پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

تسنیم گزارش می‌دهد

طبیعت بکر ساربوک گردشگران نوروزی را فرا می‌خواند

  روستای ساربوک از توابع شهرستان قصرقند از طبیعتی بسیار زیبا و جذاب و بکری برخوردار است که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود فرامی‌خواند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

کار برداشت هندوانه خارج از فصل در زمین‌های پایین دست سد زیردان بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اسماعیل بلیده‌ای در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: کشت هندوانه خارج از فصل در بخش ساربوک نیمه دوم آبان ماه هر سال انجام و پس از به ثمر نشستن اراضی زیر کشت، برداشت آن از اول اسفند ماه آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: امسال 200 هکتار از اراضی کشاورزی این بخش به کشت هندوانه خارج از فصل به روش پلاستیکی اختصاص یافت.

بخشدار ساربوک محصول هندوانه خارج از فصل امسال را در بخش ساربوک مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با احتساب برداشت 30 تن هندوانه در هر هکتار پیش‌بینی می‌شود از مجموع اراضی زیر کشت این محصول بیش از 6 هزار تن هندوانه برداشت و روانه بازارهای داخل و خارج از سیستان و بلوچستان شود.

بلیده‌ای گفت: بیش از 200 نفر کار کاشت، داشت و برداشت محصول هندوانه خارج از فصل را در بخش ساربوک برعهده دارند.

وی تصریح کرد: اقلیم مساعد بخش ساربوک برای کشت میوه‌های خارج از فصل و سود بالای تولید آنها باعث شده که شمار زیادی از کشاورزان بخش ساربوک به تولید این محصولات روی آورند.

بخشدار ساربوک عنوان کرد: با توجه به اینکه آب کشاورزی زمین‌های این منطقه از رودخانه کاجو تامین می‌شود و با توجه به ساخت سد زیردان در بالادست زمین‌ها، خواستار بازگشایی آب سد برای استفاده کشاورزان هستیم.

قادر بلوچ یکی از کشاورزان بخش ساربوک هم اظهار داشت: با توجه به نبود آب در این منطقه، کشاورزی آنچنانی نداشته‌ایم و ضمن تشکر از فرماندار شهرستان قصرقند و بخشدار ساربوک، مسئولان جهاد کشاورزی امسال برای اختصاص سهمیه آب و بازگشایی دریچه‌های سد پیگیری‌های مکرری را انجام دادند.

وی گفت: امسال 15 هکتار از اراضی کشاورزی‌ام را زیر کشت برده و چنانچه مسئولان نسبت به بازگشایی بیشتر آب اقدام کنند سطح زیر کشت را چندین برابر افزایش خواهم داد.

این کشاورز ساربوکی افزود: با توجه به اینکه قسمتی از زمین‌های ما در حوزه بخش مرکزی چابهار و قسمتی در حوزه شهرستان قصرقند قرار دارد همین امر سبب شده ما در دریافت سوخت و کود شیمیایی با مشکلاتی مواجه شویم.

بلوچ بیان کرد: مسئولان چابهار به قصرقند و قصرقند به چابهار ارجاع می‌دهند که این پاس‌کاری مسئولان سبب شده ما سوخت چندین ماه خود را از دست بدهیم و از فرمانداران و مسئولان درخواست می‌کنیم هر چه سریع‌تر نسبت به پیگیری مشکلات ما در این زمینه اقدام کنند.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
فرماندار قصرقند:

بیمارستان ۴۶ تخت‌خوابی شهر قصرقند کلنگ‌زنی می‌شود

  فرماندار قصرقند گفت: با پیگیری‌های انجام شده و حمایت‌های دولت تدبیر و امید، بیمارستان ۴۶ تخت‌خوابی شهر قصرقند کلنگ‌زنی می‌شود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان در سفر یک‌روزه خود به شهرستان قصرقند از مرکز توزیع و فروش صنایع دستی و کارآفرینی عزت نیکبخت که با مشارکت خیرین و تجهیز آن توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان نیکشهر صورت گرفته بود، بازدید کرد.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

سرپرست مرکز بهداشتی ساربوک:

۷۶۷ دانش‌آموز بخش ساربوک مورد معاینات پزشکی قرار گرفتند

  سرپرست مرکز بهداشتی و درمانی ساربوک گفت: در راستای اجرای برنامه نظام مراقبت از بیماری‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همه ساله غربالگری سلامت دانش‌آموزان، ۷۶۷ دانش‌آموز بخش ساربوک مورد معاینات پزشکی قرار گرفتند.

