تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب مهر 1393
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

رئیس اداره راه و شهرسازی قصرقند:

راه‌های روستایی مسدود شده در بخش ساربوک بازگشایی شد


  رئیس اداره راه و شهرسازی قصرقند گفت: راه‌های روستایی مسدود شده ناشی از طغیان رودخانه کاجو که حدود یک هفته مسدود شده بود در بخش ساربوک شهرستان قصرقند بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : محمدانور دادگر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند، اظهار کرد: راه‌های روستایی مسدود شده ناشی از طغیان رودخانه کاجو که در حدود یک هفته مسدود شده بود در بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند بازگشایی شد.

وی افزود: در پی مسدود شدن راه 7 روستای بخش ساربوک به دلیل طغیان رودخانه بعد از فروکش کردن آب، با تلاش عوامل راهداری راه‌های روستایی دپ، هزاره‌ای، حمیری، کلمت، توکل، بگ، و عزیزآباد باز و عبور و مرور در آنها برقرار است.

فرماندار قصرقند هم در بازدید از روند بازگشایی این مسیرها گفت: در تلاش هستیم با تامین اعتبار مناسب، ساخت پل بر روی این رودخانه را در اولویت قرار دهیم و در زمینه تسهیل عبور و مرور مردم این مناطق اقدام کنیم.

حمیرا ریگی افزود: دو نقطه را برای جانمایی این پل در نظر گرفته‌ایم که به منظور مطالعه و برنامه‌ریزی بیشتر به اداره‌کل راه و شهرسازی ارسال شده است.

سیل و بارش مداوم باران در بالادست رودخانه کاجو طی روزهای گذشته، سبب طغیان رودخانه وحشی کاجو شد و مسیر ارتباطی راه روستایی حوزه دهستان حمیری را مسدود کرد.

حدود 10 هزار نفر در این روستاها سکونت دارند

اسماعیل بلیده‌ای بخشدار ساربوک هم با تشکر از دست‌اندرکاران راهداری، اعضای شورا و دهیار حمیری که با زحمات شبانه روزی سبب بازگشایی این مسیر شدند گفت: مهم‌ترین خواسته مردم بخش ساربوک، ساخت پل بر روی رودخانه است و ما پل را در اولویت برنامه‌ها قرار خواهیم داد.

در پایان بازگشایی راه روستایی کسبه، دانش‌آموزانی که در مرکز بخش و روستاهای همجوار در حال تحصیل هستند طی نامه‌ای از فرماندار، رئیس اداره راه و شهرسازی، بخشدار، اعضای شورا، و دهیار روستای حمیری به خاطر تلاش شبانه روزی به منظور بازگشایی این مسیر تقدیر کردند.

بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند در 550 کیلومتری مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده و دارای 42 روستا و آبادی با 15 دهیاری و حدود 20 هزار نفر جمعیت است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
معاون فرماندار قصرقند:

شناسایی حوادث مهم‌ترین اصل مقابله با بحران حوادث است‌

  معاون فرماندار قصرقند گفت: شناسایی حوادث و مقابله با آنان از مهم‌ترین اصول مقابله با بحران حوادث بوده بنابراین افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان و فرهنگ سازی در این زمینه یک ضرورت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، دومین  مانور سراسری زلزله و ایمنی همزمان با سراسر کشور و استان در مدرسه دخترانه سمیه بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند برگزار شد.

مانور سراسری زلزله و ایمنی امروز با مشارکت هلال‌احمر، آموزش و پرورش، فرمانداری، مرکز فوریت‌های پزشکی 115 شهرستان قصرقند، بخشداری و دهیاری در دبستان سمیه ساربوک برگزار شد.

دانش آموزان  پس از به صدا درآمدن زنگ در جای امن قرار گرفته و از نیمکت، چارچوب درهای کلاس  به عنوان سرپناه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی استفاده کردند.

خروج سریع و فوری از کلاس‌های درس،  یاری رساندن به آسیب دیدگان و مجروحان از جمله فعالیت‌های دانش‌آموزان در اجرای این مانور بود.

معاون فرماندار قصرقند در حاشیه برگزاری این مانور اظهار کرد: هدف از اجرای این مانور، فرهنگ‌سازی مقابله با زلزله و کاهش خسارات در مدارس است و مانور امروز نیز در راستای آگاهی بخشیدن بیشتر بین خانواده‌ها برگزار شده است.

