تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب آبان 1393
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

'سلمان قدوسی' به عنوان نخستین رییس اداره امور عشایر شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان منصوب و مشغول به کار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: ، 'عزیزالله مرغزاری' معاون اداره کل امور عشایر سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه در  آیین معارفه قدوسی با اشاره به نقش و جایگاه عشایر در اقتصاد استان افزود: سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط آب و هوایی، دامداری و دامپروری و صنایع دستی ظرفیت های بسیار خوبی برای عشایر منطقه در اختیار دارد.

وی افزود: جامعه عشایری بعد از جمعیت شهری و روستایی، با وجود نسبت جمعیتی اندک در مقایسه به کل جمعیت کشور، از نظر تولید جامعه ای پویا، خلاق و موثر است و در عین حال کمترین استفاده را از خدمات نظام برخوردار است.

وی گفت : عشایر باید اطمینان داشته باشند که وظیفه خدمات رسانی به آنان را بر عهده داریم و برای تامین نیازهاشان تلاش می کنیم.

همچنین فرماندار قصرقند گفت: این شهرستان به لحاظ ظرفیتهای موجود در زمینه های صنایع دستی و تولید گوشت قرمز نقش مهمی در اقتصاد استان دارد.

'حمیرا ریگی' بیان کرد: راه اندازی فروشگاه مواد غذایی و صنایع دستی عشایر در قصر قند از نیازهای شهرستان است که می تواند نقش مهمی در رونق اقتصاد عشایر منطقه داشته باشد.

از60 هزار نفر جمعیت شهرستان قصرقند، شش هزار نفر را عشایر تشکیل می دهند.

همچنین ساختمان اداره امور عشایر قصرقند امروز با حضور مسوولان محلی به بهره برداری رسید.

منبع : ایرناارسال توسط نظرمحمد رئیسی
نخستین سوگواره استانی معلم ومحرم درشهرستان قصرقند برگزار میشود

مشاور فرهنگی و رسانه ای فرماندار قصرقند از برگزاری نخستین سوگواره استانی معلم و محرم به میزبانی شهرستان قصرقند خبر داد.

زنده نگه داشتن یادشهداکمترازشهادت نیست(مقام معظم رهبری مدظله العالی)

پندارمااینست که شهدارفته اند وما مانده ایم اماحقیقت آنست که زمان ماراباخودبرده است وشهدامانده اند سیدشهیدان اهل قلم سیدمرتضی آوینی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: ملیحه بلیدئی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک گفت : نخستین سوگواره استانی معلم ومحرم.در رشته های نقاشی،خطاطی،دلنوشته وخاطره نویسی درسه گروه کمتراز 10سال ،کمتراز17سال وآزادبرگزار می شود

موضوع آثارارسالی:1_ امام حسین (ع)معلم شهادت 2-شهادت دراسلا م 3-کودکان درکربلا4-انقلاب اسلامی وشهادت 5-شهدای سیستان وبلوچستان 6-شهدای وحدت دراسلام 7-محرم وشهادت 8-شهدای ترور درسیستان وبلوچستان.بخش ویژه:معلم شهیدرضاسرگزی شرکت کنندگان دربخش ویژه ازامتیازخاص برخوردارخواهندبود.مهلت ارسال 22آبان ماه.زمان اختتامیه 24آبان ماه همزمان باروز کتاب وکتابخوانی. مکان اختتامیه سالن همایش آموزش پرورش شهرستان قصرقند


دبیرخانه دائمی سوگواره: استان سیستان وبلوچستان.شهرستان قصرقند.فرمانداری قصرقند

بلیدئی مشاور فرهنگی و رسانه فرماندار قصرقند

09155618211بلیدئی

Ghalam.bir@gmil.com


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 15 آبان 1393
رئیس راه و شهرسازی قصرقند:

عملیات بازگشایی مسیر چندوکان به سد زیردان به اتمام می‌رسد

  رئیس اداره راه و شهرسازی قصرقند گفت: عملیات بازگشایی مسیر چندوکان به سد زیردان که رودخانه کاجو را دور می‌زند و در هنگام طغیان رودخانه مشکلاتی را برای اهالی منطقه به وجود می‌آورد به زودی به اتمام می‌رسد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : رئیس اداره راه و شهرسازی قصرقند به همراه بخشدار ساربوک امروز از مسیرهای صعب‌العبور  روستای دپ و سرتاپ بازدید کردند.