{عکس آرشیوی میباشد}

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، حنیف وثوقی امروز در حاشیه اجرای طرح غربالگری سلامت دانش‌آموزان منطقه، اظهار داشت: 767 دانش‌آموز کلاس اول مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم مدارس تحت پوشش مرکز بهداشتی و درمانی ساربوک شامل روستاهای چندوکان، دزبن، حاجی آباد، ساربوک، لوریانی، کوشوک و هیت توسط پزشکان مرکز مورد معاینات قرار گرفتند.

وی افزود: در راستای اجرای برنامه نظام مراقبت از بیماری‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، همه ساله غربالگری سلامت دانش آموزان درتمامی مقاطع توسط پزشکان و کاردان‌های مراکز بهداشتی و درمانی انجام می‌شود.

سرپرست مرکز بهداشتی و درمانی ساربوک گفت: این برنامه در سطوح مقدماتی شامل معاینات، قلبی، بینایی، شنوایی، دندانی، پوست و مو، اندازه‌گیری قد و وزن و ارجاع موارد مشکوک به پزشک متخصص انجام می‌شود.

وثوقی بیان کرد: از آموزش و پرورش، مدیر مجتمع‌ها، مدیران مدارس، بهورزان در راستای معاینات دانش‌آموزان که همکاری و حمایت‌های بسیار خوبی در این طرح داشتند، تقدیر می‌شود.

وی عنوان کرد: نتایج حاصل از این معاینات در پرونده‌های سلامت دانش‌آموزان ثبت می‌شودارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 12 اسفند 1393
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

مشکلات بیکاری جوانان سیستان و بلوچستان به صورت ریشه‌ای حل شود

  معاون ‌استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مشکل بیکاری جوانان در منطقه سیستان و بلوچستان نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولان است که باید به عنوان اولویت کاری در دستور کار قرار گیرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، جلسه هم‌اندیشی و هم‌افزایی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ‌با جوانان و نخبگان شهرستان قصرقند در محل کتابخانه عمومی بخش ساربوک برگزار شد و مسائل مربوط به جوانان و مشکلاتشان از زبان خود آنان مورد ‌بررسی قرا گرفت.

در این جلسه جوانان شهرستان قصرقند به بیان دغدغه‌ها و مطالبات خویش، از جمله مشکلات آموزشی و چالش‌های موجود در حوزه آموزش، مطالبات فرهنگیان، مشکلات زیربنایی و ساختاری موجود در کشور و استان که مانع توسعه منطقه بوده‌اند پرداختند و خواستار تغییر نگاه مجموعه دولت به این خطه از کشور شدند.

همچنین معضلاتی چون بیکاری و اعتیاد، مسائل و مشکلات شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی، توجه به طرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوانی که در بخش ساربوک وجود دارد، بررسی مشکلات حوزه ورزش، مسائل و مشکلات بانوان و جایگاه شغلی آنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان پس از شنیدن مسائل و مشکلات مربوط به شهرستان قصرقند، اظهار داشت: توجه ریشه‌ای به مشکل بیکاری در منطقه بسیار مهم بوده و به عنوان یک اولویت کاری باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

علی‌اصغر جمشیدنژاد، راه برون رفت از شرایط فعلی را برند‌سازی و تخصص‌گرایی برای جوانان و ظرفیت‌های منطقه عنوان کرد.

وی پرداختن و توجه کردن به مسئله اشتغال جوانان منطقه را بسیار حائز اهمیت دانست.

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 6 اسفند 1393
مختصری از زندگینامه شهید گرانقدر عبدالحمید رییسی (امیر)

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :  به نقل از وبلاگ شهیدعبدالحمیدریسی درتاریخ 22 بهمن سال 57 همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در روستای ساربوک یکی از توابع شهرستان قصرقند در خانواده ای مذهبی و متدین کودکی انقلابی دیده به جهان گشود  وی را عبدالحمید نام نهادند که بعدها به امیر شهرت یافت وی سنین کودکی را در زادگاهش گذراند و بعد از 5 سالگی به دلیل استخدام پدرش در سازمان جهاد شهرستان چابهار همراه خانواده اش عازم آنجا شد دوره های ابتدایی،راهنمایی و دبیرستان را در چابهار گذراند و در سال 79 مدرک دیپلم خود در رشته تعمیر موتورهای دیزلی را از دبیرستان جهاد اخذ نمود.

وی در 21 خردادماه سال 80 به خدمت مقدس سربازی اعزام گردید و پس از گذراندن دوره آموزشی در مرکز آموزش هاشمی نژاد نیشابور به عنوان سرباز معلم به منطقه قصرقند بازگشت و به مدت دوسال در روستاهای این شهرستان خدمت نمود.او در تاریخ 2 مهرماه همان سال با دختر دایی خود ازدواج نمود که ثمره این ازدواج دو فرزند با نام های حسیب و مریم میباشد.

