تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب اردیبهشت 1393
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393

امدادگران هلال احمر و جوانان محلی در عملیات صخره نوردی توانستند چوپان 45 ساله ای را که از ارتفاع 100 متری منطقه جکوکان روستای حمیری بخش ساربوک شهرستان قصرقند سقوط کرده بود، نجات دهند.http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1400604400041.png


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : دهیار روستای حمیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: به علت ریزش کوه و لغزندگی صخره ها چوپان این روستا به نام ˈمحمود رییسیˈ از ارتفاع 100 متری سقوط کرد.

ˈعبدالله هوتیˈ اظهار داشت: اهالی روستا با اطلاع از وقوع این حادثه به سرعت به محل مورد نظر عزیمت اما با توجه به شرایط سخت چوپان از نیروهای امدادگر هلال احمر در خواست کمک کردند که هشت نفر در قالب دو تیم امداد کوهستان با یک دستگاه خودرو وانت به منطقه اعزام شدند.

وی گفت: بررسی ها نشان داد چوپان 45 ساله بر اثر بی احتیاطی از ارتفاع 100 متری به دامنه کوه سقوط کرده و بین سنگ های دامنه گرفتار شده است که امدادگران پس از پیمودن مسیر سخت کوهستانی موفق به نجات وی شدند.

دهیار روستای حمیری قصرقند اظهار داشت: این چوپان که از ناحیه سر و صورت به شدت دچار ضرب خوردگی شده بود با توجه به نبود آمبولانس و مرکز امداد و نجات در مرکز دهستان حمیری بوسیله خودرو وانت به مرکز درمانی ساربوک انتقال داده شد.

شهرستان قصرقند در 600کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 اردیبهشت 1393

 
                  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: هیات ورزش جوانان دهستان حمیری در نظر دارد یک دوره مسابقات فوتسال را همزمان با حلول ماه مبارک رمضان در محل زمین فوتبال حمیری برگزار نماید لذا از کلیه تیم های سطح شهرستان قصرقند تقاضا میشود هرچه سریعتر جهت ثبت نام اقدام نمایند  ( زمان قرعه کشی نیمه دوم خرداد)

      محمد حنیف ایوبی

       09158453963
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 اردیبهشت 1393

فرماندار: سهمیه آرد شهرستان قصرقند افزایش یابد

فرماندار شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سهمیه آرد این شهرستان با توجه به کمبود سرانه آرد و مصرف بالای نان در این شهرستان نیازمند افزایش است.

 
  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: به نقل از ایرنا، ˈحمیرا ریگیˈ در نشست شورای اسلامی شهرستان قصرقند که به منظور بررسی مشکلات سهمیه آرد، برق و مسکن این شهرستان برگزار شد با تاکید بر ضرورت نظارت و کنترل بیشتر بر توزیع آرد، افزود: نظارت دقیقتر سبب رضایت مندی مردم و رفع برخی کمبودها می شود.

وی اظهار داشت: سرانه آرد در نظر گرفته شده برای هر نفر در این شهرستان هفت و نیم کیلو گرم است که با توجه به مصرف بالای نان و تغییر شیوه زندگی مردم این منطقه کفاف آنان را نمی دهد.

فرماندار قصرقند با اشاره به اینکه این شهرستان 126 روستای بالای 20خانوار جمعیت دارد که تاکنون در 19روستا طرح هادی روستایی به صورت نیمه تمام اجرا شده است افزود: اگر اجرای طرح های هادی به دهیاران و روستاها واگذار شود کارها شتاب بیشتری خواهد گرفت.

ریگی به افت ولتاژ برق در برخی از روستاهای قصرقند اشاره کرد و اظهار داشت: چنانچه همکاری شوراها و اداره برق دو جانبه باشد و انشعابات غیرمجاز جمع آوری شود دیگر مشکلی به نام افت ولتاژ نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: شوراها و دهیاران باید در این زمینه برای مردم الگو سازی و رعایت قانون را فرهنگ سازی کنند.

فرماندار قصرقند به استقرار ادارات در این شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون 14 اداره در شهرستان تازه تاسیس قصرقند مستقر شده و بزودی دو اداره دیگر نیز مستقر خواهند شد.

رییس شورای اسلامی شهرستان قصرقند نیز در این نشست از کمبود سهمیه آرد در این شهرستان ابراز نگرانی کرد و خواستار افزایش این سهمیه شد.

ˈعبدالله رییسیˈ همچنین به مشکلات افت ولتاژ برق قصرقند نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما از اداره برق شهرستان انتظار است نسبت به رفع مشکل برق برخی از روستاها اقدام کند و شورا ها نیز در این زمینه آمادگی کامل دارند تا نسبت به جمع آوری انشعابات غیر مجاز همکاری کنند.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 اردیبهشت 1393


جرقه ی برگزاری شب شعر قصرقند با یک پیام چند کلمه ای در گروه واتس آپ شورای شهر قصرقند شکل گرفت که حضور خانم حمیرا ریگی فرماندار مردمی شهرستان قصرقند در گروه یاد شده و اعلام حمایت همه جانبه ایشان برای هر چه با شکوه تر برگزار شدن مراسم باعث شد تا دوستان از برگزاری عجولانه آن صرف نظر کنند و آن را برابر نظر خانم فرماندار به روز خجسته ولادت امام علی علیه السلام و روز مبارک پدر که سرکار خانم مد نظرشان بود برگزار کنند.

شکل گیری کمیته های مختلف برگزاری بعد از حضور خانم فرماندار در محل کارشان به نحو شایسته ای صورت گرفت افراد متخصص مرتبط با کارهای برگزاری یک مراسم آبرومندانه به عنوان یک حرکت فرهنگی برگزیده شدند و در جلسات شرکت کردند .

