـپُـۏت ؛ چَـمّانی تـیر ما را کــُشـَـنـْتّ!

 مَــرْچی پَـــــدا بازڃن زَهــــیـر؛ مـــا را کــُـشـَـنـْتّ!!

5.مــَرْچی پَـــــدا بــــاگِـڃـن گــُلان پُــلــِّڃ  جَــنـَـنـْـتّ!

 نــۏکِـڃن گــُلان ؛ نـــۏکِـڃـن گــُـدِڃ جـانـا کــَـنـَـنـْـتّ!

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 17 مرداد 1392
 مراسم ختم قرآن ماه مبارک رمضان درمسجد جامع نور ساربوک به روایت تصویر

 

SAM_0006.JPG

SAM_0005.jpg

SAM_0006.JPG

SAM_0021.jpg

SAM_0012.jpg

SAM_0017.jpg

SAM_0009.jpg


ارسال توسط ریسی نظرمحمد
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 17 مرداد 1392

  خبرنگار.JPG

جهت مشاهده عکس  های  روز خبرنگار به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

با وجود پیگیری شوراها و دهیار:

واحد بخش هوتی دهیار دهستان حمیری از توابع شهرستان قصرقند،خواستار اینترنت پر سرعت در این دهستان شد.

واحد بخش هوتی در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس گفت:شاید در این چند ماه با کمتر کسی برخورد کرده باشم که در دنیای مجازی(اینترنت) مشغول فعالیت باشد و از سرعت پایین اینترنت (و یا شاید بهتر بگویم نبود و فقدان اینترنت) گلایه نکرده باشد و خواستار این شد که مسولان این موضوع را پیگیری کنند و مشکل را حل نمایند.

ایشان در ادامه گوشه ای از مشکلاتی که مردم دهستان حمیری از توابع بخش ساربوک به خصوص قشر تحصیل کرده و پژوهشگران و جوانان و حتی عامه مردم با آن روبرو هستند را بیان کرد و گفت:افرادی هستند که تمایل دارند در بروز رسانی مشکلات و معضلات شهرشان در دنیای مجازی فعالیت داشته باشند اما متاسفانه دهستان حمیری هنوز از اینترنت Dial Up(که مشهور است به اینترنت لاک پشتی) استفاده می کند،در حالی که این نوع متصل شدن به شبکه جهانی جز اولین تکنولوژی های اینترنت است.

هوتی تصریح کرد،امروزه حتی مردمی که ممکن است زیاد علاقه به کامپیوتر هم نداشته باشند ولی نمی توانند از مزایای اینترنت چشم پوشی کنند و مجبور می شوند که در کلاس های آموزشی،کتاب،دوستان و …. کار با این وسیله را یاد بگیرند چرا که می دانند این وسیله و استفاده از اینترنت مزایای از جمله پرداخت قبوض آب و برق و تلفن و … دارد.

ایشان در ادامه گفتند:امروزه نیاز به اینترنت یک نیاز ضروری تلقی می شود ولی اینترنت Dial up آن چنان سرعتش پایین است که بعضی کارها که در مدت کوتاهی(مثلا ۵ دقیقه ای) باید انجام شود ممکن است تا ۳۰ دقیقه الی ۱ ساعت انجام شود و عده ای هم عطایش را به لقایش می بخشند و حاضرند به شهرهای همجوار و حتی شهرهای خیلی دور از روستا(مثلا برای انتخاب واحد دانشگاه) بروند تا بتوانند کارهای خود را انجام دهند.

ایشان گفتند:با وجود درخواست های شوراها،دهیار و افراد در مورد اینترنت پرسرعت تاکنون اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است و از مسولین محترم تقاضا داریم که این درخواست و نیاز مردم روستا را مورد توجه قرار دهند و نسبت به حل این مشکل اقدام نمایند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخشدار ساربوک خواستار تسریع در استقرار ادارات ضروری در این یخش شد و از مدیران کل استان سیستان و بلوچستان خواست در این مورد اقدام کنند.

اسماعیل بلیده ای در گفت و گو با خبرنگار بلوچ پرس،در این باره گفت:به رغم تاکید استاندار، تا هنوز هیچ نهادی برای استقرار ادارات در این شهر تازه تاسیس اقدامی انجام نداده اند.