کمال بلوچ شارکی افزود: شناسایی حوادث و مقابله با آنان از مهم‌ترین اصول مقابله با بحران حوادث است.

وی، این مانور را سرمشقی در مقابل برخورد با چنین حوادثی دانست و گفت: افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان و فرهنگ‌سازی در این زمینه یک ضرورت است.

مسئول کانون هلال‌احمر ساربوک نیز در حاشیه این مانور اظهار کرد: این مانور به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شده است.

فیصل رئیسی افزود: در این مانور دانش‌آموزان به صورت  عملی با نحوه صحیح پناه‌گیری در زمان وقوع زلزله و خروج اضطراری آشنا می‌شوند.

وی بیان کرد: همچنین کودکان و نوجوانان با نحوه امداد و نجات، حمل مصدوم و حمل با آمبولانس آشنا می‌شوند.

مسئول کانون هلال‌احمر ساربوک عنوان کرد: کانون هلال‌احمر ساربوک هم اکنون با 172 عضو مرد و 198 عضو زن که دوره‌های امداد و نجات شامل مقدماتی و تکمیلی را طی کردند، فعالیت دارد و در صورت حمایت و تجهیزات امداد و نجات آمادگی لازم برای امداد رسانی را در هنگام بروز حواث غیر مترقبه دارد.

در بخش دیگری از اجرای این مانور، دانش‌آموزان با مهار آتش و مدیریت آن به عملیات اطفاء حریق پرداختند، شور و هیجان دانش‌آموزان و سرو صدای خودروهای امدادی توانست به اندازه‌ای لحظات واقعی یک زلزله را تداعی کند.

بخشدار ساربوک نیز در این مراسم با تاکید بر ضرورت کسب آمادگی قبلی برای مواجهه با این حوادث گفت: در سال‌های اخیر شاهد حوادث‌ غیر مترقبه و وقوع زلزله‌های بسیاری در کشورمان بودیم که خسارات و تلفات بسیاری را برجای گذاشته است و به همین دلیل آمادگی برای مقابله با حوادث موجب می‌شود، اثرات مخرب آن کاهش یابد.

اسماعیل بلیده‌ای افزود: آموزش و پیشگیری دو اصل عمده در این راستا به شمار می‌رود و این دو نکته عامل اساسی است که به غیر از دانش‌آموزان همه افراد جامعه باید آن را فرا گیرند.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
رئیس اداره بهزیستی قصرقند:

جشن روز جهانی کودک با فریاد صلح و دوستی در ساربوک برگزار شد

  رئیس اداره بهزیستی قصرقند گفت: به مناسبت روز جهانی کودک، مراسم جشنی با حضور تعداد زیادی از کودکان و مسئولان با فریاد صلح و دوستی در بخش ساربوک شهرستان قصرقند برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، جشن روز جهانی کودک امروز با مشارکت بهزیستی شهرستان قصرقند و بخشداری ساربوک ویژه مهدکودک و کلاس اولی‌های این بخش برگزار شد.

بیش از 50 کودک مهدکودکی و کلاس اولی در این ویژه برنامه شرکت کرده و یکصدا شعار امسال روز جهانی کودک که «بادبادک امید، دانش، شادی و آرامش» بود فریاد زدند.

در این جشن بزرگ که کودکان  فریاد صلح و دوستی خود را به گوش ملت‌ها و ابرقدرت‌های جهان رساندند، حضور معاون  فرماندار شهرستان قصرقند و سایر مسئولان در جمع آنان نشان از اهمیت و عظمت این روز بزرگ دارد.

رئیس اداره بهزیستی قصرقند در این مراسم اظهار کرد: کودکی دورانی بسیار زیبا اما زود‌گذر است که بچه‌ها در افکار بچه‌گانه خود مشغول هستند و همه چیز را آسان و راحت می‌بینند.

مجیب‌الرحمان اربابی افزود: دین مبین اسلام‌ و پیامبر گرامی اسلام (ص) نسبت به این دوران سفارش‌های زیادی کرده‌اند و خود آنان رابطه‌ای بسیار صمیمی و دوستانه با کودکان داشتند و اغلب اوقات با کودکان به بازی می‌پرداختند و همواره برای آنان احترام خاصی قائل بودند‌.