سنگینی بار برگزاری مراسم به دوش فرماندار محترمه ، شورای شهر و شهرداری قصرقند بود که با همکاری سایر ادارات ازجمله آموزش و پرورش ،جهادکشاورزی ، نیروی انتظامی و اداره برق و نیز جوانان پاک و بی آلایش قصرقندی آقایان ،استاد تاج محمد طاهر ، کریم باشنده، عطاالله کدخدایی ، استاد حسن فروتن ، استاد یونس زین الدینی ، فرحان درزاده ، حبیب ملازهی ، دادمحمد رییسی ، مهران باشنده ؛ هادی بلیده ، غلام محمد باشنده ؛امان عزیزی ، اسحق زین الدینی ، فیض محمد زین الدینی و اسلم رییسی که از جان و مال خود مایه گذاشتند تا مراسمی در خور وشان شهرستان برگزار شود.

مراسمی به این بزرگی برگزار نمیشد مگر در سایه وفاق و همدلی و همفکری دوستان البته این همدلی را در قصرقند سالهای قبل تجربه کردیم سالهای خشکسالی که با یکی از کارگردانان شبکه دوم سیما برنامه ای از این جریان تهیه کردیم و پخش آن باعث شد تا مقام معظم رهبری در همان سال کمک بزرگی به مردم آسیب دیده ی قصرقند بنماید.

بهرحال فرماندار، جوانان قصرقندی ، شورای شهر و شهرداری قصرقند عملا سکاندار برگزاری این واقعه ی بزرگ فرهنگی شدند و در این مدت خیلی کوتاه جلسات متعددی در این راستا در فرمانداری برگزار گردید و تقسیم کار شد هر کدام از دوستان به نوبه ی خود زحمات زیادی متحمل شدند و در روز موعود با اطلاع رسانی بسیار بالا در سطح شهرهای جنوبی استان به صورتی آبرومندانه و با حضور حداکثری در خور و شان قصرقند و مدعوین برگزار شد.

اما آنچه مهم بود خروجی یا فیدبک و باز خورد این مراسم بود که با توجه به بازتاب و انعکاس آن در رسانه های خبری فضاهای مجازی موجود از جمله اینترنت ،واتس آپ و فیسبوک باعث شد تا جناب دانشی مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان شخصآ به خانم ریگی فرماندار قصرقند تماس بگیرند و ضمن عرض خسته نباشید به ایشان ، مردم قصرقند و دست اندرکاران برنامه نوید احداث مجتمع فرهنگی وهنری را به شهرستان قصرقند بدهد که خود می تواند به عنوان یزرگ ترین دستاورد این برنامه مطرح شود.

قبول داریم برنامه کاستی های خاص خودش را داشت اما برخی از کاستی از جمله عدم برگزاری مراسم در محیطی بسته به دلیل نمایاندن کمبود فضای اینچنینی بود که مشکلات خاص خودش را داراست و دیگر کاستی ها برمی گردد به کمبود امکانات کافی و دور بودن شهرستان قصرقند به شهرهای همجوار و برخوردار که به امید خدا در برنامه های بعدی این اینگونه مراسم ها با حداقل کمی و کسری برگزار خواهد شد.

 ضمن خسته نباشید از تک تک جوانان و دست اندرکاران برنامه  مسئولان عزیز و خدوم قصرقند ازجمله فرماندار ،شورای شهر و شهرداری قصرقند نوید برگزاری بزرگداشت خواننده محبوب قصرقندی فیض محمد بلوچ دگارزهی اهل قصرقند را همزمان با جشن 50سالگی شهرداری قصرقند که آبان ماه سال جاری برگزار می شود را بدهند و بار دیگر کام مردم را با قند زبان بلوچی شیرین کنند.

توصیه به برخی از بد اخلاقی و تخریب های صورت گرفته برنامه که می تواند به عنوان یک سم مهلک زحمات دست اندرکاران را هدف قرار دهد که قطعآ از صحه صدری که از دست اندرکاران و جوانان قصرقندی سراغ دارم نه تنها اینگونه فرافکنی ها باعث بی انگیزپی آنان نمی شود بلکه در برنامه های آتی با تمام قوا وارد عرصه خواهند شد اما از نوع شانتاژها و افراد تخریبچی بر می آمد که افراد با هر یک از دست اندرکاران مشکل شخصی داشتند تمام برنامه را زیر سوال می بردند که خود حرکتی زشت و ناشایست بود.

در خاتمه به قول یکی از دوستان و فعالین عرصه فرهنگ و هنر استان/ صرف برگزاری مراسم که موفقیت بزرگی برای مردم قصرقند بشمار میاید خودش به اندازه کافی بزرگ و تحسین برانگیز است و این کاستی ها که بعضعآ دوستان ذکر کردن در مقابل خود مراسم که با موفقیت برگزار شد بسیار ناچیز به نظر می رسد و گواه بزرگی آن بی سابقه بودن آن است که طی سالیان هیچ فرد یا نهاد و گروهی موفق به برگزاری و تدارک اینچنین مراسمی نشده اند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

فرماندار قصرقند:

احیا ارزشهای اسلامی و جهاد علیه دشمنان از برکات اندیشه امام خمینی(ره) است

فرماندار شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: احیا ارزش های اسلامی و جهاد با دشمنان درس بزرگ حضرت امام (ره) به جهانیان و از برکات اندیشه والای بنیانگذار نظام اسلامی است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از ایرنا، ˈحمیرا ریگیˈ در ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره) و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در فرمانداری قصرقند افزود: دشمنان در 35 سال گذشته دست به توطئه های گوناگون زدند تا با اندیشه های حضرت امام (ره) مبارزه کنند اما امروز شاهدیم که فرمایشات آن امام به منصه ظهور رسیده و تفکر ایشان فراگیر شده است.

وی با اشاره به شخصیت والای حضرت امام (ره) اظهار داشت: امروز آثار و بازتاب اندیشه های امام راحل در ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در دنیا متبلور شده است.

فرماندار قصرقند با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال امام امت (ره) گفت: تمامی ادارات، نهادها وارگانها موظف به همکاری با ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره) هستند.

