تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب مرداد 1393
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 30 مرداد 1393
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

غیرت و جسارت مردم بلوچ در برابر دفاع از ارزش‌های نظام مثال‌زدنی است

- فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: امروز غیرت و جسارت مردم بلوچستان در دفاع از ارزش های نظام اسلامی و حضور در صحنه‌های مختلف انقلاب، مثال‌زدنی است.

http://8pic.ir/images/uymrzcypyfua0ssxw7af.jpg

http://8pic.ir/images/c6293crwid9iyq01hscx.jpg

http://8pic.ir/images/sr80dqwsly1jvwoc6f4n.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار سید حسن مرتضوی در مراسم تشییع پیکر برادر بسیجی «عبدالحمید رئیسی» در ساربوک، اظهار کرد: شجاعت، جسارت و غیرت مردم بلوچستان مثال زدنی است، مردمی که در برابر دفاع از ارزش‌های نظام اسلامی و در همه صحنه‌های انقلاب حضور فعال دارند.

وی افزود: امروز افتخار نظام اسلامی به این است که پایداری و بومی کردن همه طوایف و معتمدان در تمام عرض جغرافیایی استان سیستان و بلوچستان، هر طایفه و تیره از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند که این خود بزرگترین پیام برای همه مسلمانان جهان است.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: امروزه بلوچستان برای کل جهان به صورت یک افتخار مطرح است.


شب سه شنبه برادر بسیجی عبدالحمید ریسی  از پرسنل پایگاه عملیاتی شهید شوشتری  در حین انجام ماموریت در اثر سانحه رانندگی به دیار باقی شتافت. گفتنی است مراسم تشییع و تدفین جنازه آن مرحوم با حضور سردار مرتضوی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ، فرماندهان ناحیه بسیج شهرستانهای قصرقند. نیکشهر و سایر شهرستانهای همجوار با بیش از 700 نفر جمعیت در میان حزن و اندوه بسیجیان .  مسولین شهرستانی . سایر مردم .همکاران و خانواده وی در ساربوک  برگزارشد .


جهت مشاهده سایر تصاویر به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 30 مرداد 1393

بنام خدا


به یاد عزیزی که شمع وجودشان دیگر پرتو بخش محفل ما نیست و تحمل فقدانشان برای همیشه موجب تالم قلوب ماست ولی یاد و خاطره اشان همواره در دلها زنده و جاودان خواهد ماند{انالله و انا الیه راجعون}


جناب آقای خان محمد ریسی
مشیت الهی در سلسله تقدیر، حیات فانی و خاکی مرحوم فقید فرزند عزیزتان عبدالحمید ریسی  را به انتها رسانید و زندگی جاودان او آغاز شد.
هر چند رحلت انسانهای متدین و پاک سرشت موهبتی عظیم است، اما تحملش برای بازماندگان سخت است.
لذا این هجران بزرگ را به شما و خانواده معظمتان تسلیت عرض نموده، از ایزد متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم

نظرمحمد ریسی

مدیر وبسایت پایگاه اطلاع رسانی

بخش ساربوکارسال توسط نظرمحمد رئیسی
فرماندار قصرقند:

چندین پروژه‌ عمرانی در شهرستان قصرقند افتتاح می‌شود

  - فرماندار قصرقند گفت: هفته دولت فرصت ارزشمند و مناسبی برای معرفی دستاوردها و اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در این راستا چندین پروژه عمرانی در شهرستان قصرقند افتتاح و به مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

http://8pic.ir/images/vlkpwgavgrd523k0zlt9.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :
  ، به نقل از خبرگزاری تسنیم حمیرا ریگی در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی گرامی‌داشت هفته دولت در شهرستان قصرقند با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی و آزادی حامد صداقتی قهرمان شمشیر باز به آغوش خانواده و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) را در این رابطه، تبریک می‌گوییم.

وی افزود: هفته دولت، فرصت بسیار مناسب و ارزشمندی برای معرفی دستاوردها و اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

فرماندار قصرقند بیان کرد: با توجه به تقارن 24 مردادماه  سالگرد استقرار دولت تدبیر و امید با هفته دولت، سیاست دولت بر این مبناست که از حالت کلیشه‌ای خارج شده و رویکرد جدیدی در هفته دولت صورت گیرد و شعار امسال دولت نیز، آرامش و امید است.

ریگی اضافه کرد: در یک سال اول خدمت دولت تدبیر و امید، کارهای ارزشمندی در بخش‌های مختلف ارائه شده است که باید دراین هفته برای مردم به درستی اطلاع رسانی و تبیین شود.

وی گفت: از جمله برنامه‌های هفته دولت در شهرستان قصرقند می‌توان به افتتاحیه پروژه‌های عمرانی، برپایی نمایشگاه عکس از فعالیت‌ها و دستاوردهای دولت در مرکز شهرستان، ملاقات با خانواده‌های شهدا، عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدا، مصاحبه مطبوعاتی و رادیو و تلویزیونی در زمینه عملکرد یک‌ساله دستگاه‌های اجرایی و سیاست‌های کلی دولت و تدبیر و امید را برشمرد.

فرماندار قصرقند عنوان کرد: سخنرانی مسئولان دستگاه‌های اجرایی در اماکن عمومی، مساجد به ویژه نماز جمعه، چاپ و نشر ویژه‌نامه دولت یازدهم از فعالیت‌های ارگان‌ها در یکسال فعالیت آنها، روز باز ( ارائه خدمات رایگان دولت در یک روز به مردم)، دیدار عمومی مسئولان و مردم در بخش‌های سه گانه ساربوک، تلنگ، مرکزی و منطقه کاجو از دیگر برنامه‌های این شهرستان در هفته دولت امسال است.

در این جلسه، فرماندار قصرقند در حکمی از سوی استاندار سیستان و بلوچستان، کمال بلوچ‌شارکی را به عنوان معاون فرماندار معرفی کرد و از زحمات و تلاش‌های احمد سهوئی معاون سابق فرماندار تقدیر شد.

کمال بلوچ‌شارکی، دارای مدرک ارشد مدیریت، 20 سال سابقه کاری و پست‌هایی از قبیل رئیس کمیته امداد نگور، مدیر کمیته امداد کنارک و سرباز را در کارنامه کاری خود دارد.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 26 مرداد 1393

رییس شورای حل اختلاف :  شورای حل اختلاف بخش ساربوک   آمادگی دارد تا مشکلات خبرنگاران را در حد اختیارات و توانایی های  رفع نماید و برای این منظور کوتاهی نخواهند کرد.

http://8pic.ir/images/hpiy9gwu1n9s450chg3l.jpg

http://8pic.ir/images/wiecjyu7glfux63v5jnj.jpg

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : رئیس شورای حل اختلاف بخش ساربوک در اولین روز کاری بعد از افتتاح دفتر شورای حل اختلاف ازمدیر وبسایت پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک و خبرگار خبرگزاری ایسنا و تسنیم تجلیل کرد و اظهار داشت  : آگاهی بخشی به مردم عملکرد مسئولان را شفاف و برجسته می کند و این مهم با تلاش و زحمت فراوان خبرنگاران و تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی میسر می شود.

