تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب آذر 1393
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

مرتبه
تاریخ : شنبه 29 آذر 1393به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط دهیار و منتخبین شورای اسلامی دوره چهارم ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟
عملکرد دهیارو اعضای شورای شهر را طی این مدت چگونه ارزیابی میکنیدبازدیدکنندگان قسمت نظرات نظریه خودشون رابیان نمایند


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
فرماندار قصرقند:

مناطق گردشگری شهرستان قصرقند توسعه می‌یابد

  فرماندار قصرقند گفت: با توجه به طبیعت بکر, آب و هوای مناسب و وجود آبشارها و دیگر مناطق طبیعی, توسعه مناطق گردشگری در شهرستان قصرقند از اولویت‌های مهم مسئولان این شهرستان است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: , حمیرا ریگی فرماندار قصرقند با حضور در بخش ساربوک ضمن بررسی مشکلات منطقه و اتخاذ تصمیمات لازم از مکان های صعب العبور گردشگری روستای مورتینس و دیگر مناطق گردشگری ناشناخته این روستا بازدید کردند.


وی به همراه معتمدان محل، بخشدار ساربوک، مدیر اداره راه، مدیر جهاد کشاورزی، رئیس آموزش و پرورش، امام جمعه قصرقند مشکلات جاده‌ای, زیرساخت‌های مربوط به حوزه راه، کشاورزی, گردشگری, و اتصال مناطق گردشگری را  مورد بررسی قرار دادند.
فرماندار قصرقند, گسترش و توسعه مناطق گردشگری را از اهم اولویت‌های شهرستان قصرقند عنوان کرد و بر سرمایه گذاری‌های مناسب در مناطق گردشگری شهرستان قصرقند به واسطه طبیعت بکر, آب و هوای مناسب و وجود آبشارها و برخورداری از شرایط ویژه تاکید کرد.

ریگی پس از بازدید از مناطق گردشگری از نمایشگاه توانمندی‌های دانش آموزان مدرسه ابتدایی دخترانه سمیه بخش ساربوک نیز بازدید کرد.


http://img.ir/xsdd.jpg

در این نمایشگاه اثرهایی از هنرهای دستی، اختراعات دانش آموزان و معلمان، خلاقیت‌های هنری، ساخت کاردستی با استفاده از مواد بازیافتنی و دوریختنی در معرض دید قرار داده شده است.

فرماندار قصرقند در بازدید از این نمایشگاه با تقدیر از تلاش دانش آموزان گفت: برگزاری این نمایشگاه‌ها فرصتی فراهم می‌کند تا مسئولان بتوانند علاوه بر بازدید از نمایشگاه از نزدیک شاهد فعالیت‌های دانش‌آموزان باشند.

ریگی بیان کرد: با برپایی این گونه نمایشگاه‌ها میدانی را برای نقش آفرینی دانش‌آموزان فراهم می‌کنیم که با هدایت و راهنمایی مربیان به فعالیت بپردازند.

وی افزود: امیدواریم این‌گونه برنامه‌های با کیفیت در آینده نیز استمرار یافته تا بتواند جایگاه و موقعیت دانش آموزان شهرستان و توانمندی‌های آنان را در سطح استان و کشور معرفی کند.

ریگی در این بازدید ضمن بررسی مشکلات و موانع موجود در این درمانگاه، از مسئولان خواست برای حل این مشکلات و رفع موانع نهایت تلاش خود را بکنند و جلب رضایت و پاسخگویی مطلوب به مراجعان را از اولویت های کاری خود بدانند.


رهبری پزشک درمانگاه ساربوک نیز در این بازدید گفت: عدم وجود دستگاه الکتروکاردیوگرام ساکشن مانیتور قلبی و شوک, فقدان داروهای اورژانسی ضروری به ویژه داروهایی چون آدنوزین وراپامیل و پلاویکسو و غیره, وجود تنها یک بهیار در مرکز و عدم وجود پانسیون برای اسکان, شیوع بالای بیماری های پدیکلوز آنمی فقر آهن و بیماری های پوستی در معاینه دانش آموزان مدارس, از جمله مشکلات موجود در این درمانگاه است.

حنیف وثوقی رهبری همچنین عدم وجود سرویس بهداشتی و آب شرب بهداشتی در مدارس, عدم انجام آزمایشات ایدز, هپاتیت و بیلی روبین و آزمایشات تخصصی دیگر توسط آزمایشگاه رفرانس(قصرقند) و عدم وجود امکانات و فرسودگی و نامناسب بودن خانه های بهداشت تابعه را از دیگر از مشکلات فرا روی درمانگاه ساربوک برشمرد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
علی اصغر میرشکاری معاون سیاسی امنیتی استاندار از زندان چابهار بازدید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: به نقل ازسایت اداره کل زندانهای استان سیستان و بلوچستان  علی اصغر میرشکاری معاون سیاسی امنیتی استاندار به همراه  احمدعلی موهبتی معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان چابهار،دکترعرب مدیرکل بودجه استانداری ،شهرکی مدیرکل اتباع خارجی استانداری ،افرازه مدیربازارچه های مرزی استان ،خالقی دبیرکمیسیون حقوقی ورسیدگی به شکایات استانداری از زندان چابهار بازدید کردند . در پایان این بازدید که با هدف بررسی مشکلات زندان صورت پذیرفت بازدیدکنندگان طی جلسه ای به بررسی مشکلات زندانیان زندان چابهار پرداختند .

محمد عازم کدخدایی رئیس زندان چابهار ضمن تشریح برخی مشکلات زندان از بازدیدکنندگان خواست تا در خصوص مرتفع نمودن مشکلات موجود مساعدت نمایند  .
میرشکار معاون سیاسی امنیتی استانداروموهبتی فرماندارویژه شهرستان چابهار در این جلسه نسبت به حل ورفع مسائل ومشکلات مطرح شده باتامین اعتباروپیگیری مشکلات ازطریق دستگاههای ذیربط قول مساعدت وهمکاری دادند. 
 
 
 
 
 
 
 
 
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

نایب رییس و سخنگوی شورای شهر قصرقند گفت: اصحاب رسانه و وبلاگ نویسان نقش اثر گذاری در معرفی توانمندی و ظرفیت های این شهرستان دارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک:به نقل از ایرنا، 'مراد بلیده' روز یکشنبه در نشست هم اندیشی و هم افزایی وبلاگ نویسان و اصحاب رسانه شهرستان قصرقند این گروه را نماد بصیرت و دانایی منطقه دانست و بر مسوولیت خطیر آنان در رابطه با ایجاد ارتباط میان مردم و مسوولان تاکید کرد.

