تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب خرداد 1393
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

تعلل و سکوت بیش از حد مسئولین در برابر ضعف مدیریت اداره برق و آب روستایی

       


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: مدیریت ضعیف و ناکارآمد اداره های آب و فاضلاب روستایی و توزیع برق شهرستان قصرقند بر کسی پوشیده نیست و بارها این موضوع توسط مردم نیز در خبرگزاریها مطرح شده است اما متاسفانه با وجود همه این انتقادات، مسئولین ارشد اجرایی شهرستان بیش از حد در برابر این عملکرد ناکارآمد سکوت و تعلل کرده‌اند

.ناکارآمدی مسئولین ذی‌ربط: حداقل مسایل بخش ساربوک را که به شخصا  تقریبا حدود سه سال است در رسانه وب مطرح کرده‌ام همان مشکلاتی که سال‌های اول وجود داشته هنوز پابرجا هستند. مسایل آب، برق  را بارها در جلسات و نوشته‌های شخصی انعکاس داده‌ایم ولی بسیاری مسئولین نالایق شهری به جای پذیرش این نظرات و اندیشدن برای رفع عیوب سعی در ماست‌ مالی مشکلات و نپذیرفتن آنان داشته‌اند. بخش ساربوک هنوز پس از سالیان سال وقتی یک باد ساده شروع به وزیدن می کند زیرساخت‌های آن شروع به لرزیدن و تخریب می کند. این نشانگر این امر است که مسئولین شهری هیچ برنامه ای برای مقابله با چنین رویدادهای نداشته و ندارند.

نبود فرهنگ عذرخواهی و اطلاع‌رسانی دقیق: متاسفانه مسئولین ادارات تصمیمات بدون مطالعه و کارشناسی آنان برای مردم مصایب زیادی ایجاد کرده‌است اما آنان هیچگاه از این اشتباهات خود از مردم که ولی نعمت همه هستند عذر نخواستند. مثال آخرش  نحوه برق رسانی و کاشت تیرهای برق رابطه ای وضابطه ای {پارتی بازی} نحوه ابرسانی به روستاها بدون هیچ اصول مهندس و استحکام است. ؟! سوال اول این است که چرا در بخش ساربوک؟این کم کاری و تعلل ها وجود دارد؟ یا نمونه دیگر همین تلفن اطلاع‌رسانی اتفاقات برق است. به محض آنکه برق قطع گردید فرد اپراتور از جوابگویی طفره می رود در صورتی که اساسی‌ترین فاکتور در چنین زمانی اطلاع‌رسانی دقیق به شهروندان است.  حتی سایر مسئولین دیگر که در انجام وظیفه خود سهل‌انگاری می کنند چرا نباید از مردم عذر بخواهند؟ آیا تا به حال شنیده‌ایم فلان مسئول شهر به خاطر اشتباه یا کم‌کاری از مردم عذر بخواهد؟ ماکه تا حالا ندیدیم دوستان اگه عذر خواهی از مسولین سراغ دارند یادآوری نمایند تا ما هم در وبسایت درج کنیم جاداره ازبخشدار ساربوک و فرماندار شهرستان که بسیار پیگیر مسائل و مشکلات بخش و شهرستان هستند  از ایشان تشکر کنیم اما این پیگیری ها نیازمند حمایت روسای ادارات و مردم با بخشدار و فرماندار است باید مسئولین ادارات هم  جهت خدمت به مردم به خود حرکت دهند و مانند فرماندار تلاش شبانه روزی داشته باشند ؛ متاسفانه بعضی از ادارات بسیار ضعیف هستند و اینکه روسای ادارت بنشینندو بگویند نمی شود و نمیدهند مورد قبول نیست مسولان باید مشکلات مردم را حل کنند نه اینکه مدام بهانه بیارندمدتهاست فعالیت ادارات شهرستان را رصد میکنم وپیگیری میکنم تا بدانم چه اداراتی فعال و کدام غیر فعالند. روسای ادارات  بدانند که اگر چنین روندی ادامه  یابد ادارات کم کار را به فرمانداری و مردم معرفی میکنیم باید جهشی در نظم اداری ، فعالیت ها و پیگیری های ادارات ایجاد شود ، درصدد این هستیم مقداری از عقب ماندگی های شهرستان جبران شود و برای تحقق این موضوع همه باید با فرماندار  همکاری کنیمارسال توسط نظرمحمد رئیسی

علی جان شرمنده رسم زمانه است و همه ما مرده پرستیم


خبرخیلی کوتاه بود و اسف آور علی هوتی (علی جلالان) دارفانی راوداع گفت ' حمیری در ماتم فردی توانا گریست مردی ازجنس نبوغ و تلاش اما مریضی دیابت وی را ازپادرآورد گرچه هیچ یک از مقامات دستان پرابتکار این مرد بزرگ را بوسه نزدند اما به پاس زحمات ایشان برسرمزارش فاتحه ای بخوانید تا روحش شاد شود گرچه درزمان حیاتش ازش تقدیری نکردید اما آن ماشین دست ساز و آبی رنگش را کاردستی بیش تلقی نکردیدولی ساخت و مونتاژ همچنین ماشینی در روستای دور افتاده و محروم حمیری با کمترین امکانات قابل ستایش است و تقدیر گرچه همیشه در مطالبم نامی ازشما می آوردم ولی دوستان فکر می کردند دارم اغراق می کنم اما نه هرگزچنین نبود تو مردی توانا بودی اما حیف که ما مردمی مرده پرست هستیم .
علی جان روحت شاد یادت گرامی
محمدجوادصادقیارسال توسط نظرمحمد رئیسی
اولین سازنده خودروی سواری دو نفره در روستای حمیری لحظاتی پیش دار فانی را وداع گفت : علی هوتی مشهور به {علی جلال حان } مخترع ماشین دو نفره روستای حمیری بخش ساربوک که بر اثر بیماری قند و عفونت پای راستش پزشکان مجبور به قطع پای ایشون شدند پس از حدود 4 ماه معلولیت دعوت حق را لبیک گفت.


 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک:
، مرحوم علی هوتی  با وجود قطعی پا ومعلولیت  امیدش را از دست نداد و مخترع چیره دستی بود و درعین معلولیت اقدام به تعمیر و بازسازی مجدد ماشین دست ساز خودش کرد و سرانجام  امروز دعوت حق را لبیک گفت و جان به جان آفرین  تسلیم

کرد.

لازم به ذکر است مراسم وداع و تشییع جنازه مرحوم علی هوتی متعاقبا اعلام خواهد شدارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 30 خرداد 1393

شهرستان قصرقند به دلیل موقعیت جغرافیایی با دارا بودن آب و هوایی گرم و خشک محل زیست عقرب های سمی و خطرناک است


http://www.taftannews.com/aghrab.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: علیرغم وجود این موجود خطرناک در این شهرستان به خصوص در فصل تابستان اما متاسفانه داروی ضد عقرب در مراکز درمانی یافت نمی شود و افرادی که دچار عقرب زدگی می شوند به بیمارستان نیکشهر اعزام می شوند.

بر پایه این گزارش روز گذشته یک نفر از اهالی روستای هیت که توسط یک عقرب سمی و خطر ناک نیش زده شده بود با مراجعه به مرکز درمانی قصرقند و نبود دارو به نیکشهر اعزام شد.

