تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب آذر 1392
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

زاهدان- ایرنا- بخشدار ساربوک از توابع شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مردم این بخش برای رفع مشکلات تجاری و اقتصادی و سایر نیازهای پولی خود خواستار استقرار بانک های ملی و صادرات هستند.

ˈبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اسماعیل بلیده ایˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در بخش ساربوک تنها شعبه بانک کشاورزی اقدام به ارایه خدمات می کند و نبود بانک های ملی و صادرات موجب بروز مشکلاتی برای مردم و حقوق بگیران شده است.

وی اظهار داشت: با وجود پیگیری های مکرر بخشداری، مردم و اعضای شورای اسلامی ساربوک هنوز هیچ کدام از بانک های ملی و صادرات برای افتتاح شعبه در مرکز این بخش اعلام آمادگی نکرده اند.

بخشدار ساربوک گفت: مردم این بخش برای پرداخت حتی یک فیش بانکی با مبلغ اندک به ناچار باید به مرکز شهرستان مراجعه کنند که این مساله مشکلات زیادی برای آنان به وجود آورده است.

به گزارش ایرنا، بخش ساربوک با حدود سه هزار نفر جمعیت در شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان واقع شده است.ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 30 آذر 1392

مراسم شكرانه برداشت برنج در بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند برگزار شد

خبرگزاری فارس: برداشت برنج در الموت غربی به پایان رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :برای اولین بار در سطح شهرستان قصرقند کشاورزان بخش ساربوک همزمان با پایان برداشت برنج مراسم شکرگزاری برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، در این مراسم باشكوه مردم در محله تولگانی ساربوک جمع شده و برای شكرانه نعمت سلامتی خانواده و فامیل و شكرانه یك سال تلاش گوسفند قربانی و نزد پروردگار دعا کردند.

از جلوه های ویژه این مراسم پخت برنج محلی حاصل دست‌رنج خود کشاورزان و توزیع آن در بین اهالی و سایر شركت كنندگان در مراسم بود

 ارسال توسط نظرمحمد رئیسی


 

(لطفا در نظرسنجی اعضای شوراهای اسلامی ساربوک  شركت كنید)


عملکرد دهیار و اعضای شورا ی اسلامی روستای ساربوک را دراین مدت {ونسبت به دوره های سوم } چگونه ارزیابی می کنید:

 

IMG_0004.jpg

از همه مردم روستای ساربوک  درخواست می‌کنیم در این نظرخواهی  قسمت نظرات شرکت کنند و نظر خودشان را ثبت نمایند .

 ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 28 آذر 1392

گلایه مردم بخش ساربوک شهرستان قصرقند از نبود روشنایی در معابر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : تعدادی از ساکنان بخش ساربوک از نبود روشنایی در معابر ساربوک از جمله خیابان اصلی شهر گلایه کردند و اظهار داشتند : نبود روشنایی در سطع شهر مشکلات زیادی را برای ساکنان این روستا بوجود آورده است.

محمد رییسی یکی از اهالی ساربوک در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس گفت: در ساربوک ساکن هستم اما تاکنون اداره برق نسبت به تامین روشنایی خیابان اصلی آن اقدام نکرده است.

وی افزود: نبود روشنایی در خیابان اصلی داخل شهر و تمام خیابان و کوچه ها موجب کاهش امنیت این معابر هنگام شب شده است.

رییسی ادامه داد : ضرورت تامین روشنایی این خیابان بارها به مسوولان مربوطه منعکس شده اما تاکنون اقدام موثری در این خصوص صورت نگرفته است.

علی اکبر رییسی یکی دیگر از اهالی ساربوک گفت : نبود روشنایی از یک سو و نشست زمین و کوچه ها از سوی دیگر ، تردد افراد ساکن در این روستا به ویژه  افراد مسن ، بانوان و کودکان را با مشکل مواجه کرده است.

ریسی افزود: با توجه به سکونت حدود ۴۵۰ خانواری این روستا و هم چنین به عنوان مرکز بخش ساربوک لازم است مسوولان نسبت به تامین روشنایی و به تبع آن افزایش ضریب امنیتی خیابان ها و کوچه ها اقدام لازم را انجام دهند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 28 آذر 1392
با گذشت ۲ سال

پروژه ساخت مدرسه دهستان هیت نیمه کاره است


 با گذشت دو سال، پروژه ساخت مدرسه دهستان هیت از توابع شهرستان قصرقند، نیمه کاره باقی مانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :تعدادی از اهالی روستای هیت مرکز دهستان هیت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند اظهار کردند: با توجه به اینکه مدت دو سال از تخریب مدرسه قدیمی دهستان هیت با بیش از  پنج دهه قدمت، می‌گذرد و اعتبار لازم نیز برای ساخت یک مدرسه و تجهیز آن از سوی اداره کل نوسازی مدارس استان اختصاص یافت، پیمانکار مربوطه پس از تخریب ساختمان قدیمی و بتون ریزی، فوندانسیو ن ساختمان جدید را پی ریزی کرد که از آن زمان تاکنون حدود دو سال تحصیلی می‌گذرد اما پیمانکار هیچ گونه اقدام عملی بر روی این پروژه انجام نداده است.