وی با اشاره فعالیت متنوع وبلاگ نویسان این شهرستان ابراز امیدواری کرد تا این نیروی عظیم و فرهیخته بتوانند در زمینه تقریب نگرش بین مردم و مسوولان حرکت مثبتی داشته باشند.

وی با تشریح ظرفیت ها و پتانسیل های قصرقند گفت: انعکاس مسائل مهم این شهرستان در فضای مجازی و رسانه نقش مهمی در توسعه منطقه خواهد داشت.

سخنگوی شورای شهر قصرقند از فعالان حوزه خبر خواست تا نخبگان و ظرفیت ها مهم این شهرستان را در رسانه ها و وبلاگ ها معرفی کنند.

در پایان این نشست مقرر شد به منظور معرفی و شناساندن بیشتر قصرقند وب سایت گروهی با همکاری وبلاگ نویسان این شهرستان طراحی شود.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی

جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان طلاب و دانشجویان در ساربوک برگزار شد

  با حضور امام جمعه اهل سنت چابهار و جمعی از مسئولان پنجمین همایش ختم بخاری و جشن فارغ التحصیلان دانش آموختگان (طلاب) و دانشجویان دانشگاهی بخش ساربوک شهرستان قصرقند برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: به نقل از خبرگزاری تسنیم از قصرقند, پنجمین همایش ختم بخاری و جشن فارغ التحصیلان دانش آموختگان (طلاب) و دانشجویان دانشگاهی بخش ساربوک شهرستان قصرقند با حضور مولوی عبدالرحمن ملازئی امام جمعه چابهار، یعقوب جدگال نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار قصرقند, بخشداران، جمع زیادی از خواهران و برادران اهل سنت استان و شهرستان های همجوار، علما و طلاب، دانشجویان و کارمندان در محل مجتمع علوم دینی نعمان بن ثابت ساربوک برگزار شد.

امام جمعه شهرستان چابهار در این مراسم با تبریک به فارغ التحصیلان, اظهار داشت: به دلیل تلاش های چندین ساله و شبانه روزی و همت بلند آنان و اساتید بزرگوارشان امروز موجب شده تا در چنین مراسم پر خیر و برکتی حضور داشته باشیم.

مولوی عبدالرحمن ملازئی خطاب به فارغ التحصیلان حوزوی و دانشگاه, افزود: امروزه همه مردم منطقه به شما پویندگان راه علم و جویندگان مسیر خیر دنیا و آخرت افتخار می کنند امیدوارم در آینده قشرهای نوجوانان، جوانان، خواهران، برادران چند برابر شود و در کوشش و پویایی به رقابت بپردازند و در مجتمع های دینی و مجتمع های فرهنگی و آموزشی شاهد پیشرفت های سیل آسا در زمینه علم آموزی باشیم.

وی پیشتازی بانوان را در زمینه کسب علم و دانش تحسین برانگیز خواند و گفت: همت شما بانوان با توجه به خدمت به شوهر و فرزندان و امور خانه داری که دارید و با آقایان در زمینه تحصیل و کسب علم و دانش به رقابت پرداخته اید قابل تحسین است چرا که  امروز بیشترین فارغ التحصیلان دینی این مراسم بانوان هستند.

امام جمعه اهل سنت چابهار بیان کرد: نزدیک به 700 بانو در مدرسه دینی چابهار مشغول به تحصیل علم حوزوی هستند و در مراسم آینده ای که برای ختم بخاری چابهار در نظر داریم بیش از 100 نفر از آنان فارغ التحصیل می شوند و سیل ثبت نامی های جدید هنگام ثبت نام ادامه دارد که ما به علت عدم جا و مکان شرمنده بسیاری از بانوان هستیم اما باز هم سعی کردیم با حداکثر امکانات خواهران عزیز را ثبت نام کنیم.

مدیر مجتمع علوم دینی نعمان بن ثابت ساربوک و امام جمعه ساربوک نیز در این مراسم با اشاره به حمایت دولت از برگزاری همایش امسال هدف از  برگزاری این همایش را حمایت همه جانبه از طلاب و دانشجویان عنوان کرد.

مولوی فضل الله رئیسی اظهار داشت: این همایش پنجمین همایش ختم بخاری است که در ساربوک برگزار می شود که برای نخستین بار است در کنار تجلیل از فارغ التحصیلان علوم دینی از نفرات برتر ورودی دانشگاه که با رتبه های خوبی به دانشگاه ملی راه یافته اند و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد در بهترین رشته ها از جمله شیمی، ریاضی و همچنین قبولی دانشجویان بخش ساربوک در مقطع دکترا مورد تجلیل قرار می گیرند که بیانگر و نشانگر حمایت روحانیون و سایر اقشار از طیف دانشجویان است.

وی از زحمات بیش از دو ماهه جوانان بخش ساربوک برای برگزاری هر چه باشکوه تر این همایش تشکر کرد و گفت: جوانان بخش ساربوک ثابت کردند در همه زمینه ها, روحانیون و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را همراهی کرده و خواهند کرد لذا باید مسئولان هم نگاه ویژه ای به این جوانان داشته باشند.

امام جمعه ساربوک عنوان کرد: در این مراسم 13 نفر فارغ التحصیل علوم دینی, 44 نفر فارغ التحصیل دانشگاهی و 20 نفر ورودی دانشگاه مورد تجلیل قرار می گیرند.

فرماندار قصرقند هم در این مراسم گفت: روحانیون به عنوان محور اصلی و حرکت فرهنگی در جامعه هستند, فقدان یک عالم در اسلام یک رخنه است که هیچ چیز نمی تواند جای آنها را پر کند جایگاهی که خداوند به علما و روحانیون داده, جایگاهی دست نیافتنی است و به تعبیری علما و روحانیون به عنوان دیده بانان بیدار و آگاه جامعه و شخصیتی که الگو و مورد اعتماد مردم هستند.

حمیرا ریگی افزود: یکی از موهبت های الهی وجود علما و روحانیون هست و این قشر به عنوان تاثیرگذارترین افراد در استان خاص و ویژه ما وظیفه سنگین هدایت و روشنگری جامعه را بر عهده دارند.