وی عنوان کرد: کودکان امید فردای خانواده‌ها و جامعه هستند و از این رو باید در تربیت آنان برای ایفای این نقش مهم توجه ویژه صورت پذیرد، همچنین باید به حقوق کودکان خود بسیار توجه کنیم و آنها را برای اداره فردای کشور تربیت کنیم.

بخشدار ساربوک هم در این مراسم با تبریک روز جهانی کودک گفت: توجه به حقوق کودکان و سرمایه‌گذاری برای آنان در رشد و پیشرفت جامعه ضروری است.

اسماعیل بلیده‌ای بیان کرد: امروز عوامل مختلفی در دنیای مدرن بر تعلیم و تربیت کودکان تاثیرگذار است، مهدکودک‌ها، مراکز پیش دبستانی و کانون‌های پرورش فکری از نهادهای فرهنگی موثر در جامعه در پرورش و تربیت کودکان نقش مهمی دارند.

وی با تاکید بر تاثیر ارتباط عاطفی خانواده‌ها بر رشد فکری، اجتماعی کودکان از والدین خواست تا قبل از هر چیز فضایی سرشار از محبت و صمیمیت برای فرزندانشان فراهم کنند.

بخشدار ساربوک خاطرنشان کرد: تلاش و زحمت والدین برای خوشبختی فرزندانشان است پس باید به دوران کودکی فرزندمان توجه خاص داشته باشیم و با درک نیازهای عاطفی آینده خوبی را برای آنها رقم بزنیم.

منبع : خبرگزاری تسنیمارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 14 مهر 1393
بر اثر طغیان رودخانه/

راه ارتباطی ۷ روستا در بخش ساربوک قطع شد

  بر اثر طغیان رودخانه کاجو در جنوب سیستان و بلوچستان، راه ارتباطی ۷ روستای بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند قطع شده است.

روستای حمیری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : بخشدار ساربوک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساربوک اظهار کرد: بر اثر طغیان رودخانه کاجو، راه ارتباطی 7 روستای دپ، هزاره‌ای، حمیری، کلمت، توکل، بوگ و عزیزآباد از توابع دهستان حمیری بخش ساربوک قطع شده است.

اسماعیل بلیده‌ای افزود: مسدود شدن این راه‌های روستایی، عبور و مرور اهالی روستاها را با مرکز بخش  با مشکل روبه‌رو کرده است.

وی بیان کرد: نبود راهدارخانه و تجهیزات راهداری در مرکز بخش به ویژه هنگام بارندگی و طغیان رودخانه و مسدود شدن راه‌های روستایی موجب تاخیر زیاد در عملیات بازگشایی راه‌ها می‌شود و این مسئله مشکلات زیادی را برای مردم و رانندگان این بخش ایجاد می‌کند.

بخشدار ساربوک عنوان کرد: چندی پیش بر اثر طغیان رودخانه کاجو تعدادی از پل‌های مسیر تخریب و سبب بسته شدن راه ارتباطی این بخش با مرکز شهرستان شد که حتی رفت و آمد راهداران برای ترمیم و بازگشایی راه را با مشکل رو به رو کرده بود به همین سبب استقرار راهداری در ساربوک ضروری به نظر می‌رسد.

بلیده‌ای گفت: کار بازگشایی راه‌های روستایی مسدود شده با تلاش راهداران در حال انجام است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
بخشدار بخش ساربوک  در جمع نماز گزاران عید قربان روستای چندوکان حضور یافت و به تشریح عملکرد برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه بخش ساربوک پرداختبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اسماعیل بلیده ای  ضمن حضور در نماز عید قربان روستای چندوکان   ،عملکرد دولت در حوزه بخش ساربوک  را تشریح نمودند.

بخشدار ساربوک در پی گلایه مردم روستای چندوکان در مورد مشکل آب  گفت : نکته اصلی و مهمی که باید در نظر داشته باشیم،‌ این است که ما در شرایطی حساس  قرار داریم و مشکل کم آبی تنها محدود به روستای چندوکان وسایر روستاهای  بخش ساربوک  نمی‌شود.