جهت مشاهده متن کامل و ادامه عکسها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

مسئولین پیگیر باشند؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :اهالی روستاهای کوشوک،لوریانی،دزبن و حاجی آباد بخش ساربوک از قطعی بیش از سه ماهه تلفن خود و سرقت سیم های برق و تلفن خود گلایه کرده و خواستار پیگیری مسئولان برای رفع این مشکل شدند.

اهالی روستاهای کوشوک،لوریانی،دزبن و حاجی آباد بخش ساربوک از قطعی بیش از سه ماهه تلفن خود و سرقت سیم های برق و تلفن خود گلایه کرده و خواستار پیگیری مسئولان برای رفع این مشکل شدند.


تعدادی از اهالی روستاهای مذکور در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس اظهار داشند: تقریبا از سه ماه پیش ارتباط تلفنی خود را با مناطق دیگر از دست داده اند.

این اهالی خاطر نشان کردند:سارقان مس، ازسه ماه پیش کابلهای مسی تلفن روستا های فوق را دزدیده اند.

مردم تعدادی از روستاهای بخش ساربوک ادامه دادند: این درحالی است که پس از گزارش سرقتی ،مخابرات هنوز اقدامی در خصوص وصل مجدد خطوط انجام نمیدهد و مدت سه ماه است تلفن ثابت که تنها وسیله ارتباطی مردم است قطع می باشند.

یکی از مسئولین مخابراتی در این مورد گفت : سرقت مکرر کابل های خطوط تلفن ، امکان برقراری مجدد تلفن ثابت را غیر ممکن ساخته و مردم هم همچنان در بلا تکلیفی بسر میبرند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
بارندگی‌ها اخیر استان موجب كشت مطلوب انواع سبزی و صیفی جات در بخش ساربوک (قصرقند) شد

بخشدار ساربوک اظهار داشت: بارندگی‌های خوبی که اخیرا در بخش ساربوک موجب خوشحالی کشاورزان و مطلوب شدن وضعیت كشت انواع محصولات کشاورزی شده ‌است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :"اسماعیل بلیده‌ای" در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: در پاییز امسال بیشترین اراضی قابل کشت منطقه، زیر كشت محصولات پاییزه شامل انواع سبزیجات و صیفی جات رفته است.

وی افزود: کشاورزان بخش ساربوک در تهیه کود شیمیایی مشکل دارند که مسئولین جهاد کشاورزی باید برای برطرف شدن این مشکل برنامه‌ریزی خاصی انجام بدهند.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 27 آذر 1392
اختصاص یک میلیارد و 760 میلیون ریال جهت اجرای طرح هادی مرکز بخش "تلنگ" قصرقند

بخشدار تلنگ از توابع شهر (قصرقند) گفت: اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هفتصد و شصت میلیون ریال جهت اجرای طرح هادی مرکز بخش تلنگ اختصاص یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : “محمد شاهوزایی” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌ها و مساعدت مسولین این اعتبار تخصیص یافته و قرداد آن منعقد و پیمانکاران آن نیز مشخص شده است و با توجه به نکته نظرات فنی بخشداری در خصوص نحوه و مسیر اجرای طرح اصلاحات و تغییراتی در طرح لحاظ گردیده و اقدامات اداری لازم در این زمینه نیز صورت پذیرفته است.

بخشدار تلنگ تصریح کرد: با اجرای این طرح علاوه بر تغییر و زیبایی مبلمان مرکز بخش، شاهد تسهیل و تسریع در سطح دسترسی مردم به ارایه خدامت ناشی از اجرای پروژه خواهد بود.

وی در پایان گفت: امیدواریم در انجام فرآیند اجرای طرح، شاهد نظارت و کنترل موثر در قالب کیفیت اجرا دربازه زمانی تعریف شده که از دی ماه آغاز خواهد شد باشیم.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 26 آذر 1392
به منظور تنظیم بازار

بیش از ۵ تن آرد سفید در ساربوک توزیع شد


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به منظور تنظیم بازار، بیش از ۵ تن آرد سفید در بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند جذب و توزیع شدبخشدار ساربوک امروز در جلسه‌ تنظیم بازار این بخش اظهار کرد: خدمات‌رسانی بهینه به شهروندان از اساسی‌ترین اولویت‌های بخشداری است و در بخش ساربوک شاهد بهبود وضعیت خدمات‌رسانی هستیم.

اسماعیل بلیده‌ای افزود: نظارت بر بازار و رضایتمندی شهروندان از وضعیت بازار در دستور کار این نهاد قرار دارد و در این مسیر از هیچ اهتمامی فروگذار نیستیم.

وی از توزیع بیش از 5 تن آرد بین روستائیان این منطقه خبر داد و گفت: این اقدام در راستای تامین مایحتاج روستائیان انجام شده تا در این زمینه با کمبودی مواجه نباشند.

بخشدار ساربوک بیان کرد: بیشترین آرد در روستاهایی از جمله کوشوک، بان شیب، لوریانی، سی‌تل، کلمت، توکل، و روستاهای مسیر سد زیردان که فاقد نانوایی هستند، توزیع شده است.