ریگی با تاکید بر اینکه برنامه های ارزشی و مرتبط با دوران دفاع مقدس و سالروز آزاد سازی خرمشهر باید در شان و جایگاه آن حماسه ها برگزار شود، گفت: برنامه های مربوط به دفاع مقدس باید تداعی گر رشادت ها و حماسه های آن دوران در میان مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه بیش از سه دهه از آزاد سازی خرمشهر می گذرد، اضافه کرد: بزرگداشت سوم خرداد یادآور فرهنگ ایثار و شهادت، عزم ملی و مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس است که باید مولفه های آن در شرایط کنونی نیز مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار قصرقند ترویج و انتقال افکار و آثار حضرت امام و ارزش ها و ایثارگری های رزمندگان دفاع مقدس به نسل های آینده را وظیفه مهم مسوولان و نسل حاضر دانست و اظهار داشت: دستگاه های اجرایی باید در حد توان در اجرای برنامه های سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و بزرگداشت سوم خرداد همکاری کنند. 


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 28 اردیبهشت 1393

دوستان سلام علیکم مادوباره آمدیم حالتان چطوراست

بعدازماههادوری ازاینترنت بالاخره به دوست خوبم وحیدرییسی هیچانی روح زدم مثل دفعه قبل زحمت کشیدواینترنتم راراه اندازی مجددکرد.برای شارژآن به کمیسرشهرام ریگی زنگ زدم گفت :شرمنده من دیگه پیمانکاراینترنت نیستم شما به 2020 زنگ بزن خلاصه مابه جای تماس به 2020به وحیدزنگ زدیم گفتیم ثواب کردی خیرهم بکن که بازدمش گرم دوست هم دوستان قدیم 6ماهه شارژش کرد.

بعدازشارژاینترنت رفتیم سراغ دوستان وبلاگ نویس وبه قول امیدبی وس وب ماسترها خیلی ها تعطیل کرده بودند بعضی گیرپاچ کرده بودند تک وتوکی نیمچه فعالیتی داشتندعلت راجویاشدیم دیدیم بازکاراستکبارجهانی است گفتند کشوردوست وهمسایه مون چین شبکه اجتماعی باحالی به نام واتساپ راه انداخته ودوستان همه کوچ کردند اونجااونجارفتیم دیدیم عجب بساطی پهن است خلاصه هرکی ازخونه قهرکرده بود با50نفرازدوستان گروه تشکیل داده بودند از بحثهای تخصصی وروشنفکری گرفته تا دعای قنوت و عکس های فلان و خیلی ازگروههااعصاب همدیگه راخط خطی میکردندمدتی اونجاموندیم دیدیم جای مانیست همه از گروهها اخراجمان میکنند.

ابتداسراغ کلندریاسرکردرفتیم ایشان به حاج آقاگیرداده بودکه چرا گفتی زنان نباید فرمانداربشوندالبته به ایشان حق می دهم چون طرف حساب حاج آقا خانم حمیرا ریگی بودو حس ناسیونالیستی ازنوع سرحدی ش گل کرده بود وبه دفاع از سرکارخانم پرداخته بود که انصاقا تذکربه جایی بود چون خانم ریگی الحق ازخیلی از مردان پرتلاش تر است وامیدواریم در دومین منصب سیاسی خود درشهرستان نوپای قصرقند موفق باشند.

وبلاگ جت به سرکردگی مجیددانشورازایادی استکبارجهانی ازامام زمان گلایه داشت که چرادرزلزله بم وزرندوسراوان دخالت نکرده تامیزان خسارت پایین می آمد سایت کلات نیوزبی خیال فاطی شده بود وبه بنگاه املاک ایرانشهرتبدیل شده وساختمانی به متراژ320مترمربع را درانتهای خیابان امام ایرانشهر به فروش گداشته بودکه باتوجه به عدم قیمت گذاری هنوزبه فروش نرفته بود.

سایت بلوچ پرس رویه مدیریتش تغییرپیداکرده بود علاوه برخلیل رییسی مهرمدیرش وحجت الاسلام امیدبی وس بلوچ شفیعی چوت آبادی مدیرفنی آقایی به نام سلمان اربابی از فک وفامیل های نماینده ی ایرانشهررابه عنوان سردبیرانتخاب کرده بودکه خلیل گفت ایشان کریم خان زندسربازهستندوورزشکارکشتی کج کیشکور.

سردارابوبکرنرمانشیری مدیرمعززوبلاگ نوهان ازعوامل فتنه ی سال 88 تهران به شعارجام جهانی گیرداده بودبه ایشان عرض میکنم تومگه سرپیازی یا ته پیاز برو دور کلات ایرانشهردانکوگ بفروش بهتره به نان ونوایی می رسی سپهبد اکبررییسی وبلاگ رازگوبلوچ مطلبی بدون عنوان نوشته بود که عنوان هم نداشت ومن بیسواد نفهیدم چی نوشته موبایلش هم جوابگو نیست.

ناکووشدل نیکشهری همان رستم کریمی سابق قامیلش راازفرهادی و مجیدی ورییسی وعزیزی به کریمی نژادتغییرداده بودوبااکبرامیری وبلاگ نویسی قهارآهورانی مصاحبه کرده بود و مصاحبه ش رابا قیمت 5 کیلوشیلانچ منتشرکرده بودنظرمحمدرببسی وبلاگ مینی بوس رانی ساربوگ وحومه پست سیاسی گرفته شده معاون بخشدارساربوگ شده اصلا تحویل نمیگیره لامصب منوازگروه ساربوگ اخراج کرده .

دوستان نیکشهری آقایان محمدبلوچزهی وبلاگش روی بی صدا بود گفتیم وام اشتغال مارابده میگه 15میلیون برات کمه بذاروام 100 میلیونی بهت بدم گفتم بزک نمیر بهارمیادصدیق حسین زاده ترکونده بودسایت تیاب را راه اندازی کرده وگروه تیاب درواتساپ را طی یک عملیات انتحاری منفجرکرده ورفته فیسبوک وشیانه روزدرخدمت اسلام ومسلمین است حبیب رضاییان  وبلاگ ویکی لیکس نیکشهرشده رییس شورا 52 گروه 50 نفره ازهمین 50نفر درست کرده و سرگرم است و روزها با سرکارخانم شورای شهر می روند بازدید مرغ فروشی مراد مرغی ومیهمان پذیر5 ستاره آبخضر

آقای مهندس عطاالله کدخدایی قول داده وبلاگ مارابکنه وب سایت  انشاالله به زودی سایتی به نام حقگوبلوچ دات آی آر راه اندازی خواهیم کرد.