  بلیده ای افزود: این مشکل در حال حاضر اکثر مناطق استان و کشور را رنج می‌دهد که باید با صرفه‌جویی و رعایت الگوهای مصرف از سوی همه مردم، شرایط فعلی را پشت سر قرار دهیم.

بلیده ای افزود : با این وجود اقدامات بسیار مهمی برای تامین آب شرب مردم چندوکان  انجام شده که برخی از این اقدامات با همکاری بسیار خوب فرمانداری و اداره آب و فاظلاب روستایی به صورت ضربتی  بر اساس الگوهای مدیریت جهادی انجام شده و می‌شود.

  بلیده ای یادآورشد:پروژه مجتمع آب رسانی سه روستای دزبن . حاجی آباد و چندوکان تصویب شده و به زودی کار اجرایی آن شروع میشودو  مجوز حفر یک حلقه چاه آب در چندوکان با پیگیری‌های متعدد صادر و کار حفر این چاه در روزهای آینده و به صورت ضربتی آغاز می‌شود.

  بخشدار ساربوک افزود: همچنین اقدام بسیار مهم دیگری که در دستور کار قرار دارد، جمع آوری انشعاب‌های غیر قانونی آب است که سهم مردم  را به طور غیر قانونی مصرف می‌کنند.

  بلیده ای تاکید کرد: دستورات لازم در این زمینه به نهادهای مسئول داده شده و برای رفع مشکل کم آبی نیازمند مشارکت همگانی و اصلاح الگوهای مصرف است،

وی تاکید کرد: از سوی دیگر مردم  باید خودشان حافظ منافع و سرمایه‌های این منطقه بوده و وقتی می‌بینند یک فرد سودجو بدون در نظر گرفتن منافع و مصالح عمومی اقدام به  انشعاب‌های غیر مجاز می‌کند، باید موضوع را به مراجع صلاحیت‌دار اطلاع داده و مطمئن باشند که در کمترین زمان این  انشعاب‌های غیر قانونی جمع آوری  می‌شوند.

پس از اقامه نماز عید کشاورزان روستای چندوکان ضمن ابراز گلایه از اداره محیط زیست از عدم همکاری با کشاورزان خواستار پیگیری و رفع مشکل حمله خوک ها به زمین های کشاورزی شدند کشاورزان تصریح کردند حمله خوکها به مزارع از معضلات جدی بخش کشاورزی چندوکان  تبدیل شده است، بسیاری از کشاورزان از ترس هجوم این حیوانات، رغبت چندانی به شغل کشاورزی ندارند و ترجیح می دهند مشاغل دیگری را جایگزین این حرفه کنند و این می تواند زنگ خطری برای  كشاورزی این روستا باشد.

این حیوانات که زیستگاه اصلی آنها حواشی رودخانه کاجو  است با یورش دسته جمعی به زمین های کشاورزی ، محصولات زراعی را که با زحمات طاقت فرسای کشاورزان به بار نشسته است را بی رحمانه درو می کنند و در واقع شخم عمیق بر قلب زارعان می زنند و اندوه و حسرت و آه را در دل آنان می کارند. که در پایان بخشدار قول پیگیری ویژه در این مورد را دادند { لازم به ذکر است ریاست محترم آب و فاظلاب روستایی شهرستان قصرقند. معاونت آموزشی اداره آموزش و پرورش بخشدار را همراهی میکردند }


جهت مشاهده سایر تصاویر به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
بخشدار بخش ساربوک طی پیامی فرا رسیدن عید سعید قربان را تبریک گفت :

http://8pic.ir/images/8e9cuab0a5ji6x86g603.jpg


متن کامل پیام بشرح ذیل است

باسمه تعالی

عید قربان، یادآور باشکوهترین جلوه ایثار و تعبد در برابر خالق یکتا است؛ آن جا که فرمان حق به ابراهیم خلیل الله(علیه السلام) براى ذبح اسماعیل صادر شد و ابراهیم آن بنده مخلص و فرمانبردار خداوند با اقتدا به وحی آسمانی، از آزمونی دشوار سربلند بیرون آمد و بندگی و فرمانبرداری خویش را به درستى در پیشگاه خداوند بزرگ اثبات نمود .امتحان حضرت ابراهیم (ع) یکی از بزرگ ترین امتحانات الهی در طول تاریخ بود؛ امتحانی که هدفش این بود كه قلب او را از مهر غیرخدا تهی کند و عشق الهی را در سراسر قلب او پرتوافکن سازد و درس عبودیت واقعی و جهاد در راه خدای بزرگ را به نسل های بعد بیاموزد.