محمد کریم عزیزی افزود: شورای حل اختلاف بخش ساربوک  آمادگی دارد تا مشکلات خبرنگاران را در حد اختیارات و توانایی رفع نماید و برای این منظور کوتاهی نخواهند کرد.

رئیس شورای  حل اختلاف بخش ساربوک  برای رفع پاره ای از مشکلات خبرنگاران قول مساعد داد.

وی همچنین اظهار داشت : خبرنگاران همواره با سختی و مشکلات فراوان دست در گریبانند و در این میان دستی برای حمایت یا وجودندارد یا اگر هم هست بی رمق و بی جان است و این مسئله در آینده مشکل اطلاع رسانی را در این بخش و شهرستان با چالش جدی مواجه می کند و در این میان حمایت جدی مسئولان با توجه به وضعیت جغرافیایی و ویژگی های خاص منطقه را می طلبد.

در ادامه مشکلات و توانمندی های خبرنگاران  مورد بررسی قرار گرفت .

اولین روز کاری و پرکار شورای حل  حل اختلاف با پیگیری 5 پرونده که از دادگستری ارجاع داده شده بود حکایت  داشت و مراجعه کنندگان ضمن ابراز رضایت از افتتاح دفتر شورای حل اختلاف و پیگیری پرونده ها از مسئولین و اعضای شورای حل ا ختلاف تشکر و قدردانی کردند

در پایان  با اهدای هدیه  از نظرمحمد ریسی خبرنگار شهرستان قصرقند تجلیل به عمل آمد.

جهت مشاهده سایر تصاویر به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مشارکت کمیته امدادقصرقند و یک خیر تهرانی برای تعمیر و بازسازی ساختمان مرکز تولید فروش و حمایت از صنایع دستی شهرستان قصرقند به مرکزیت ساربوک

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :اسماعیل بلیده ای بخشدار ساربوک درگفتگوبا پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک  اظهار داشت : روستای ساربوک مرکز بخش ساربوک باتوجه به موقعیت بسیار خوب و دارای زیر ساختهای مناسبی جهت توسعه میباشد و دارای چندین ساختمان اداری که چند سالی است بلا استفاده مانده اند که با مشارکت کمیته امداد مردم و خیرین سعی در مرمت و بازسازی ساختمانهای اداره پست .بهزیستی .جهاد کشاورزی .پمپ بنزین. ساختمان اداری و مسکونی اداره برق سالن اداره ورزش و جوانان و..هستند که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند

بلیده ای افزود در این خصوص :یکی از ساختمانهای در حال تعمیر برای مرکز تولید و فروش و حمایت از صنایع دستی که بنام  { فرزندان بانو عزت نیکبخت }شهرستان قصرقند به مرکزیت ساربوک در نظر گرفته شده است که 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آینده نزدیک افتتاح میشود

بخشدار ساربوک : افزوداین طرح با مشارکت کمیته امداد و خیرین تهرانی فرزندان بانو عزت نیکبخت در حال اجرا است و اجرای طرح فوق چندین مزیت دارد 1-حمایت از صنایع دستی که به مرور زمان ازبین میروند وبه فراموشی سپرده میشوند که باعث میشود گوشه ای از خاطرات و فرهنگ مردم ازبین برود
2- حمایت از خانوادهای کم در آمد و خصوصا خانم های سرپرست خانوارکه با تضمینی و مشخص صنایع تولیدی میتوانند حمایت شوند بخشداراز سایر خیرین دعوت کرد در همچنین کارهای کارآفرینی مشارکت کنند

جهت مشاهده سایر تصاویر به ادامه مطلب کلیک کنید

ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
طی حکمی از سوی حمیرا ریگی  فرماندار شهرستان قصرقند خانم ملیحه بلیدئی به عنوان مشاور فرهنگی و رسانه ای فرماندار معرفی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : خانم بلیدئی دارای سوابقی همچون مدیرعامل شرکت تبلیغاتی قلم.مدیرمسئول ماهنامه بانوان.مشاوربرنامه ریزی سروش صداوسیمای خراسان جنوبی.خبرنگارآزاد رسانه های تهران.تحریر دومقاله درباره اقتصادمقاومتی وتولیدملی.مشاورهنری ورسانه وامورتبلیغات و نمایشگاهی استانداری خراسان جنوبی.مشاور و ویراستارکتب متعدد.نویسنده 4 کتاب رمان وشعر.را در کارنامه  کاری خود دارد

خانم ملیحه بلیدئی دارای مدرک کارشناسی معماری داخلی می باشد

http://sarbookraisi.mihanblog.com/


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 23 مرداد 1393

- همایون امیری به عنوان رییس جدید آموزش و پرورش شهرستان قصرقند واقع در جنوب سیستان و بلوچستان منصوب و معرفی شد.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از ایرنا، معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان در آیین تودیع و معارفه روسای آموزش و پرورش شهرستان قصرقند گفت: این شهرستان بدون الحاق بخش تلنگ 137 آموزشگاه با هشت هزار و 979 دانش آموز دارد.
یارمحمد حسین بر بااشاره به مشکلات فضاهای آموزشی بیان کرد: آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تعلیم و تربیت و تامین فضاهای آموزشی نیست و نیازمند مشارکت همه مسوولان، دستگاه ها و آحاد مردم است.
وی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت بالای شهرستان قصرقند در زمینه نیروی انسانی افزود: شهرستان قصرقند در بحث نیروی انسانی ظرفیت و توانمندی های بسیار بالایی دارد و باید از این ظرفیت ها در جهت ارتقا شاخص های آموزشی استفاده کرد.
در این مراسم همایون امیری به عنوان رییس جدید آموزش و پرورش قصرقند معرفی و از تلاشهای عبدالمجید تاجی رییس سابق این اداره تقدیر شد.
همایون امیری متولد 1364 دارای مدرک کارشناس ارشد مدیریت آموزشی سابقه آموزگاری در بخش بنت، کارشناس آموزش اداره آموزش وپرورش فنوج، رییس آموزش و پرورش منطقه بم پشت سراوان را درکارنامه خود دارد


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

مراسم تودیع ومعارفه رئیس آموزش و پرورش قصرقند برگزار می‌شود

مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی- انتظامی فرمانداری پاکدشت برگزار شد    

مراسم تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش قصرقند صبح امروز در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش  برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش شهرستان قصرقند  در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار می شود.