بلیده‌ای عنوان کرد: در حال پیگیری هستیم تا سهمیه بیشتری جذب کنیم زیرا سهمیه کنونی جوابگوی جمعیت بیش از 20 هزار نفر در منطقه نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جمع زیادی از اهالی بخش ساربوک از برنامه‌ریزی و ثبات در بازار توزیع آرد از بخشدار منطقه قدردانی کردندارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 26 آذر 1392
جمعی از کشاورزان بخش ساربوک خواستار شدند

پرداخت هرچه سریع‌تر خسارت بیمه محصولات خرما توسط صندوق بیمه کشاورزی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :: به نقل از خبرگزاری تسنیم جمعی از کشاورزان بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند خواستار تسریع صندوق بیمه کشاورزی سیستان و بلوچستان در پرداخت خسارت بیمه محصولات خرما شدند

 تعدادی از کشاورزان بخش ساربوک در نامه‌ای خطاب به صندوق بیمه کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهار کرده‌اند: از اینکه مسئول صندوق بیمه کشاورزی استان نسبت به خسارت محصولات کشاورزی بیمه نخیلات و خرما به موقع اقدام شده است، موجبات تشکر و قدردانی بیش از پیش کشاورزان منطقه شده است.

کشاورزان ساربوک در این نامه افزوده‌اند: با توجه به خشکسالی 8 سال پی در پی قبل و سه سال اخیر که سبب تلف شدن اغنام و احشام شده است و از آنجا که هم اکنون نزول باران رحمت الهی امسال عنایت شده، ما مردم شکرگزار خداوند متعال هستیم اما برای تهیه بذر و کار قنات و مرمت چاه‌های آبی کشاورزی و نیز شخم زدن زمین به وسیله تراکتور که ساعتی 30 هزار تومان هزینه در بردارد، بدون اغراق ما کشاورزان بخش توانایی مالی نداریم.

کشاورزان ساربوک از مسئول صندوق بیمه کشاورزی استان تقاضا داشته و داریم که هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت خسارت بیمه محصولات خرما اقدام لازم صورت پذیرد


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
محتاج ریسی را برای سومین بار به عنوان مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاران شهرستان قصرقند ابقا شد

محتاج.jpg
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : مجمع عمومی شرکت تعاونی دهیاران شهرستان قصرقند با حضور مدیر عامل تعاونی دهیاریهای شهرستان قصرقندهیات مدیره شرکت و دهیاران بخش های ساربوک و مرکزی در فرمانداری شهرستان قصرقندبرگزار شددر این جلسه گزارش فعالیتهای انجام شد توسط مدیر عامل بیان شدهمچنین گزارش مالی شرکت به استماع اعضای مجمع رسیدو درخصوص برنامه های آتی شرکت برنامه ریزی و تبادل نظرشد در این جلسه اعضای مجمع آقای محتاج ریسی دهیار روستای ساربوک  را برای سومین بار  بعنوان مدیر عامل  شرکت  ابقا نمودند.{ محتاج ریسی از ابتدای تاسیس شرکت ازسال 88 تا کنون عهده دار این سمت می باشد  }

جهت مشاهده نتایج انتخابات به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 25 آذر 1392
 
آپلود پارسی
 
 ای کاش  بخشداری .دهیاری .و شورای اسلامی ساربوک همتی به خرج می‌داد و با کمک و همیاری اهالی  بخش  ساربوک، نهادهای فرهنگی و همچنین بنیاد شهید انقلاب اسلامی شهرستان ، یادواره‌ای برای شهدای  بخش ساربوک برگزار می‌کردند.چرا که این شهیدان برای حفظ اسلام و دفاع از ارزش‌ها به شهادت رسیدند و حق بزرگی بر گردن تک تک  مسئولین و افراد  بخش ساربوک دارند، بنابراین تکلیف همه آحاد جامعه حفظ نام و یاد شهدا است. در عین حال مناسب است؛تندیس ها و یادبودهای این شهدای گرانقدر در ورودی وخروجی  روستاها ومرکز بخش  نصب شود .

شهدا را به خاک نه ؛ به یاد بسپاریم ( شهید حاج ابراهیم همت )
 ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 24 آذر 1392

برداشت بیش از 200 تن شبدر ‌برسیم از زمین‌های کشاورزی‌ ساربوک

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : بخشدار ساربوک گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود کشاورزان ساربوکی بیش از 200تن شبدر برسیم از اراضی خود برداشت کنند.

"اسماعیل بلیده‌ای"، در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: شبدر برسیم یکی از گیاهان علوفه‌ای است که هر سال بعد از برداشت برنج برای تأمین علوفه دام و حاصلخیزی خاک در بخش‌ ساربوک کشت می‌شود، کشت این نوع علوفه در زمین‌های ساربوک تا آبان ماه ادامه می‌یابد.

بخشدار ساربوک بیان کرد: شبدر برسیم در یک دوره برداشت پنج چین می‌دهد و از هر هکتار زمین زیر کشت 100 تن شبدر تر برداشت می‌شود.

بلیده‌ای گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود کشاورزان ساربوکی بیش از 200 هزار تن شبدر برسیم از زمین‌های زیر کشت این محصول برداشت کنند.

