تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب دی 1393
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

مدیر آبفای روستایی قصرقند:

بودجه پروژه جمع‌آوری فاضلاب ساربوک از اعتبارات ملی تامین شد

  مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان قصرقند گفت: پروژه جمع‌آوری فاضلاب ساربوک از توابع شهرستان قصرقند از اعتبارات ملی توسط بانک جهانی صورت پذیرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: ، نشست کمیته بانوان همیاران دهیاری ساربوک امروز با حضور مصطفی سیاسر رئیس اداره آمار و فناوری آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان، رئیس آب و فاضلاب شهرستان قصرقند، بخشدار و دهیار ساربوک برگزار شد.

بخشدار ساربوک در این نشست اظهار داشت: ترغیب و تشویق به مشارکت شهروندان در اداره امور روستاها یکی از اصول اولیه مدیریت در روستاها است و باید مردم را نسبت به مشارکت و همراهی در توسعه روستاها و شناسایی فرصت‌ها و نیازهای روستا  حساس کنیم.

اسماعیل بلیده‌ای گفت: بهره‌گیری درست و بهینه از توان و استعدادهای موجود در شهروندان در قالب برنامه‌های مشارکتی می‌تواند در دستیابی به اهداف توسعه روستایی و زیباسازی شهر و روستا کمک کند.

وی افزود: از طرفی تعامل دو سویه و مستقیم بین شهروندان و دهیاری موجب ایجاد مشارکت می‌شود و هر اندازه مشارکت مردم در اداره شهر بیشتر شود، حس تعلق آنان به روستاها نیز افزایش می‌یابد.

دهیار ساربوک هم در این جلسه گفت: از مهم‌ترین اهداف تشکیل کمیته همیاران دهیاری، افزایش مشارکت مردمی و ارتقاء فرهنگ شهروندی است.

محتاج رئیسی با اشاره به اینکه نوجوانان و جوانان باید به‌خوبی با محیط روستایی خود آشنا شوند، افزود: لازمه همکاری، شناخت و توجه به‌ داشته‌های یک‌ روستاست که در این میان حضور همیاران دهیاری باعث سرعت بخشیدن به پروژه‌ها و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌ها و هزینه‌های مختلف دهیاری این روستا، عنوان کرد: روزانه 10 تن زباله در بخش ساربوک تولید و جمع‌آوری می‌شود.

رئیس کمیته بانوان همیاران دهیاری ساربوک نیز در این نشست اظهار داشت: خیابان اصلی روستا به عنوان ویترین شهر تلقی شده و باید برای زیبایی و تزیین خیابان اصلی اقدامات بیشتری صورت پذیرد، نصب چراغ های نمایشی هم در بحث تزیین و هم روشنایی کاربرد دارد.

طاهره رئیسی افزود: کاشت درختان مثمر ثمر که از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر است، رنگ‌آمیزی بلوارها، عریض کردن پیاده‌روها و نیمکت‌ها می‌تواند در زیبایی نقش بسزایی داشته باشند که جا دارد دهیار در این زمینه اقدام کند.

وی، معیار سنجش و توسعه هر روستا را زیرساخت‌های آن روستا دانست و گفت: متاسفانه روستای ساربوک از زیرساخت‌های خوبی برخوردار نیست به طوری که فرسوده شدن شبکه انتقال برق خسارات زیادی به شهروندان وارد می‌سازد که از بخشدار می‌خواهیم اولویت و اهداف آن بیشتر در تاسیسات زیربنایی باشد.

رئیس اداره آمار و فناوری آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان هم در این نشست ضمن تشکر از مشارکت بسیار بالای بانوان، اظهار داشت: مشارکت بانوان بخش ساربوک در زمینه توسعه و آبادانی منطقه ستودنی است.