وی تصریح کرد: امروزه دنیای تکنولوژی و پیشرفت است و با توجه به شرایط روز باید با زبان نرم سخن بگوییم و جوانانی که امروز مورد هدف و آماج تکنولوژی و ماهواره، شبکه های اجتماعی قرار دارند, با آنان با روش های سنتی نمی توان صحبت کرد و بر ما تکلیف است که جوانان قبل از اینکه به دامن دشمن بیفتند, مسئولان, علما و روحانیون هم به علم روز مسلح شوند تا بتوانیم علم و تکنولوژی را در خدمت دین مبین اسلام در بیاوریم.

بخشدار ساربوک نیز ضمن خوش آمدگویی به مدعوین اظهار داشت: اوج عزت و عظمت و افتخار والدین دستیابی فرزندان به مدارج عالیه علمی است زیرا علم و ایمان دو بالی است برای سیر و صعود انسان ها و شکوفا کردن وجود انسان برای رسیدن به کمالات است.

اسماعیل بلیده ای افزود: مدرسین دینی و دانشگاهی اساتید متعهد، متخصص و دلسوخته باعث تربیت طلاب و آموزش دانشجویانی خواهند شد که می خواهند در جامعه فردی مفید و مؤثر واقع شوند که امروز هراس دشمن از تربیت نخبگان علمی کشور است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 20 آذر 1393

همیاران دهیاری بانوان بخش ساربوک شهرستان قصرقند تشکیل شد

  بخشدار ساربوک گفت: به منظور ایجاد فضای موثر برای مشارکت بهینه زنان و رسیدگی به امور اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی آنان, همیاران دهیاری بانوان بخش ساربوک شهرستان قصرقند تشکیل شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :,اسماعیل بلیده ای امروز در جلسه کمیته بانوان بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند, اظهار داشت: نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می دهند و باید شرایط لازم برای استفاده از توانایی آنان فراهم شود.

وی ایجاد فضای موثر برای مشارکت بهینه زنان و فراهم کردن زمینه مناسب برای اشتغال و رسیدگی به امور اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آنان را از مباحث مهم و ضروری دانست که باید در دستور کار کمیته بانوان بخش ساربوک قرار گیرد.

بخشدار ساربوک گفت: دو کمیته فرعی شامل اشتغال و کارآفرینی، همیاران دهیاری بانوان در مرکز بخش تشکیل شده است.

بلیده ای بیان کرد: کمیته های یادشده حداقل هرماه یک نشست برگزار و مشکلات، پیشنهادات و راهکارهای خود را جمع بندی و برای طرح در کمیته بانوان شهرستان و  انعکاس به مرکز استان ارائه دهند.

وی گفت: کمیته‌های یاد شده در راستای ارتقای سطح فرهنگی خانواده‌ها تشکیل شده‌اند و اصول و خط‌مشی‌های تعیین شده فعلی برای کمیته‌ها ماحصل تشکیل جلسات اتاق فکر است، لذا دبیران کمیته‌ها باید با تشکیل جلسات مختلف با اعضای کمیته‌ها نسبت به تنظیم شیوه‌نامه‌های کار و فعالیت اقدام کنند.

بخشدار ساربوک با تاکید بر ضرورت حضور فعال بانوان در عرصه‌های مختلف، تصریح کرد: امید می رود با توجه به وجود پتانسیل و توان بالای بانوان, در راستای ارتقای سطح فرهنگی، اجتماعی، فکری، زندگی و غیره در جامعه بهره کافی را ببریم.

بلیده ای با اشاره به کارهای صورت پذیرفته در حوزه بانوان در بخش ساربوک, افزود: ایجاد مرکز فروش و نمایشگاه صنایع دستی بانوان، افتتاح هرچه سریع تر سالن ورزشی و اینکه هفته ای دو الی سه روز این سالن در اختیار بانوان قرار گیرد, از جمله اقدامات انجام شده در بخش بانوان منطقه است.

دهیار ساربوک هم  در این جلسه از همراهی و همیاری بانوان در حوزه دهیاری تقدیر و  خواستار فعالیت بیشتر بانوان در مشارکت آبادانی روستای ساربوک شد.

محتاج رئیسی گفت: دهیاری ساربوک آماده هرگونه همکاری با تشکل های مردم نهاد و خودجوش در محله های مختلف ساربوک است و آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات، طرح و برنامه ها است.

در این جلسه بانوان بخش ساربوک خواستار حمایت بیشتر مسئولان از بانوان منطقه شدند.

روستای ساربوک مرکز بخش ساربوک در 17 کیلومتری مرکز شهرستان قصرقند واقع شده که دارای، 460 خانوار و 2 هزار و 248 نفر جمعیت بوده, که 1146 مرد و 1092 نفر زن هستند.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 16 آذر 1393


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
با هزینه مشارکتی ۴۰۰ میلیون ریالی/

کلنگ پروژه ساخت ‌آزمایشگاه ساربوک به زمین زده شد

  با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و مسئولان اجرایی شهرستان قصرقند, کلنگ پروژه ساخت ساختمان آزمایشگاه بخش ساربوک به زمین زده شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : با با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر, معاون فرماندار قصرقند و امام جمعه بخش ساربوک و دیگر مسئولان, و با هزینه مشارکتی 400 میلیون ریالی, کلنگ پروژه ساخت ساختمان آزمایشگاه ساربوک به زمین زده شد.

مولوی فضل الله رئیسی امام جمعه بخش ساربوک در آیین کلنگ زنی این پروژه با تشکر از همکاری و حمایت های رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر, اظهار کرد: مردم بخش ساربوک همواره در کارهای مشارکتی پیشتاز بوده و هستند لذا در همه زمینه های آموزشی و بهداشتی می طلبد مسئولان حمایت بیشتری داشته باشند.

کمال بلوچ شارکی معاون فرماندار قصرقند هم گفت: اساس و پایه هر جامعه ای را کارهای زیرساختی و فرهنگی آن جامعه تشکیل می دهد بنابراین به لطف الهی در شهرستان قصرقند و بخش ساربوک روحیه مشارکت پذیری بسیار خوبی در بین مردم ایجاد شده و دولت  به تنهایی قادر به انجام امورات نیست لذا نیاز است که مردم هم در بحث مشارکتی دولت را همراهی کنند.

بخشدار ساربوک نیز در این آیین گفت: در بخش ساربوک, مشارکت مردمی به صورت یک امر پسندیده و رقابتی در بین مردم تبدیل شده و در بحث‌های بهداشتی از قبیل ساخت ساختمان آزمایشگاه, در حوزه آموزشی, نوسازی و حصارکشی مدارس اقدامات بسیار خوبی با همت و مشارکت خیرین محلی بخش ساربوک صورت پذیرفته است با توجه به اینکه بخش ساربوک تراکم جمعیتی دارد لازم است مسئولان به صورت ویژه تری این بخش را ببینند.