این گزارش حاکی است شهرستان قصرقند در سایر خدمات پزشکی و درمانی به خصوص دندان پزشکی با فقر مواجه است و پزشکان به صورت تمام وقت مستقر نیستند و مردم با مشکل جدی مواجه هستند.

قابل ذکر است مردم خواستار رفع این مشکل به عنوان یک ضرورت و نیاز واقعی هستند


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

پیام سلامت به تمام مناطق روستایی بخش ساربوک قصرقند عرضه شد

- بخشدار ساربوک گفت: پیام سلامت و زندگی با همکاری بهورزان به دورترین مناطق روستایی این بخش واقع در قصرقند یکی از شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان عرضه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: به نقل از ایرنا، ˈاسماعیل بلیده ایˈ در نشست با بهورزان بخش ساربوک با تاکید بر تشکیل شوراهای بهداشتی در مرکز و روستاهای این بخش افزود: به لطف دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی 20 بهورز در 10 خانه بهداشت به مردم بخش ساربوک خدمات بهداشتی ارائه می دهند.

وی اظهار داشت: بهورزان توانسته اند با زبانی عامیانه و ساده پیام سلامت را به صورت شخصی، اجتماعی و عمومی در میان روستاییان ترویج و توسعه دهند و این کار بسیار بزرگی است.

بخشدار ساربوک اضافه کرد: معلمی هنر انتقال مفهوم است و بهورزان با داشتن این هنر و بهره گیری از مهارت ها و آموزه های خود توانسته اند آمار شاخص های بهداشتی در منطقه تحت پوشش خود را افزایش دهند.

وی گفت: واکسیناسیون به موقع کودکان، کاهش مرگ و میر کودکان و مادران و پیشگیری از بیماری های واگیر از مهمترین اهداف تاسیس خانه های بهداشت در مناطق روستایی است.

وی تاکید کرد: مشکل دفع غیر بهداشتی زباله در روستاهای بخش ساربوک در دستور کار بهورزان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، در این نشست بخشدار بطور جداگانه با پزشک درمانگاه و کارکنان خانه بهداشت و اورژانس 115 ساربوک دیدار و مشکلات آنان را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

بخش ساربوک شهرستان قصرقند با 10 خانه بهداشت 20 نفر بهورز در 550 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1393
به منظور کمک به رفاه حال مردم:

متخصص مغز و اعصاب در قالب بخش خصوصی در قصرقند مستقر می‌شود

  فرماندار قصرقند گفت: به منظور کمک به مردم و دسترسی آنان به پزشکان متخصص برای مداوای بیماران، پزشک متخصص مغز و اعصاب در قالب بخش خصوصی در شهرستان قصرقند مستقر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک:حمیرا ریگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند اظهار کرد: با توجه به دوری از شهرستان‌های تابعه و مرکز استان و هزینه بالای رفت و آمد بیماران به این مناطق، از پزشکان شهرستان‌های همجوار به منظور مداوای بیماران دعوت به عمل آمده است.

وی افزود: با دعوت از پزشکان متخصص شهرستان‌های همجوار تا حدودی می‌توان به بیماران منطقه برای کاهش هزینه‌های رفت و آمد کمک شایانی کرد.

فرماندار قصرقند بیان کرد: در همین راستا، از دکتر یزدان‌بخش متخصص مغز و اعصاب دعوت شده تا به مدت یک روز در درمانگاه قصرقند مستقر شده و به مداوای بیماران بپردازد. 

ریگی گفت: این اقدام در قالب بخش خصوصی به مردم شهرستان قصرقند خدمات ارائه خواهند کرد.

وی تصریح کرد: تلاش می‌شود با پیگیری و هماهنگی با مسئولان مربوطه، پزشکان با تخصص‌های گوناگون در این شهرستان مستقر و به همشهریان خدمات ارائه دهند.

فرماندار قصرقند افزود: متخصص مغز و اعصاب از امروز از ساعت 9 تا 12 صبح و 15 تا 19 عصر آماده ارائه خدمات به بیماران و مراجعه کنندگان است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 28 خرداد 1393
راه اندازی اینترنت پرسرعت در روستای حمیری
نصب دستگاه ADSL در مرکزمخابرات جهت استفاده اینترنت در منازل به همت پیمانکار مرکز،شورای اسلامی، و دهیار از امروز آغاز شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک:: فقیرمحمد هوتی پیمانکار مرکزمخابراتی حمیری در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک اظهارکرد :با نصب دستگاه ADSL (اینترنت پرسرعت) در مخابرات  ثبت نام را از فردا آغاز میکنیم
هوتی افزود: ازفردا ثبت نام متقاضیان دریافت اینترنت پرسرعت رسما شروع میشود مشترکین می توانند با مراجعه حضوری به مرکز مخابرات روستا،با در دست داشتن مدارک لازم و پر کردن فرم ثبت نام جهت دریافت سرویس ها اقدام کنند.
وی تعداد پورت های آزاد جهت دریافت سرویس ها تعداد ۴۸ پورت اعلام کرد.

هوتی تصریح کرد جا دارد از ریاست  محترم مخابرات آقای مهندس درویش ریسی و دهیاری و اعضای شورای اسلامی روستا که در اجرای این طرح سهم بزرگی داشتند تشکر ویژه شود.


اهالی روستای حمیری جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ذیل تماس بگیرید 09389316416 {سینا هوتی}ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
با هدف ترویج فرهنگ ورزش:

مسابقات مینی فوتبال جام رمضان در ساربوک برگزار می‌شود

  نماینده ورزش و جوانان ساربوک گفت: به منظور ترویج فرهنگ ورزش در بین جوانان و نوجوانان، نام‌نویسی برای شرکت در مسابقات مینی فوتبال جام رمضان در ساربوک آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: ایوب رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند اظهار کرد: متقاضیان گروه‌های آزاد و اداری می‌توانند تا دوم تیرماه سال جاری برای شرکت در این مسابقات مراجعه و ثبت‌نام کنند.

وی افزود: این مسابقات در سه گروه سنی زیر 30 سال، 30 تا 45 سال و 45 سال به بالا برگزار می‌شود.

نماینده ورزش و جوانان ساربوک با اشاره به اهمیت ورزش و تحرک در سلامتی تصریح کرد: مسابقات مینی فوتبال جام رمضان در این بخش با هدف ترویج فرهنگ ورزش در بین سنین مختلف برگزار می‌شود.

رئیسی گفت: در بخش ساربوک مسابقات مینی فوتبال در دو روستای ساربوک مرکز بخش و روستای حمیری مرکز دهستان برگزار می‌شود.

وی به مشکلات ورزشی این منطقه اشاره کرد و افزود: نبود سالن ورزشی از مشکلات مهم ورزشکاران این بخش است، ورزشکاران بخش ساربوک به علت نداشتن سالن ورزشی به ناچار در زمین‌های باز و خاکی مسابقات را برگزار می‌کنند.

نماینده ورزش و جوانان ساربوک، با توجه به آمار بالای ورزشکاران بیمه شده خواستار تسریع در احداث سالن ورزشی روستای ساربوک و اختصاص یک سالن چند منظوره در روستای حمیری شد.

رئیسی بیان کرد: بخش 18 هزار نفری ساربوک بیش از 4000 نفر ورزشکار سازمان یافته دارد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 27 خرداد 1393
 


به مناسبت فرارسیدن حلول ماه مبارک رمضان وسال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی دوازدهمین دوره مسابقات مینی فوتبال در سح بخش ساربوک برگزارمی گردد لذا تیم هایی که مایل به شرکت در این مسابقات می باشند خواهشمند است در تاریخ 93/4/3 روزسه شنبه ساعت 10 صبح واقع در کتابخانه شهدای ساربوک جهت فرعه کشی مسابقات حضور بهم رسانند ضمنا حضور سرپرستان تیم هادرموعدقرعه کشی الزامی می باشد در غیر اینصورت عدم حضور سرپرست تیم ، تیم مورد نظر در این مسابقات شرکت داده نخواهد شد

هیت فوتبال بخش
ساربوکارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 25 خرداد 1393
تسنیم گزارش می‌دهد/

گلایه‌مندی مردم ساربوک از قطع مکرر آب و بی‌توجهی مسئولان مربوطه

خبرگزاری تسنیم: اهالی بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند مدتی است با قطع مکرر آب در این منطقه مواجه هستند و از عدم پیگیری و بی‌توجهی مسئولان مربوطه در این زمینه به شدت انتقاده کرده و گلایه‌مندند.

آب گل‌آلود به شبکه آب شرب رسید/عذرخواهی مدیر عامل آبفای لرستان از مردم پلدختر


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از خبرگزاری تسنیم از قصرقند، ‪‬ قطعی‌های مکرر آب آشامیدنی در بخش ساربوک به دلایل و به بهانه‌های مختلف از جمله افت ولتاژ برق و کوچک بودن شناور آب، سبب شده است تا فریاد مردم این منطقه بلند شود و از مسئولان به‌جد استمداد کرده تا هرچه سریع‌تر نسبت به رفع این مشکل مهم اقدام کنند با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان و گرمای شدید منطقه، تا بتوانند اعمال ماه مبارک را به خوبی انجام دهند.

روستای ساربوک با جمعیتی بالغ بر 29 هزار نفر در فاصله 17 کیلومتری قصرقند مرکز شهرستان واقع شده که طی یک ماه اخیر به علت قطعی آب، مردم  با مشکلاتی جدی روبه‌رو شده‌اند.

در فصل تابستان و گرمای 50 درجه‌ای مردم ساربوک به دفعات با ابراز گلایه‌مندی از قطعی و نبود آب آشامیدنی و قطع چند روز آب از فرماندار قصرقند تقاضای رسیدگی کرده‌اند.

روز گذشته نیز بنا به درخواست جمع زیادی از اهالی شهر ساربوک، خبرنگار ما برآن شد تا از وضعیت قطعی آب گزارشی تهیه کند تا بلکه مسئولان مربوطه به خود آیند و این مشکل را هرچه زودتر برطرف سازند.

اهالی ساربوک از مسئولان مربوطه درخواست رفع سریع مشکل قطع آب را دارند

«فولادی» یکی از شهروندان ساربوک محله فولادی، از قطع شدن آب در این محله گلایه‌مند است و می‌گوید: قطعی آب در این محله، یک مشکل چند ساله است اما از اوایل ماه جاری این مشکل شدت گرفته و هر روز  آب این منطقه قطع می‌شود و در برخی موارد در شب هم ما شاهد قطعی آب در این محله از شهر هستیم.

وی افزود: چندین بار به مسئولان آب و فاضلاب، نامه نگاری کرده‌ایم اما وضعیت ما بهتر نمی‌شود.

بدون اطلاع رسانی آب را قطع می‌کنند

«اکبر رئیسی» یکی دیگر از ساکنان محله مورتینس هم که از قطع آب به صورت مداوم در این محله گلایه‌مند است، اظهار کرد: چرا باید فقط آب ساکنان این محله قطع شود و زندگی مردم را مختل کند، چرا مسئولان به خواسته‌های مردم اهمیت نمی‌دهند مگر وظیفه آنان خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان نیست.

وی گفت: خیلی وقت‌ها علاوه بر این هم در روزهای عادی آب در این محله قطع است و مشکل قطعی آب در این محله به یک معضل جدی تبدیل شده است.

این شهروند افزود: این قطعی آب در روزهای زمستان برایمان کمی عادی شده بود اما در این ماه این موضوع تشدید شده و روزهای جمعه آب این محله بدون اطلاع قطع می‌شود و از تمامی کارها و زندگی روزانه باز می‌مانیم.

زندگی بدون آب بسیار سخت است، مسئولان اهتمام جدی داشته باشند

«فاطمه بلوچ» یکی از بانوان ساربوک، ساکن محله پشت بازار نیز از قطعی آب در این منطقه انتقاد شدیدی داشته و می‌گوید: قطعی آب در این محله بدون اطلاع قبلی تمام برنامه‌ریزی‌های زندگیمان را به هم ریخته است.

وی می‌افزاید: اگر به آشپزخانه ما سری بزنید، تمامی بطری‌ها و ظروف بزرگمان را پر از آب کرده‌ایم که در مواقع قطعی آب حداقل مشکل خوردن و آشامیدن را برطرف کنیم.

این بانوی شهروند بیان کرد: در برخی موارد که آب ذخیره شده در ظرف نداریم و آب قطع می‌شود، تمامی کارهای زندگی عقب می‌افتد و زندگی بدون آب واقعا خیلی سخت است لذا از مسئولان مربوطه خواستار رفع سریع این موضوع هستیم.

بحران آب دامنگیر روستای ساربوک شده است

امام جمعه بخش ساربوک نیز از مشکلات آب آشامیدنی این شهر در خطبه‌های نماز جمعه به شدت انتقاد کرد.

مولوی فضل‌الله رئیسی اظهار کرد: مدتی است بحران بی آبی و کم آبی دامنگیر شهروندان این منطقه شده و معلوم نیست گره کار کجاست و چرا این معضل برای ساکنان آن تمامی ندارد.

وی افزود: اگر چه جلسات فراوانی در این زمینه تشکیل شده اما هیچ کدام نتیجه قابل قبولی نداده به طوری که امروز بسیاری از نمازگزاران برای وضو گرفتن و شرکت در نماز جمعه با مشکل مواجه بودند.

خطیب نماز جمعه ساربوک مشکل آب شرب ساربوک را مهم ارزیابی کرد و گفت: مردم ساربوک در فصل گرما با مشکل جدی آب آشامیدنی مواجه هستند.

مولوی رئیسی با انتقاد شدید از قطع آب آشامیدنی در ساربوک بیان کرد: مشکل قعطی آب آشامیدنی به حدی است که مردم این روستا در هفته گذشته پنج طومار به دفتر امام جمعه این شهر ارسال کردند.

وی گفت: این اعلام نارضایتی‌ها حکایت از کمبود شدید و قطعی آب آشامیدنی دارد به گونه‌ای که در برخی از محلات مردم با افت شدید فشار آب مواجه هستند.

امام جمعه ساربوک افزود: از بخشدار ساربوک، مسئولان شهرستانی، فرماندار پرتلاش، رئیس آب و فاضلاب روستایی شهرستان، و مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان می‌خواهیم به این موضوع توجه ویژه و کافی کرده و مشکل آب آشامیدنی این منطقه را به صورت ویژه حل کنند.

مولوی رئیسی تصریح کرد: این درخواست که از تریبون نماز جمعه روستای ساربوک مطرح می‌شود انتظار مردم این بخش است که مسئولان تدابیری بیندیشند تا مردم در زمینه آب آشامیدنی به ویژه در ماه مبارک رمضان در مضیقه نباشند.

مسئولان برای رفع مشکل آب شرب منطقه چاره‌اندیشی کنند

رئیس شورای اسلامی شهر ساربوک هم در این زمینه گفت: روستای ساربوک با بیش از  500 مشترک و جمعیتی بالغ بر 29 هزار نفر در فصل تابستان همواره با قطعی آب روبه‌رو است.

ناصر بلوچی افزود: موتور تامین کننده آب قدیمی بوده و بر اثر نوسانات برق، سوخته است، پس از  پیگیری‌های انجام شده یک پمپ کوچکتر در چاه نصب کردند اما تاکنون مشکل قطعی آب این منطقه برطرف نشده است.

وی بیان کرد: مسئولان آب و فاضلاب قطعی آب را به شناور ربط می‌دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر ساربوک گفت: تناقض‌گویی‌های آب رسان و رئیس آب و فاضلاب روستایی، پیگیری‌های ما را با کندی روبه‌رو کرده است با توجه به اینکه چندین جلسه مشترک با مسئولان آب و فاضلاب برگزار کردیم اما نتیجه قابل قبولی نداشته، مسئولان هرروز بهانه‌ای نو از خود به‌جا می‌گذارند به طوری که یک روز افت ولتاژ برق، و شناور را بهانه خود قرار داده و روز دیگر بدهی‌های مردم را عامل عدم خدمات دهی مناسب بیان می‌کنند در حالی که این مشکلات همچنان به قوت خود باقی است.

بلوچی اضافه کرد: بعضی از محلات به مدت 1 الی 2 روز قطعی آب دارند و هیچ کس پاسخگو نیست.

وی افزود: اینکه آب فاضلاب روستایی اقداماتی را انجام داده‌اند برکسی پوشیده نیست اما مکاتبات صورت گرفته موجود هستند، متاسفانه فاضلاب روستایی به طور جد پیگیر نیست و توجه نمی‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر ساربوک تصریح کرد: مردم از وعده و وعیدهای مسئولان آب و فاضلاب خسته شده‌اند و با این وعده‌ها مشکل بر طرف نمی‌شود، بهتر است بخشدار ساربوک و فرماندار قصرقند برای حل مشکلات آب آشامیدنی در ساربوک چاره اندیشی کنند.

وی افزود: اگر طی این مدت در زمان ترکیدگی لوله‌ها، آب و فاضلاب روستایی کاری را انجام داده‌اند با همکاری دهیاری و شورا بوده است و همه امکانات کارگری و غیره را در اختیارشان قرار داده‌ایم.

بلوچی خاطرنشان کرد: کارگران، دهیاری و گودبرداری همیشه کمک کرده‌اند و انتظار است مسئولان فاضلاب جواب این همکاری و تعامل را به شکل دیگری بدهند.

ساربوک از دو حلقه چاه، دو مخزن آب و شبکه انتقال آب نوساز زیر دو سال برخوردار است

اسماعیل بلیده‌ای بخشدار ساربوک، در این زمینه گفت: با توجه به اینکه چندین نشست در این رابطه برگزار شد و مسئولان آب و فاضلاب قول دادند هر چه سریع‌تر مشکل فوق را برطرف کنند.

گزارش از نظرمحمد رئیسی
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قصرقند گفت: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت 2 هزار و 250 تن انبه از این سطح زیر کشت برداشت شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: انبه های معرف این شهرستان را می توان ازنوع چوسا، بیگم، پالی، لیلوم، فجری هزارواصلاح شده پاکستان نام برد.

اولیائی خاطرنشان کرد: 150 هکتار از باغ های شهرستان قصرقند به کاشت انبه اختصاص دارد.

وی بیان کرد: زنان روستایی در جنوب استان از این محصول انواع ترشی تولید می کنند.

وی خاطرنشان کرد: انبه ی قصرقند، نامی آشنا برای همگان است و طرفداران و علاقمندان بی شماری در سطح استان و حتی خارج از استان دارد،

اولیائی گفت: قصرقند هم ردیف با شهرستانهای سرباز و نیکشهر قطب تولید انواع ترشیجات انبه می باشد، امسال از اواسط اردیبهشت ماه، کشاورزان قصرقندی کار برداشت انبه ی کال را از باغات انبه آغاز کرده اند و همواره برداشت این محصول در شهرستان قصرقند ادامه دارد.

گفتنی است انبه ی نارس  قصرقندی از کیلویی 1500 تومان تا 2000 تومان توسط کشاورزان و فروشندگان این محصول در بازار به فروش می رسد.

جهت توضیح بیشتر درمورد انواع ترشی انبه به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 خرداد 1393
با حضور مسئولان استانی و شهرستان

نخستین مدیر کمیته امداد قصرقند منصوب شد

  با حضور مدیرکل کمیته سیستان و بلوچستان و مسئولان اجرایی شهرستان قصرقند، نخستین مدیر کمیته امداد این شهرستان تازه تاسیس معرفی و آغاز به‌کار کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، آئین معارفه نخستین مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهر ستان قصرقند امروز با حضور مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان  و تعدادی از مسولان این شهر برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان در این آئین، اسحق کمانی را که بیش از این در کمیته امداد شهرستان کنارک مشغول خدمت بود به عنوان مدیر این اداره در شهرستان قصرقند معرفی کرد.

محسن مسعودیان‌راد در این مراسم اظهار کرد: رویکرد کمیته امداد و اولویت کار آن حضور در مناطق محروم‌تر و در دل محرومان قرار گرفتن است.

وی افزود: همچنین از دیگر رویکردهای این نهاد مقدس، توانمند سازی و ریشه‌کنی فقر، علل و عوامل وجود فقر، توانمند سازی معنوی و فکری است که قرآن کریم هم به آن توجه زیادی کرده و آن را مد نظر قرار داده است.


جهت مشاهده متن کامل و عکسها به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

دومین جشنواره بازی‌های بومی محلی شهرستان قصرقند به میزبانی بخش ساربوک در زمین چمن روستای کلمت برگزار شد + تصاویر

  دومین جشنواره بازی‌های بومی محلی شهرستان قصرقندبه مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی البر{ع} وروزجوان با هدف حفظ سلامتی و توسعه ورزش روستایی به میزبانی بخش ساربوک روستای کلمت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک:، دومین جشنواره بازی‌های بومی محلی امروز با هدف حفظ سلامتی و توسعه‌ ورزش روستایی و ترویج فرهنگ بومی در روستای کلمت بخش ساربوک برگزار شد.

این جشنواره با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان، بخشدار ساربوک و جمعی از مسئولان و مردم شهرستان در زمین چمن روستای کلمت برگزار شد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان قصرقند در این آیین اظهار کرد: این جشنواره با هدف حفظ سلامتی، توسعه‌ ورزش روستایی و عشایری و ترویج فرهنگ بومی با شرکت 100 ورزشکار در قالب 10 تیم 7 نفره از بخش‌های، ساربوک و مرکزی قصرقند برگزار شد.

عبدالرشید رئیسی افزود: این برنامه از سال 80 به صورت خودجوش در شهرستان برگزار می‌شده که امسال به طور رسمی تحت عنوان هیئت ورزش‌های بومی محلی شهرستان به ریاست ناصر بلوچی به فعالیت ادامه می‌دهد.

وی گفت: از امسال این هیئت در مرکز شهرستان فعال شده که هدف اصلی آن توسعه ورزش و تسری آن در جامعه‌ روستایی و عشایری است که در جشنواره‌ها و مسابقات متعدد، افراد برای شرکت در مسابقات استانی و کشوری انتخاب می‌شوند.

در مراسم افتتاحیه این جشنواره نیز موسیقی محلی دهل بلوچی نواخته و درپایان به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مشکل افت ولتاژ و قطعی برق امان مردم بخش ساربوک را بریده استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان گرمایی شدید تمامی روستاهای بخش را فرا گرفته است. گرمایی که در چند سال اخیر بی سابقه بوده است. اهالی این بخش که بیشتر کارگر و کشاورز هستند در اوج گرما با وجود امکانات کم منطقه دست از تلاش برای کسب روزی حلال برنمی دارند و سختی ها را بر خود هموار می کنند. اما آن چه سبب گلایه و ناراحتی مردم این دیار محروم شده عوامل طبیعی و فقر و تنگدستی نیست بلکه افت ولتاژ دائم و قطع مکرر برق آن هم در میانه های روز و اوایل شب است که رنج و سختی اهالی را مضاعف کرده است. سال هاست برق این بخش به دلیل مشکلات شبکه و کم توجهی اداره برق شهرستان با نوسانات و افت ولتاژ باعث آسیب دیدن لوازم خانگی برقی از قبیل یخچال، فریزر، کولر و تلویزیون و... شده و خسارت مالی زیادی را به مردم تحمیل کرده است.

پی گیری ها و مکاتبات مردم و شوراها هم متأسفانه بی نتیجه مانده و اکنون به دلیل گرمای شدید و بی سابقه مشکلات افزایش یافته و افت ولتاژ و نوسانات هم بیشتر شده است. مردم در اوج گرما نمی توانند از لوازمی که با کارگری و مشقت زیاد و گاه به صورت قسطی خریده اند، استفاده کنند. حتی بسیاری از خانواده ها که از نان و خوراک و پوشاک فرزندان زده اند و با رنج و سختی وسایلی را به صورت قسطی خریداری کرده اند، به علت افت ولتاژ برق، لوازم برقی آن ها سوخته و اکنون اقساط آن باقی مانده است. مسئولان محترم، خواسته به حق مردم بخش ساربوک را برای رفع مشکل شبکه برق و تأمین برق خانگی ۲۰ هزار نفر جمعیت این بخش دریابند...


ارسال توسط نظرمحمد رئیسیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :
- سنگ‌ نوشته های  کوه باستانی گت. قبرستان تاریخی روستای بوگ  که پس از قرن‌ها، کماکان تاریخی پویا را برای بخش ساربوک یادآوری می‌کند، بی‌گمان می‌تواند به عنوان شناسنامه‌ای مهم در حوزه میراث فرهنگی  به شمار آید.
هر شهری در کنار جمعیت، وسعت قلمرو متعدد دارای میراث فرهنگی است و میراث فرهنگی هر بخشی یا شهرستانی  همان آثار باستانی به جا مانده از گذشته فرهنگی و اجتماعی آن شهر است. بخش ساربوک  نیز در کنار آثار‌ی چون گورستانهای قدیمی اوایل صدر اسلام . کوه باستانی گت متعلق به دوره سلجوقی و..... در اکثر قلمرو خود سنگ نوشته هایی دارد.کوه باستانی گت یکی از کوهای تاریخی و باستانی ، نیز از سنگ نوشته‌هایی باستانی برخوردار است که می‌توان با پیمایش18 کیلومتر از مرکز شهرستان این جلوه‌های ماندگار تاریخی را مشاهده کرد.سنگ نوشته‌های میخی و تصویری این کوه حاکی از تمدن دیر پای بخش ساربوک دارد .بسیاری از این سنگ نوشته‌ها به مرور زمان توسط آفات طبیعی و بی‌توجهی مسؤلان و مردم از بین رفته است اما آنچه که به جا مانده، تصاویری از حیوانات به معنای وفور شکار و توجه مردم این منطقه  به آن،  است.تصاویر زیر که توسط  اینجانب  تهیه شده، نشان‌دهنده بخشی از بقایای سنگ‌نوشته‌ها و آثار تاریخی کوه باستانی گت  است که دیدن آن از نزدیک خالی از لطف نیست.

 جهت مشاهده تصاویر بیشتر به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
سرپرست اداره ورزش و جوانان قصرقند خبرداد:
 
جشنواره بازی‌های بومی محلی شهرستان قصرقند دوشنبه 19 خرداد در روستای کلمت برگزار می‌شود

http://img7.irna.ir/1392/13921118/81032399/81032399-5480847.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :عبدالرشید ریسی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان قصرقند از جشنواره مسابقات روستایی این شهرستان خبر داد و گفت: مسابقات بازی‌های بومی محلی. بخش ساربوک که قرار بود همزمان با روز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) در روستای کلمت برگزار شود به دلیل حمایت ویژه خانم ریگی فرماندار که قرار بر این شد این مسابقات بصورت شهرستانی برگزار شود مسابقات به تاریخی دیگر موکول شد سپس پس از هماهنگی با سایر بخش ها و اعلام حضور تیم ها این مسابقات روز دوشنبه 19 خرداد ساعت 16 عصر در زمین چمن طبیعی و خدادادی روستای کلمت بصورت شهرستانی و برگزار می‌شود

ریسی افزود : مهمترین هدف این مسابقات، استعدادیابی از میان شرکت‌کنندگان است.

وی اظهار کرد : این جشنواره و مسابقات هر سال با استقبال بالای علاقه‌مندان در روستاهای شهرستان همراه است و امسال نیز با توجه به کیفیت برنامه‌ها پیش‌بینی می‌شود با استقبال مطلوب همراه باشد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 15 خرداد 1393

ایوب ریسی به عنوان نماینده  اداره ورزش وجوانان بخش  ساربوک تعین گردید

20130515_111325.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : در روز دوشنبه  جلسه ای درخصوص مسایل ومشکلات ورزش  بخش ساربوک با بخشدار و سرپرست اداره ورزش وجوانان شهرستان قصرقند ،ورزشکاران بخش ساربوک در بخشداری برگزار گردید.

در این جلسه آقای بلیده ای بخشدار ساربوک  ضمن تقدیر وتشکر ازمسئول ورزش و جوانان  شهرستان که در کمترین زمان ممکن پس از استقرار اداره ورزش و جوانان نماینده ورزش و جوانان بخش ساربوک رو  معرفی نمودند و  تعامل وهمکارییشان با ورزشکاران همچنین استنفاده از توجه به استعدادها وپتانسیل بخش ساربوک تقدیر و تشکر کرد

بعد از آن هرکدام از ورزشکاران در رشته های مختلف مسایل ومشکلات خودشان را مطرح کردند تا کمیته های شهرستان جوابگو باشند. در ادامه آقای عبدالرشید ریسی سرپرست ورزش و جوانان شهرستان قصرقند ضمن تقدیروتشکر از برگزاری جلسه توسط بخشداری و ورزشکاران  مطالبی رادر مورد عملکرد و برنامه های آتی اداره ورزش و جوانان عنوان نمودند

درپایان آقای ایوب ریسی پس از رای گیری از طرف ورزشکاران بخش ساربوک به عنوان نماینده ورزش و جوانان بخش ساربوک انتخاب شد آقای ریسی دارای تجربه کافی درزمینه امورات ورزشی را دارا میباشد

ریسی هم اکنون به عنوان معاونت بانک کشاورزی شعبه ساربوک مشغول بکار میباشدارسال توسط نظرمحمد رئیسی
چهاردهم خرداد سال 1368 امام خمینی(ره) رهبر كبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران با ارتحال جانگداز خویش جهان اسلام را در ماتم و عزا فرونشاند:

بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در ایرانشهر و خاش برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :
خرداد ۱۳۶۸ روز وصال عاشق بی قرار به یگانه معبودش ، روز ماتم ملتی در سوگ جانگداز فراق محبوب خود ، روز وداع ملتی با مقتدای خویش و روز درک عمیق احساس تنهایی و یتیمی دلهای روشن و بیدار جهان اسلام بود .آن روز ، روز عزای بزرگ عالم اسلام روزی که پیر و جوان در مصیبت جانکاه غروب خورشیدی که به واسطه طلوعش در جای جای جهان هستی هزاران چشمه نور جوشید ، صاحب عزار شدند و گریستند . سراسر ایران اسلامی سیه پوش شد و زجه و شیون مردان و زنان در هر کوی وبرزنی در این مصیبت عظمی جاری گشت .زبان و قلم قاصر از وصف آن روزهای دردآور است ، شور عزا در هر محله و مکانی موج می زد و هر دل بیداری شهادت می دهد که در آن روز آسمان و زمین نیز ماتم زده بودند و ملائک عبد صالح پروردگار را به ملاقات خالق خود بدرقه می کردند .

در بیست وسمین سالگرد ارتحال ملکوتی معلم و طبیب دلها در حالی به سوگ آن عزیز می نشینیم که به واسطه لطف بیکران الهی ، رهبری فرزانه و درس آموخته مکتب امام خمینی رضوان الله و تعالی علیه سکان هدایت و رهبری ملت آزاده ایران و مسلمانان جهان اسلام را بر عهده گرفته و در پرتو عنایات حضرت ولی عصر ارواحنا له الفدا به منزلگاه سعادت هدایت می نماید و ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نیز نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتی علیه استبداد و استعمار است که با نام و اندیشه و راه امام خمینی رحمه الله علیه پیوندی از یاد نرفتی دارد.

ارسال توسط نظرمحمد رئیسیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :
مسابقات موج سواری بدون هیچ هزینه ای در مسیر قصرقند. ساربوک به نیکشهر برگزار میشود .بی سابقه درکشور و حتی دنیا !

این مسابقات نیاز به آب ندارد  ولازم نیست آب باشد چون قند در دل همه در این مسابقات آب میشه. 
البته چندین سال است در حال برگزاریست همه شرکت کردند و میکنند چه بسا جان هایی در این مسابقات فدا شده که در آینده یادمان هایی به مناسبت این مسابقات برگزار میگردد.
هر روز اگه خودرو یا موتورسیکلتی داشته باشید با گذر از آسفالت های این مسیر آن جاده پر پیچ و خم امواجی خودش که می توان مسابقات بزرگترین امواج چند کیلومتری را برگزار کرد، این امواج را دید و از نزدیک حس کرد که نیاز به آب و.... نیست .
مسولین محترم  آیا در این مسیر تردد نموده اید ایا این رانندگان که خودرویی را با اقساط گرفته اند و بدنبال کسب روزی هستند و کسب درامدی ،تا حداقل اقساطشان عقب نیفتد. با این جاده ها نه خودرویی سالم می ماند نه راننده ایی .
خدا نکند مریضی از این مسیر تردد کند ایا به سلامت به مقصد میرسد یا نه؟
مسافرانی که تردد  میکنند هنگام رسیدن به امواج استثنایی به روی همدیگر می افتند و چه کله هایی که به سقف ماشین برخورد نمیکنه!
چه اشخاصی که در این مسیر دچار دیسک کمر شده اند.

متاسفانه آمار تلفات جانی و مالی روز به روز در این محور (قصرقند .ساربوک. نیکشهر ) بیشتر میشود اما دریغ از یک تامل و درنگ و نگاه کارشناسی شده به این جاده مرگ!!!

آخه.....به کدامین گناه؟

نمایندگان محترم مجلس ،مسولین عزیز !

آیا فدا شدگان باید بیشتر باشد تا بعد به فکر چاره جویی باشیم.ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

- فرماندار قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این شهرستان با داشتن قابلیت های فراوان کشاورزی و معدنی از نظر رشد شاخص ها در پایین ترین سطح در میان شهرستانهای استان قرار دارد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از ایرنا، ˈحمیرا ریگیˈ در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان قصرقند با حضور نماینده مردم شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند و مسوولان دستگاههای اجرایی افزود: با گذشت 77سال از تاسیس بخشداری در قصرقند و همزمانی آن با بندرعباس و یزد، این بخش به تازگی به شهرستان ارتقا یافته و از نظر شاخص های توسعه در پایین ترین سطح رشد در استان قراردارد.

وی اظهار داشت: قصرقند با داشتن 490 راه مالرو یکی از محروم ترین شهرستانهای استان درحوزه راه است بطوریکه بخش تلنگ از داشتن راه دسترسی به مرکز این شهرستان محروم است.

وی گفت: از 156 مدرسه این شهرستان 100 مدرسه فاقد حصار است.

فرماندار قصرقند اظهار داشت: هفت میلیارد و 154 میلیون تومان از بخش اعتبارات استانی به این شهرستان اختصاص یافته است.

ریگی افزود: این اعتبارات در 12 فصل و 40 برنامه برای اجرای 84 پرژه عمرانی و نیمه تمام در حوزه های مسکن راه، منابع آبی، آموزش و کشاورزی اختصاص یافته است

نماینده مردم چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به کاهش اعتبارات استان سیستان و بلوچستان گفت: با رایزنی های نمایندگان مجلس و هیات دولت در تلاش هستیم اعتبارات بیشتری برای شهرستان تازه تاسیس قصرقند درخواست کنیم.

ˈمحمد یعقوب جدگالˈ اظهار داشت: با مدیریت صحیح در نظارت و اجرای پروژه ها می توان برمشکلات منطقه غلبه کرد.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

رئیس بنیاد شهید نیک‌شهر:

تکریم خانواده شهدا باید سرلوحه زندگی نسل امروز قرار گیرد

 رئیس بنیاد شهید نیک‌شهر گفت: شهدا مظهر اقتدار ملی کشور و نظام هستند، بنابراین تکریم شهدا و خانواده آنان باید سرلوحه نسل امروز در همه عرصه‌های زندگی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، رئیس بنیاد شهید شهرستان نیک‌شهر، بخشدار بخش ساربوک، رئیس شورا و دهیار ساربوک با خانواده‌های شهدای بخش ساربوک دیدار کردند.