مصطفی سیاسر در مورد پروژه دفع فاضلاب شهری ساربوک گفت: در حال پیگیری و تحویل زمین جدید برای استخرهای تصفیه‌خانه به طول 3 هکتار هستیم که پس از تحویل زمین، عملیات اجرایی تصفیه‌خانه شروع خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اتمام لوله‌گذاری داخل روستا، پروژه فوق با تزریق بودجه به‌زودی کار باقیمانده محل تصفیه‌خانه را آغاز خواهد کرد و آب و فاضلاب روستایی استان نیز به طور جد پیگیر اتمام پروژه است تا شهروندان ساربوک هر چه سریع‌تر از این خدمات بهره‌مند شوند.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان قصرقند هم گفت: پروژه جمع‌آوری فاضلاب ساربوک از اعتبارات ملی توسط بانک جهانی صورت پذیرفته است. 

مراد محمد رئیسی از شهروندان ساربوک خواست با توجه به وصل نشدن پمپاژ و شبکه به تصفیه خانه از وصل کردن زودهنگام فاضلاب‌های خود به شبکه خودداری کنند زیرا در صورت رها سازی فاضلاب به مدار جدید باعث تعفن می‌شود لذا از همیاران دهیاری خواست در این زمینه اطلاع رسانی کنند.

مسئولان آب و فاضلاب در این جلسه به سوالات همیاران پاسخ داده و قول مساعد برای رفع مشکلات حوزه آب و فاضلاب روستایی را در مدت کوتاهی دادند.

پریناز رئیسی در این جلسه به عنوان نایب رئیس کمیته و اسماه رئیسی به عنوان دبیر کمیته مشخص شدند.

در پایان این نشست، کمیته همیاران دهیاری کمیته اشتغال و صنایع دستی بانوان بخش ساربوک با 20 نفر عضو که بیشترشان فرهنگی و دانشجو با تحصیلات دانشگاهی و کارشناسی هستند تشکیل و اسماه رئیسی به عنوان رئیس کمیته اشتغال، جمیله بلیده به عنوان نایب رئیس، زهرا شیرانی و سمیه رئیسی به عنوان دبیران کمیته انتخاب و از امروز فعالیت خود را شروع کردند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
به‌زودی

همایش سران طوایف جنوب شرق کشور در قصرقند برگزار می‌شود

  رئیس شورای بخش ساربوک قصرقند گفت: در آینده‌ای نزدیک همایش سران طوایف جنوب شرق کشور در شهرستان قصرقند برگزار می‌شود لذا دهیاران و شوراهای بخش ساربوک باید در این همایش حضوری فعال داشته باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک:، بخشدار ساربوک امروز در جمع دهیاران و شوراهای اسلامی این بخش با تبریک فرا رسیدن سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست تا روستاها را برای این ایام آماده کرده و خدمات دولت تدبیر و امید را در عرصه‌های گوناگون برای مردم بازگو کنند.

اسماعیل بلیده‌ای افزود: دهیاران بخش ساربوک عملکرد خوبی در زمینه مدیریت روستاها داشته‌اند و دهیاران نسبت به تجربیات خود به سایر دهیاران اقدام و هر ماه گزارش و عملکرد خود را به بخشداری ارسال کنند.

وی، از دهیاران خواست نسبت به اخذ پروانه‌های ساختمانی هدفمند و قانونمند کردن پروانه‌های ساختمانی به طور جد پیگیر باشند که در سطح بخش فقط روستای ساربوک و چندوکان عملکرد خوبی در این زمینه داشته‌اند

بخشدار ساربوک تاکید کرد: دهیاران سایر روستاها نیز باید پروانه کار ساختمانی را اخذ و بر ساخت و ساز در روستاها و حفظ حریم خیابان‌ها نظارت بیشتری داشته باشند.

بلیده‌ای، همچنین از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست همگام با مسئولان، مردم را برای عضویت در شرکت توسعه و عمران روستاها تشویق کنند.