اسماعیل بلیده‌ای از شوراها و دهیاران به ویژه ناصر بلوچی رئیس شورای اسلامی شهر ساربوک که در این زمینه مشارکت بسیار خوبی داشته اند, تشکر و قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر هم در حاشیه این مراسم اظهار کرد: امروز برای من روز بسیار خوبی بود و هرگز آن را از خاطرم نمی برم زیرا بعد از 17 ماه حضور بنده در دانشگاه ایرانشهر, امروز شاهد نخستین کلنگ زنی توسط خیرین و مشارکت های مردمی را نظاره‌گر هستیم و امیدوارم آخرین نباشد و مردم بخش ساربوک ثابت کردند که همواره پیشقدم و اولین هستند.

ایرج ضاربان افزود: حوزه جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر محروم ترین حوزه کشور است و توان و سیستم دولت در حال حاضر در فاصله زمانی کوتاهی قادر به رفع مشکلات نیست و مشارکت های بیشتر مردمی را می طلبد.

وی بیان کرد: لذا از خیرین درخواست می شود برای مشارکت بخش سلامت پیشتاز باشند زیرا تنها دستان خیرین می تواند به مرتفع کردن این نیازها کمک کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در پی درخواست مردم مبنی بر تسهیلات زایمانی در بخش ساربوک گفت: پس از کار مطالعه و کارشناسی تسهیلات زایشگاهی را برای بخش ساربوک در نظر خواهیم گرفت.

پروژه ساخت آزمایشگاه طبی درمانگاه ساربوک با زیربنای 80 متر با پوشش 10 هزار نفری و با اعتباری بالغ بر 400 میلیون ریال از طریق مشارکت های مردمی از امروز با کلنگ زنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و هیئت همراه, عملیات اجرایی آن شروع شد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 12 آذر 1393
http://8pic.ir/images/ttjg91vyrbwo5v3l27sh.jpg

http://8pic.ir/images/vaua5s2lzeojrzlhuz8j.jpg

http://8pic.ir/images/opuzll0zjv3neh7snzdx.jpg

http://8pic.ir/images/ewhzqyn8mzypd8x53ih5.jpg

http://8pic.ir/images/6q9pmh616mupejf9u1j7.jpg


جهت مشاهده سایر عکسها به ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
فرماندار قصرقند:

۵۰ درصد مشکلات آبرسانی قصرقند تا پایان سال برطرف می‌شود

  فرماندار قصرقند گفت: در صورت اتمام پروژه‌های در حال اجرای شهرستان قصرقند, ۵۰ درصد مشکلات آبرسانی تا پایان سال ۹۳ قابل رفع است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :،به نقل از خبرگزاری تسنیم , علی اوسط هاشمی در بدو ورود به حوزه شهرستان قصرقند با حضور در مدرسه شهید نیکبخت روستای کارچان در محل شهادت معلم شهید سرگزی حضور یافت و با قرائت فاتحه یاد و خاطره آن شهید عزیز را گرامی داشت.

وی در این مراسم اظهار کرد: اقدامات تروریستی برای همه ما آسیب زا است هر چند جنس مردم متفاوت از آن است که افراد تروریست و شرور دنبال می کنند, مردم امتحان خودشان را داده اند و آزموده شده هستند و در مسیر اهداف والای انقلاب اسلامی، رهبری و در زمینه پیشرفت توسعه کشور به خوبی از این موضع محکم و با ثباتی برخوردار بودند.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان گفت: هر چند باید تلاش بر این باشد که نقاط این استان را اشرار با حضورشان آلوده نکنند زیرا این آلودگی اثرات زیان بارش در منطقه باقی می ماند باید تهدید را با حضور فعال و مسئولانه خودمان از منطقه دور کنیم و شاهد سرمایه گذاری و ایجاد کارخانجات در منطقه باشیم.

هاشمی بیان کرد: دانش آموزان از شهید سرگزی آموختن، مهر، مهربانی، مهر معلم را یاد گرفتند معلم ارزشمند است شغل معلمی ادامه دهنده راه پیامبر مکرم (ص) است یعنی کرامت در نزد همه  ایرانیان کرامت دارد, فرهنگیان از موقعیت ممتازی برخوردار هستند.

وی افزود: امامان جمعه و جماعات, معلمان مشعل بدستی هستند که از ظلمت و تاریکی مردم را دور می کنند و مردم ما هم متفاوت هستند و سرمایه های نظام اسلامی محسوب می شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان سپس در سالن اجتماعات فرمانداری حضور یافت.

در این جلسه, ایوب کرد مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان, احمد عاقبت بخیر مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان و سایر مدیران شهرستان نیز حضور داشتند.

فرماندار قصرقند به تشریح عملکرد خود طی این مدت پرداخت و گفت: در صورت اتمام پروژه‌های در حال اجرای شهرستان قصرقند 50 درصد مشکلات آبرسانی تا پایان سال 93 قابل رفع است.

حمیرا ریگی عنوان کرد: مجوز بیمارستان 46 تختخوابی و تامین اعتبار به مبلغ 10 میلیارد ریال از اعتبارات ماده 180 را داریم که در مرحله تحویل زمین است و با توجه به اینکه مردم نبود بیمارستان را احساس نکنند اقداماتی در این زمینه از جمله هماهنگی ها و مشارکت بسیج جامعه پزشکی, ویزیت رایگان در شهرستان قصرقند صورت پذیرفته است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این راستا با هماهنگی سپاه سلمان و سپاه قدس, قول برپایی بیمارستان صحرایی را در شهرستان قصرقند گرفته ایم.

فرماندار قصرقند به دیگر اقدامات انجام شده در منطقه قصرقند اشاره کرد و افزود: مشارکت های بسیار خوبی در زمینه بازسازی های مدارس و مسائل خدمات شهری به صورت بسیج همگانی انجام شده, رایزنی هایی نیز برای سرمایه گذاران برای صنایع تبدیلی و صنایع گردشگری و صنایع دستی صورت پذیرفته است.

ریگی گفت: با توجه به اینکه شهرستان قصرقند قطب کشاورزی است, سرمایه گذارانی اعلام آمادگی کرده اند که نیازمند حمایت استانداری هستند.