شهید امیر بعد از اتمام خدمت سربازی بعنوان انباردار در شرکت جهان کوثر که مجری سد زیردان بود مشغول به کار شد. وی در تمام این مدتی که بعنوان بسیجی در سپاه پاسداران عضو بود حضور پررنگی داشت و کلیه آموزشها،دوره ها و کلاسهای آموزشی بسیج ر ا گذرانده بود او به کار در بسیج و سپاه علاقه فراوانی داشت و در گردان 136 امام حسین(ع) نیکشهر سازماندهی شده بود.پس از گذشت دو سال کار در شرکت جهان کوثر به علت طولانی بودن مسیر و بروز مشکلات دیگر از آن شرکت استعفاء داد سپس به عنوان راننده شرکتی در بانک کشاورزی شهرستان قصرقند مشغول به کار شد و بمدت سه سال این کار را ادامه داد اما با اتمام قرارداد شرکت همکاری وی خاتمه یافت.در این مدت بیشتر اوقات خود را در بسیج و کارهای پایگاه شهید احمد بلیده گذراند.به گفته فرمانده پایگاه،شهید امیر از اندک افرادی بود که به سپاه و کار در آن علاقه فراوان داشت.در سال 91 پایگاه عملیاتی شهید شوشتری در شهرستان قصرقند شروع به کار نمود،او بشدت علاقمند بود که در این پایگاه مشغول شود و بالاخره در یکم دی ماه سال 92 در این پایگاه مشغول شد پس از آن خوشحالی وصف ناشدنی در وجودش احساس میشد،او نذر کرده بود هروقت در سپاه مشغول شود اولین حقوق خود را به مسجد صدقه بدهد که این نذر را ادا نمود.

هروقت دوستان به او میگفتند چرا رفتی سپاه مگه کار قحط بود جوابش همیشه این بود من شوق شهادت دارم سپاه را دوست دارم و میخواهم شهید شوم بارها این حرفها از او شنیده شد.حتی روز قبل از شهادت که در خانه حضور داشت مادرش از وی سوال کرد کجا میخواهی بروی؟فردا عروسی برادرت هست بیا در کارها کمک کن،جواب داد مادر من دارم میرم شهید بشم.آرزوی شهادت را در سر داشت همیشه از شهادت حرف میزد.تا اینکه در تاریخ 28 مردادماه سال 93 در سفری که فرمانده سپاه سلمان به منطقه داشت او بهمراه چند تن از همرزمانش مسئولیت حفاظت و اسکورت کاروان فرمانده را به عهده داشتند.در 14کیلومتری ساربوک محور قصرقند – نیکشهر ماشینی که او سرنشین آن بود با ماشین دیگری تصادف نمود در این سانحه تصادف دست راست خود را از داست داد و از ناحیه سر مجروح شد وی را به بیمارستان منتقل کردند اما قبل از رسیدن به بیمارستان در تاریخ 29 مرداد 93 ندای حق را لبیک گفت و به آرزوی دیرینه خود رسید جام شهادت را نوشید.

در مراسم تشیع پیکر مطهرش جمعیت کثیری از کارکنان سپاه،فرمانده هان نظامی و انتظامی،کارکنان نهاد های دولتی و مردم حضور داشتند پیکر پاک و مطهر او در زادگاهش به خاک سپرده شد.

روحش شاد یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

از خصایل بارز این شهید بزرگوار

  • به اصول دینی و مذهبی علاقمند و پای بند بود
  • به علما ریش سفیدان و بزرگترها احترام فراوانی میگذاشت
  • در کارهای عام المنفعه حضور پررنگی داشت
  • به ضعفا و تنگدستان بسیار کمک میکرد
  • همیشه بشاش و خنده رو بود
  • نسبت به فرزندان،خانواده و اقوام بسیار مهربان بود
  • هرگز به دیگران آزار نمیرساند
  • پدری نمونه و برادری دلسوز و فرزندی عزیز بود
  • همه از او راضی و خشنود بودند

 منبع : وبلاگ شهیدعبدالحمیدریسی {http://shaidabdolhamid.blogfa.com/

}

به قلم یاسر رئیسی (برادر شهید)ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

بخش‌های وسیعی از نخلستان‌های ساربوک طعمه حریق شد

  رئیس شورای ‌ساربوک قصرقند گفت: بخش‌های وسیعی از نخلستان‌های روستای ساربوک از توابع شهرستان قصرقند طعمه حریق شد و خسارت‌های زیادی را به نخل‌داران منطقه وارد کرد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic