تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب شهریور 1393
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

رئیس اداره آموزش و پرورش قصرقند گفت: یک خیر قصرقندی یک قطعه زمین سه هزار متری به آموزش و پرورش این شهرستان اهدا کرد

 

خبرگزاری فارس: یک قطعه زمین 3 هزار متری به آموزش و پرورش قصرقند اهدا شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : همایون امیری در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در قصرقند اظهار کرد: با همکاری خیران در شهرستان قصرقند اقدامات خوبی برای جبران کمبود مدارس و تجهیزات و امکانات آموزشی در این شهرستان صورت گرفته است.

وی افزود: ساخت مدرسه و توسعه فضاهای آموزشی متناسب با شرایط روز باید به عنوان یک ضرورت در جامعه فراگیر شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش قصرقند عنوان کرد: در همین راستا امروز  یکی از خیران شهرستان قصرقند یک قطعه زمین به آموزش و پرورش قصرقند اهدا کرد.

این مسئول تصریح کرد: این قطعه زمین با مساحت سه هزار مترمربع و با ارزش 150 میلیون تومان برای ساخت فضای آموزشی در روستای دلشادی به این اداره اهدا شد.

وی گفت: اهدا کننده این زمین هدف از این کار را حل مشکل کمبود فضاهای آموزشی و توسعه رشد باسوادی در منطقه عنوان کرد.

امیری افزود: با تلاش بخشدار ساربوک 2 نفر از خیران روستای کوشوک، حصارکشی مدرسه ابتدایی این روستا را نیز بر عهده گرفتند.

امیری خاطرنشان کرد: در روستای پیتاپ و ساربوک نیز 40 میلیون ریال  از محل مشارکت‌های مردمی برای تجهیز کلاس‌های درس به آموزش و پرورش این شهرستان اهدا شده است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 25 شهریور 1393
انتخاب هیئت رئیسه جدید سال دوم شورای بخش ساربوک برگزار شد

شورای-شهر


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : امروز عصر کار رأی‌گیری برای انتخاب هیئت رئیسه جدید سال دوم شورای اسلامی بخش ساربوک با حضور اعضای شورای بخش به طور رسمی انجام شد. در پایان این رأی‌گیری مجددا حاج عبدالله ریسی به عنوان رئیس شورای اسلامی بخش ساربوک انتخاب شد.

عبدالله کدخدایی نیز به عنوان نایب رئیس شورای بخش و قادربخش ریسی به عنوان منشی انتخاب شدند.


برابر قانون هیئت رئیسه شوراهای اسلامی بخش برای مدت یک سال انتخاب و مجددا برای سال بعد با برگزاری یک انتخابات هیئت رئیسه جدید انتخاب می‌شوند.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان قصرقند هرگونه استخدام در این اداره را تکذیب کردبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ، آموزش و پرورش شهرستان قصرقند هرگونه استخدام در این نهاد را تکذیب و تاکید کرد: آنچه تحت عنوان جذب نیرو منتشر شده، مربوط به سرباز معلمین سالهای 92 و 93 در غالب خرید خدماتی و ازطرف مدارس غیر انتفاعی صورت میگیرد٬ که هیچگونه تعهد استخدامی برای فرد دردستگاه آموزش وپرورش ایجاد نمیکند. هدف از ثبت نام سایر عزیزان تشکیل و تأسیس بانک اطلاعاتی افراد فارغ التحصیل دانشگاها ازشهرستان قصرقنداست که با هدف استفاده برای هم اندیشی و همفکری این عزیزان جهت پیشرفت تحصیلی فرزندان این منطقه است٬لازم بذکر است افراد ثبت نام شده در این بانک اطلاعاتی به مراکز تخصصی کاریابی دولتی وخصوصی براساس نیاز وفراخوان ها عمومی معرفی خواهند شد. در حال حاضر نیزجذب نیروی تخصصی آموزش وپرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت می پذیرد.

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان قصرقند


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
فرماندار قصرقند:

گروه موسیقی دهل بلوچی قصرقند مقام دوم جشنواره عشایر را کسب کرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : حمیرا ریگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند اظهار کرد: گروه موسیقی دهل و سورنای شهرستان قصرقند در چهارمین جشنواره ملی عشایر کشور که در استان اصفهان برگزار شد موفق به کسب مقام دومی این جشنواره شد.

وی افزود: چهارمین جشنواره ملی عشایر کشور به میزبانی استان اصفهان در شهرستان چادگان بخش چناررود  به مدت دو روز  برگزار شد.

فرماندار قصرقند بیان کرد: 23 استان  با 24 بازی بومی محلی و موسیقی سنتی در این جشنواره به رقابت پرداختند که در بخش سنتی محلی، گروه موسیقی دهل شهرستان قصرقند به نمایندگی از استان سیستان و بلوچستان در این جشنواره حضور یافت و توانست مقام دوم را در این بخش به خود اختصاص دهد.

ریگی گفت: مقام  نخست موسیقی به ترتیب به گروه موسیقی کردستان، گروه موسیقی دهل قصرقند دوم و گروه موسیقی لرستان سوم شد.

وی عنوان کرد: گروه موسیقی دهل بلوچی با کاروانی 13 نفره به سرپرستی عبدالرشید رئیسی سرپرست اداره ورزش و جوانان و ملیحه بلیدئی مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرماندار قصرقند اعزام شدند.

فرماندار قصرقند گفت: بعد از  اختتامیه جشنواره عشایری اصفهان، گروه موسیقی دهل بلوچی برای شرکت در جشنواره حرکت و برکت که از 19 تا 21 شهریورماه به میزبانی استان فارس در شهرستان مرودشت برگزار می‌شود، رهسپار شدند


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 12 شهریور 1393
به مناسبت دهه کرامت/

دختران نمونه شهرستان قصرقند تجلیل شدند

  به مناسبت تولد باسعادت حضرت معصومه (س) و دهه کرامت، با حضور مسئولان شهرستان قصرقند از دختران نمونه این شهرستان تجلیل شد.

http://8pic.ir/images/xhsdgb88qx91wz2am0i2.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :به نقل از تسنیم ، امام جمعه اهل سنت قصرقند در همایش دختران آفتاب با حضور مسئولان به مناسبت میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و دهه کرامت، اظهار کرد: گرانبهاترین زینت یک زن این است که در همه حال حجاب خود را رعایت کند، هر کس در خود احساس شخصیت کند هیچ وقت این گوهر گرانبهای وجودی خویش را از دست نخواهد داد.

مولوی فظل‌الله رئیسی بر ضرورت تکریم جایگاه دختر در جامعه و خانواده تاکید کرد و افزود: هویت دختر مسلمان باید با تکیه بر ارزش‌ها و آموزه‌ها و قرآن کریم پایه‌ریزی شود تا بتواند پرورش دهنده نسل آینده باشد.

وی بیان کرد: چقدر زیباست که دختران با الگو گرفتن از حضرت معصومه (س) خود را به نور اخلاق و کرامات انسانی زینت بخشند و راه تعالی نفسانی را طی کنند و اگر این‌طور شود در آینده فرزندانی نیکو تحویل جامعه داده می‌شود.

فرماندار شهرستان قصرقند هم در این مراسم گفت: حضرت معصومه (س) سرآمد همه بانوان و در تقوا پیشتاز بود، مظهر نجابت و عظمت بود که به نام معصومه لقب گرفت.

حمیرا ریگی عنوان کرد: دهه کرامت تداعی علم و اراده زنان و بانوان والا مقام جهان است و تمامی مفاهیمی که در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شود.

وی افزود: دهه کرامت یادآوری جهاد استانی است و نقش مادران در این زمینه پایبندی به مسائل دینی و اخلاقی و رفتاری است زنان توانمند با خلاقیت و استعداد ذاتی و با تاسی از الگوها ثابت کردند که پوشش و حجاب آنها نه تنها مانعی برای رشد آنها نیست بلکه الگویی برای سایر زنان دنیا بوده و روحانیون امروزه مشوق زنان برای ورود به جامعه هستند.