وی تصریح کرد: قصرقند دارای چهار سد, دو سد آبگیر شده و دو سد در دست مطالعه است و با توجه به اهمیت کشاورزی تنها محور در آمد مردم از طریق کشاورزی است لذا احداث سد قصرقند بر روی رودخانه کاجو به طول 268 کیلومتر با آورد 223 میلیون متر مکعب, سد زیردان با ظرفیت 210 میلیون متر مکعب که در حال حاضر 150 میلیون متر مکعب آب دارد بر روی رودخانه کاجو احداث شده است و شهرستان را به قطب آبگیری و انباشت آب برای استان تبدیل می کند.

فرماندار قصرقند بیان کرد: با انجام این اقدامات, امید به آینده, کشاورزی را به سمت کشاورزی صنعتی میسر می کند و از مدیرعامل آب منطقه ای درخواست داریم به زودی کار مطالعاتی سد کاجو رو را آغاز کنند.

وی نیز در این جلسه گفت: نیمی از شهرستان قصرقند که بخش تلنگ است از امتیاز تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد برخوردار هستند و از استاندار می خواهیم این مزایا را برای همه شهرستان فراهم تا مردم از مزایای توسعه منطقه آزاد استفاده کنند.

حمیرا افزود: امکان برخورداری مردم از فرصت های مرزی به منظور ماندگاری مردم و تشویق سرمایه گذاران در بخش های مختلف و برخورداری از حق و حقوق مرزی مورد درخواست است، مطالعه و اجرای شبکه فاضلاب شهری قصرقند با توجه به سطح آب زیرزمینی 3 متر در زمان پر آبی و 7 متر در زمان خشکسالی است امکان آلودگی آب میسر است و تهدید کننده سلامت است که مدیرعامل در بحث مطالعه شبکه فاضلاب شهرستان را از برکات سفر به شهرستان تصویب کنند.

وی به استاندار پیشنهاد برگزاری جلسه شورای اداری استان با حضور مدیران کل را داد تا در انجام برنامه ها تسریع شود.

فرماندار قصرقند افزود: در زمینه استقرار ادارات, 21 اداره تاکنون در شهرستان استقرار شده اند, 5 اداره در حال استقرار و 17 اداره دیگر باقی مانده است.

ریگی عنوان کرد: احداث و بازگشایی محور تلنگ به قصرقند با تخصیص 6 میلیارد که 15 کیلومتر آسفالت به اتمام رسیده و 12 کیلومتر در حال اجراست و 10 کیلومتر باقی مانده، مسیر کاجو با تحت پوشش قرار دادن 25 روستا در حال مناقصه است.

احداث مجتمع فرهنگی و هنری از ضروریات شهرستان قصرقند است

امام جمعه اهل تشیع مسجد امام حسین (ع) قصرقند نیز گفت: با توجه به شعار مقام معظم رهبری به سال, اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی, خواستار خدمت جهادگونه مسئولان و مشارکت های جهادی مردم در توسعه و آبادانی شهرستان قصرقند باشیم.

حجت الاسلام حسین فولادی اظهار کرد: امروزه جهان اسلام با همت جهاد گونه نتیجه گرفتند و در پایان با توجه به ظرفیت هایی که در شهرستان وجود دارد و نیازمندی فرهنگی منطقه, احداث مجتمع فرهنگی و هنری و تکمیل استادیوم ورزشی قصرقند ضروری بنظر می رسد.

مولوی فضل الرحمن رئیسی امام جمعه بخش ساربوک و نماینده روحانیون شهرستان قصرقند هم در این جلسه گفت: در شهرستان قصرقند مردم و مسئولان همه با هم با یک صدا آهنگ و عطش خدمت بسر دارند و اقدامات فرماندار و بخشداران را بسیار عالی توصیف کرد.

وی آمادگی خود را برای عمران و آبادانی و توسعه شهرستان قصرقند با مسئولان اعلام کرد و افزود: مردم شهرستان در بحث مشارکت های مردمی در زمینه آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، وضعیت مناسبی دارند و مردم این شهرستان مردمی مشارکتی هستند, در همه صحنه ها حضوری فعال داشته لذا توجه بیشتر مسئولان را برای حمایت نیاز دارند.

امام جمعه اهل سنت ساربوک, مهم ترین خواسته مردم بخش ساربوک را احداث پل حمیری بر روی رودخانه کاجو دانست و گفت: با توجه به طغیان رودخانه و جمعیت 10 هزار نفری آن طرف رودخانه بسیار ضروری است که امیدوارم هر چه سریع تر کار مطالعاتی و تخصیص اعتبار برای احداث پل صورت بپذیرد.

مدیرعامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان هم اظهار کرد: مساحت حوزه منابع آب شهرستان قصرقند 3 هزار و 789 کیلومتر مربع است که 167 کیلومتر مربع دشت است با توجه به نبود پلیس آب در شهرستان های فنوج و قصرقند مردم در بحث حفاظت از آب, شرایط کمی و کیفی را مد نظر قرار دهند و کشاورزان بیشتر بر روی تغیر الگوی کشت بروند.

احمد عاقبت بخیر افزود: قصرقند در حاشیه رودخانه کاجو قرار دارد و سیل بند شهر قصرقند را تهدید می کند, 532 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده, 7 کیلومتر طول سیل بند است که 2.5 کیلومتر تخریب شده است.

ایوب کرد مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان هم گفت: لکه گیری و روکش آسفالت محور نیکشهر، قصرقند، جکیگور، در حال اجرا است در محور روستایی تلنگ به قصرقند بالغ بر 60 میلیارد ریال پیش بینی شده است که امیدواریم با تخصیص اعتبار بیشتر شتاب گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان چلسه گفت: استان ما در بحث زیرساخت‌ها با شرایط خوبی پیش می‌رود با توجه به اوضاع تحریم‌ها ما شاهد طرح های بزرگی در استان هستیم و شهرستان قصرقند در مقایسه با سایر شهرستان ها روند رو به رشد بهتری دارد.

هاشمی افزود: در ارتباط با خواسته مردم در زمینه شبکه فاضلاب شهری, مطالعه را پیگیری می کنم و این نیاز زیرساختی شهر در اولویت است.

وی در زمینه احداث مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان قصرقند هم قول مساعد داد.

در این جلسه, سامیه قادری نماینده بانوان, عبدالناصر رئیسی نماینده فرهنگیان، عبدالله رئیسی نماینده معتمدان و شوراها در باره حوزه منطقه خود به بحث و تبادل نظر پرداختند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی مطرح کرد

تامین اعتبار برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام روستایی در سیستان و بلوچستان

  معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی گفت: در تلاشیم تا پیگیری‌های لازم و تامین اعتبار مورد نیاز, عملیات اجرایی پروژه‌های نیمه تمام روستایی در سیستان و بلوچستان را به اتمام برسانیم.