عید سعید قربان، جشن شكوفایی ایمان و یقین را به مسلمانان آزاده جهان،هموطنان عزیز و مردم شریف و متدین بخش ساربوک تبریك و تهنیت عرض می نمایم.

اسماعیل بلیده ای

بخشدار بخش ساربوک


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
بلیدئی مشاور فرهنگی و رسانه ای فرماندار شهرستان قصرقند در پیامی عید سعید قربان را برشهروندان شهرستان قصرقند تبریک گفت :


خداوندا بنده عاشق تو هستم وعشقم را قربانی احدیتت میكنم.برپیامبروآل پیامبر درودمیفرستم وبرای مسئولین دولت تدبیروامید دعای سربلندی وبرای فرماندار صبور قصرقند آرزوی سلامتی وپیروزی دارم.خداوندا دراین روز دل كندن نفس از اسماعیل دنیوی، مارا ازبندگان لایق خویش،وخدمتگزاران عاشق دولت تدبیروامیدویاران صادق فرماندارفرهیخته وسختکوش مان،قراربده.عیدپاکی روح وطراوت جسم وشکوفایی دین وفرهنگ برشهروندان قصرقندمبارک ومیمون باد.

                 بلیدئی
مشاورفرهنگی ورسانه ای فرماندارقصرقند


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان:

۱۱ میلیارد تومان برای راه‌های شهرستان قصرقند اختصاص یافت

  مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان گفت: امسال در بحث ماده ۱۸۰ بیشترین اعتبارات به شهرستان قصرقند اختصاص یافته به طوری که ۱۱ میلیارد تومان برای راه‌های این منطقه در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان، معاون مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان از بخش‌ها و روستاهای شهرستان قصرقند بازدید و از نزدیک مشکلات را پیگیری کردند و سپس در جلسه شورای اداری این شهرستان که در فضای سبز زیر درختان انبه برگزار شد، شرکت کردند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه اظهار کرد: با توجه به این‌که 18 ماه از زمان شهرستان شدن قصرقند می‌گذرد و تاریخ شهر شدن آن همزمان با بندرعباس هست، تقریبا کارهای بسیار خوبی در این شهرستان انجام شده است.

باقر کرد افزود: نیاز بیشتر و مشارکت مردم را در همه صحنه‌ها خواستاریم با توجه به آثار باستانی و تفریحی و گردشگری فراوانی که در این منطقه وجود دارد امیدوارم به توسعه بسیار خوبی همانند سایر شهرستان‌ها دست یابد و در مرکز استان هم مشکلات را بررسی می‌کنیم.

همچنین در بازدید مسئولان از منطقه، کار جانمایی بیمارستان قصرقند انجام شده که پس از مراحل واگذاری زمین، کلنگ زنی و  عملیات اجرایی آن به‌زودی شروع می‌شود.

معاون مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: در بحث آبرسانی شهرستان قصرقند جهش قابل ملاحظه‌ای رخ داده است و در بحث اعتبارات از طریق ماده 180، 6 میلیارد و 180 میلیون تومان برای 22 طرح آبرسانی  اختصاص پیدا کرده است.

سیاسر از اجرای شبکه‌های آب روستاهای لوریانی، توکل، کهن بالا و پایین اصلاح و بازسازی 27 کیلومتر شبکه روستایی روستاهای عزیز آباد، گهجن، بأن شیپ، حمیری، شارک و همچنین مهار چشمه خبر داد و افزود: مجتمع آبرسانی 23 روستایی حمیری کار مطالعاتی آنها انجام شده و در صورت تامین اعتبار، عملیات اجرایی به زودی آغاز می‌شود. 

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان هم در این جلسه اظهار کرد: در بحث ماده 180، بیشترین اعتبارات به قصرقند اختصاص پیدا کرده است.

ایوب کرد تصریح کرد: عملیات آسفالت پروژه مهم جاده‌های مواصلاتی تلنگ به قصرقند توسط پیمانکاران شروع شده که 12 کیلومتر از تلنک و 12 کیلومتر از طرف قصرقند به تلنگ آغاز شده است.