رئیس بنیاد شهید شهرستان نیک‌شهر در حاشیه این دیدار اظهار کرد: خدمت به خانواده شهدا از افتخارات ما است و آرامش حال حاضر خود را از وجود شهدا داریم و باید با تمام جدیت راه این مردان آسمانی را ادامه دهیم.

مهدی حدادی افزود: ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان و جانبازان و خانواده معظم آنان و حضور در خانواده پرنور شهدا و جانبازان برای ما توفیق بزرگی است و ما خود را با این دیدارها متبرک می‌سازیم.

وی با ابراز خرسندی از دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان سرافراز 8 سال دفاع مقدس بیان کرد: تاریخ و گذشته پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مرهون از خود گذشتگی‌ها و رشادت‌های شهدا و جانبازان 8 سال دفاع مقدس است.

بخشدار ساربوک نیز در این دیدار صمیمانه با ارج نهادن به صبر و بردباری خانواده شهدا، گفت: ما آرامش و رفاه امروز خود را مرهون جانفشانی‌ها، فداکاری‌ها و ایثار والای شهدا و رزمندگان هستیم.

اسماعیل بلیده‌ای عنوان کرد: حضور در جمع خانواده معزز شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی موجب شادابی روح می‌شود و رسیدگی به امور این عزیزان افتخار بزرگی است که باید با عشق به خدمتگزاری انجام شود.

وی، خدمت به خانواده شهدا را اقدامی فرهنگی و ارزشمند خواند و افزود: خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان، بزرگترین سرمایه‌های معنوی انقلاب و ملت هستند و یاد شهدا اشاعه ارزش‌های ایثار و پایداری درجامعه است و دلجویی و دیدار با آنان، ادای دین به ارزش‌های انقلاب است.

بخشدار ساربوک با بیان اینکه شهدا مظهر اقتدار ملی کشور و نظام هستند، اظهار کرد: تکریم شهدا و خانواده آنان باید سرلوحه نسل امروز در همه عرصه‌های زندگی باشد.

روستای ساربوک سه شهید و یک جانباز دارد همچنین در این دیدارها از سالمی بشاگردی جانباز ساربوک دیدار به‌ عمل آمد و مقداری سبد کالا بین خانواده‌ها توزیع شد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 7 خرداد 1393
تناقض گویی های ریس آب و فاظلاب روستایی و آب بان ساربوک  در برابر قطع مکرر آب آشامیدنی ساربوک همچنان ادامه دارد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : تناقض گویی های ریس اداره آب و فاظلاب شهرستان قصرقند وداستان قطعی مکرر آب آشامیدنی در ساربوک ظاهرا دیگر دل هیچ مسئولی را به درد نمی‌‌آورد و همه مدیران مربوطه ترجیح می‌دهند در این باره سکوت کنند.

 باز هم  امروز مثل دیروز و سایر روزها شهر ساربوک شاهد قطعی آب بود و تلفن‌های مسولین  آب و فاظلاب و آب بان  نیز یا پاسخگو نبوده یا مشغول و خاموش  بوده است. مسولین آب و فاظلاب با بهانه های مختلف از جمله کوچک بودن پمپ چاه و افت ولتاژ برق را بهانه مشکل آب میدانند آیا این بهانه ها واقعا بجا میباشد واین د حالی است که شبکه برق و ترانس  مستقلی برای ایستگاه پمپاژ در نظر گرفته شده است شبکه برقی که میتواند صد خانوار یا به اصطلاح صد کولر گازی رو جواب بده اما نمیتواند یک پمپ رو جواب بدهد پس مشکل فراتر از این چیزهاست و مسولان آب و فاظلاب هم همچنان بر تناقض گویی های خود ادامه میدهند

وباز هم مردم به زحمت افتادند اما دریغ از اینکه یک مسئول بگوید چرا آب آشامیدنی به طور مکرر در ساربوک قطع می‌شود؟ چرا اداره آب و فاضلاب  روستایی شهرستان قصرقند این توانایی را ندارد مشکل آب رو بصورت جدی حل کنند درصورتی که ما دارای شبکه لوله کشی نوساز هستیم که کمتر از یک سال از عمر  شبکه نگذشته است ؟؟؟؟

در همین رابطه جمعی از اهالی  ساربوک  از خانم ریگی فرماندار محترم شهرستان قصرقند و همچنین آقای اسماعیل بلیده ای بخشدار ساربوک خواستار رسیدگی به اوضاع نابسامان  آب آشامیدنی خود شدند .ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 7 خرداد 1393

- نخستین زن در جنوب سیستان و بلوچستان به عنوان نخستین رییس مرکز بهداشت شهرستان فنوج منصوب و معرفی شد.به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر روز چهارشنبه در مراسم معارفه نخستین رییس مرکز بهداشت شهرستان فنوج که فرماندار، معتمدان، روحانیون و مسوولان محلی حضور داشتند، ˈرابیه اربابیˈ را به عنوان رییس این مرکز بهداشت معرفی کرد.

دکتر ایرج ضاربان با تشریح عملکرد و فعالیتهای حوزه بهداشت و درمان جنوب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تکمیل خدمات درمان بستر 10 تختخوابی فنوج یکی از اولویت های دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در این شهرستان تازه تاسیس است که با بهره برداری از آن شاخص های بهداشتی رشد پیدا خواهد کرد.

وی افزود: توانمندیهای بانوان در جامعه امروز و تاثیرگذاری آنان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا بتوانند موفق عمل کنند.

وی ادامه داد: تامین نیروی انسانی کارآمد و خلاق یکی از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است.

ˈضیاءالحق هاشمزهیˈ فرماندار و مولوی قریشی امام جمعه اهل سنت شهرستان فنوج از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی در مستقل کردن مرکز بهداشت این شهرستان تقدیر کرده و راه اندازی هر چه سریعتر مرکز خدمات درمان بستر 10 تختخوابی شهرستان فنوج را خواستار شدند.

به گزارش ایرنا، رابیه اربابی نخستین زن است که به عنوان رییس مرکز بهداشت در سیستان و بلوچستان معرفی شد.

اربابی دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و بیش از 10 سال سابقه در رده های مختلف کارشناسی و رییس مرکز نظارتی فنوج است.

فعالیتهای بهداشتی درمانی شهرستان تازه تاسیس فنوج تاکنون زیر نظر مرکز بهداشت شهرستان نیکشهر انجام می شد و اکنون دارای مرکز بهداشت مستقل شده است.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

گزارش ویژه بلوچ پرس ؛

روز گذشته فرصتی پیش آمد تا ببینیم چه اندازه شنیده ها در مورد مردم روستای جمپلی از توابع چاهان شهرستان نیکشهر واقعیت دارد،بنا بر دعوت اهالی روستای مذکور از نزدیک به پای درد دل دوازده ساله آنها نشستیم، چند خانوار هم بیشتر نبودند و در زمین کشاورزی که یکی از عزیزان اجازه داده بود سکونت داشتند.

http://balochpress.net/up/do.php?imgf=1401220845182.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از بلوچ پرس  مردم روستای جمپلی متاسفانه به مدت بیش از دوازده سال است در وضعیتی بسیار فجیع و درد آور و در دمایی که امروز در زمان حضورمان حدود۴۶ درجه سانتیگراد بود زندگی میکنند.