بخشدار ساربوک ادامه داد: تعداد 200 نفر از کشاورزان بخش ساربوک، کار کاشت، داشت و برداشت علوفه شبدر برسیم را انجام می‌دهند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخشدار ساربوک گفت: بخش ساربوک، پتانسیل‌های عظیمی در جذب گردشگر دارد که دست‌اندرکاران با تلاش بیشتر و استفاده از ظرفیت‌های موجود زمینه‌ی حضور مهمانان بیشتر را فراهم کنند.

 

اپلود عكس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :«اسماعیل بلیده‌ای» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی سیستان و بلوچستان، توسعه‌ی صنعت گردشگری را نشانگر صلح و آرامش در منطقه دانست و افزود: نتیجه‌ی آن رونق اقتصادی بخش ساربوک است.

بلیده‌ای افزود: بخش ساربوک، آثار تاریخی فراوانی از جمله قلعه‌ی تاریخی بوگ، کوه باستانی گت، مسجدقدیمی و... دارد که ضرورت برنامه‌ریزی و تعامل دستگاه‌های مرتبط در خصوص جذب گردشگر به این منطقه را می‌طلبد.

وی خاطرنشان کرد: آب و هوای مناسب، جاذبه‌های بکر فرهنگی، تاریخی و طبیعی، روستاها، صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و از همه مهم‌تر روحیه‌ی مهمان‌نوازی روستائیان بخش ساربوک مهم‌ترین علت توسعه‌ی صنعت گردشگری در این بخش است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 21 آذر 1392

یارانه نقدی آذر ماه ساعت 24 روز شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : یارانه نقدی آذرماه پنجمین یارانه نقدی واریزی دولت یازدهم است که به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

طبق اعلام قبلی یارانه این ماه نیز مانند گذشته به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان است که در مجموع در هر ماه هزینه‌ای بالغ بر 3500 میلیارد تومان را برای دولت به همراه داردارسال توسط نظرمحمد رئیسی

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : خیابات اصلی داخل روستای دزبن که مسیر پیشین به نیکشهر می باشد در بسیاری از مواقع بدلیل نبود موانع و سرعت گیر باعث می شود که هر وسیله نقلیه با سرعت بالا از این خیابان عبور کرده و موجب بروز تصادف و خطرات جانی شود.

اهالی روستای دزبن  ضمن گلایه، اظهار داشتند: تا کی باید خاموش بنشینیم و شاهد خاموش شدن وجودهایی باشیم که چه بسا وقت خاموش شدنشان نباشد.

این روستائیان ادامه دادند:اکنون سؤال ما این است؛ ارزش مالی این مانع چند درصد دیه یک انسان است ؟ آیا بهتر نیست که ما این چند درصد را صرف این کار کرده و در کنار آن جان انسانی را که خدا می داند که چه تأثیرات مثبتی در آینده خواهد داشت نجات بدهیم .

اهالی روستای دزبن در پایان خاطر نشان ساختند: البته در صورت اقدام از سوی اداره راه و شهرسازی شهرستان قصرقند ، خواهان نصب سرعت گیر پلاستیکی و ذوزنقه ای که دارای استاندارد هستند، در این خیابان هستیم نه استفاده از سرعت گیر های آسفالتی.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
رئیس شورای شهر قصرقند خبر داد

راه‌اندازی کمیسیون تعاملی و مشارکتی در قصرقند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :رئیس شورای شهر قصرقند گفت: نخستین اقدام شورای اسلامی قصرقند، ایجاد کمیسیون تعاملی و مشارکتی برای بررسی مشکلات ویژه این شهرستان است.


شورای اسلامی

جمیل احمد رئیسی  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند اظهار کرد: با توجه به اینکه با مشکلات و کمبودهای مردم شهرستان آشنایی داشته، نخستین اقدام شورای اسلامی شهرستان قصرقند ایجاد یک کمیسیون تعاملی و مشارکتی به منظور بررسی مشکلات ویژه شهرستان است.

وی افزود: در این کمیسیون مشکلات رصد می‌شود و وضعیت سیمای ظاهری شهر سازماندهی و از این طریق مشکلات  شهرستان را تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری می‌کنیم.

رئیس شورای شهر قصرقند بیان کرد: با توجه به اینکه اعضای شورای شهر از بطن مردم  بوده بنابراین با مشکلات آشنا هستند و کمبودها را احساس می‌کنند و وجود چنین کمیسیونی در شورای شهر به طور قطع در انعکاس مشکلات منطقه موثر است.

رئیسی تصریح کرد: در کنار توجه به پیشرفت همه جانبه شهر، مسئله ورزش نیز به صورت جدی در نظر گرفته می‌شود چراکه اعضای شورای شهر ذهنیت خوبی نسبت به ورزش دارند و به طور یقین، ورزش شهرستان را حمایت کرده تا به پویایی لازم برسد.