در این مراسم ضمن تشکر از زحمات عبدالمجید تاجی ، رئیس سابق ؛ همایون امیری به عنوان رئیس جدید آموزش و پرورش قصرقند  منصوب میشود.

لازم به ذکر است، همایون امیری  دارای مدرک  کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
- نخستین رییس مرکز بهداشت شهرستان قصرقند با حضور رییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر، فرماندار و اعضای شورای اداری قصرقند منصوب و معرفی شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : ، رییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان قصرقند با معرفی شوکت علی امیری به عنوان رییس مرکز بهداشت این شهرستان اظهار امیدواری کرد: با مستقل شدن مرکز بهداشت قصرقند از نیکشهر روند خدمات رسانی و پیگیری امور بهداشتی و درمانی این شهرستان تازه تاسیس شتاب بیشتری گیرد.

دکتر ایرج ضاربان گفت: یکی از نیازهای شهرستان قصرقند ساخت بیمارستان است که در سال گذشته از طریق وزارت بهداشت پیگری و مصوب شده است و بزودی اقدامات اولیه آن انجام و در دستور ساخت قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: حوزه بهداشت و درمان یکی از سخت ترین مدیریتها است و باید فرا بخشی به آن اندیشیده شود.

رییس دانشکده علوم پزشکی جنوب استان سیستان و بلوچستان افزود: دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر 78 درصد جمعیت روستایی و 22 درصد جمعیت شهری جنوب استان را زیرپوشش دارد.

دکتر ضاربان خاطرنشان کرد: نگاه مدیریتی در این دانشکده توجه بیشتر به مناطق کمتر توسعه یافته و روستاهای محروم و اولویت کار نیز پیشگیری است.

وی نقش خانواده و پزشک خانواده را در سلامت جامعه بسیار مهم توصیف کرد و افزود: خانواده با آموزش های ساده پزشکی می توانند به راحتی از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنند.

وی گفت: متاسفانه شهرستان قصرقند از جمله مناطق دارای بیشترین بیماران تالاسمی در جنوب استان است.

فرماندار قصرقند نیز در این نشست گفت: این شهرستان تازه تاسیس برای رشد و توسعه در بخشهای مختلف نیازمند توجه بیشتر مسوولان است.

ˈحمیرا ریگیˈ از سفرهای متعدد رییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به شهرستان قصرقند تقدیر کرد و افزود: چند سفر دکتر ضاربان در طول یک سال اخیر به قصرقند نشان از توجه مسوولان این دانشکده به مناطق کمتر توسعه یافته و دور افتاده است.

وی خواستار تسریع در احداث بیمارستان قصرقند و ارتقا شاخص های بهداشتی و درمانی این شهرستان شد.

به گزارش ایرنا، کارشناس ارشد مبارزه با بیماریها و فعالیت در سطوح مختلف کارشناسی در شبکه بهداشت و درمان نیکشهر از جمله سوابق کاری بیش از ده ساله شوکت علی امیری نخستین رییس مرکز بهداشت قصرقند است.

دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر کار خدمات رسانی به حوزه بهداشت و درمان شهرستانهای جنوبی سیستان و بلوچستان از جمله ایرانشهر، سرباز، قصرقند، نیکشهر و فنوج را بر عهده دارد.

شهرستان قصرقند پیش از این زیر پوشش شبکه بهداشت و درمان نیکشهر قرار داشت.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1393

خبرنگاران شهرستان قصرقند به مناسبت روز خبرنگار در مراسمی با حضور فرماندار و دیگر مسوولان این شهرستان تجلیل شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از ایرنا، فرماندار قصرقند در این مراسم با تبریک روز خبرنگار به فعالان این عرصه گفت: خبرنگاران با توجه به نقش مهمی که در جامعه دارند، باید بیشتر در خدمت مردم و رابط میان آنان و مسوولان باشند تا بتوانند اخبار بیشتر، مهم تر و بهتری را انعکاس دهند.

ˈحمیرا ریگیˈ افزود: آنچه که در نظام ما به عنوان دستاورد به ثبت رسیده و به نمایش جهانیان درآمده مرهون زحمات و تلاش های خبرنگاران و اصحاب رسانه ها است.

وی گفت: اگر امروز خبرهای غزه با پوشش خوبی در سراسر دنیا به گوش جهانیان می رسد، حاصل شجاعت و جانفشانی خبرنگاران است. 

فرماندار قصرقند خاطر نشان کرد: انتظار خبرنگاران از مسوولان پاسخ سازنده و توقع مسوولان از خبرنگاران انعکاس درست اخبار و واقعیت های جامعه است.

به گزارش ایرنا، در این مراسم هر یک از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه قصرقند به بیان مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و در پایان از آنان با اهدای لوح سپاس و هدیه تجلیل شد.

جهت مشاهده سایر تصاویر به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

- شعبه شورای حل اختلاف ویژه صلح و سازش در بخش ساربوک شهرستان قصرقند واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از ایرنا، رییس دادگستری شهرستان نیکشهر در مراسم افتتاح شعبه شورای حل اختلاف بخش ساربوک اظهار داشت: راه اندازی و افتتاح شورای حل اختلاف در زمینه ایجاد صلح و رفع اختلافات اقدامی بسیار ارزشمند و بزرگ است.

حجت الاسلام عبدالله سپاهی با اشاره به فرهنگ غنی مردم سیستان و بلوچستان در حوزه صلح و سازش و همچنین اهمیت نقش بزرگان و معتمدان در این استان افزود: باید برای ترویج فرهنگ صلح و سازش و اصلاح ذات البین بیش از پیش عمل شود.

وی با بیان اینکه شوراهای حل اختلاف از بطن و وجود مردم هستند اظهار داشت: رسالت اصلی شوراهای حل اختلاف صلح و سازش است و باید این شوراها در راستای کاهش جرائم بیش از پیش تلاش کنند و در واقع شوراها ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد صلح و برقراری امنیت در جامعه هستند.

به گزارش ایرنا در این مراسم ˈمحمدکریم عزیزیˈ به عنوان رییس شورای حل اختلاف بخش ساربوک معرفی شد.

جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

مشکل آب روستاهای قصرقند مورد بررسی مسئولان قرار گرفت

  مشکلات مربوط به آب شرب روستاهای شهرستان قصرقند توسط نماینده مردم در مجلس، مدیرعامل آبفای روستایی و فرماندار و دیگر مسئولان قصرقند مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

قصرقند-2

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از خبرگزاری تسنیم از امروز با حضور یعقوب جدگال نماینده مردم در مجلس، نصرالله چاری مدیرعامل آب روستایی استان، حمیرا ریگی فرماندار قصرقند، اسماعیل بلیده‌ای بخشدار ساربوک، عیسی‌نیا بخشدار مرکزی، با توجه به مشکلات پیش آمده در تامین آب شرب روستاهای شهرستان قصرقند و اعتراضات شدید و مکرر مردم، از نزدیک مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

در همین راستا و با توجه به اعتراضات شدید و مکرر مردم در مراجعاتی که به بخشداری‌ها و فرمانداری داشتند، جلسه‌ای فوری با حضور فرماندار قصرقند، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان، بخشداران و دیگر مسئولان به منظور بررسی و حل مشکلات آب شرب روستاهای این شهرستان برگزار شد.

فرماندار قصرقند و بخشداران در این جلسه گزارشاتی از مشکلات آب شرب و فرسودگی لوله‌ها، هدر رفت آب و غیره را  ارائه کردند.

حمیرا ریگی در این جلسه با تاکید بر اهمیت تامین آب شرب روستاهای این شهرستان اظهار کرد: در تلاش هستیم تا در زمینه توزیع عادلانه آب در میان مصرف کنندگان اقدامات لازم صورت گیرد و همه ساکنان روستاهای شهرستان بتوانند از آب شرب بهداشتی بهره‌مند شوند.

وی افزود: به همین منظور، برنامه‌ریزی و مدیریت لازم برای توزیع آب توسط مسئولان مربوطه باید صورت پذیرد چراکه مشکل بی‌آبی مردم را باید جدی گرفت و در اسرع وقت مرتفع شود.

نصرالله چاری مدیرعامل آبفای روستایی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گزارشی از پیگیر‌های انجام شده در زمینه رفع مشکل بی آبی مردم ارائه کرد و قول مساعد داد تا در کوتاه‌ترین زمان مشکل بی آبی مردم رفع شود.

یعقوب جدگال نماینده مردم قصرقند در مجلس شورای اسلامی نیز با تشکر از زحمات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در زمینه پیگیری افزایش اعتبارات مورد نیاز بخش آب روستایی قول مساعدت و همکاری داد.

در پی پیگیری و بررسی مسئولان اهالی و شورای اسلامی روستاهای حمیری و هزاره‌ای طی نامه‌ای مشترک مراتب تقدیر و تشکر خود را از مسئولان آقای جدگال نماینده مجلس ، مهندس چاری مدیر عامل آب و فاظلاب روستایی استان فرماندار محترم و بخشدار بخش ساربوک و خبرگزاری تسنیم ابراز داشتند.

در این نامه آمده است: جناب آقای جدگال نماینده مردم شهرستان‌های چابهار، کنارک، نیکشهر، قصرقند، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان، ریگی فرماندار شهرستان قصرقند، بخشدار ساربوک، بخشدار بخش مرکزی، رئیس  اداره آب و فاضلاب شهرستان قصرقند و همچنین خبرگزاری تسنیم.

با حمد و سپاس بیکران ایزد منان بر حسب وظیفه ضمن قدردانی از عملکرد و تلاش‌های صادقانه و دلسوزانه در خصوص بررسی و پیگیری مشکل آب آشامیدنی رو ستاهای حمیری و هزاره‌ای و انعکاس مشکل نبود آب، کمال تشکر و امتنان را داشته، امید دارم در سایه الطاف الهی در راه تحقق آرمان‌های بلند و الهی امام راحل عظیم‌الشان (ره) و مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید موفق و موید باشید.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 16 مرداد 1393
خبرنگار.JPG


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

- فرماندار شهرستان قصرقند گفت: شناسنامه اجتماعی، سیاسی ،جغرافیایی، فرهنگی و عمرانی این شهرستان با همکاری دانشگاه سیستان و بلوچستان در راستای تنظیم سند چشم انداز توسعه تهیه شده است.

ˈ


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : حمیرا ریگیˈروز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این شناسنامه با هدف توسعه و عمران شهرستان قصرقند تهیه شده است.

وی اظهار داشت: با هدف بهبود زیرساخت های مخابراتی قصرقند فیبرنوری به طول 80 کیلومتر به مناقصه گذاشته شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی دو راه ارتباطی کاجو و بی چند را مهمترین پروژه های امسال این شهرستان ذکر کرد و افزود: با احداث و بازگشایی این دو راه جمعیت 22 هزار نفری بخش تلنگ و کاجو از راه مناسب روستایی بهره مند خواهند شد.

فرماندار قصرقند گفت: مسیر بی چند راه دسترسی مردم بخش تلنگ به مرکز شهرستان است که ساخت و تکمیل آن نیاز به اعتبارات ملی دارد.

به گزارش ایرنا، مردم بخش تلنگ به علت نداشتن راه مناسب به ناچار مسیر 350 کیلومتری چابهار به نیکشهر را طی می کنند تا به مرکز شهرستان قصرقند برسند این در حالی است که بخش تلنگ با جمعیت 17 هزار نفری در 65 کیلومتری جنوب شرق قصرقند واقع شده است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 15 مرداد 1393

                   به اطلاع کلیه وبلاگ نویسان و فعالین عرصه خبر و رسانه  شهرستان قصرقند میرساند که به مناسبت روز خبرنگار نشست اصحاب رسانه  با فرماندار محترم قصرقند در روز شنبه مورخ18/5/93ساعت 4عصر در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار می شود .لذا از دوستان وبلاگ نویس و فعالین عرصه خبر و رسانه دعوت  به عمل می آید در این نشست حضور بهم رسانند.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
در جلسه اعضای شورای  بخش ساربوک مطرح شد/

بخش ساربوک بر اساس سرانه جمعیتی ۱۴ تن کسری آرد داردبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، امروز جلسه شورای بخش ساربوک با دستور کار آرد و نان و نظارت بر شوراها و دهیاران در محل بخشداری با حضور بخشدار و دیگر اعضا برگزار شد.

عبدالله ریسی رئیس شورای بخش ساربوک در این جلسه اظهار کرد: نان اساسی‌ترین نیاز سفره مردم بخش ساربوک است که با توجه به تورم و بالا رفتن قیمت آرد در بازار، خانوارهای کم بضاعت توان خرید ندارند.

وی افزود: با توجه به رشد جمعیت، باید سهمیه آرد این منطقه افزایش یابد و بر نحوه توزیع نیز نظارت بیشتری صورت پذیرد.

رئیس شورای بخش ساربوک درباره عملکرد اعضای شورا و دهیاران بیان کرد: قانون دهیاری‌ها، دهیاران را خودگردان اعلام کرده و نباید وابسته به دولت باشند که به جز از دهیاری ساربوک سایر دهیاران صفر هستند.

بخشدار ساربوک نیز در این جلسه گفت: بخش ساربوک بخش ویژه‌ای بوده که از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است.

اسماعیل بلیده‌ای عنوان کرد: روستاهای بخش ساربوک متمرکز هستند و 50 درصد روستاها نزدیک به هزار نفر جمعیت دارند.

وی بیان کرد: با توجه به سهمیه 130 تن آرد، ما 14 تن آرد کم داریم که در حال پیگیری هستیم تا این 14 تن را جذب کنیم.

در پایان این جلسه تصویب شد تا توزیع آرد براساس خانوارها و طبق سرانه نسبت جمعیت آماری سال 1390 در هر ماه توزیع شود، همچنین در این جلسه ولی محمد رئیسی به عنوان دبیر شورای بخش انتخاب شد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 13 مرداد 1393
تسنیم گزارش می‌دهد/

قطعی ۲ ماهه آب شرب در روستای "هزاره‌ای" قصرقند

  - روستای هزاره‌ای از توابع شهرستان قصرقند، نزدیک به دو ماه است که آب شرب این روستا قطع شده و اهالی روستا در تنگنا به سر برده و به سختی آب شرب خود را تامین می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، به نقل از خبرگزاری تسنیم اینجا هزاره‌ای است، روستایی با هزار نفر جمعیت، نزدیک دو ماه است که آب شرب روستا قطع شده است، در این روستا نه چاه و نه قناتی وجود دارد که اهالی بتوانند آب شرب‌شان را از آنجا تامین کنند. اهالی روستا در تنگنا هستند و به سختی آب شرب خود را تامین می‌کنند.

روستایی با هزار نفر جمعیت بدون آب شرب سالم در دولت تدبیر و امید

این روستا از توابع شهرستان قصرقند و یک کیلومتر پایین‌تر از روستای حمیری قرار گرفته است.در سال‌های اوایل انقلاب حتی زمانی که این روستا برق نداشت دارای آب لوله کشی آشامیدنی بود.

اما بعد از 12 سال، چاهی که آب از آنجا تامین می‌شد نیز خشک شد و بعد از آن هیچ‌گونه اقدامی برای حفر چاه دیگری و یا تعمیق چاه قبلی صورت نگرفت و کم کم لوله‌های آب پوسیده، منبع ذخیره آب خراب شد و از بین رفت.

16 سال مردم بدون آب آشامیدنی سالم زندگی خود را می‌گذراندند و از آب رودخانه برای شست و شو، پخت و پز و آشامیدن استفاده می‌کردند. در سال 1384 بودجه رهبری برای لوله کشی آب شرب روستای هزاره‌ای و روستای همجوار(حمیری) اختصاص یافت.

در این طرح، یک حلقه چاه در روستای کلمت برای آب رسانی در روستای فوق حفر شد به لطف مسئولان و پس از چند ماه کار و فعالیت شبانه روزی بالاخره آب شرب این دو روستا به بهره‌برداری رسید، اما...

اوایل بهره‌برداری آب لوله کشی در این روستا، دو روز در میان روزی فقط دو ساعت آب در لوله‌ها وجود داشت و مردم می‌توانستند از آن استفاده کنند، که البته این آب دو ساعته فقط آب خانوارهایی که خانه‌هایشان در ورودی روستا ساخته شده بود را تامین می‌کرد و آب به هیچ وجه تا خانه‌های آخر روستا نمی‌رسید و آنها مجبور بودند آب را از خانه‌هایی که آب شرب داشتند داخل گالن‌ها ذخیره و آن را تا خانه‌هایشان حمل کنند (حالا بماند از چه طریقی....).

زمانی که علت را جویا شدیم مسئولان آب و فاضلاب می‌گفتند که شماها یک حلقه چاه دارید و این حلقه چاه هم متعلق به اهالی روستای حمیری است و کفاف تامین آب دو روستا را نمی‌کند، و از شوراها و دهیاری روستا بخواهید که از سایر مسئولان بخواهند تا حلقه چاه دیگری برای تامین آب روستای خودتان حفر کنند تا آب روستای شما 24 ساعته موجود باشد.

با پیگیری اهالی روستا خوشبختانه یک حلقه چاه دیگری در همان روستا حفر شد (قابل ذکر است که منبع ذخیره آب این دو چاه مشترک است و در نزدیکی روستای حمیری قرار دارد)، که آب موجود در چاه دومی به مراتب بیشتر از چاه اولی است و می‌تواند آب آشامیدنی دو روستا را 24 ساعته تامین کند، اما زهی خیال باطل.

چون حتی بعد از حفر چاه دومی باز هم همان آش و همان کاسه است. تنها تفاوتی که با سابق داشت این بود که الان یک روز در میان روزی دو ساعت آب در لوله‌ها موجود است. علت را که از مسئولان پرسیدیم گفتند که چون لوله‌های آب دو روستا به صورت مشترک بوده و جمعیت روستای حمیری از روستای شما بیشتر است برای همین آب کمتری به روستای شما می‌رسد.

شما باید از مسئولان بخواهید که آب لوله شما را از ذخیره منبع آب جدا کنند. با پیگیری اهالی، شوراها و دهیاری روستا و با رایزنی‌هایی که با نماینده مجلس شهرستان، آقای جدگال و آب و فاضلاب شهرستان شد بالاخره موفق شدیم، لوله‌های سه اینچی از آب و فاضلاب بگیریم، که این لوله‌ها به مدت چهار ماه در منزل شورا بود و برای حفر کانال لوله‌ها اقدامی صورت نمی‌گرفت و علت را کمبود بودجه ذکر می‌کردند.

بالاخره بعد از اختصاص بودجه نا چیزی کانال‌ها حفر و لوله‌گذاری انجام شد. که در ایام لوله‌گذاری دقیقا محل اتصال لوله‌های روستای هزاره‌ای با روستای حمیری لوله‌ها با بیل مکانیکی که مشغول لوله‌گذاری بودند، قبل از ماه مبارک رمضان پاره شد و قرار شد که لوله آب را در همان روز از لوله‌های روستای حمیری جدا کنند.