خلاصه سرتان رابه درد نمیارم دیروقت است این واتساپ به زودی فیلتر میشه ودوباره دماغ سوخته می آیید به وبلاگ نویسی

الله شمه پشت وپناه باتارسال توسط نظرمحمد رئیسی

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نیکشهر گفت: طرح فرشتگان رحمت هلال احمر با هدف تحقق اهداف بشر دوستانه این جمعیت در بخش ساربوک شهرستان قصرقند اجرا شد.

 
 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از ایرنا،ˈعبدالستار چاکرزهیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمک به نیازمندان از اولویتهای مهم جمعیت هلال احمر است.


وی اظهار داشت: در راستای تحقق اهداف بشر دوستانه جمعیت هلال احمر و با تکیه بر اهمیت اجرای سنت حسنه دستگیری از نیازمندان و اقشار کم درآمد این طرح توسط واحد داوطلبان و با مشارکت اعضا داوطلب در قالب سبد کالا بین محرومان، نیازمندان و خانوادهای بی سرپرست اجرا شد.

وی ادامه داد: در قالب این طرح حدود 50 سبد کالا به ارزش هر سبد 400 هزار ریال شامل برنج، شکر، روغن، چای، رب گوجه، حبوبات و ماکارونی بین نیازمندان توزیع شد.

رییس جمعیت هلال احمر نیکشهر خاطر نشان کرد: پایگاه داوطلبی هلال احمر این شهرستان آماده دریافت کمک های مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی و بسته بندی این کمک ها در قالب سبدهای غذایی و همچنین توزیع آن در بین زنان سرپرست خانوار، خانواده های کم درآمد و بیماران صعب العلاج است


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393

اردوی آموزشی دهیاران منتخب سیستان و بلوچستان در استان چهار محال بختیاری  برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اردوی آموزشی دهیاران منتخب  استان به مدت یک هفته در استان چهار محال بختیاری {شهر کرد } برگزار شد. گفتنی است بازدید ازدهیاری های و طرح های عمرانی فعالیت های دهیاری های شهرستان سامان شهر . بازدیدازکارخانه گزو و کارگاه پرورش قارچ روستای قلعه ممکا .،آبشار شیخ علی خان  و مشاهده عملکرد دهیاریهای این مناطق برخی از برنامه های این اردوی آموزشی بود. لازم به ذکر است دونفر از دهیاران منتخب شهرستان قصرقند 1- عبدالله هوتی دهیار روستای حمیری 2- مصدق ریسی دهیار روستای هیت در این اردو حضور داشتندارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393

بسمه تعالی


جناب آقای دکتر ضاربان

رئیس محترم دانشگاه علوم پزشگی ایرانشهر

سلام علیکم،

    احتراماٌ، به استحضار می رساند با توجه به اهمیت سلامت و بهداشت در توسعه زندگی روستا نشینی و لزوم توجه هر چه بیشتر به این مقوله در زیرساخت­ها و برنامه­ریزی­ها، حمایت جدی و ایجاد زیر ساخت­های مناسب در روستایی که تقریبا دارای 1000 نفر جمعیت و 150 خانوار می­باشد. شایان ذکر است روستای ما  در این زمینه دارای  نیروی انسانی کاردان و متخصص می­باشد. و با توجه به تخصص و تجربه ای که حضرتعالی در این زمینه دارید از حضرتعالی استدعا دارم برای جذب حداقل یک نفر بهورز در روستای کلمت دستورات لازم را مبذول فرمایند.

 

 

باسپاس فراوان

ندیم درزاده

نایب رئیس شورای اسلامی روستای کلمتارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393

  به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت علی (ع) جشن میلاد و آیین شب شعر با عنوان کاجو با حضور فرماندار، مسوولان، شاعران و ادبا بلوچ جنوب سیستان و بلوچستان در مدرسه حیدرکرار شهر قصرقند برگزار شد.

  http://media.irna.ir/1393/13930223/81162702/81162702-5693084.jpgبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از ایرنا، فرماندار قصرقند در این مراسم با تبریک میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر گفت: حضرت علی (ع) نخبه بشریت و جوهره کمال انسانیت بودند که در جهان خاکی درخشیده و مظهر اسما و صفات حق و تجلی جمال و جلال کبریایی هستند.

ˈحمیرا ریگیˈ ترویج و تبلیغ فضایل و سیره عملی امیرالمؤمنین(ع) را اسوه حسنه همه ارزش های الهی و انسانی توصیف کرد.

وی بر ساخت مجتمع فرهنگی هنری به منظور برگزاری آیین ها و جشنهای مختلف در شهرستان قصرقند تاکید کرد.

فرماندار قصر قند با تاکید بر لزوم الگوگیری از زندگی ائمه(ع) در عصر کنونی اظهار داشت: امام علی (ع) الگوی برجسته اخلاقی و رفتاری برای پدران است و اگر پدران جامعه اسلامی زندگی آن حضرت (ع) را مطالعه و به آن عمل کنند روش تربیت اسلامی فرزندان و سعادت فرزندانشان را فراهم کرده اند.

جهت مشاهده متن کامل و 12عکس به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

مانور امداد و نجات در بخش دور افتاده ساربوک برگزار شد

 به مناسبت هفته هلال‌احمر، مانور امداد و نجات به منظور آمادگی در برابر بلایای طبیعی با حضور جمعی از مسئولان قصرقند در بخش ساربوک برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : ، بخشدار ساربوک امروز در حاشیه برگزاری این مانور با گرامی‌داشت هفته هلال‌احمر اظهار کرد: این مانور با هدف آمادگی نیروهای امدادی و خدماتی در انجام وقوع حوادث طبیعی و غیر مترقبه برگزار شده است.