وی گفت: جوانان ورزشکار و مستعدی زیادی در سطح شهرستان قصرقند هستند که اگر از امکانات حداقلی برخوردار باشند، می‌توانند در عرصه‌های مختلف ورزشی خوش بدرخشند و مایه افتخار برای شهرستان و استان باشند

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
نایب رئیس شورای روستای کلمت بخش ساربوک:

بی توجهی مسئولان سبب مهاجرت مردم روستای کلمت شده است

http://mihanmail.com/email.read.php?id=19289993&action=downloadAttachment&attachment=1.2&view=true


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :: نایب رئیس شورای اسلامی روستای کلمت بخش ساربوک گفت: روستای کلمت با توجه به قابلیت‌های منحصر به فرد کشاورزی، به علت بی توجهی مسئولان، بیشتر ساکنان آن به شهرهای مجاور مهاجرت کرده‌اند.

ندیم درزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بخش ساربوک اظهار کرد: روستای کلمت را می‌توان پارادوکسی تلخ در زمینه داشته‌ها و نداشته‌ها دانست، روستایی که به لحاظ کشاورزی و داشتن باغات از قابلیت‌های کم نظیری برخوردار است ولی همچنان از محرومیتی عمیق رنج می‌برد. ‌

وی افزود: در حالی که بسیاری از ساکنان روستای کلمت از توابع بخش ساربوک از ابتدایی‌ترین امکانات زندگی محروم هستند و هنوز مشکل آب آشامیدنی و افت ولتاژ برق را دارند، می‌توان از این روستا به عنوان دیار قابلیت‌های مغفول یاد کرد.

نایب رئیس شورای اسلامی روستای کلمت بیان کرد: خانه‌های فرسوده، عدم برخورداری از آب شرب سالم، نبود امکانات فرهنگی، تفریحی و ورزشی از مهم‌ترین مشکلات روستای کلمت است که برنامه‌ریزی مناسب برای اختصاص اعتبارات و اجرای پروژه‌های عمرانی و زیربنایی در این روستا و رفع محرومیت در آن ضرورتی اجتناب ناپذیر است.


جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 17 آذر 1392
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
عضو شورای شهر ساربوک:

ایجاد پایگاه امداد و نجات اولویت بخش ساربوک است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :  عضو شورای اسلامی ساربوک گفت: نبود پایگاه امداد و نجات یکی از مشکلات عمده مردم بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند است.سعید رضا شیرانزهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند اظهار کرد: بارها در روستای ساربوک شاهد حوادث ناگواری از جمله تصادف بوده‌ایم که به علت نبود پایگاه امداد و نجات و کمک رسانی به موقع، افراد جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: این در حالی است که پزشکان و افراد صاحب‌نظر معتقدند که چنانچه پایگاه امداد و نجات در این منطقه وجود می‌داشت شاید میزان تلفات و خسارات ناشی از تصادفات و دیگر سوانح کمتر بود زیرا حضور به موقع امدادگران و ارائه خدمات درمانی به حادثه دیدگان، افراد زیادی  از مرگ حتمی نجات می‌یافتند.

عضو شورای اسلامی ساربوک بیان کرد: بخش ساربوک و روستاهای اطراف آن از مناطق محروم و محصور استان محسوب می‌شوند که به علت موقعیت سخت جغرافیایی، نا مناسب بودن و غیر استاندارد بودن مبادی ارتباطی، مردم با مشکلات زیادی مواجه هستند.

شیرانزهی گفت: در مواقع بروز حوادث مختلف، به علت موقعیت و توپوگرافی طبیعی منطقه، دوری از مرکز، مجهز نبودن مراکز درمانی و فقدان هر گونه پست و پایگاه امداد و نجات، عده زیادی از مردم جان خود را از دست داده و تعداد بسیاری هم مجروح، معلول و بی‌خانمان می‌شوند.‌

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

http://mihanmail.com/email.read.php?id=19289918&action=downloadAttachment&attachment=1.2&view=true


جناب آقای ندیم درزاده نایب ریس شورای اسلامی روستای کلمت طی نامه ای به بخشدار خواستار پیگیری مشکلات روستای کلمت شد متن نامه بدین شرح است :  
                                                                                                                                        