وی گفت: امسال 11 میلیارد تومان برای راه‌های این منطقه در نظر گرفته شده است که امیدواریم شاهد تحولات چشمگیری در زمینه‌ها راه باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان، همچنین از بازگشایی مسیر کاجو خبر داد و افزود: مسیر فوق یکی از صعب‌العبورترین و پرهزینه‌ترین راه‌های منطقه است و برای بازگشایی نیاز به 2 میلیارد تومان اعتبار است.


                     http://8pic.ir/images/4vwz6s6loyo6e8n08opd.jpg

کرد عنوان کرد: مسیر کریدور شرقی و غربی مسیر جکیگور، قصرقند، نیکشهر، جزو محورهای شریانی کشور مصوب شده و قرارداد آن در حال انعقاد هست و به‌زودی اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حوزه راه‌های جنوب استان، 20 دستگاه پل با 4220 متر با 400 متر پایه شمعی در حال اجرا داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان هم در این جلسه گفت: اصالت آموزش و پرورش چه از لحاظ کیفی و چه کمی این است که امکانات تحصیلی را در اختیار گذاشته است.

علیرضا نخعی افزود: اقبال خیرین بیشتر از گذشته در بحث احداث فضاهای آموزشی و کمک در زمینه ساخت و ساز مدارس شده است که امیدواریم با تداوم این امر شاهد گسترش فضاهای آموزشی در سطح استان باشیم.

وی بیان کرد: در بحث جذب نیروی انسانی و خرید خدماتی با توجه به ضرورت واقعی منطقه و با اولویت کلاس درس برای مدارس غیر انتفاعی جذب می‌شوند و ریز مشکلات موجود در منطقه، پیگیری و رفع خواهند شد.

مدیرکل آموزش پرورش سیستان و بلوچستان همچنین از ایجاد یک مدرسه شبانه روزی در مرکز شهرستان قصرقند خبر داد داد و گفت: با توجه به اینکه در مرکز شهرستان فقط یک مدرسه شبانه روزی وجود دارد، یک مدرسه شبانه روزی دیگر هم در این شهرستان تأسیس می‌شود.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
 همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در قصرقند برگزار می شودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :اداره ورزش و جوانان شهرستان قصرقند و تربیت بدنی سپاه ناحیه قصرقند با صدور اطلاعیه ای از همه علاقه مندان دعوت کرد تا در پیاده روی خانوادگی روز پنجشنبه شرکت کنند.

در این اطلاعیه آمده است: این همایش بزرگ خانوادگی از برنامه های هفته دفاع مقدس است که به منظور نهادینه کردن ورزش های همگانی و تبیین آثار و ارزش های همیشه جاوید دفاع مقدس در زندگی ملت ایران برگزار می شود.
در این اطلاعیه با اشاره بر اینکه اجرا کردن این گونه برنامه ها گام های مثبتی در جهت سلامت اقشار جامعه است،  این همایش بزرگ در روز
پنجشنبه مورخه ۹۳/۷/۳ ساعت ۷ صبح از میدان شهرداری  تا پارک بام قصرقند  برگزار می شود.

همچنین در پایان این همایش پیاده روی به قید قرعه به شرکت‌کنندگان جوائزی اهدا می‌شود.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
طی جلسه ای با حضور تمامی اعضای شورای شهر ستان قصرقند، عبیدالله باشنده  به عنوان رییس شورا انتخاب شد.
رییس جدید شورای اسلامی شهر زیارت انتخاب شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، انتخابات رییس شورای شهر ستان قصرقند امروز ظهر برای سال دوم، دوره چهارم شورای شهرستان برگزار و آقای عبیدالله باشنده با کسب حد اکثر آرای اعضای شورا  به عنوان رییس شورای اسلامی شهر ستان قصرقند انتخاب شد.

در این انتخابات که ظهر امروزدر محل سالن اجتماعات فرمانداری قصرقند برگزار شد عبدالله ریسی   نایب رییس و اله بخش خدیربه عنوان منشی  شورای شهرستان انتخاب شدند.

پیش از این عبدالله ریسی سمت ریاست شورای شهر ستان را عهده دار بود.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