اسماعیل بلیده‌ای افزود: این مانور با همکاری گروه‌های امداد و نجات شهرستان قصرقند، بخش ساربوک، اورژانس و سایر دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان قصرقند در راستای حفظ آمادگی امدادگران بخش ساربوک برگزار شد.

وی بیان کرد: در این مانور گروه‌های امداد و نجات هلال‌احمر و اورژانس به ارائه کمک‌های اولیه به حادثه دیدگان پرداختند و مجروحان توسط اورژانس به درمانگاه منتقل شدند.

رئیس هلال‌احمر نیک‌شهر نیز اظهار کرد: مانور امداد و نجات نقش مهمی در کاهش اثرات حوادث مختلف طبیعی و غیر طبیعی دارد.

عبدالستار چاکرزهی، هدف از انجام این مانور را، هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه‌ها در مواقع اضطراری اعلام کرد و افزود: هلال‌احمر آمادگی دارد از برادران و خواهرانی که مایل به آموزش امداد و نجات هستند، ثبت‌نام به عمل آورد.

وی عنوان کرد: مانور و برنامه‌های دیگری در حوزه کمک رسانی و امداد و نجات هلال‌احمر شهرستان نیک‌شهر از جمله مسابقات فوتبال چهارجانبه، مسابقه شنای امدادگران، دیدار با فرمانداران و امامان جمعه شهرستان‌های فنوج، قصرقند و نیک‌شهر، غبارروبی مزار شهدا، تجلیل از امدادگران و نجاتگران نمونه به مناسبت هفته هلال‌احمر در این منطقه برگزار می‌شود.

جهت مشاهده 7 عکس به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 21 اردیبهشت 1393
جهت مشاهده ادامه عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 21 اردیبهشت 1393به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :
شورا لفظی می باشد كه در قرآن كریم هم ازش یادی شده است و با توجه به این ذكر در قرآن می توان به این نتیجه رسید كه با هم فكری نخبه گان،كاربلدان و دیگر اعضای جامعه،جامعه را یا در ابعاد كوﭺكتر شهر یا روستا را بسوی حكمت و سعادت سوق داد

لیكن شوراها را در جامعه امروزی بیشتر میتوان مجموعه ای دانست كه مجموعه ایر از مسئولیت ها و وظایف را در راستای تحقق اهداف برخی از اشخاص خاص علی الخصوص بعضی از مصدرنشینان برعهده دارندلیكن برهمین اساس برای جلوگیری از به وقوع پیوستن تعریف بالا ،شورای بخش را تعریف میكنند كه بر كار شوراها نظارتی داشته باشند و با همفكری و همكاری این دو نهاد جامعه را بسوی حكمت، سعادت و پیشرفت هرﭺه بیشتر سوق دهند لیكن عدم دقت و نظرات كارشناسی نسبت به انتخاب افراد شورای بخش می تواند به پایه های اساسی از قبیل اقتصادی، اجتماعی و علی الخصوص عمرانی و فرهنگی آسیب های غیرقابل جبرانی وارد شود
واما اما حدود چند ماه پیش شورای بخش ساربوگ انتخاب شدند كه بر این اساس حاج عبداله رئیسی به ریاست آن نائل شد و اما نكته قابل توجه آن حضور جوانانی تحصیلكرده همچون  عبداله كدخدائی،قادربخش و ولی محمد رئیسی در اعضایش بود كه با توجه به تجربیات عبداله رئیسی در كرسی داری دوره قبل شورای بخش قصرقند و وجود این جوانان نسل جدید همه امیدروزهای رو می كشیدند كه بخش ساربوگ پیشرفت چشم گیری را خواهد داشت اما پس از گذشت حدود شش ماه پیشرفت كه جای خود رو دارد حتی به وعده های كه به مردم دادند جامعه عمل نپوشاندند و حتی مردم بخش ساربوگ در آرزوی تشكیل جلسه ای بین خود اعضا می باشند 


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 19 اردیبهشت 1393
به اطلاع می رساند که مرکز بهداشت شهرستان نیکشهر جهت تکمیل کادر بهورزان شهرستان قصرقند در روستا های ذیل  بهورز  زن و مرد پذیرش می کند.


بخش ساربوک: دزبن(زن)،ساربوک (زن)،هزاره ای (زن)،حمیری(زن)،دپ(زن)

بخش مرکزی: هلنچکان(زن)دمبیگان،(زن)پاسک(مرد و زن)،کوشات(زن)،پاتکوپ (مرد و زن) دهیرک (زن)

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام متقاضیان

1-داشتن حداقل سن 18 و حداکثر24سال

2-بومی بودن و سکونت در روستای مذکور(حداقل یک سال قبل از انتشار آگهی)

3-تاییدیه مرکز بهداشتی و درمانی و همچنین شورای روستا جهت بومی بودن و داشتن سکونت در روستای مذکور

4-داشتن کارت پایان خدمت و معافیت برای متقاضیان مرد(در صورت گذراندن دوره نظام وظیفه دوسال به حداکثر سن متقاضی اضافه می گردد منظور 24سال تمام است)

5-عدم اعتیاد به هرگونه مواد مخدر

6-نداشتن سابقه محکومیت قضایی موثر

7-یکعدد پوشه و 6قطعه عکس4*3 پشت نویسی شده،اصل مدرک تحصیلی و دو عدد کپی مدرک تحصیلی،کپی شناسنامه از تمام صفحات دو برگ،اصل و کپی کارت پایان خدمت و کپی کارت ملی

آخرین مهلت ثبت نام:20/2/93

 

مرکزبهداشت شهرستان نیکشهرارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 15 اردیبهشت 1393

گزارش تصویری/حضور عوامل برنامه کلگ شبکه هامون در بخش ساربوکجهت مشاهده 11 عکس به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 15 اردیبهشت 1393
 حمیرا ریگی که چندی پیش به عنوان نخستین فرماندار زن در سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد از جمله زنانی است که با تلاش خستگی ناپذیر نه تنها ثابت کرد بانوی مسلمان ایرانی با محدودیت مواجه نیست بلکه در جامعه مردسالار بلوچ خیلی از طلسم ها را شکست.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ریگی که در خانواده ای متوسط در جامعه مردسالار بلوچستان متولد و رشد یافته است با طی کردن مدارج تحصیلی نه تنها به عنوان فیزیوتراپ خدماتی زیادی به همشهریان خود ارائه می دهد، بلکه با طی کردن مناصب اداری و مدیریتی در سطح کارشناس، کارشناس مسوول، رییس اداره، بخشدار و در نهایت به عنوان مدیر سیاسی نخستین زن در ایران محسوب می شود که از جامعه بانوان بلوچ اهل سنت به عنوان فرماندار منصوب شده است.