جناب آقای بلیده ای
بخشدار محترم بخش ساربوک
 
باسلام و تحیت:
احتراماً، به استحضار می­رساند، روستای کلمت بخش ساربوک دارای معضلات و مشکلات فراوانی می­باشد که امیدوارم با درایت حضرتعالی بعنوان عالیترین مقام اجرایی بخش ساربوک مرتفع گردد. مختصرأ به پاره ای از این مشکلات اشاره می کنم.
1. با جمعیت حدود1000نفر و تعداد تقریبأ150 خانوار  در روستا می­باشند که فاقد خانه بهداشت و امکانات بهداشتی و نیروی انسانی می­باشد.
2.این روستا دارای استعداد وظرفیت فوق العاده ای در زمینه­ی کشاورزی بوده است لذا با توجه به زمینهای حاصل خیز و قابل کشت این روستا که چندین سال است قنات روستا دارای اعتبار بوده، ولی آب قنات روستا با توجه به نبود کانال و بهسازی آن کشاورزان را در مضیقه قرار داده است.
3. در خصوص آب آشامیدنی؛ که خود روستا تأمین کننده آب آشامیدنی چندین روستا (دزبن، حاجی آباد، چندوکان، حمیری و هزاره­ای) می­باشد اما مردم خود روستا ی کلمت در مضیقه کامل هستند.
4. اهمیت وجایگاه ورزش در ارتقا ی جامع به سمت تعالی بر کسی پوشیده نیست اما جوانان روستای کلمت از حداقل امکانات ورزشی برای گذراندن اوقات فراغت وتعالی جسمی وروحی محروم هستند،یکی از دلایل مهاجرت از روستا به شهر وبدتر از آن روی آوردن به اعتیاد نبودن امکانات رفاهی برای جوانان حداقل زمین ورزشی، پارک و سایر متعلقات.
5. برق یکی از نعمتهای بزرگ الهی است که در زندگی روزمره یکی از ظروریات می باشد،اما متأسفانه مردم روستای کلمت از این نعمت بزرگ سخت در رنج می باشند.افت ولتاژ برق در این روستا بیش از100000ریال به لوازم برقی وخانگی مردم خسارت وارد کرده است.(در ضمن حدود یک سال است که قراره ترانس برق روستا را نصب کنند اما همچنان  مردمان روستای کلمت با افت ولتاژ برق روبرو هستند.)
هرچند مشکلات کل بخش به این روستا اختصاص نمی یابد لذا از حضرتعالی تقاضا دارم دستور مساعدت و پیگیری به مراجع ذیربط صادر فرمایند.
درپایان آرزوی توفیق، سعادت و سربلندی شما را در خدمت هرچه بیشتر به مردم از حضرت احدیت مسئلت می­نمایم.
پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی کمال تشکر را دارم.
                                                                                                                     ندیم درزاده   
نائب رئیس شورای اسلامی روستای کلمت
 
جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 15 آذر 1392

انا الله و انا الیه راجعون


خبردار شدیم که (عموی محترم ) کوروش محمدی فرماندار عزیزقصرقند به رحمت خدا رفت آرزو میکنیم که وسعت صبر خانواده ی این دوستان عزیز به اندازه ی دریای غمشان باشد
با هم دعا کنیم تا خداوند بزرگ روح عزیز از دست رفته را قرین رحمت کند و خوب از این میهمان جدید پذیرایی کند

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 14 آذر 1392

تعدادی از فرهنگیان نیکشهری خواستار مشخص شدن وضعیت آب شرب شهرک فرهنگیان این شهرستان شدند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : تعدادی ازفرهنگیان شهرستان نیکشهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان با ابراز گلایه از مشکل فوق تصریح کردند: باتوجه به اتمام ساخت و ساز بیشتر واحدهای مسکن فرهنگیان و باتوجه به اینکه همه هزینه ها توسط فرهنگیان پرداخت شده   متاسفانه هنوز لوله کشی آب شرب انجام نشده و هیچکس در این زمینه پاسخگو نیست.

تعدادی از فرهنگیان تصریح کردند: با اعلام اینکه ادارات بنیاد مسکن ،آب و فاضلاب و شهرداری در چند سال گذشته تعهد بر انجام کلیه موارد را با تعاونی مسکن فرهنگیان داشتند اما هنوز اقدامی نشده  و انتظار داریم تعاونی مسکن فرهنگیان این موارد را به صورت ویژه پیگیری نمایند، چون بسیاری از همکاران فرهنگی با توجه به نبود مسکن به این مکان ها اسباب کشی کرده و در تامین آب دچار مشکل هستند.

بسیاری از واحدهای فرهنگیان هنوز خالی از سکنه است و این می‌تواند به دلیل نبود آب آشامیدنی  در این واحدها باشد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

دهیار روستای حمیری خبر داد؛

وقوع آتش سوزی در روستای حمیری مرکز دهستان حمیری

دهیار روستای حمیری از توابع بخش ساربوک گفت:فرد یا افراد ناشناسی اقدام به آتش زدن درختان خرمای بلوار بلوچستان روستای حمیری مرکز دهستان حمیری کردند .

دهیار روستای حمیری از توابع بخش ساربوک گفت:فرد یا افراد ناشناسی اقدام به آتش زدن درختان خرمای بلوار بلوچستان روستای حمیری مرکز دهستان حمیری کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : عبدالله هوتی در گفت و گو با خبرنگار بلوچ پرس افزود: در این اقدام تعداد ۲ درخت خرما در آتش سوخته است و دهیاری هم سریعا ۳ درخت دیگر کاشت.

وی این آتش سوزی را عمدی و از طرف افراد ناشناس دانست.

 هوتی اظهار داشت: به محض مطلع شدن از آتش سوزی دربلوار بلوچستان مردم روستا به صورت خود جوش بلافاصله وارد عمل شده و کار اطفای حریق را آغاز کردند.

وی از حضور مردم در مهار آتش نیز بسیار قدردانی کرد و گفت: مردم حمیری نشان دادند که دوستدار محیط زیست و حافظ واقعی آن هستند.