وی عنوان کرد: دو طرح در دست اجرا داریم یکی بزرگترین بوستان شهرستان قصرقند است که در روستای ساربوک انجام می‌شود و عملیات جانمایی و نقشه‌کشی آن صورت گرفته و با مشارکت منابع طبیعی احداث می‌شود همچنین در این بوستان جایگاه ویژه‌ای برای بانوان منطقه در نظر گرفته شده است.

بخشدار ساربوک افزود: طرح دوم، طولانی‌ترین پارک شهرستان قصرقند است که در بخش ساربوک روستای چندوکان در ورودی روستای چندوکان در دو طرف جاده با موقعیت بسیار خوبی در حاشیه و ساحل رودخانه کاجو به طول 3000 متر پیش‌بینی شده است که به‌زودی عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد که پس از اتمام نمای بسیار خوبی همانند پلاژ خواهد داشت.

بلیده‌ای گفت: تا پایان سال تمام روستاهایی که دهیاری دارند به فضای سبز و پارک ویژه کودکان مجهز خواهند شد.

رئیس شورای بخش ساربوک هم در این جلسه، اظهار داشت: در آینده‌ای نزدیک همایش سران طوایف جنوب شرق کشور را در شهرستان قصرقند داریم و از دهیاران و شوراهای بخش ساربوک خواسته می‌شود حضوری فعال در این همایش داشته باشند.

عبدالله رئیسی افزود: مهم‌ترین برنامه عمرانی بخش ساربوک، پل روستای حمیری بر روی رودخانه کاجو است که ساخت پل در  اولویت کار مسئولان است.

وی دهیاران را شهرداران روستا نام برد و گفت: باید تعامل بیشتری با پاسگاه و سایر مدیران داشته باشند.

رئیس شورای بخش ساربوک بیان کرد: با توجه به آمار ماهیانه بخش ساربوک به لحاظ علمی و فرهنگی در سطح شهرستان از نظر حضور سیاسی و آگاهی، مردم در رتبه نخست قرار دارد و از نظر امنیتی بالای 97 درصد ضریب امنیتی مربوط به بخش ساربوک است که این امنیت شرایط ویژه‌ای را برای بخش ساربوک فراهم کرده است و همه تلاش‌ها و آمار و ارقام‌ها تصادفی و اتفاقی به‌دست نیامده بلکه فرهنگیان، شوراها، دهیاران، علما، معتمدان و فرماندهی پاسگاه منطقه و حوزه بسیج، همه دست به دست هم دادند تا چنین آمارهایی به دست آمده است.

رئیسی عنوان کرد: اما هنوز هم مسائل و مشکلات فراوانی در بخش ساربوک وجود دارد که باید بتدریج پیگیری و رفع شوند و برای توسعه و آبادانی بخش ساربوک باید همه مشارکت و همکاری کنند.

فرمانده پاسگاه ساربوک هم در این نشست گفت: موفقیت و پیشرفت در زمینه امنیت با همکاری و همراهی مردم میسر است لذا باید همه در ریشه‌کنی نا امنی همکاری کنیم و پاسگاه ساربوک 24 ساعته آماده شکایات و پاسخگویی شهروندان منطقه است.

سعید حاتمی افزود: بیشترین جرایم و سرقت‌ها را معتادان مواد مخدر انجام می‌دهند که باید اعضای شوراها و دهیاران با معتادان برخورد جدی داشته باشند و پاسگاه را در مورد سرقت‌ها در جریان بگذارند.

وی با گلایه از بعضی از شهروندان گفت: متاسفانه هنوز تعدادی از شهروندان با پلیس همکاری خوبی ندارند و سرقت‌ها و ناامنی‌هایی اگر صورت گرفته به پاسگاه گزارشی ارسال نشده است که می‌طلبد اعضای شورا و دهیاران در این زمینه فرهنگ سازی کنند تا مردم احساس کنند که پلیس از خود مردم است و موارد مشکوکی که در روستاها رخ می‌دهد چه صحت داشته باشد چه نداشته باشد، گزارش دهند تا همکاران ما سریع پیگیری کنند.