ریگی در طول دوران فعالیت اداری، سیاسی و اجتماعی خود صاحب دو فرزند پسر و یک دختر شده است و بی آنکه به کارش لطمه ای وارد شود، با تلاش مضاعف مادری مهربان، دلسوز و در نهایت موفق نیز بوده است.

حمیرا ریگی آن گونه که خود می گوید در آستانه 40 سالگی که نقطه اوج تجارب اکتسابی و مدیریتی محسوب می شود، تلاش دارد شهرستان زیبای قصرقند در 600 کیلومتری جنوب زاهدان را بویژه در حوزه گردشگری و کشاورزی بیشتر معرفی کرده و به رشد متوازن آن از طریق همکاری و هم افزایی سازنده با نخبگان و ریش سفیدان بومی و غیربومی منطقه کمک کند.

او همچنین ابراز اطمینان کرد: در دولت تدبیر و امید که بانوان در آن نقش و جایگاه ویژه ای دارند، موفقیت و جهش های بیشتری را برای زنان شاهد خواهیم بود
جهت مشاهده متن کامل و 45 عکس به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
در پی انتقاد آقای رسول بخش درزاده شهروند روستای کلمت  :

پاسخ دکتر ضاربان ریس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :  ریس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در واکنش انتقاد جناب اقای رسول بخش درزاده از روستای کلمت ، توضیحاتی ارائه کرد.

 در این باره آمده است؛         
برادر ارجمند جناب آقای درزاده؛
با سلام؛
احتراما ضمن اظهار تاسف و تاثر از این واقعه، همانطوری که می دانید.شبکه بهداشت و درمان نیکشهر و. سرباز از اول امسال تحت نظر ایرانشهر قرار گرفته است و ما وارث. این سیستم،که از زاهدان تحویل ما شده، هستیم!!! مشکلات موجود خصوصا کمبود پزشک را به وزارتخانه اعلام نموده ایم. دو روز اول همین هفته به اتفاق اقای اربابی در وزارت بهداشت پیگیر مطالبات و. کمبودهای منطقه بودبم . . در ضمن موضوع توسط جناب دکتر بقایی مدیر محترم شبکه نیکشهر
پیگیری می شود. و به اطلاع شما و بقیه دوستان می رسانیم.
امیدواربم. کمبودها. و مشکلات هرچه زودتر برطرف شود تا شاهد از دست رفتن عزیزان ما نباشیم. تا شما داغدار و ما شرمنده نباشیم.
ارادتمند و خادم شما

ایرج ضاربانارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 11 اردیبهشت 1393

بسمه تعالی

 

 

جناب آقای جدگال

نماینده محترم مردم شهرستانهای چابهار،کنارک،نیکشهر و قصرقند

سلام علیکم؛

احتراما، به استحضار می رساند که روزانه بیماران زیادی در ساعت‌های مختلف شبانه روز برای درمان به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و با امید اینکه خود و یا خانواده‌هایشان با سلامتی کامل به کانون گرم خانواده برگردند با توکل به خدا و امید به تخصص پزشکان تحصیل کرده جسم خود را در اختیار متخصصان رشته‌های مختلف پزشکی قرار می‌دهند.بیمارستان‌های دولتی به لحاظ دانشگاهی بودن باعث می شود تا از لحاظ مادی و معنوی اعتماد بیماران و خانواده‌هایشان جلب شود و مورد استقبال عمومی قرار بگیرد و از همین رو توجه دانشگاه علوم پزشکی در حوزه درمان بیشتر به بیمارستان‌های دولتی معطوف و عامل مهمی شد تا پزشکان حاذق در این مراکز درمانی دولتی به درمان بیماران روی آورند.اما شنیده‌ها و مستنداتی هم وجود دارد که نشان می‌دهد همیشه پزشکان وسیله ای برای شفا نیستند و گاهی به نوعی بر افزایش بیماری می افزایند که در برخی مواقع نیز به مرگ بیمار هم منجر می‌شود.درمانگاه بخش ساربوک و دهستان حمیری یکی از مراکزهای درمانی دولتی هستند که  درخدمت شهروندان و حاشیه نشینان این بخش و روستا قرار دارند و از تجهیزات نوین دولتی در حد خودشان خدمات رسانی می‌کنند.اما در ماه‌های قبل مراجعه کنندگان متعددی  به این دو مرکز مراجعه کردند که به در بسته ونبود پزشک رو به رو شدند  که این بی مبالاتی و سهل‌انگاری مسئولان یا  پزشکان چندین نفر از این بخش را به کام مرگ کشاندند که یکی از این شهروندان برادر عزیز بنده بود که برادر اینجانب در دوازده فروردین ماه سال‌جاری که به بیماری تب،اسهال و استفراغ مبتلا شده بود برای درمان به درمانگاه دهستان حمیری و بخش ساربوک بردم تا درمان شود، که متاسفانه به در بسته ونبود پزشگ مواجعه شدم و با توجه نبود وسایل نقلیه در شب و ووضع بد مالی قادر به مراجعه به شهرستان نبودم به دلیل بیماری فوق در مورخ13فروردین ماه سال جاری فوت کردند. به دلیل ضعف هایی که دراین مراکز درمانی  وجود دارد آن را کابوسی دردمند برای مردم تبدیل کرده.لذا از شما بزرگوار استدعا دارم تا فکری بر این دو مرکز بکنید تا شاهد داغداری خانواده های دیگری نباشیم و عزیزان دیگری نیز به این کام تلخ کشانده نشوند.