مدیر اداره راه و شهرسازی شهرستان قصرقند در این بازدید، اظهار کرد: عملیات بازگشایی مسیر چندوکان به سد زیردان که رودخانه کاجو را دور می‌زند و در هنگام طغیان رودخانه مشکلاتی را برای اهالی منطقه ایجاد می‌کند، با مشارکت و همراهی اهالی روستاهای این مسیر شروع شده و به زودی به اتمام می‌رسد.

محمد انور دادگر افزود: مسیر دپ به سرتاپ کار مطالعاتی آن در حال انجام است و در صورت تامین اعتبار در اولویت قرار می‌گیرد.

بخشدار ساربوک هم در ادامه این بازدید گفت: وظیفه مسئولان این است تا از تمام مسیرهای پیشنهادی اهالی که کمترین هزینه و کمترین مسافت را برای ساکنان مناطق داشته باشد، بازدید کرده و مسیرهای فوق را در اولویت بازگشایی قرار دهند و برای برطرف شدن مشکلات مسیرهای تردد مردم هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

اسماعیل بلیده‌ای بیان کرد: از مسئولان استانی و شهرستانی و دستگاه‌های اجرایی مربوطه خواسته می‌شود تا با تلاش مضاعف و هماهنگی بین دستگاه‌ها برای ارتقاء و بهبود وضعیت مسیرهای ارتباطی، رفع پیچ‌های حادثه آفرین و کوتاه کردن مسیر ارتباطی روستایی اقدام کنند تا از این طریق موجبات رفاه و آسایش مردم مناطق روستایی نیز فراهم شود.

وی از رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان قصرقند خواست تا با سرکشی مستمر از مسیرهای ارتباطی، نسبت به رفع مشکلات و نواقص مسیرهای صعب‌العبور اقدام کرده و بهترین، کم هزینه‌ترین و کم مسافت‌ترین راه‌ها را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 12 آبان 1393
نمونه کارهای مشارکتی دانش آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه سجادیه ساربوک کتاب کار تفکر و پژوهش / ساخت کتاب خانه برای مدرسه


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 12 آبان 1393

قصرقند با حوزه تمدنی کهن، آثار تاریخی و طبیعی زیاد

 از مناطق گردشگری سیستان و بلوچستان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک:به نقل از ایرنا شهرستان قصرقند که در جنوب سیستان و بلوچستان واقع است ، علاوه بر آثار تاریخی و صنایع دستی شاخصی که دارد، از چشم اندازهای طبیعی فراوانی برخوردار است که روزسپری کردن روزی در کنار این جاذبه ها می تواند خاطره ، سفرخوش و خاطره انگیزی را برای گردشگران بهمراه داشته باشد.

از میان جاذبه های طبیعی شهرستان می توان به آبشارها، درختان میوه های گرمسیری، شالیزارها، رودخانه پرآب 'کاجو' و تمساح پوزه کوتاه نام برد که در طول سال نظر هر بیننده را به سوی خود جلب می کند.

رودخانه زیبا و دائمی 'کاجو' که شریان حیاتی شهر را تشکیل می دهد، و تمساح های پوزه کوتاه در طول سال فضای شهر را بسیار زیبا و خاطره انگیز ساخته و آنچه باعث شده در حاشیه رودخانه آثاری پیش از تاریخ چون 'دمبیگان' و 'سیاه بن' را مشاهده کنیم وجود همین رودخانه پرآب است.