هوتی تصریح کرد: تحقیقات خود را برای یافتن عامل یا عاملان این آتش سوزی و علل و انگیزه های آن آغاز کردیم .ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 13 آذر 1392
بخشدار ساربوک:
درمانگاه دهستان "حمیری" پزشک ندارد

بخشدار ساربوک گفت: در روستای حمیری مرکز دهستان حمیری یک مرکز بهداشت وجود دارد که متأسفانه بیش از سه ماه است فاقد پزشک می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اسماعیل بلیده‌ای در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: با توجه به بررسی های صورت گرفته پزشک مرکز بهداشت و درمان حمیری ، از این روستا  منتقل شده است.

بلیده ای اظهار داشت: بنا بر یک رویه نادرست که از گذشته نیز مرسوم گردیده هر پزشکی که به این روستا می آید به دلیل کمبود پزشک به سایر مراکز درمانی، انتقال داده می شود و دهستان حمیری که شامل روستاهای بوگ، توکل، کلمت، هزاره‌ای، دپ، چندوکان و … می باشد فاقد پزشک است.

وی ادامه داد: مردم این روستاها به لحاظ نبود پزشک درحمیری به مرکز بخش ساربوک و قصرقند مراجعه می کنند و مشکل رفت و آمد مردم با همراه داشتن مریض در این هوای سرد و طغیان رود خانه کاجو  و هزینه ی ایاب و ذهاب برای مردم خیلی سخت است.

بخشدار ساربوک در پایان اظهار داشت: انشاالله با پیگیری مسئولین مشکل مردم این منطقه هرچه سریعتر برطرف شود.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
بخشدار:
توسعه درمانگاه‌های بخش "ساربوک" نیازمند توجه ویژه دولت است

بخشدار ساربوک گفت: طرح هایی که در دست اجرا در روستای ساربوک است نیمه فعال مانده و توجه بیشتر دولت را می طلبد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اسماعیل بلیده‌ای در گفت وگو باخبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: درمانگاه ساربوک باید از نظر امکانات و کادر پزشکی توسعه یابد.

وی گفت: پروژه های نیمه تمام، طرح های هادی بعضی از روستاها . سالن ورزشی ساربوک . ساختمان در مانگاه حمیری از دیگر طرح هایی است که در بخش ساربوک در حال اجراست و جهت شتاب در اجرا نیازمند حمایت های دولت یازدهم است.

بخشدار ساربوک خاطر نشان کرد: جمعیت در این  بخش بالاست و با افزایش این رشد فرهنگ جامعه نیز نیازمند توسعه و پیشرفت است و از آنجایی که صنایع دستی در این بخش وجود دارد نیازمند توسعه  هنر صنایع دستی هستیم که این یکی از مطالبات مهم مردم این منطقه است

وی گفت: مکانیزه کردن بخش کشاورزی، خرید ادوات کشاورزی و بهره مندی کشاورزان از ماشین آلات مدرن کشاورزی  از جمله خواسته های مردمی است که از سوی دولت هرچه سریعتر باید به آن پرداخته شود تا سبب رشد کشاورزی در این منطقه و افزایش درآمد زایی باشیم.

بخشدار ساربوک  علاقه مردم این شهر را به کشاورزی بی نظیر خواند و افزود: تقریبا همه مردم این شهر علاوه بر شغل آزاد و اداری که دارند مشغول به کشاورزی هم هستند و این امر سبب شده تا در سال حماسه سیاسی اقتصادی به معنای واقعی کلمه حماسه ای اقتصادی بر اساس صنعت کشاورزی در این بخش  صورت گیرد.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

خبر فوری / صبح امروز در ساربوک ؛ 

 حامد ریسی همکار وبلاگ نویس  به دیار باقی شتافت

 

   Pezhchwimage263.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :: مرحوم  «حامد ریسی »  کارمند اورژانس بیمارستان 22 بهمن نیکشهر و وبلاگ نویس  ساربوکی ، دیشب  بر اثر بیماری چندین ساله  چشم از جهان فرو بست.

خبر درگذشت این همكار فعال عرصه  مجازی  موجی از غم و غصه را در ساربوک   ایجاد كرده است.

درگذشت این همكار دلسوز و پرتلاش عرصه خبر و رسانه را تسلیت و تعزیت گفته و برای این عزیز راحل آروزی علو درجات و برای بازماندگان طلب صبر جمیل و اجر جزیل می نماییم

 

آدرس وبلاگ مرحوم : http://hamedraisi1366.blogfa.com/

 ارسال توسط نظرمحمد رئیسی


با ابلاغ حکم امام جمعه
نماز جمعه اهل سنت روستای دزبن بخش ساربوک  افتتاح شد

                                               

نماز جمعه روستای دزبن  از توابع بخش ساربوک شهرستان قصرقند طی مراسمی در روز جمعه  8آذر ماه برگزار گردید.

11.JPG

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک  : در پی درخواست‌های  مردم جهت  برگزاری نماز جمعه با حکم نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان مولوی عبد الجبارهوتی  به عنوان امام جمعه معرفی گردید.