میرشفیع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قصرقندمعاون راه‌های روستایی وزارت راه و شهرسازی از پروژه‌های در حال اجرای مسیر قصرقند به بخش تلنگ بازدید کرد.

سید حسین میرشفیع به همراه ایوب کرد مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان سیستان و بلوچستان در سفر به شهرستان قصرقند با حضور در جلسه فرمانداری این شهرستان در جمع روحانیون, معتمدان و اعضای شورا، مسائل و مشکلات راه‌های روستایی و نقش راه در توسعه شهرستان با توجه به ظرفیت های این منطقه را مورد ارزیابی قرار داده و از پروژه راه های روستایی بخش تلنگ قصرقند بازدید کرد.

وی در این بازدید خواستار شتاب و به اتمام رسیدن پروژه های نیمه تمام راه روستایی شهرستان قصرقند  شد.

معاون راه‌های روستایی وزارت راه و شهرسازی نسبت به تکمیل پروژه تلنگ به قصرقند با توجه به حجم بالای کار و همچنین محور کاجو قصرقند و تامین قیر برای تمام راه‌های روستایی که زیرسازی شده اند, قول مساعد داد.

میرشفیع با اشاره به برخی پروژه های روستایی که به دلیل کمبود اعتبار ناتمام مانده، اظهار کرد: در تلاشیم با پیگیری های لازم و تامین اعتبار مورد نیاز عملیات اجرایی آنها را به اتمام برسانیم.

فرماندار قصرقند نیز در این بازدید گفت: عملیات بازگشایی راه قصرقند به بخش تلنگ این شهرستان با تلاش مسئولان اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان با پیشرفت خوبی همراه است.

حمیرا ریگی بیان کرد: با احداث جاده تلنگ به قصرقند فاصله 350 کیلومتری این بخش به مرکز شهرستان به 60 کیلومتر کاهش و فاصله شهرستان قصرقند به چابهار نیز از 210 به 150 کاهش می یابد.

وی از تلاش و توجه مدیرکل و کارکنان اداره راه و شهرسازی جنوب استان تقدیر کرد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 7 آذر 1393
شهردار قصرقند:

شهرستان قصرقند پاکسازی عمومی شد

  شهردار قصرقند گفت: با حضور جمعی از بسیجیان, مسئولان, دانش آموزان و نیروهای خدماتی شهرداری, پاکسازی عمومی به منظور جمع آوری نخاله و زباله در سطح شهرستان قصرقند انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: به گزارش خبرگزاری تسنیم از قصرقند, عبدالخلیل پربار در مراسم پاکسازی عمومی شهرستان قصرقند اظهار داشت: این مراسم با حضور جمعی از بسیجیان, مسئولان, دانش آموزان و نیروهای خدماتی شهرداری برای پاکسازی سطح شهر از نخاله و زباله برگزار شد.

وی افزود: در یک حرکت بسیجی تمامی اقشار جامعه, شورای اداری، علما، بسیجیان، دانش آموزان، شوراها، مردم محلات با مشارکت بخش خصوصی 15 کامیون و 3 لودر رایگان طی دو روز اقدام به پاکسازی عمومی شهرستان قصرقند کردند.

شهردار قصرقند بیان کرد: هدف از برگزاری این مانور, نهادینه کردن مشارکت مردم و فرهنگ سازی برای حفظ بهداشت و نظافت شهر و محل زندگی است این گونه اقدامات علاوه بر فرهنگ سازی، باعث می‌شود تا شهروندان ما بیشتر از گذشته در حفظ محیط زیست و پاکیزگی اطرافشان احساس مسئولیت کنند.

پربار با اشاره به ظرفیت عظیم گردشگری در قصرقند, بر ضرورت فراهم‌سازی بسترهای لازم برای پذیرایی و استقبال مطلوب از مسافران تاکید کرد و گفت: پاکسازی شهر از هرگونه آلودگی یکی از راه‌های بستر سازی برای استقبال از مسافران به منطقه است.

وی، فرهنگ سازی صحیح در شهر را یکی از عوامل مهم تحقق این موفقیت بیان کرد و افزود: خوشبختانه در شهرستان قصرقند   برخلاف دیگر شهرها، مردم نسبت به پاکیزگی شهر حساسیت و اهتمام جدی دارند.

شهردار قصرقند, مدیریت پسماند، تفکیک پسماند از مبدأ به مقصد، آموزش خانه به خانه مدیریت پسماند، فرهنگ‌سازی و آموزش‌محوری را از مهم ترین برنامه‌های شهرداری قصرقند برای رساندن قصرقند  به یک شهر ایده‌آل برشمرد.

فرماندار قصرقند هم در این مراسم با گرامی‌داشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس اظهار کرد: توصیه‌های زیادی در زمینه حفظ محیط زیست و رعایت نظافت در دین مبین اسلام شده است.

حمیرا ریگی, بروز استعدادهای بالقوه افراد بشر را مستلزم وجود محیطی سالم، پاک و بدون دغدغه میسر دانست و افزود: اگر این زمینه توسط مسئولان فراهم نشود مردم نمی توانند توانمندی های خود را در محیط زیست آلوده عرضه و ارائه کنند.

وی با تقدیر از شهردار جوان و شرکت کنندگان در این مراسم، فرهنگ سازی برای ایجاد محیط امن و آرام و در عین حال پاک و سالم برای مردم و حراست و حفاظت و زیبا نگاه داشتن محیط زیست را یک وظیفه عمومی عنوان و بر آن تاکید کرد.

پاکسازی کلی معابر و محلات، نظافت و رفت و روب تمامی خیابان های اصلی و فرعی، لایروبی کانال های روباز، و... از جمله فعالیت هایی است که به صورت مستمر و روزمره و به طور ویژه در این روز توسط نیروهای خدمات شهری شهرداری قصرقند در حال اجرا است.
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 7 آذر 1393
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
رئیس شورای شهرستان قصرقند:

گونه در خطر انقراض خرس سیاه در روستای روکشه شهرستان قصرقند مشاهده شد

  رئیس شورای شهرستان قصرقند گفت: تاکنون مناطقی از کوهستان های شهرستان قصرقند به عنوان محل زیست خرس سیاه شناخته می‌شد، اما این گونه در خطر انقراض در روستای روکشه بخش مرکزی شهرستان نیز مشاهده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: عبیدالله باشنده در گفت‌ و گو با خبرنگار تسنیم در قصرقند اظهار داشت: با توجه به اینکه تاکنون مناطقی از کوهستان ها به عنوان محل زیست خرس سیاه در این شهرستان  شناخته می‌شد، اما این گونه در خطر انقراض در روستای روکشه بخش مرکزی شهرستان قصرقند نیز مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه خرس سیاه یکی از هشت گونه خرس در دنیاست، افزود: در شهرستان قصرقند نیز گونه سیاه این خرس زیست دارند.