وی وجود ادارات ثبت احوال.کمیته امداد.جهاد کشاورزی،آموزش و پرورش،برق،بهزیستی و منابع طبیعی را در این بخش بسیار مهم عنوان کرد و گفت:عدم استقرار این ادارات در شهر ساربوک مرکزبخش،اشتغال در منطقه را نیز به چالش خواهد کشید.

بخشدار ساربوک با اشاره به بخش کشاورزی، ظرفیت های موجود در بخش کشاورزی این شهررا بالا عنوان کرد و گفت:احداث و راه اندازی مجتمع گلخانه ای در بخش ساربوک پتانسیل های بالای کشاورزی در این منطقه را به بالفعل تبدیل خواهد کرد.

وی در ادامه،نبود شعب برخی بانکهای عامل مانند ملی و صادرات در شهر ساربوک را نیز از مشکلات دیگر این شهر عنوان کرد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1392

بخشدار ساربوک گفت: مشکل قطعی ارتباط 6 روستا بر اثر سیل برطرف شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، اسماعیل بلیده ای اظهار داشت: بعلت بارندگی روزهای گذشته در بخش ساربوک و قصرقند رودخانه  کاجو طغیان کرد و باعث قطعی ارتباط 6 روستا شد که به حمدالله اکنون این مشکل برطرف شده است.

وی افزود: بنابر گزارش ایستگاه هواشناسی میزان بارندگی در این منطقه به میزان47 میلیمتر رسیده است.

وی اضافه کرد: بعلت طغیان شدید رودخانه کاجو روستای دپ خوشبختانه سرنشین یک دستگاه خودرو پژو405 که در مسیر رودخانه دچار مشکل شده بودند نجات یافت.

این مسئول بیان کرد: این بارندگی علاوه بر مشکلات ایجاد کرده، موجب خوشحالی کشاورزان، دامداران و مردم و باعث آبگیری سد زیردان و بندسارهای بخش ساربوک شده است.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 15 مرداد 1392

میزان قبولی دانش آموزان ساربوک در کنکور امسال قابل مقایسه با سالهای گذشته نیست.


شاید بتوان با بازی کردن با آمار و قبولی های دانشگاه پیام نور و دانشکده ها کمی این آمار را زیبا جلوه داد ولی وقتی صحبت از کیفیت قبولی ها باشد رتبه ها نشان از این دارد که دانش آموزان ساربوکی سال به سال عقب گرد کرده و در چند سال آینده اگر کنکوری وجود داشته باشد داشتن رتبه ای خوب برای دانش آموزان ساربوک  به آروزیی بس بعید تبدیل خواهد شد.