 

                                                             رسول بخش درزاده      

 

رونوشت:

-       فرماندر محترم شهرستان قصرقند

-       بخشدار محترم بخش ساربوک

-       شبکه بهداشت شهرستان نیک شهر

 

 

آدرس:شهرستان قصرقند-بخش ساربوک-روستای کلمت

شماره تماس:09159948528

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

فرماندار شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: موسسه گیتا شناسی نام این شهرستان را در نقشه ایران از بخش به شهرستان تغییر داد.

ˈبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : حمیرا ریگیˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه سیاست کاری ام در فرمانداری قصرقند تکریم، وحدت، همدلی و تعامل است، اظهار داشت: نخستین مکاتبه رسمی بعد از آغاز بکارم در فرمانداری با موسسه گیتاشناسی انجام شد تا نام قصرقند را در نقشه جغرافیایی ایران از بخش به شهرستان تغییر دهد.

وی با بیان اینکه موسسه گیتا شناسی سالانه سه میلیون نسخه نقشه ایران را چاپ و روانه بازار می کند گفت: پس از رایزنی با مدیران ارشد این موسسه خوشبختانه نام شهرستان قصرقند در بین شهرستان های قدیمی استان قابل رویت است.

فرماندار قصرقند اظهار داشت: این در حالی است که شهرستان قصرقند با وجودی که یک سال از ارتقا آن از بخش به شهرستان می گذرد در نقشه موسسه گیتا شناسی همچنان به عنوان ˈبخشˈ تعریف شده بود.

به گزارش ایرنا، حمیرا ریگی به عنوان نخستین فرماندار زن در سیستان و بلوچستان دو هفته پیش منصوب و معرفی شد.

شهرستان قصرقند در فاصله حدود 550 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است و در گذشته از نظر تقسیمات کشوری یکی از بخشهای تابعه شهرستان نیکشهر محسوب می شدارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 6 اردیبهشت 1393

برنامه تلویزیونی {کلگ} با زبان بلوچی  محصول سیمای استانی سیستان و بلوچستان شبکه هامون فردا یکشنبه با حضور در بخش ساربوک  بمدت 5 روز از روستاهای ساربوک، حمیری، بگ، بانشیپ، کلمت،آبند ،مورتینس ، وروستاهای بخش مرکزی شهرستان قصرقند شامل فض الهی و هلونچکان . برنامه تلویزیونی ضبط میکنند


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : ، اسماعیل بلید ه ای بخشدار ساربوک  ضمن اعلام این خبر گفت: بخش ساربوک بهترین پتانسیل را دارد ما به همین خاطر تقاضا کردیم از دستندرکاران برنامه کلگ  شبکه هامون که به بخش ساربوک تشریف بیاورند

بلید ه ای  در ادامه گفت: خوشبختانه اعضای شوراها ، دهیاران ، معتمدین .روستاهای بخش ساربوک  هم تماس گرفته اند و برای اجرای این برنامه در روستای خود اعلام آمادگی کرده اند.

بخشدار ساربوک  ادامه داد: ما برای نشان دادن قدرت طبیعی خداوند نیاز داریم تا این طبیعت و توانمندی های روستاها را در  رسانه ها به ویژه تلویزیون منعكس كنیم. ما باید نشان دهیم كه بخش ساربوک  دارای پتانسیل بسیار قوی می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر از برنامه کلگ به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393

معتمدان و علما ساربوک با فرماندار جدید قصرقند دیدار کردند

جمعی از علما، معتمدین، ریش‌سفیدان و اعضای شوراهای اسلامی با فرماندار جدید شهرستان قصرقند دیدار کردند.

دیدار با فرماندار کنارک

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :امروز جمعی از علما، معتمدین، اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران، بزرگان و ریش‌سفیدان بخش ساربوک با حمیرا ریگی فرماندار جدید شهرستان قصرقند دیدار و انتصاب شایسته وی را به سمت فرمانداری این شهرستان تبریک گفتند.

در این دیدار، پاره‌ای از مشکلات و نواقص موجود در بخش ساربوک مطرح و خواستار پیگیری و حل آن شدند.

بخشدار ساربوک با تبریک به فرماندار قصرقند، مردمان ساربوک را، مردمانی ولایت‌مدار و شهیدپرور خواند و اظهار کرد: مردم بخش ساربوک در همه صحنه‌ها حضور گسترده‌ای دارند و در انتخابات اخیر نیز حماسه‌ای دیگر آفریدند.

اسماعیل بلیده‌ای در این جلسه گزارشی از عملکرد وضعیت جغرافیایی، فرهنگی، تاریخی و سیاسی بخش ساربوک را به فرماندار ققصرقند ارائه کرد.

امام جمعه بخش ساربوک نیز با تبریک به فرماندار جدید، به معرفی مختصری از پیشینه ساربوک پرداخت و گفت: ساربوک دارای قدمت دیرینه‌ای است و وجود چندین آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این بخش را از سایر بخش‌ها متمایزتر کرده است.

مولوی فضل‌الله رئیسی از فرماندار قصرقند خواستار پیگیری ارتقاء روستای ساربوک به شهر و راه ارتباطی مسیر سد زیردان به دشتیاری شد.

این نشست در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد و فرماندار و بخشدار قول همکاری و رفع بخشی از کمبودها و مشکلات ساربوک را دادند.

در این نشست فرماندار قصرقند، بخشدار ساربوک، ائمه جماعات روستاهای توابع، اعضای شوراها، دهیاران و معتمدین بخش ساربوک حضور داشتند.