رئیس شورای شهرستان قصرقند بیان کرد: باید از سوی مراجع ذی ربط به ویژه حفاظت محیط زیست اقداماتی در راستای فرهنگ‌سازی به منظور کاهش تعارضات بین مردم محلی و خرس سیاه با اجرای برنامه‌های آموزشی شروع شود.

باشنده گفت: در حال حاضر تعارضات زیادی بین مردم محلی و خرس سیاه به ویژه در شهرستان قصرقند وجود دارد و با توجه به نبود انجمن های حمایت از محیط زیست, مسئولان اداره  حفاظت محیط زیست شهرستان نیکشهر باید در به حداقل رساندن این تعارضات برای حفظ این گونه در خطر انقراض در کشور تلاش کند.

وی عنوان کرد: خرس سیاه در حال حاضر در کوه های آبادی های گرکور, نابئین و روستای آبند بخش ساربوک و حوزه کارچان روستای روکشه بخش مرکزی زیست دارد.

رئیس شورای شهرستان قصرقند با بیان اینکه منطقه حفاظت شده برای گونه خرس سیاه در مناطق شهرستان قصرقند وجود ندارد، تصریح کرد: مسئولان هرچه سریع تر نسبت به ایجاد مناطق حفاظت شده زیست خرس سیاه در مناطق زیست اقدام کنند و باید آموزش‌های محلی نیز در دستور  محیط زیست در رابطه با حفاظت از گونه‌های در حال انقراض قرار گیرد.

خرس سیاه آسیایی با نام علمی Selenarctos thibetanus در طبقه‌بندی دفتر حفاظت از محیط زیست و طبیعی سازمان ملل (IUCN) جزو گونه‌های در معرض خطر انقراض قرار گرفته و زیستگاه آن در ایران، جنوب و جنوب شرق کشور است.

این گونه به دلیل دارا بودن دندان‌های نیش‌دار مخصوص (کارناسیل) به راسته گوشت‌خواران تعلق دارد، اما در طبیعت موجودی همه‌چیزخوار است و به لحاظ جثه از خرس قهوه‌ای کوچک‌تر و رنگ عمومی بدن آن سیاه و لکه‌ای سفید رنگ به شکل هفت روی سینه دارد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
فرماندار قصرقند:

ویزیت رایگان پزشکان در قصرقند انجام می‌شود

  فرماندار قصرقند گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج, ویزیت رایگان پزشکان توسط انجمن خیرین جنوب استان و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در شهرستان قصرقند انجام می‌شود.

  ویزیت رایگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: حمیرا ریگی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند،با گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: بسیجیان در دوران 8 سال دفاع مقدس وظیفه حفظ نظام اسلامی را عهده‌دار بوده‌اند و پس از دفاع مقدس طبق توصیه حضرت امام خمینی (ره) به سلاح علم مجهز شدند تا در عرصه‌های سازندگی و پیشرفت حضور یابند.

وی افزود: نیروهای بسیجی همراه و همگام با سربازان گمنام امام زمان (عج) در طول عمر با برکت نظام اسلامی همواره منشاء خدمات بسیاری برای انقلاب بوده و هستند.

فرماندار قصرقند بر لزوم ترویج و نهادینه کردن تفکر بسیجی در جامعه تاکید کرد و گفت: ترویج فرهنگ شهید و شهادت رمز بقای نظام اسلامی است در سال‌های اخیر بسیج پایه‌گذار پیشرفت‌های علمی بوده و در عرصه‌های مختلف علمی، دفاعی و سیاسی دستاوردهای ارزشمندی داشته است.

ریگی بیان کرد: به مناسبت هفته بسیج و تداعی تفکر بسیجی, در رایزنی فرمانداری قصرقند با انجمن خیرین سلامت جنوب استان و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مقرر شد متخصص ارتوپدی، جراح عمومی، بیهوشی از چابهار و داخلی، اطفال، زنان و زایمان از نیکشهر روز سه‌شنبه و متخصص چشم روز پنج شنبه در درمانگاه شهر ویزیت رایگان داشته باشند و همزمان تست قند خون رایگان توسط هلال احمر انجام می شود.

وی همچنین از پاکسازی عمومی شهر قصرقند در یک حرکت بسیجی خبر داد و گفت: تمامی اقشار جامعه, شورای اداری، علما، بسیجیان، دانش آموزان، شوراها، مردم محلات با مشارکت بخش خصوصی 15 کامیون و 3 لودر رایگان در روز چهارشنبه و پنجشنبه این هفته اقدام به پاکسازی عمومی شهر می کنند از این رو از آحاد مردم خواسته می شود در این حرکت همگانی همراهی کنند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
به منظور بزرگداشت شهدای فرهنگی استان سیستان و بلوچستان به‌ ویژه معلم شهید "رضا سرگزی", سوگواره معلم و محرم در شهرستان قصرقند برگزار شد.


سوگواره
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: به نقل از خبرگزاری تسنیم از قصرقند, به منظور بزرگداشت شهدای فرهنگی به‌ ویژه معلم شهید "رضا سرگزی", امروز سوگواره معلم و محرم در شهرستان قصرقند با حضور فرماندار، بخشداران، فرهنگیان، معتمدان، بسیجیان و دانش آموزان در محل ساختمان کتابخانه عمومی شهرستان قصرقند برگزار شد.

فرماندار قصرقند در این مراسم با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی برای مطالعه کتاب, اظهار کرد: فعالیت های فرهنگی باید با تدبیر و اندیشه صورت پذیرد، با توجه به اینکه نتیجه کار فرهنگی بعد از مدت طولانی مشاهده می شود، جبران اشتباه در این امر بسیار دشوار خواهد بود.