حال این رتبه ها که به راحتی نشان از ضعیف شدن بار علمی دانش آموزان ساربوک دارد به چه چیزی برمیگردد کم کاری دانش آموزان یا کم کاری مسئولین مربوطه ؟ از شما مردم عزیز ساربوک می خواهم که با نظرات خود ما را کمک کنید تا بتوانیم درکی درست از اوضاع ساربوک  پیدا کنیم.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخش ساربوک به لحاظ ویژگی‌های خاص طبیعی و اقلیمی‌ و تنوع آب و هوایی،در شمار متنوع‌ترین رویشگاه‌های گیاهی استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. دیار بخش ساربوک از گذشته‌های دور به‌عنوان یکی از مهمترین رویشگاه‌های گیاهان دارویی شهرستان قصرقند در منطقه بلوچستان  محسوب شده و برخی از گونه‌های انحصاری دارویی‌خوراکی را در خود جای داده که نشانه‌ای از ظرفیت بالای اقتصادی و کم‌همتایی این منطقه  است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، استفاده از گیاهان دارویی دربخش ساربوک از دیر بازبین مردم رواج داشته است و مردم این منطقه باتوجه به محرومیت و نبود امکانات بهداشتی و پزشکی در این زمینه حتی تا چند دهه جلوتر درجهت درمان و سلامت خود گیاهان دارویی را تنها عنایت خداوند به خود می دانستند و از آنها طبق تجربیات گذشتگان و با دستور العمل های خاص استفاده می کردند اما امروزه باپیش رفت جهانی در زمینه بهداشت و علوم پزشکی استفاده از گیاهان دارویی محلی به گونه ای رو به انقراض و کم رنگ شدن است ولی هنوز بسیاری از مردم اولین قدم اورژانسی در بهبود بیمار استفاده از جوشانده ها و تلخه های محلی است به گونه ای نمی توان گیامان دارویی را از زندگی مردم حذف شده دانست چون گیاهان دارویی به وسیله پژوهشگران و محققان به صورت علمی بررسی می شوند و خواص و ترکیبات آنها به طور دقیق شناسایی شده به صورت داروهای آزمایش شده و موثر در اختیار مردم قرار می گیرند خوشبختانه در سال‌های اخیر بهره‌برداری‌های سنتی بی‌رویه به‌همراه چرای پرشمار دام سبب تخریب رویشگاه‌ها و اختلال شدید در روند زادآوری طبیعی این گونه‌های گیاهی ارزشمند شده و برخی از انواع گیاهان دارویی و خوراکی منحصر بفرد ساربوک در معرض خطر انقراض قرار گرفته و در اثر این بهره‌برداری‌های غیراصولی به ارتفاعات و مناطق صعب‌العبور کوهستانی پناه برده‌اند!گیاهان دارویی به عنوان منبع اقتصادی پایدار این روزها ‌در مناطق حاشیه کوهستانی ساربوک از سوی جوامع محلی مورد استقبال قرار گرفته اما عدم برنامه‌ریزی پایدار و طولانی مدت سازمان‌های مربوطه می‌تواند باعث از دست رفتن درآمد‌های به دست آمده از این صنعت شود.

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 12 مرداد 1392

برگزاری مراسم ختم قرآن ماه مبارک رمضان درمسجد جامع نور ساربوک
         

مولوی فضل الله ریسی امام جمعه ساربوک  از برگزاری جلسه ختم قرآن در مسجد جامع نور خبرداد.


مولوی فضل الله ریسی با اشاره به برگزاری جلسه ختم قرآن در مسجد نور ساربوک گفت: این جلسه فردا شب 92/5/13  مصادف با 25 رمضان المبارک با حضور اهالی ساربوک و روستاهای تابعه و مهیمانان از شهرهای دور و نزدیک برگزار می شود ایشان از تمامی مومنین دعوت به عمل آورده در این مراسم شرکت کنند

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک ،همزمان با سالروز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه بخش ساربوک از اقشار مختلف در نشستی واقع در مسجد جامع نور خشم و انزجار خود را از غاصبان فلسطین اعلام کردند و خواهان بازگشت آزادی قبله اول مسلمانان شدند. این نشست قبل از اقامه نماز باشکوه جمعه با سخرانی بلید ه ای بخشدار ساربوک  برگزار شد

تصاویر نشست  روز جهانی قدس در شهرساربوک/ عکاس: فیصل ریسی

SAM_0473.jpg

SAM_0484.jpg

جهت مشاهده 10عکس به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 11 مرداد 1392

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک  : دزدانی که قصد دزدیدن مجدد کابل های مخابراتی مسیر روستای لوریانی و کوشوک  را داشتند قبل از سرقت از محل گریختند .

دزد ناكام متواری شد

با توجه به اینکه اهالی روستاها در کمین بودندو  سارقان که با برنامه ریزی قبلی دست بعمل شده بودند ،  دیشب  حدود ساعت  1شب بوسیله ماشین و یک نفر با پای پیاده قصد سرقت را داشتندکه با تعقیب و گریز زود هنگام اهالی روستاها گریختند و اهالی موفق به دستگیرشان نشدند

دزدان که بنا به اظهارات شاهدان ،جوان بودند قبل از هرگونه اقدام  پا به فرار گذاشتند .