با کمال نا باوری این کار با مقاومت اهالی روستای حمیری روبه‌رو شد و مانع کار کردن بیل مکانیکی شدند. اکنون قریب به دو ماه است که این روستا از آب شرب سالم بی بهره است.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 12 مرداد 1393

اگهی فراخوان اعضا اتحادیه صنف خواربار فروشان و خبازان شهرستان قصرقند


در اجرای ماده 11آیین نامه اجرایی برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرسان اتحادیه های صنفی بدینوسیله از کلیه اعضاء دارای پروانه کسب آن اتحادیه دعوت میگردد با دست داشتن اصل تصویر یا تصویر پروانه کسب به همراه  کارت عضویت عکس دار اتحادیه یا کارت ملی یا شناسنامه یا گواهینامه رانندگی از ساعت 9صبح لغایت 11 روز پنج شنبه مورخ 16/5/93 جهت شرکت درانتخابات هیات مدیره و بازرس شخصا به نشانی: قصرقند-میدان شهرداری- خانه های سازمانی راه و شهرسازی-نمایندگی صنعت و معدن و تجارت مراجعه و نمایندگان مورد نظر خود را از بین افراد ذیل به تعداد 5نفر اصلی و 2نفر اعضای علی البدل بعنوان هیات مدیره و تعداد 1نفر عضو اصلی و 1نفر عضو علی البدل بعنوان بازرس انتخاب نمایند.

 

لازم به ذکر است بر اساس آیین نامه انتخابات اتحادیه های صنفی  اعطای وکالت و یا نمایندگی جهت رای دادن ممنوع می باشد

 

اسامی داوطلبان در هیات مدیره:

1-اقبال بری

2-اکبر غلامی

3-حمزه رئیسی

4-صاحب گل هوتی

5-عبدالرحمن بلیده

6-فرهاد دلوشزه

7-محسن رئیسی

8-محمد امین رئیسی

9- محمد شریف زین الدینی

10-نظرمحمد رئیسی

 

اسامی داوطلبان عوضیت در بازرسی:

1- عارف چوت آبادی

2-عبدالناصر رئیسی

3-محمد کریم رئیسی


هیات اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی شهرستان قصرقندارسال توسط نظرمحمد رئیسی
نماز عید سعید فطر در چندوکان هر چه با شکوه تر برگزار شد. تصاویر

                  
                  SAM_6738.JPG

                 
                   
                 
                 


                  


تصاویر بیشتر در ادامه مطلب.........
 


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 10 مرداد 1393
نماز عید فطر ساربوک در عیدگاه ابوحنیفه{رض} اقامه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : نماز عید فطر همزمان با سراسر كشور صبح امروز سه شبه ، 7 مردادماه با حضور گسترده مردم مؤمن بخش ساربوک  در سطح مناطق شهری و روستایی بخش اقامه شد.

  آیین معنوی نماز عید سعید فطر در شهرساربوک نیز با حضور پرشكوه و گسترده مردم این شهر به امامت  مولوی فضل الله ریسی امام جمعه  ساربوک  در عیدگاه ابو حنیفه  این شهر اقامه شد.

دراین مراسم با شکوه از همه اقشار مختلف مردم اعم از  پیرو جوان درشهرساربوک ساعت 6:30صبح امروز به سوی  عیدگاه  محل برگزاری نماز عید فطر رفتند و در اجتماعی عظیم  این نماز را به صورت باشكوهی اقامه كردند.

مردم مومن كه یك ماه به روزه داری و عبادت پرداخته بودند، شادمانی خود را از این بركات الهی با حضور در نماز عید فطر نشان دادند و قبولی طاعات و عبادات یكدیگر را در ماه مبارك رمضان از خداوند خواستار شدند.در پایان این مراسم مردم طبق رسوم گذشته با آغوش گرفتن همدیگر از یکدیگر حلالیت طلبیدند

جهت مشاهده 30 عکس به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
امام جمعه  بخش ساربوک  خواستار توجه بیشتر دولتمردان تدبیر و امید  به این بخش شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :امام جمعه بخش ساربوک امروز در خطبه های عید سعید فطر خواستار توجه بیشتر به این  بخش  بویژه در  آموزش ، راه ،حوزه بهداشت و درمان و استقرار ادارات شد.
مولوی فضل الله ریسی  در خطبه های نمازعید فطر امروز ضمن محکوم کردن حملات ددمنشانه صهیونیست ها در کرانه غزه و بمباران غیر نظامی ها در این منطقه  خواستار کمک به مردم بی گناه غزه شد
مولوی ریسی در ادامه افزود : باوجود اینکه بیش از یک سال از بخش شدن ساربوک میگذرد اما تاکون هیچکونه اداراتی در مرکز بخش مستقر نیستند

وی ارتقاه روستای ساربوک مرکز بخش ساربوک را از روستا به شهر از خواسته های مهم مردم بخش ساربوک برشمرد واز بخشدارو فرماندار و سایر دو سایر مسولین نظام خواست  برای این کار مهم برنامه ریزی لازم از جانب دولتمردان انجام شود.

وی اظهار امیدواری کرد با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و باوجود فرماندارو بخشداران پرتلاش امیدواریم بخش ساربوک  گام بلندتری در جهت آبادانی بردارد.

حوادث تلخ غزه و ددمنشی رژیم اسرائیل در حمله به کودکان و موشک‌باران شهرهای مقاومت را مورد اشاره قرار داد و تنها راه برای محو اسرائیل را تکیه بر مقاومت ذکر کرد. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930507000086#sthash.a9WrbW3v.dpuf

اسماعیل بلیده ای در جمع نمازگزاران  عیدفطر بخش ساربوک با تبریک عید فطرضمن تشریح عملکرد و اهداف و برنامه ها اظهار داشت:: وحدت، عامل و رمز موفقیت در تمامی کارهاست لذا باید انسجام و وحدت بین مردم سرلوحه تمامی کارها قرار گیرد.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت ها در بخش ساربوک گفت: اقدامات انجام شده در بخش ساربوک  از برکات نظام جمهوری اسلامی است که همه این فعالیت ها در سایه وحدت و همدلی بین مردم و مسوولان محقق شده است.