فرمانده پاسگاه ساربوک بیان کرد: با تدابیر امنیتی و گشت‌های پی در پی و شبانه به روستاها در سه ماهه اخیر هیچ گونه سرقتی گزارش نشده است.

در پایان اعضای شوراها و دهیاران از اقدامات و تدابیر امنیتی پاسگاه ساربوک تشکر و قدردانی کردند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

فرمانده انتظامی شهرستان قصر قند عنوان کرد:

جزئیات دستگیری و هلاکت دو شرور مسلح در قصرقند

فرمانده انتظامی شهرستان قصر قند از هلاکت یک شرور و مجروح شدن شروری دیگر در درگیری با پلیس خبر داد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک:
سرهنگ یحیی راد در گفت و گو با خبرنگار انتظامی عصرهامون با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی گزارش و شکایات مردمی و مسئولان بخش ساربوک مبنی بر شرارت دو نفر از اشرار محلی در روستاهای این شهرستان و انجام اعمالی از قبیل تیر اندازی، زورگیری و ایجاد رعب و وحشت بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهمان را شناسایی و آنان را زیر نظر گرفتند که متوجه شدند اشرار با یک دستگاه موتور سیکلت قصد خارج شدن از حوزه استحفاظی را دارند.
فرمانده انتظامی قصرقند تصریح کرد: ماموران با مشاهده اشرار دستور ایست دادند ولی آنان بدون توجه به دستور پلیس، شروع به تیر اندازی کردند.
سرهنگ راد افزود: ماموران نیز بلافاصله با گرفتن موضع مناسب با اشرار درگیر شدند و در این درگیری که با رشادت ماموران پلیس همراه بود ، یک شرور به هلاکت رسید و شرور دیگر نیز مجروح و دستگیر شد که جهت مداوا به بیمارستان اعزام شد.
وی خاطر نشان کرد: در پاکسازی از محل درگیری دو قبضه سلاح و مقادیری مهمات مربوطه کشف و به همراه موتور سیکلت توقیفی به مقر پلیس منتقل شد.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی


دهیار ساربوک  گفت : در حرکتی بی سابقه و تحسین برانگیز در یکی از محلات روستای ساربوک ، اهالی محله آهنگران بطور خودجوش با تخریب دیوارها و بناهایی که در تعریض و گشایش کوچه و خیابان بود اقدام به عقب نشینی داوطلبانه کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: محتاج رییسی در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس افزود : شهروندان ساربوک در بحث فعالیت های عمرانی مشارکت بسیار خوبی با دهیاری داشته اند و بیشتر خدمات بصورت داوطلبانه انجام شده است.

رییسی ادامه داد : تعامل بالای شهروندان با دهیاری باعث شده تا خدمات رسانی ، بازگشایی معابر و کوچه های جدید براساس نقشه در این روستا سریع تر صورت گیرد.

دهیار ساربوک در پایان گفت : در همین فرصت لازم می دانم از حرکت ستودنی اهالی  محله آهنگران بدلیل عقب نشینی خودجوش منازل خویش ، کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم.

بخشدار ساربوک نیز ضمن تشکر از اهالی محله آهنگران گفت : چنین حرکات خودجوشی سبب می شود که دهیاری خدمات بهتر و مناسب تری به محلات مختلف ارائه کند و مردم سایر محلات هم جهت خدمات دهی بهتر همکاری بیشتری داشته باشند.

اسماعیل بلیده ای در ادامه از آسفالت بلوار اصلی شهر ساربوک خبر داد و افزود : این بلوار که یکی از لاین های اصلی ساربوک است سالهاست که آسفالت فرسوده ای داشته و مشکلات زیادی را برای تردد بوجود آورده بود که با پیگیری های فرماندار و اداره راه و شهرسازی شهرستان قصرقند و با مساعدت مسئولین راه و شهرسازی جنوب استان این مشکل مرتفع شده و در حال پایان است.