امیدورایم این خوشامد ، پیامدی برای حفظ حریم خصوصی سطح آگاهی و هوشیاری هم محلی ها باشد

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 11 مرداد 1392


جهت مشاهده عکسها و متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید

 
ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخشدار ساربوک خبر داد:نخستین راهپیمایی روز جهانی قدس در بخش ساربوک  برگزار خواهد شد


    

نخستین راهپیمایی روز جهانی قدس به صورت متمرکز در بخش  ساربوک برگزار خواهد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک ، به نقل از روابط عمومی بخشداری ساربوک : اسماعیل بلید ه ای  یخشدارساربوک از برگزاری مراسم راهپیمایی باشکوهی در روز جهانی قدس  برای نخسین بار در بخش  ساربوک خبر داد .

رئیس ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس بخش  ساربوک طی اطلاعیه ای از مردم شریف بخش  ساربوک جهت حضور دعوت بعمل آورد .

در این اطلاعیه آمده است :


 

بسمه تعالی

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ،بدین وسیله ازعموم مردم شهید پرور و روزه دار بخش  ساربوک دعوت می گردد تا با حضور گسترده و همیشگی‌شان در راهپیمایی روز قدس، پاسخ قاطعانه‌ای به استكبار جهانی و به ویژه شیطنت‌های رژیم اشغالگر قدس و تروریست اسرائیل داده و نشان دهند كه آرمان آزادی قدس شریف و فلسطین عزیز را هرگز فراموش نخواهند كرد و ان شاءالله بزودی شاهد فروپاشی نظام غاصب و طلوع صبح آزادی در قبله نخست مسلمین باشیم.

وعده دیدار ما:

زمان : ساعت  15:30 ظهر روز جمعه 11 مرداد ماه مصادف با 24 رمضان الکریم

مکان: مسجد جامع نور ساربوک تا بلوار سیمرغ

 

 

 

اسماعیل بلید ه ای 


 بخشدارساربوک


و رئیس ستاد برگزاری مراسم روز قدس بخش ساربوکارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 9 مرداد 1392
در  بخش ساربوک برخی اوقات مسائلی اتفاق می افتد که در زندگی قرن 21 مدت هاست در جایی به چشم نمی خورد .

 {مشکلات}

از بس که از مشکلات گفتیم و جوابی از مسئولین هم نشنیدیم خودمان هم خسته شدیم ، چرا که هدف از این همه دست به قلم بردن ها اصلاح برخی مسائل و مشکلات موجود در بخش ساربوک  می باش دولی باز هم می نویسم به قول وبلاگ حق گو  می نویسم تا سهم کوچکی در عرصه ی اطلاع رسانی به اهالی بخش ساربوک  داشته باشم ،چرا که شاید این کارمن بتواند منشا پیگیری مشکلات باشد .اگراین هم اتفاق نیفتد دلسرد نخواهم شد چرا که من کارخودم را انجام داده ام خوشبختانه یا بدبختانه در بسیاری از مسائل و مباحثی که در وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک و سایت خبرگزاری ایسنا  مطرح کردیم  اوج خوش بینی همین است که این مطالب توسط مسئولین رویت شده و مورد مطالعه قرار گیرند ؛ چرا که بسیاری از مسئولین و مدیرانی که خطاب به آن ها مطالبی در سایت درج می شود با دنیای مجازی و رسانه های الکترونیکی بیگانه اند و اوج خط فکریشان ، نمایش و نمود عملکردهای حوزه مربوطه در سطح شهر به طرق مختلف می باشد .آیا مسئولین به عنوان خدمتگزاران مردم وظیفه بررسی آخرین مطالبات و آگاهی از آخرین مشکلات مردم خود را ندارند ؟ به راستی مشکلاتی که در این جایگاه مطرح می شوند به جز از طریق مسئولین چه کسی می تواند پاسخگوی آن ها باشد ؟

به عنوان نمونه گریزی می زنیم به آخرین مشکلی که از چند روز قبل بخش قابل توجهی از امور مردم بخش ساربوک را دچار اختلال کرد و آن هم  مشکل جدی آب آشامیدنی روستاهای سی تل . چنوکان . دزبن. حاجی آباد. هزار ه ای . عزیزآباد و....قطعی تلفن روستاهای لوریانی . کوشوک. بود  . آیا در چنین زمانه ای و عصری که انتقال اطلاعات به صورت لحظه ای اتفاق می افتد ، محروم بودن از آن مشکلی اساسی نیست ؟