وجود 22 رشته قنات و جاری شدن آب در دامنه ها باعث شده است تا در طول سال دو بار شاهد برداشت برنج از شالیزارهای منطقه باشیم چیزی که در دیگر نقاتط کشور کمتر و یک بار در سال انجام می شود.

از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر و جود روستاهای زیبا با باغهای میوه گرمسیری ، آبشارها و چشمه های آب معدنی است ،وجود حیات وحش نادر در اطراف رودخانه کاجو و تمساح پوزه کوتاه است.

آنچه که قصرقند را از دیگر شهرهای استان متمایز کرده فراوانی آب با توجه به رودخانه های دائمی چون کاجو و قناتهاست.

قصرقند بعنوان مرکز مکران با ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان کشاورزی و گردشگری، با مساحتی حدود شش هزار متر مربع و 65 هزار نفر جمعیت با سه بخش مرکزی،

'ساربوک' و 'تلنگ' در جنوب سیستان و بلوچستان واقع است.

قصرقند در سال 1316 هجری شمسی به بخش تبدیل شد و سال 1390 به شهرستان ارتقا پیدا کرد و در شمال شهرستان چابهار در ارتفاع 450متری از سطح دریا واقع است.

این شهرستان از طرف شمال به بخش آهوران، از جنوب به شهرستان چابهار، از شرق به 'جکیگور' و' راسک 'شهرستان سرباز و از غرب به شهرستان نیکشهر محدود است.

جهت مشاهده متن کامل و تصاویر به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
نماینده مردم چابهار در مجلس:

همه باید تلاش کنند تا ریشه تروریست در سیستان و بلوچستان برچیده شود

  نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا ریشه تروریست از منطقه سیستان و بلوچستان برچیده شود و با درایت ماموران امنیتی و انتظامی مظنونین به شهادت رساندن معلم شهید "رضا سرگزی" دستگیر شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک:، به نقل از خبرگزاری تسنیم به مراسم ختم معلم شهید "رضا سرگزی" با حضور یعقوب جدگال نماینده مردم چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی، روسای ادارات آموزش و پرورش چابهار، سرباز، راسک، دشتیاری، نیکشهر و کنارک، و جمعی از مسئولان، فرماندهان نظامی، فرهنگیان، معتمدان و ریش سفیدان و فرماندار قصرقند در مسجد محله جوسر این شهرستان برگزار شد.

همچنین محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت و نایب رئیس کمیسیون آموزش نیز در تماس تلفنی با رئیس آموزش و پرورش قصرقند، تسلیت خود را به جامعه فرهنگی و خانواده گرامی شهید سرگزی اعلام کردند.

نماینده مردم چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با محکوم کردن شهادت رضا سرگزی توسط عوامل تروریستی، اظهار کرد: معلمی شغل انبیاء است و معلمان کسانی هستند که با علم و تزکیه نفس و از خودگذشتگی در صعب‌العبورترین روستاها با طی مسافت‌های طولانی برای علم آموزی به دانش‌آموزان رهسپار می‌شوند.

یعقوب جدگال، به شهادت رساندن معلم شهید "رضا سرگزی"، را ضایعه‌ای بس بزرگ و جبران ناپذیر عنوان کرد و افزود: باید همه دست به دست هم دهیم تا ریشه تروریست از منطقه‌مان برچیده شود و امیدواریم با درایت ماموران امنیتی و انتظامی، مظنونین به شهادت رساندن برادر شهید "رضا سرگزی" هرچه سریع‌تر دستگیر و به سزای اعمال ننگین‌شان برسند.

امام جمعه شهرستان قصرقند نیز در این مراسم گفت: پدران و مادران ما ثابت کرده‌اند که دشمنان نمی‌توانند در ما نفوذ پیدا کنند و ما هم امروز ثابت می‌کنیم که نمی‌گذاریم دشمنان، طوایف را به جان هم بیندازند.