بخشدار ساربوک همچنین ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم غاصب اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین تصریح کرد: این اتحاد و انسجام مسلمانان است که می تواند این رژیم جعلی را نابود کند

وی ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در مراسم روز جهانی قدس در مرکز بخش ساربوک و نماز عید سعید فطر، از تمامی عواملی که این زیرساخت را برای برگزاری روز قدس و نماز عید سعید فطر در بخش ساربوک  فراهم کردند بویژه امام جمعه، دهیاران  و اعضای شوارهای بخش ساربوک  قدردانی کرد


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

مسابقات فوتسال جام رمضان در دهستان حمیری با قهرمانی تیم دهیاری حمیری پایان یافت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : مسابقات فوتسال جام رمضان دهستان حمیری با شور و نشاط خاص تماشاچیان و ورزشکاران شب گذشته برگزار شد. این مسابقات با حضور 18 تیم سطح شهرستان از اول ماه مبارک رمضان آغاز شده و با اتمام این ماه مبارک و برگزاری فینال فوتسال پایان یافت.
  دو تیم دهیاری حمیری و دهستان هیت به فینال راه یافتند که در بازی پایانی دهیاری حمیری  موفق شد تیم دهستان هیت را شکست داده و مقام قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کند.
دراین دوره از مسابقات 180 نفر ورزشکار با 18 تیم حضور داشتند و 210گل  به ثمررسیدو 12 کارت زرد و9 کارت قرمز بهمراه داشتارسال توسط نظرمحمد رئیسی

«تیم فوتسال ستاره ساربوک » قهرمان مسابقات فوتسال جام رمضان در ساربوک شدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :مسابقات فوتسال جام رمضان روستای ساربوک در رده بزرگسالان با قهرمانی تیم ستاره ساربوک به پایان رسید این مسابقات که باشرکت ۱۶ تیم درطول ماه مبارک رمضان برگزار گردید تیم ستاره ساربوک موفق شد درفینال مسابقات با نتیجه 3 بر1 بر حریف خود تیم لوریانی  پیروز وعنوان قهرمانی مسابقات را کسب نماید وتیم چندوکان هم حائز رتبه سوم گردید
درپایان این مسابقات با اهدا کاپ وجایزه در حضور بخشدار ساربوک ، سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان قصرقند دهیاران و اعضای شوراهای بخش ساربوک و سایر مسئولین بخش از تیم های برتر ، بهترین بازیکن ، با اخلاق ترین بازیکن وعوامل اجرایی تجلیل گردید


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
امام جمعه ساربوک گفت: نماز عید سعید فطر فردا (سه شنبه اول شوال) ساعت 7:30 دقیقه صبح در عیدگاه ابوحنیفه این شهر با حضور مردم مومن اقامه می شود.

1.jpg

آپلود پارسی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : مولوی فضل الله ریسی درگفتگو باپایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک  با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنان روزه دار در ماه بندگی، افزود: مقدمات و تمهیدات لازم برای اقامه با شکوه نماز عید سعید فطر در ساربوک فراهم شده و این مکان برای برگزاری نماز آماده شده است

مولوی ریسی از مردم مومن ساربوک و روستاهای توابع دعوت کرد برای اقامه نماز عید سعید فطر در محل عیدگاه حضور یابند.

امام جمعه ساربوک با باین اینکه نماز روز عید فطر هم جنبه سیاسی و هم جنبه عبادی دارد، عنوان کرد: این روز را خداوند متعال برای همه مسلمانان عید قرار داده تا با اجتماع در مراسم اقامه نماز عید فطر اقتدار، انسجام و وحدت خود را به نمایش بگذارند.

وی با بیان اینکه شکر و سپاس از فلسفه های روز عید سعید فطر است، یادآور شد: مردم مومن و روزه دار در روز عید سعید فطر با حضور در نماز این روز، وحدت اسلامی خود را نشان می دهند.

لازم به ذکر است نماز عید در روستاهای حمیری و چندوکان وهمچنین  در روستاهای. کوشوک و دزبن برای اولین بار نماز عید برگزار میشود قبل از این مردم این روستاها برای ادای نماز عید به ساربوک تشریف می آوردند


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

محفل انس با قرآن ویژه بانوان تشیع و تسنن شهرستان قصرقند با حضور شماری از اساتید علوم قرآنی سیستان و بلوچستان و با همکاری حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س) ایرانشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از ایرنا فرماندار قصرقند روز شنبه در جمع بانوان شرکت کننده در این محفل نورانی گفت: مسلمانی فقط به عنوان شناسنامه ای نیست یک مسلمان واقعی باید در مرحله نخست دین اسلام و کلام الله مجید را به طور کامل بشناسد و در مراحل بعدی به دستورات آن عمل کند.

ˈحمیرا ریگیˈ افزود: بانوانی که خواستار حضور در جامعه هستند باید به شرایط تعیین شده در قرآن از جمله حفظ پوشش اسلامی عمل کنند.

وی گفت: در صورتی که بانوان برای حضور در جامعه حدود تعیین شده در قرآن را رعایت نکند و با پوششی زننده ظاهر شوند به حقوق اجتماعی دیگران تجاوز کرده و به خود نیز لطمه می زنند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم شماری از بانوان قاری به قرائت قرآن کریم پرداختند.

قصرقند در 600 کیلومتری زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :امام جمعه و بخشدار بخش ساربوک طی پیام مشترکی از‌ مردم شریف و متدین این بخش برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس‌ تقدیر کردند.

بسم الله الرحمن الرحیم

سپاس مخصوص خداوند که با توفیقات الهی خود و احساس تکلیف دینی و انقلابی مردم فهیم و بصیر بخش ساربوک، راهپیمایی دشمن‌شکن روز جهانی قدس باشکوهی خاص برگزار و دراین راهپیمایی حماسه ای دیگر آفریده شد.

بی تردید این حضور باشکوه و خروش انقلابی و دینی که در لبیک به ندای تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و در راستای پیروی از منویات مقام عظمای ولایت در سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» شکل گرفت، برگ زرین دیگری را در تاریخ سراسر حماسه و ایثار و افتخار بخش ساربوک ثبت کرد.

امام جمعه و بخشدار ساربوک افزودند:آفرین باد بر شما که خیال خام و خواب بی‌تعبیر آمریکا و صهیونیست را آشفته ساختید و درخت تنومند اسلام را حیاتی دوباره بخشیدید و هوشیاری، حمایت و همبستگی خود را به مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف و همه آزادگان و مظلومان تاریخ به ثبت رسانده و ثابت کردید که فلسطین در دنیا تنها نیست.

در پایان این پیام آمده است: بر خودمان وظیفه می دانیم از آحاد ملت شریف ایران اسلامی و اقشار مختلف مردم بیدار و همیشه در صحنه بخش ساربوک  به خصوص  روحانیون، دانشجویان و دانش‌آموزان،  فرهنگیان، اصناف و بازاریان، اصحاب رسانه و خبرنگاران، و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، بخش ساربوک، که در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برای تجدید بیعت با آرمانهای والای اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی ( ره ) و در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) ، به منظور حمایت از ملت مظلوم فلسطین با خلق حماسه عظیم دیگر در راهپیمایی روز قدس شرکت نمودند تقدیر و تشکر کرده و از خداوند منان اقتدار و عزت و پایندگی روزافزون اسلام و مسلمین و نابودی رژیم اشغالگر قدس را مسئلت می نماییم.