مطمئنا مسئولین آب و فاظلاب روستایی و  اداره مخابرات اگر کمی دلسوزانه تر برخورد می کردند می توانستند از طولانی شدن این مشکل جلوگیری کنند ، چرا که کمبود آب آشامیدنی در گرمای طاقت فرسا و در ماه مبارک رمضان  چه مشکلاتی را برای خانوارهای بخش ساربوک ایجاد کرده بود مغازه های خدمات اینترنتی که با قطعی تلفن و اینترنت در طول این چند روز بیکار شده و هیچ گونه در آمدی نداشتند .

بسیاری از اوقات گله و شکایت می کردیم از وضعیت اینترنت و زیرساخت های نامناسب مخابراتی برای شبکه اینترنت ساربوک که در این ایام قطعی تلفن ، حساب کار دستمان آمد که بله ....!!!!!!!!؟؟؟؟؟

در  بخشی  که جمعیت قابل توجهی از اقشار مختلف از مردم را در خود جای داده در برخورد با چنین مشکلات و مسائلی چگونه عمل می شود ؟ آیا مسئولین رضایت مردم را در اهم اولویت ها قرار می دهند !!!

متاسفانه تاکنون بسیاری مسائل از این دست در بخش ساربوک  اتفاق افتاده که آقایان حتی زحمت شفاف سازی و آگاهی بخشی به مردم را نیز نکشیده اند و همواره با سکوت و تحمل این مردم رو به رو بوده اند . مردمی که این روزها چنان قانع شده اند که به بهای بسیار کمی از بسیاری از مطالبات خود هم دست می شکند .

وه که چه نیکو شهری باشد این شهر برای زمامدارانش ......

 

 ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
روز قدس، نشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دهنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صف آرایی عدالت در مقابل ظلم و جور است

 بخشدار ساربوک روز قدس را روز را پیوند مسلمانان و آزادیخواهان جهان دانست و تصریح كرد: روز قدس، نشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دهنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تقابل حق و باطل و صف آرایی عدالت در مقابل ظلم وجور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک ،،اسماعیل بلید ه ای ، بخشدار ساربوک در نشست هماهنگی راهپیمایی روز جهانی قدس این بخش اظهار كرد: ملت ایران همیشه اثبات كرده‌اند كه حامی ملت فلسطین بوده و در روز قدس این مهم را به ظهور می‌رسانند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت راهپیمایی روز قدس و مبارزه با استكبار جهانی به عنوان روز نماد رویایی جهان اسلام با رژیم غاصب صهیونیست بیان كرد: دشمنان هرسال برای كمرنگ جلوه دادن این روز بزرگ تلاش‌های زیادی می‌كنند.

بخشدار ساربوک  گفت: امام خمینی(ره) قدس را متعلق به امت اسلام و حمایت از آن را نیز وظیفه همه مسلمانان جهان می‌دانست براین اساس این روز برای همه ما محترم است و تا آزادی قدس و مردم مظلوم فلسطین از چنگال صهیونیست‌های غاصب در این مسیر و هدف امام راحل حركت می‌كنیم.

بلید ه ای  با تاكید بر این كه حضور مردم در این راهپیمایی نیز حماسه سیاسی بزرگ دیگری رغم خواهد زد گفت: ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور خود تمامی معادلات دشمنان را بر هم می‌زنند و خشم و نفرت خود را از رژیم اشغالگر قدس اعلام می‌كنند.

وی در ادامه سخنان خود افزود: در این راستا مردم بخش ساربوک  نیز باید مانند هر سال با حضور پرشور خود در این راهپیمایی علاوه بر اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی حمایت خود را از ملت فلسطین اعلام كنند.

بخشدارساربوک  همچنین بر لزوم هماهنگی اعضای شوراها و دهیاران  در این روز تأكید كرد و گفت: شوراها و دهیاران  برنامه‌ ریزی‌های لازم را برای هرچه باشكوه تر برگزار شدن این راهپیمایی انجام دهند.

مراسم بعد نماز جمعه واقع در مسجد نور برگزار میشود واز شبکه هامون پوشش خبری میشود
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