مردم این روستا از ناملایمت های روزگار به شدت گلایه داشتند و اینکه دوازده سال می باشد مورد بی توجهی مسئولین قرار گرفته اند و تکه ای از زمین خداوند جهت ساخت و ساز و زندگی به آنها واگذار نمی شود،سوالم اینجاست و برایم جای تعجب داشت زمینهای پهناور و خالی از سکنه آن منطقه به کار چه کسی می آید که برادران و هم نوعان ما اینگونه در فلاکت و بدبختی زندگی میکنند؟!

 در این همه مدت سکوت عجیب رسانه ها و خبرنگاران محلی هم جای سوال دارد، شمایی که بسیار ماهرانه توانستید یکی از روستاهای بخش تلنگ از توابع شهرستان قصرقند را بدون مدرسه جلوه دهید ومطلبی را در مورد آنها به گوش مسئولین برسانید آیا کودکان و مردم این روستا را ندیدید که امروز دغدغه های دیگری داشتند؟چه کسی میخواهد پاسخگو باشد؟


 ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان  قصرقندخبر داد:

دومین جشنواره بازیهای بومی و محلی شهرسان  در بخش ساربوک روستای کلمت برگزار می شود
http://img7.irna.ir/1392/13921118/81032399/81032399-5480847.jpg

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : عبدالرشید ریسی  در گفتگو با سابوک نیوز اظهار داشت: دومین جشنواره بازی‌های بومی و محلی شهرستان قصرقند  ، به مناسبت  مبعث حضرت رسول اکرم (ص)، پنجشنبه هشتم خرداد ماه به میزبانی بخش ساربوک  در روستای کلمت  برگزار می‌شود.

وی افزود: این مسابقات  در بخش آقایان  برگزار می شود رشته‌های  کپگی ،کشکی ،دومیدانی،طناب کشی ،قویتین مردان  ،چم بندی هستند.

این مسئول یادآور شد: در این جشنواره که به صورت شهرستانی برگزار می شود نزدیک به  100ورزشکار، مربی و سرپرست تیمها حضور می یابند و جوایز نفیسی به نفرات و تیمهای برتر اهدا خواهد شد.

  ریسی تصریح کرد: این جشنواره همراه با اجرای موسیقی  دهل بلوچی  که با موسیقی محلی فضای خوبی به جشنواره خواهند داد.

  سرپرست اداره وزش و جوانان شهرستان  قصرقند درباره مسئولین دعوت شده به این جشنواره ابراز داشت: در این جشنواره  مسئولین استانی از ازهیت بازیهای بومی محلی دعوت بعمل آمده و همچنین سایر مسولان شهرستانی حضو خواهند یافت 

به گفته ریسی ، مراسم افتتاحیه این مسابقات  روز پنج شنبه ساعت 16 عصر در زمین چمن روستای کلمت  برگزار می شود


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 4 خرداد 1393

فرماندار قصرقند: احیا فرهنگ بومی در اولویت است

فرماندار شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: احیا فرهنگ بومی مردم منطقه، ارج نهادن به هنرمندان و حفظ کرامت آنان در اولویت برنامه های اجرایی امسال این شهرستان قرار دارد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : ˈحمیرا ریگیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به همین منظور در آینده ای نزدیک مراسم بزرگداشت فیض محمد بلوچ (قصرقندی) استاد شعر و ادب بلوچی، موسیقی دان و خواننده برتر قرن 20 بلوچستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری نخستین شب شعر در قصرقند گفت: با تجربه خوبی که از این مراسم کسب شد امیدواریم مراسم بزرگداشت استاد فیض محمد بلوچ با شکوه تر برگزار شود.

ریگی از مدیریت منطقه آزاد چابهار در برگزاری نخستین شب شعر در قصرقند تقدیر کرد و افرود: این مراسم که با همکاری دستگاههای مختلف برگزار شد مورد استقبال خوب مردم قرار گرفت.

فرماندار قصرقند از شورای شهر، شهرداری، آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیکشهر و تمام شاعران و ادب دوستان منطقه در برگزاری باشکوه مراسم شب شعر قدردانی کرد.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 3 خرداد 1393
سامانه پیامکی فرمانداری قصرقند به منظور ارتباط با مردم راه اندازی شد


 به منظور تکریم و ارزش نهادن به رای و نظر مردم شهرستان قصرقند، سامانه پیامکی فرمانداری  افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به منظور تکریم و ارزش نهادن به رای و نظر مردم خوب شهرستان سامانه پیامک 10009155452026 در راستای ارتباط مردم با فرماندار ی افتتاح شد.  

 همشهریان عزیز شهرستان قصرقند.بخش ها و رو ستاهای توابع از این پس می‌توانند با ارسال پیام کوتاه به این شماره فرمانداری  را از معضلات، مشکلات و کمبودها در حوزه شهرستان قصرقند آگاه نموده و فرمانداری را در راستای انجام وظایف خود یاری

زرگرپور تشکیل جلسات در خارج از وقت اداری را دارای اهمیت دانست و افزود: تشکیل جلسات بایستی هدفمند، برنامه‌محور و با موضوعات از قبل مشخص شده و دارای دستور کار باشند.

وی اظهار کرد: لازم است حتی‌الامکان کل ساعت کار اداری به رفع و رجوع مسائل مردم و فعالیت‌های اساسی‌تر و مفیدتر ‌پرداخته شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930217001242#sthash.6X5GHaJ6.dpuf
کنند.

زرگرپور تشکیل جلسات در خارج از وقت اداری را دارای اهمیت دانست و افزود: تشکیل جلسات بایستی هدفمند، برنامه‌محور و با موضوعات از قبل مشخص شده و دارای دستور کار باشند.

وی اظهار کرد: لازم است حتی‌الامکان کل ساعت کار اداری به رفع و رجوع مسائل مردم و فعالیت‌های اساسی‌تر و مفیدتر ‌پرداخته شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930217001242#sthash.6X5GHaJ6.dpuf

زرگرپور تشکیل جلسات در خارج از وقت اداری را دارای اهمیت دانست و افزود: تشکیل جلسات بایستی هدفمند، برنامه‌محور و با موضوعات از قبل مشخص شده و دارای دستور کار باشند.

وی اظهار کرد: لازم است حتی‌الامکان کل ساعت کار اداری به رفع و رجوع مسائل مردم و فعالیت‌های اساسی‌تر و مفیدتر ‌پرداخته شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930217001242#sthash.6X5GHaJ6.dpuf

زرگرپور تشکیل جلسات در خارج از وقت اداری را دارای اهمیت دانست و افزود: تشکیل جلسات بایستی هدفمند، برنامه‌محور و با موضوعات از قبل مشخص شده و دارای دستور کار باشند.

وی اظهار کرد: لازم است حتی‌الامکان کل ساعت کار اداری به رفع و رجوع مسائل مردم و فعالیت‌های اساسی‌تر و مفیدتر ‌پرداخته شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930217001242#sthash.6X5GHaJ6.dpuf


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