 

مولوی فضل الله ریسی
                                                          اسماعیل بلیده ای
امام جمعه ساربوک                                              بخشدار ساربوک

 ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس امروز بعد از نماز ظهربا حضور فرماندارشهرستان قصرقند بخشدار ساربوک ائمه جمعه و جماعات بخش ساربوک سایر مسولین شهرستانی مردم متدین و روزه دار ،خانواده شهدا و جانبازان  در بخش ساربوک با شکوه خاصی برگزار شد.


http://img.ir/KgTc.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : مردم روزه دار و متدین بخش ساربوک در آخرین جمعه از ماه پرفیض و مبارک رمضان در لبیک به فرمان بنیانگذار فقید نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره) به خیابان آمدند تا بار دیگر با آرمان های والای آن پیر سفر کرده و منادی وحدت اسلامی و مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین تجدید بیعت کنند.

این مراسم مردمی و ضد استکباری در روستای ساربوک مرکزبخش ساربوک از مسجدجامع نور شروع  شد و راهپیمایان در پایان در میدان یادبود شهدای دولت تجمع کردند.

مسئولان ارشد شهرستان از جمله خانم ریگی فرماندارشهرستان قصرقند، بلیده ای بخشدارساربوک، عیسی نیا بخشدارمرکزی قصرقند ، ائمه جمعه و جماعات بخش ساربوک ، نیروهای نظامی و انتظامی، مدیران و کارکنان ادارات ، کانون جوانان هلال احمر ساربوک در کنار اقشار مختلف مردم ولایتمدار در این راهپیمایی ضد صهیونیستی تنفر و انزجار خود را از حملات ناجوانمردانه رژیم اشغالگر قدس به گوش جهانیان رساندند.

راهپیمایی ضد صهیونیستی مردم بخش ساربوک پس از طی مسیر مشخص شده با قرائت قطعنامه به پایان رسید.


جهت مشاهده 20 عکس به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
به منظور ترویج فرهنگ قرآنی

محفل انس با قرآن ویژه خواهران در قصرقند برگزار می‌شود

  فرماندار قصرقند گفت: به منظور ترویج فرهنگ قرآنی، محفل انس با قرآن ویژه خواهران با حضور اساتید سطح استان سیستان و بلوچستان در شهرستان قصرقند برگزار می‌شود.

محفل انس با قرآن سنقر 9

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :حمیرا ریگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند، اظهار کرد: هدف از برگزاری این آیین معنوی، ترویج فرهنگ قرآنی و آموزه‌های دینی، بهره بردن از مفاهیم و آموزه‌های دینی و جذب جوانان به کتاب آسمانی است.

وی افزود: قرآن چراغ راه زندگی است که سبب نورانی شدن قلب‌ها می‌شود و ماه رمضان، ماه فضیلت‌ها، نگین‌ ماه‌های خدا و منشاء تمام خوبی‌هاست.

فرماندار قصرقند بیان کرد: فرهنگ قرآنی باید در بین آحاد مردم و به ویژه قشر جوان و تاثیرگذار جامعه نهادینه شود.

ریگی تصریح کرد: اگر فرهنگ قرآنی در جامعه تبیین شود بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی از جامعه دور شده و زمینه‌های لازم برای سلامت جامعه فراهم می‌شود.

وی گفت: برنامه محفل انس با قرآن فردا شنبه مصادف با 28 ماه مبارک رمضان از ساعت 8 تا 12 صبح در مسجد مولوی ابراهیم بلیده شهرستان قصرقند برگزار و از خواهران علاقه‌مند دعوت می‌شود در این محفل نورانی شرکت کنند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 2 مرداد 1393

وعده ی ما فردا جمعه راهپیمایی روز قدس در مرکز شهرستان ومرکز بخش ساربوک 


وعده دیدار فردا ظهر ساربوک : ساعت 15

مکان : ازمسجدجامع نورساربوک،تامیدان یادمان شهدای دولتارسال توسط نظرمحمد رئیسی

لوله انتقال آب روستای حمیری قصرقند با همیاری روستاییان تعمیر شد

- دهیار روستای حمیری شهرستان قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: اهالی این روستا در اقدامی خودجوش و داوطلبانه لوله اصلی انتقال آب از چاه به مخزن را که دو روز پیش توسط افراد ناشناس تخریب شده بود، تعمیر و بازسازی کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :
عبدالله هوتیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اهالی روستا حمیری با مشاهده تخریب دو عدد لوله اصلی انتقال آب آشامیدنی این روستا که آب دو روستای حمیری و هزاره ای با جمعیتی بالغ بر چهار هزار و 500 نفر را تامین می کند،دست به کار شده و اقدام به تعمیر آن کردند.


وی با تقدیر از اهالی این روستا گفت: مردم روستای حمیری با وجود ماه مبارک رمضان و فصل گرما تا پاسی از شب اقدام به تعمیر و بازسازی شبکه انتقال آب آشامیدنی این روستاها کرده و بعد از دو روز بی آبی، آب در لوله ها جریان یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه در چند سال اخیر مشارکت و همیاری اقشار مختلف مردم این روستا با دهیاری به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است.

رییس شورای اسلامی روستا حمیری نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در کارهای عام المنفعه معمولا اهالی روستا از کارهای روزمره خود دست کشیده و در یک خیزش عمومی عمران و آبادی روستا را برکار فردی ترجیح می دهند.

ˈخالد بیجارزهیˈ تصریح کرد : کار عمومی در این روستا پیر و جوان نمی شناسد و جوانان همدوش با بزرگان هرکدام با توجه به توانایی خود کار می کند و این همیاری سبب به حداقل رساندن هزینه ها شده است.

وی گفت: مردم این روستا وحدت و همبستگی را عامل پیشرفت و ترقی روستای خود می دانند و بر تدام این امر پافشاری دارند.

ˈاسماعیل بلیده ایˈ بخشدار ساربوک نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در بیشتر روستا های این بخش کارهای مهم توسط خود مردم روستا انجام گرفته است، اظهار داشت: مردم پرداختن به امور عمرانی وخدماتی را جزو وظایف خود می دانند و تلاش می کنند در چنین اموری بر یکدیگر سبقت گیرند.

وی ادامه داد: در کارهای که دولت مستقیما در آن دخالت دارد مردم روستا نیز مشارکت جدی دارند.

به گزارش ایرنا، روستای حمیری در فاصله چهار کیلومتری مرکز بخش ساربوک و 19 کیلومتری مرکز قصرقند واقع شده و دارای سه هزار و 500 نفر جمعیت است که شغل بیشتر مردم آن کشاورزی و باغداری است.

قصرقند در 600 کیلومتری زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