در این مراسم امام جمعه روستای دزبن  ضمن خیر مقدم به حاضرین ومسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد چابهار نسبت به شرکت اول و قت در نماز های جمعه تاکید کرد

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد چابهار نیز در این مراسم ضمن تسلیت سالروز شهادت امام سجاد{ع} وابلاغ سلام حضرت آیت الله سلیمانی با پرداختن به آیه از قرآن، نماز جمعه را یکی از نعمت های الهی برشمرد ومردم را به تقوی و پرهیزکاری دعوت نمود. واز مردم خواست ازنفاق دوری کنند

همچنین در این مراسم مفتی عبدالغنی ریسی  مفتی و مدرس مدرسه دینی نیکشهر مردم را به  تقوی وپرهیزکاری وشرکت درنمازهای پنجگانه خصوصا نمازجمعه دعوت نمود واز زحمات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت تشکر وقدردانی نمود.

درپایان مراسم حکم امامت جمعه روستای دزبن بخش ساربوک ضمن قرائت به آقای  عبدالجبار هوتی تحویل داده شد.

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
پس از سال‌ها انتظار مردم روستاهای میرآباد . دزبن . حاجی آباد  ؛

اولین نماز جمعه روستای دزبن فردا برگزارمی شود


{عکس تزئینی می باشد }

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :فردا جمعه هشتم آذرماه  اولین نماز جمعه روستای دزبن   از توابع  بخش ساربو ک اقامه می‌شود. از سال‌های دور، مردم، مسئولان و روحانیان روستاهای میرآباد . دزبن . حاجی آباد متقاضی نصب امام جمعه در آن  روستا  بودند که این موضوع از سوی نهاد  دفتر رهبری  و امامت جمعه  استان  نیز پیگیری شد. وفردا ساعت 11صبح مراسم معارفه اولین امام جمعه این روستا برگزار میشودارسال توسط نظرمحمد رئیسی

مردم شهرستان قصرقند از نبود اداره ثبت اسناد و املاک در این شهرستان رنج می برند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : تعدادی از اهالی شهرستان قصرقند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، اظهار داشتند: ما مردم شهرستان از نبود اداره ثبت اسناد و املاک رنج می بریم و گاهی اوقات برای برخی از کارهای اداری مرتبط با ثبت املاک خود باید فاصله 60 کیلومتری بین شهرستان قصرقند و نیکشهر را طی کنیم.

در این فاصله ساعت ها وقت ما  هدر می رود در صورتی گاهی یک پیگیری اداری که کمتر از نیم ساعت زمان بیشتر نمی برد به دلیل فاصله و ایاب و ذهاب و هزینه های سنگین مردم را با مشکلاتی مواجه می کند.

 

مردم از اسناد مالکیت رسمی بی بهره هستند

امیر بلوچی شهروند قصرقندی  در این ارتباط به خبرنگار ایسنا  گفت: بیشتر مردم روستاهای قصرقند  به دلیل عدم وجود اداره ثبت اسناد و املاک حتی در حد یک نمایندگی نتوانسته اند، اسناد خود را از اسناد عادی به اسناد مالکیت که می تواند بخش عظیمی از مشکلات آنها را حل کند، اقدام کنند.

وی افزود: مردم قصرقند به لحاظ مسافت با شهرستان نیکشهر و مشکلات اقتصادی از جمله خطرات احتمالی مانند تصادفات و افزایش هزینه های رفت و آمد و هدر رفتن وقت از نعمت داشتن اسناد مالکیت ثبتی بی بهره مانده اند.

ریسی یکی دیگر از شهروندان قصرقندی نیز اظهار داشت: حضور ادارات در شهرستان ها می تواند بخش عظیمی از مشکلات را به حداقل برساند و مسئولان با راه اندازی اداره ثبت اسناد و املاک در شهرستان قصرقند  به بحث تکریم ارباب رجوع توجه کنند.

وی بیان داشت: عدم حضور اداره ثبت اسناد و املاک در شهرستان قصرقند معضلات و مشکلات فراوانی را برای اقشار مختلف به وجود آورده و مردم مجبور هستند از روستاهای دورافتاده این شهرستان حتی فاصله ۱۰۰ کیلومتری را طی کنند.

ریسی گفت: با راه اندازی اداره ثبت اسناد و املاک در شهرستان قصرقند بخش قابل توجهی از مشکلات روستائیان حل می شود.

مردم در دریافت تسهیلات بانکی مشکل دارند

احسان بری یکی دیگر از شهروندان قصرقندی بیان کرد: نبود اداره ثبت اسناد و املاک در شهر قصرقند  سبب شده مردم کمتر رغبت داشته باشند به سمت ثبت اسناد خود به صورت رسمی بروند و این موضوع یک مشکل عمده برای کسانی که در شهرستان قصرقند قصد دریافت تسهیلات بانکی را دارند، ایجاد کرده است.

بری تصریح کرد : کشاورزان به دلیل نداشتن اسناد مالکیت ثبتی با مشکلات مواجه هستند و اگر اداره ثبت اسناد و املاک در این شهرستان راه اندازی شود، قطعاً مردم برای ثبت املاک خود به صورت رسمی اقدام می کنند و در هنگام دریافت تسهیلات بانکی و ارائه وثیقه بانکی هم مشکل ندارند.

وی بیان داشت: املاک با ارزشی در این شهر وجود دارد، اما به دلیل عادی بودن اسناد مالکیت آنها مردم نتوانسته اند آنها را به عنوان وثیقه بانکی در بانک ها قرار دهند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