جهت مشاهده سایر عکس به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

آثار تاریخی-باستانی هر شهر و منطقه ای، نمادِ تمدن و فرهنگ اصیل و مظهرِ پیشینه ی مردم آن شهر و منطقه می باشند.توجه و اهمیت دادن به آثار تاریخی و باستانی توجه به فرهنگ و هویت یک قوم می باشد.شهر قصرقند یکی از شهرهای قدیمی بلوچستان است که روزگاری ملقب به پایتخت مکران بود و محلی برای حکمرانی حاکمان محلی.امروز با گذشت سالهای فراوان از آن روزها،شاهد آن هستیم که وجود آثار متعدد تاریخی و باستانی، این شهرِ کهن را به عنوان یک شهر تاریخی و باستانی به مردم مناطق شناسانده و معرفی کرده است.

 http://upcity.ir/images2/33850792559383826481.jpg

قلعه ی باستانی قصرقند،یکی از آثار ارزشمند و تاریخی این شهر محسوب می شود که بیش از یک دهه پیش در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و یکی از اماکن خاص با جاذبه ی گردشگری و تاریخی قصرقند به حساب می آید،اما متاسفانه امروز با بی مهری و بی توجهی مسئولین مربوطه مواجه است،چرا که از این اثر باستانی-تاریخی جز دیواره هایی فرو ریخته  چیز دیگری باقی نمانده است و به صراحت می توان گفت که بیش از 85 تا 90 درصد این اثر گران مایه به دلیل بی توجهی تخریب شده است،همچنین بارانهایی که همواره می بارد،پایه های دیواره ها را نیز شسته و با تپه،یکدست و هموار می سازد و اگر این روند به همین منوال ادامه داشته باشد،در سالهای آتی هیچ اثری از این قلعه ی باستانی و این اثر ارزشمند ملی باقی نخواهد ماند.

لذا پیشنهاد میشود که؛

1- قبل از استقرار یافتن اداره ی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،!شهرداری و شورای شهر قصرقند با مشارکت فرمانداری محترم شهرستان  دست به کار شوند و این اثر مهم باستانی و گردشگری را در یابند و مورد مرمت  و بازسازی و بهسازی قرار دهند.

2- برای معرفی بیشتر این اثر تاریخی، تابلویی را در قسمت ورودی کوچه ی منتهی به قلعه نصب نمایند(یه عنوان مثال؛قلعه مربوط به چه دوره ای می باشد،معمار آن چه کسی بوده،زیر بنای اثر چند متر مربع می باشد،ارتفاع تپه ی آن چند متر است و مواردی از این قبیل).

3- پرژوکتورهایی با نورهای رنگی به منظور زیبا سازی و بهسازی در اطراف قلعه نصب شود و همچنین نور مناسب در شب فراهم گردد.

جوانی از بلوچستانارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 5 شهریور 1393

رئیس آموزش و پرورش قصرقند:

حق نوار مرزی برای معلمان مناطق محروم سیستان و بلوچستان پرداخت شود

  - رئیس آموزش و پرورش قصرقند گفت: با تمام پیگیری‌های انجام شده در زمینه پرداخت حق نوار مرزی معلمان و فرهنگیان مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان تاکنون هیچ اقدامی در این مورد نشده است.

مدرسه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : همایون امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند اظهار کرد: با وجود تلاش‌های مستمر و تمام پیگیری‌ها و مساعدت‌ها، هنوز حق نوار مرزی برای معلمان و فرهنگیان مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته نشده است.

وی به سایر مطالبات جامعه فرهنگیان استان اشاره کرد و افزود: دراستان محروم اما با وسعت زیاد، ایجاد پردیس فرهنگیان درشهرهای مهمی از قبیل چابهار و ایرانشهرضرورتی اجتناب‌ناپذیراست که باید راه‌اندازی شوند.

رئیس آموزش و پرورش قصرقند عنوان کرد: چرا بهترین فضاهای اداری درکشور در اختیار سایر ادارات است در حالی که ضرورت دارد برای ادارات آموزش و پرورش ساختمان‌های ویژه‌ای احداث شود.

امیری با اشاره به عدم تمرکز نیرو در مناطق محروم گفت: چرا باید تمرکز نیرو در مناطق و مراکز برخوردار کشور بیشتر باشد و در مناطق محروم کمتر، امیدواریم مسئولان مربوطه این مهم را با ایجاد مشوق‌های مطلوب به مناطق محروم در نظر بگیرند و جذب نیرو را در اولویت برنامه‌های کاریشان قرار دهند.

وی گفت: از مسئولان وزارتخانه آموزش و پرورش خواستار پرداخت و مطالبات جامعه فرهنگیان مناطق محروم هستیم


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 3 شهریور 1393

به مناسبت هفته دولت/

نمایشگاه فعالیت‌ها و دستاوردهای یک ساله دولت در قصرقند گشایش یافت

 فرماندار قصرقند گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، نمایشگاه فعالیت‌ها و دستاوردهای یکساله دولت تدبیر و امید در شهرستان قصرقند گشایش یافت.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل از خبرگزاری تسنیم از قصرقند، امروز در مراسمی با حضور فرماندار و روسای ادارات قصرقند در سالن سپاه این شهرستان، نمایشگاه هفته دولت افتتاح شد.

فرماندار قصرقند در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار کرد: حضور ادارات مختلف شهرستان برای راه‌اندازی این نمایشگاه، مایه هم‌افزایی در قصرقند است و نظام ما مدیون خون شهدا و فداکاری‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.

حمیرا ریگی با اشاره به این‌که تمام دولتمردان از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در خدمات‌رسانی به مردم و پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی تلاش کرده‌اند، افزود: تلاش و خدمات آنها بر هیچ کس پوشیده نیست و ما به عنوان یک خدمتگزار کوچک سعی کرده‌ایم هرچه در توان داریم بدون خستگی به ارائه خدمات‌رسانی به مردم بپردازیم.

وی بیان کرد: این نمایشگاه در راستای اطلاع‎رسانی مطلوب خدمات دولت در قصرقند راه‎اندازی شده و مردم طی یک هفته می‎توانند از خدمات مهم دولت در این نمایشگاه بازدید کنند.

فرماندار قصرقند تصریح کرد: در این نمایشگاه، ظرفیت‎های شهرستان به صورت تصویری به نمایش گذاشته شده است که سرمایه‎گذاران می‎توانند از این ظرفیت‌ها دیدن کنند.

در نمایشگاه دستاوردهای دولت، اداراتی از جمله فرمانداری، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، بهزستی، شهرداری، جهاد کشاورزی، کمیته امداد، صنعت، معدن و تجارت و سایر ادارات با برپایی غرفه، آثار و دستاوردهای خود را در معرض دید عموم قرار داده‌اند.

جهت مشاهده عکس های هفته دولت در شهرستان قصرقند از نگاه لنز دوربین به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 3 شهریور 1393
رئیس آموزش و پرورش قصرقند عنوان کرد

دستور ویژه معاون وزیر آموزش و پرورش برای اتمام ساخت مدارس قصرقند

  رئیس آموزش و پرورش قصرقند گفت: معاون وزیر آموزش و پرورش برای اتمام ساخت مدارس شهرستان قصرقند، دستور ویژه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : همایون امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند اظهار کرد: درجلسه‌ای که با حضور رئیسی معاون وزیر و رئیس نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور و معاونان این سازمان برگزار شد، معاون وزیر دستور ویژه‌ای برای اتمام ساخت مدارس شهرستان قصرقند صادر کرد.

وی افزود: مدارس کورسر و دهستان هیت از جمله مدارسی هستند که به دستور معاون وزیر آموزش و پرورش به زودی به اتمام می‌رسد همچنین سالن ورزشی، تنها سالن این اداره نیز تکمیل می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش قصرقند بیان کرد: با توجه به کمبود فضاهای آموزشی در شهرستان قصرقند در سایر نقاط این شهرستان نیز زمینه ساخت، بازسازی و نوسازی فراهم و در یک مدیریت جهادی این امر محقق می شود.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