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 2 اردیبهشت 1393

{پروزه سنگ فرش کردن خیابان روستای حاجی آباد و گلایه مردم }

پروژه سنگ فرش کردن خیابان  روستای حاجی آباد چند روز پیش کلید خورده و در حال حاضر در حال انجام  طرح می باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : این  طرح ، در قالب طرح هادی روستایی  در حال انجام می باشد. ودر پی تماس های مکرر شهروندان روستای حاجی آباد و گلایه شان از اینکه مراحل ساخت خیابان در این روستا از سنگهای نامرغوب و بتن ریزی غیر استاندارد صورت می گیرد و احتمالا این خیابان دوام چندانی نخواهد داشت خواستار پی گیری این قضیه از طریق مسئولان شهرستانی و  بخش ساربوک  شدند.


پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک آماده درج نظر مسئولین و پیمانکار در خصوص این نوع سنگ فرش کردن خیابان است.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 2 اردیبهشت 1393جناب آقای حاج نبی بخش داودی

 انتصاب شایسته حضرت عالی را به سمت  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر صمیمانه تبریک عرض نمایم. انتصاب مسرت بخش  شما برادر ارزشی ، مؤمن و متعهد وایثارگربه عنوان فرماندارایرانشهر بشارت دهنده محیطی پویا و سرشار از شور و نشاط  و  نوید بخش  افزایش فضای دانش و بینش در کالبد همه علاقمندان به این مجموعه گردیده است.   ازدرگاه ایزدمنان عزت، سربلندی و توفیقات همه خدمتگزاران به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی را مسالت دارم و برای جنابعالی مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی این شهرستان تمنا دارد.

                                                               با تقدیم احترام    

                                                              نظرمحمد ریسی

                                                    مدیر پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوکارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 2 اردیبهشت 1393
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : مسجد شلوغ بود. مردان بسیاری از سراسر سیستان‌وبلوچستان آمده بودند، از کنارک و چابهار بیشتر. این مردان هنوز خاطرات هفت‌سال پیش را به یاد دارند، گویی آمده بودند تا بی‌مهری‌های آن زمان از دل‌ فرماندار جدید برود. لحظات باشکوهی بود. مسجد پس از سال‌ها، درهایش را به روی زنان با طیب‌خاطر گشود. کمتر عکسی از آنها ثبت شد اما حضورشان غیرقابل انکار بود، آنها در یک ردیف نشسته و مشتاقانه به آینده نگاه می‌کردند. جلو صف‌های متوالی مردان، روحانیان شیعه و سنی در کنار هم دیده می‌شدند.

کمتر سابقه داشت در معارفه یک فرماندار، چنین جمعی گردهم آیند، آن هم معارفه یک فرماندار زن. «حمیرا ریگی» به این جمع وارد شد، با روسری بنفش و لباس بلوچی به زیر چادر مشکی، طیف وسیعی از مردان و زنان فارس و بلوچ، سنی و شیعه روبه‌رویش نشسته بودند. سال 80 خاطرش آمد، وقتی به‌عنوان نخستین بخشدار زن بلوچ سنی به مردم چابهار لبخند زد. حالا او پس از چندین‌سال دوری از مدیریت، فرماندار «قصر قند» شده. پیش از تحویل سال 93 حکمش آمد و اکنون زمان معارفه‌اش رسیده. انگار بهار خنده زده و ارغوانِ سیستان‌وبلوچستان شکفته؛ دو فرماندار، یک شهردار و یک معاون استاندار این شهرستان محروم، از میان زنان انتخاب شده‌‌اند تا از دل این تاریخ مردسالار، اتفاقی فرخنده جوانه بزند.

حالا ریگی در صحن مسجد ایستاده تا از برنامه‌ها و راهکارهایش برای تحول در «قصر قند» سخن بگوید. زنی 39 ساله و سنی که در خانواده‌ای 10نفره و در چابهار بزرگ شده و با حمایت پدر از خط‌قرمزها عبور کرده. در زمانی که انگشت‌شمار دختران به مدرسه می‌رفتند، درس خوانده و وقتی که همه فکر می‌کردند با مدرک فیزیوتراپی‌اش، سرزمین مادری‌ را به قصد شهری بزرگ‌تر ترک می‌کند، مانده و پایداری‌اش حالا به ثمر نشسته است. زندگی راحت، آرمان حمیرا نبوده و نیست و روح پرتلاطمش با پشت‌کردن به زادگاه مادری، آرام نمی‌شد برای همین نه‌تنها دل به ادامه تحصیل در زمینه فناوری و اطلاعات سپرد، بلکه پا به عرصه پرچالش فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی گذاشت و حالا خودش می‌گوید: «وقتی تحصیلاتم در دوره لیسانس تمام شد به چابهار برگشتم، بعد به‌همراه چهارنفر از جوانان چابهاری تصمیم گرفتیم تا در راه پیشرفت و آبادانی این شهر تلاش کنیم و چنین کردیم.»

جهت مشاهده متن کامل به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 2 اردیبهشت 1393
بسمه تعالی
سرای احمد امشب رشک طور است / زمین و آسمان غرق سرور است
نهد پا در جهان دخت محمد-ص / به راهش از جهان گلریز حور است (روز زن مبارک)

سرکار خانم حمیرا ریگی
سلام علیکم؛
احتراماً، ضمن قدردانی از تلاش های بی شائبه جناب آقای محمدی ‏‎فرماندار سابق که حقا برای این شهرستان در همه عرصه¬ها تلاش ماندگار کرد. بدینوسیله انتصاب جنابعالی را به عنوان نمادی مستحکم از دولت تدبیر و امید به سمت فرماندار شهرستان قصرقند تبریک عرض نموده و امیدوارم با نگرش مثبت خود ضمن رسیدگی به نیازهای شهرستان، در خصوص محرومیت¬زدائی به مناطق محروم علی¬الخصوص که با نگاه ویژه به روستای کلمت اذعان خواهید کرد که در جایگاه توسعه همه جانبه، طلب حقیقی مردم محقق نشده است.
انشاءا… با همت و پشتکار شاهد اقدامات امید بخشتان و زدودن واژه عجین شده محرومیت از این روستا باشیم..
مزید توفیقات الهی را از خدای متعال مسئلت دارم.

ندیم درزاده
نایب رئیس شورای اسلامی روستای کلمت


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