حجت‌الاسلام حسین فولادی بیان کرد: 8 سال دفاع مقدس تاریخ را بر ما اثبات کرده است که مردم سیستان و بلوچستان سالیان سال، متحد و در کنار هم زندگی کرده‌اند و نباید بحث شیعه و سنی وجود داشته باشد زیرا به قول بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)، شیعه و سنی با هم برابر و برادرند و همه بر دستگیری عاملان این جنایت تاکید داریم.

مولوی احمد رئیسی به نمایندگی از روحانیون اهل سنت جنوب استان هم در این مراسم ضمن محکوم کردن شهادت شهید سرگزی، گفت: شهید منادی علم بود و در بین مردم محبوبیت زیادی داشت به طوری که وی را همچون فرزند خود می‌دانستند اما اشرار کوردل با بی‌رحمی تمام، وی را به شهادت رساندند.

وی افزود: ضمن تسلیت این حادثه جانگداز به رهبر فرزانه انقلاب، دولت، وزیر و مدیرکل آموزش و پرورش استان، جامعه فرهنگیان استان، خواستار پیگیری و دستگیری عوامل این حادثه ددمنشانه هستیم.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیکشهر هم به نمایندگی از نخبگان منطقه در این مراسم، اظهار کرد: سیستان و بلوچستان زادگاه مردان بزرگی در طول تاریخ بوده است، مردمان بلوچ در قدیم رسم و سنتی بنام "میارداری" داشتند و هنوز هم دارند اما افرادی نابکار و پلیدی از دشمنان اسلام سعی در بدنام کردن قوم بلوچ و اختلاف بین بلوچ و سیستانی، شیعه و سنی دارند اما دشمنان بدانند با این‌گونه خرابکاری‌ها هرگز این اتحاد و انسجام از بین نخواهد رفت.

محمدانور بیجارزهی خطاب به پدر و مادر شهید سرگزی گفت: امروز شما نه تنها پدر و مادر شهید رضا سرگزی بلکه پدر و مادر همه مردم سیستان و بلوچستان هستید، امروز مردم قصرقند هم از این حادثه تروریستی ناجوانمردانه و به شهادت رساندن معلم عزیز، ناراحت و دردمند هستند.

فرماندار قصرقند با بیان اینکه مردم قصرقند، مردمی مهمان‌نواز و نوعدوست هستند، گفت: با ابراز تاسف از شهادت معلم عزیز، شهید "رضا سرگزی" توسط اشرار کوردل، ما از زمان ریختن خون شهید سرگزی، آسایش را تا موقع دستگیری عوامل این جنایت، بر خود حرام می‌دانیم و رهرو راه شهیدان خواهیم بود.

حمیرا ریگی تصریح کرد: با حفظ بیعت با رهبری به دشمنان اعلام خواهیم کرد این نقشه‌ها پوچ هستند و دشمنان اسلام بدانند که ملت ایران با توسل به اسلام و بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی، جواب دندان شکنی به آنان خواهند داد.

معلم شهید "رضا سرگزی" سه‌شنبه هفته گذشته توسط افرادی مسلح در روستای کارچان از توابع شهرستان قصرقند به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در این مراسم، حاضران با امضای طوماری، خشم و انزجار خود را از به شهادت رساندن شهید سرگزی توسط اشرار کوردل و فریب‌خورده و مزدور استکبار، اعلام و این جنایت را محکوم کردند.


جهت مشاهده سایر تصاویر به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 4 آبان 1393
وضعیت بهداشت محیط در روستای چندوکان نگران کننده است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : به نقل ازگزارش  پایگاه اطلاع رسانی روستای چندوکان: وضعیت بهداشت محیط در روستای چندوکان با شرایط بسیار بدی مواجه شده است و آبهای فاضلاب در کوچه و خیابانها جاری می باشند،جاری شدن آب فاضلاب ها باعث بوجود آمدن انواع بیماریهای میکروبی می گردد و آب فاضلابها به حدی است که از این مسئله نماز گزاران عزیز و اهالی روستا به شدت گله مند می باشند ولی متاسفانه تابحال  هیچ اقدامی دراین خصوص انجام نشده است.یکی ازاهالی روستای چندوکان دراین مورد گفت:این از کم کاری بهداشت روستاست اگربه آنها تذکرمیداد همچین وضعی نداشتیم وی درادامه گفت بهداشت میگه من مدرک دارم چندبارنامه به شبکه بهداشت شهرستان فرستادم اما تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده.انباشته شدن آشغالها در سطح روستا نیز سیمای بسیار زشتی را به روستا داده است.