وی گفت : با همکاری های مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان ، پروژه آسفالت خیابان حافظ شهر ساربوک که کار زیرسازی آن صورت گرفته طی روزهای آتی انجام خواهد شد.

وی بیان کرد : خدمات عمرانی بسیار خوبی در بخش ساربوک انجام گرفته بصورتیکه این هفته روستاهای ساربوک به کارگاههای عمرانی تبدیل شده اند.

بخشدار ساربوک در پایان از شروع فاز جدید پروژه آبرسانی به روستاهای این بخش خبر داد و گفت : فاز جدید پروژه آبرسانی مجتمعی روستاهای عزیزآباد ، بوگ ، توکل و کلمت که هم اکنون کار اجرایی آنها شروع شده به زودی به بهره برداری خواهند رسید.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

تور یک روزه دانش آموزی با پیگیری های فرماندار قصرقند و مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار و شرکت های مسافربری بلوچ گشت و تعاونی ۱ در شهرستان چابهار برگزار شد.

http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1419689602081.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک:به نقل از بلوچ پرس ، در این تور یک روزه ، طلاب بعد از گشت دریایی و بازدید از قلعه پرتغالی ها بهمراه تعدادی از مدرسین خود با حضور در دانشگاه علمی کاربردی منطقه آزاد چابهار از نزدیک با فعالیت های دانشگاه آشنا شدند که با استقبال گرم محمد عباسی ریاست و سرکارخانم میربلوچزهی معاونت دانشگاه روبرو  و در ادامه طلاب و دانش آموزان حاضر در این برنامه از محیط دانشگاهی ، سایت کامپیوتر و فضای آموزشی این دانشگاه بازدید کردند و مسئولین دانشگاه اقدام به مشاوره آموزشی برای طلاب و دانش آموزان کردند.

مدیر مجتمع علوم دینی نعمان ابن ثابت و امام جمعه بخش ساربوک در این باره ضمن تشکر از فرماندار و مسئولین منطقه آزاد چابهار گفت : این اردوها موجب اندوخته شدن بار علمی دانش آموزان می شود و حضور دانش آموزان و طلاب در کلاس درس دانشگاه باعث رقابت تحصیلی خواهد شد.

مولوی فضل الله رییسی برگزاری چنین تورهایی را بسیار مناسب دانست و خواستار حمایت و مشارکت بیشتر منطقه آزاد چابهار از دانش آموزان محروم این منطقه شد.

فرماندار قصرقند نیز گفت : به منظور افزایش انگیزه تحصیلی و تشویق دانش آموزان کوشا و رشد اجتماعی ، فکری و تقویت خلاقیت و بهره گیری از ظرفیت های منطقه آزاد چابهار طبق توافق با معاون گردشگری منطقه آزاد ؛ این تورها از هفته قبل هر پنج شنبه تا پایان سال تحصیلی به تعداد ۴۰ نفر در هر پنج شنبه با اجرای برنامه های آموزشی ، علمی ، مسابقات ورزشی ، بازدید از اماکن گردشگری چابهار از جمله اماکن تاریخی ، سواحل زیبا ، کوه های مریخی و گشت دریایی آغاز شده است.

حمیرا ریگی افزود : در این تورها با مشارکت شرکت مسافربری بلوچ گشت یا تعاونی ۱ با در اختیار قرار دادن اتوبوس رایگان انجام می شود که به دانش آموزان دختر شهر قصرقند و دومین سفر را هم به طلاب اختصاص داده ایم.

فرماندار قصرقند در پایان گفت : در این تور یک روزه دانش آموزان از ساعت ۸ صبح الی ۵ عصر با همراهی کارشناسان گردشگری منطقه آزاد چابهار از مناطق مختلف مراکز تفریحی شهرستان چابهار بازدید کردند.http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1419689602183.jpg

http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1419689545492.jpg

http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1419689659783.jpg

http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1419689659681.jpg

http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1419689602132.jpg

http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1419689545533.jpg

http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1419689729712.jpg

http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1419689729621.jpgارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