بر پایه این گزارش این در حالی است که دهیاری امکانات لازم را در دست دارد و می تواند از انباشته شدن آشغالها و رشد حیوانات موذی و میکروبها جلوگیری نماید ولی متاسفانه با کم کاری و یا عدم برنامه ریزی و نداشتن برنامه خاص در حیطه دهیاری ٬روستا به این وضعیت گرفتار است چرا که دهیار می تواند با یک معادله ساده و یک راهکار درست و با امکانات موجود از بوجود آمدن این مشکلات جلوگیری نماید یکی دیگر از اهالی روستا با بیان اینکه از ورزش و جوانان روستا حمایت نمی شود گفت: روستای چندوکان در ورزش فوتبال یکی از بهترین تیمهای فوتبال شهرستان قصرقند می باشد ولی حمایت نکردن و اهمیت ندادن در بخش ورزش و بی توجهی دهیار نسبت به جوانان روستا ٬ در آینده ای نزدیک خیلی از جوانان عزیز روستا را به دام اعتیاد گرفتار می کند.

وی ادامه داد:متاسفانه دهیار محترم به هیچ یک از وظایف خود عمل نکرده و یا شاید آشنایی به وظایف و جایگاه دهیار را ندارد.

وی افزود: اهالی روستا با نبود آب آشامیدنی و نداشتن برق با ولتاژ مناسب مواجه هستند و دهیار از حمایت کردن در کارهای کشاورزی روستا صرف نظر می کند.

منبع پایگاه اطلاع رسانی روستای چندوکان 

http://chandookan-news.rozblog.com/ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 4 آبان 1393

تعدادی از سران طوایف، روحانیان، ریش سفیدان و معتمدان روستا های کارچان و گورناگ شهرستان قصرقند سیستان و بلوچستان با حضور در محل فرمانداری طی نشستی آمادگی خود را برای شناسایی و دستگیری عاملان شهادت معلم شهید رضا سرگزی اعلام کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، فرماندار قصرقند در این نشست با محکوم کردن این حادثه تروریستی به نقش والا و برجسته معلمان در تعلیم و تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: معتمدین و مسئولان وظیفه دارند که دست در دست هم داده و با تمام توان عاملان این جنایت را شناسایی و به دست قانون بسپارند.

حمیرا ریگی روز یکشنبه افزود: امنیت جامعه منوط به همکاری سران طوایف و ریش سفیدان منطقه است و دشمنان ایران اسلامی با ترور و به شهادت رساندن فرهنگیان قصد ضربه زدن به مردم بلوچ را دارند.

رییس دادگستری نیکشهر هم در این نشست، امنیت و سلامت را دو محور اساسی جامعه دانست و بر همکاری معتمدان و ریش سفیدان منطقه در برقراری امنیت پایدار تاکید کرد.

حجت الاسلام سپاهی افزود: مردم بلوچ هیچگاه به نظام و حکومت خیانت نخواهد کرد و این در تاریخ ایران اسلامی ثابت شده که این قوم همیشه همراه و همگام نظام بوده است.

وی گفت: امید است با همکاری معتمدان و ریش سفیدان منطقه عوامل این ترور را شناسایی و به مجازات برسند.

شهید سرگزی سه شنبه هفته قبل از سوی افراد مسلح شرور به شهادت رسید و از معلمان خوشنام روستاهای قصرقند بود.


جهت مشاهده سایر تصاویر به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