حمیرا ریگی ضمن تسلیت مجدد شهادت معلم "رضا سرگزی" و با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که "همبستگی اسلامی یکی از لازم ترین و واجب ترین وظایف همه جوامع اسلامی است", افزود: چند صباحی است که صفحات کتاب ایام منطقه ما رنگ سرخ به خود گرفته است, بر ما روشن است که به بهانه اسلام یک روز شیعه ای را و دیگر روز از مردم اهل سنت را به شهادت می رسانند.

وی بیان کرد: تروریست ها هدفی جز ایجاد تفرقه و پیشگیری از توسعه و آسایش مردم مظلوم و محروم این استان را در سرندارند

مشاور فرهنگی و رسانه ای فرماندار هم در این باره گفت : شهداتفسیر نجعلهم الوارثون هستند کارشهدا فی نفسه بزرگ است اما در این بین مداد العلماست که افضل است بر دما الشهدا نویسندگانی که مجاهدت های قوم بلوچ ورشادت های مردم این خطه را به رشته تحریر در می آورند ارزش واعتبارشان کم از خون شهدا نیست.

ملیحه بلیدئی اظهار داشت از بین 15 مقاله برتر ارسالی به دبیر خانه مقاله محمد انور بلیدهی به عنوان بهترین مقاله انتخاب شد در این مراسم با بیان اینکه کتاب 10 جلدی شاهنامه, سمبل و اسطوره سیستان و بلوچستان است, آن را به فرماندار قصرقند از طرف مردم و مسئولان کتاب دوست و کتابخوان قصرقندی هدیه کرد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 3 آذر 1393
سلام دوستان و همشهریان عزیز

همراهی کنید در کارهای نیک(قران کریم)
ایجاد یک شهر آباد، مستلزم وجود افرادی آگاه و دلسوز است .
و بنابر مصداق این بیت زیبا:
کس نخوارد پشت من/ جز ناخن انگشت من.
سخنی کوتاه دارم.


ننن
شاید در جریان باشید که چندی است زمزمه ایجاد یک آزمایشگاه به شرط آماده کردن ساختمان آن توسط مردم در ساربوک به گوش می رسد و همین امر، شوراهای بخش را برآن داشته تا بتوانند با کمک های مردمی این امر را محقق کنند،اما تا کنون کسی این طرح بزرگ را جدی نگرفته است.ضمن پاس داشت دغدغه شوراهای عزیز، نکات مثبتی را که بر این طرح مترتب است یادآور می شوم،باشد که موجب شود دوستان عزیز بیشتر به فکر باشند.
در نخست،وجود یک آزمایشگاه در ساربوک،سوای اومر دیگر یک ضرورت محسوب می شود که در صورت موفقیت و راه اندازی چشم انداز نوینی برای شهرساربوک به دنبال خواهد داشت.
دوم، با ایجاد یک آزمایشگاه در ساربوک از هزینه های گاهن اضافی به منظور گرفتن یک آزمایش معمولی کاسته خواهد شد،جون مشاهده شده است که گاهی برای یک ازمایش ساده مجبور به طی مسافت درازی از ساربوک تا نیکشهر و حتی چابهار شده ایم و فقط به تصور اینکه در اندک زمان نیم ساعت بتوان از منزل به ازمایشگاه رسید و ازمایش را انجام داد بنظر بنده کافی است که مردم ساربوک دست همت خویش را بالا بگیرند تا خدای نکرده این طرح عمرانی و رفاهی را از دست ندهیم.
سوم، وجود یک آزمایشگاه فعال در ساربوک خود موجب رونق کسب و کار، کسبه محترم خواهد شد،چون در صورت شروع فعالیت و بنابر گفته شورهای عزیز با تجهیزات دسته اول و نو، و از این حیث که ساربوک در مرکز روستای زیادی واقع شده است باعث کشش روستائیان از قصرقند و نیکشهر به طرف ساربوک خواهد شد امید میرود که رجوع کننده های زیادی از سراسر بخش داشته باشد.
چهارم،باتوجه به اینکه در آستانه برگزاری جشن پرفیض و برکت" ختم بخاری" هستیم،یادآور می شوم که شرکت در ساخت این آزمایشگاه کم از کمک به این مراسم نیست.اگر وجود عالمان دینی موجب اعتلای روح افراد جامعه می شود،وجود آزمایشگاه و امکاناتی از این دست باعث اعتلای جسم افراد جامعه میشود و روح سالم در بدنی سالم زیبنده است.
امیدوارم همچنان که دغدغه مسائل دینی را داریم به مسائل اجتماعی نیز توجه نشان دهیم.
ختم کلام اینکه، از هر نظر که به این موضوع نگاه کنیم سراسر برکت و منفعت است.پس بیاییم دست در دست هم دهیم تا خودمان شهرمان را آباد کنیم.
(رحیم رئیسی)

شماره حساب کمک های مردمی جهت ساخت ساختمان آزمایشگاه :

‏‎726591362‎بانک کشاورزی.بنام ناصربلوچی .محتاج ریسی.محمدآبادیان

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرد:

آبادیان : 09153452814
محتاج ریسی : 09155460185
ناصر بلوچی : 09158456171


...............................................................................................................


شماره کارت ملی:6037991140503115وکشاورزی:6037701070631798بنام فضل الله ریسی. مبلغ راحتما اعلام کنند کمک به جلسه مدرسه دینی(ختم بخاری) ساربوک. کمکهای نقدی وغیر نقدی شماراپذیرا هستند

تماس : 09153454112


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
تسنیم گزارش می دهد/

مدرسه ۳۶ ساله روستای چندوکان در آستانه تخریب است‌

  مدرسه شهید اسماعیل روستای چندوکان از توابع شهرستان قصرقند با قدمت ۳۶ ساله و از نخستین مدارس قصرقند در آستانه تخریب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک: به نقل از خبرگزاری تسنیم از قصرقند, روستای چندوکان پرجمعیت ترین روستای بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند است که با مشکلات فراوانی مواجه است.

مدﺭﺳﻪ شهید اسماعیل ﺭﻭﺳﺘﺎﯼ چندوکان ﺍﺯ ﺗﻮﺍﺑﻊ شهرستان قصرقند ﺑﺎ 36 ﺳﺎﻝ ﻗﺪﻣﺖ ﺯﺑﺎﻥ ﮔﻮﯾﺎﯼ ﺁﻣﻮﺯﮔﺎﺭﺍﻥ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﻪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻣﺪﺭﺳﻪ است، ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻭ ﭘﺮﻭﺭﺵ 100 ﺩﺭﺻﺪ ﺗﺨﺮﯾبی است.

محمد رحیم بلوچزهی آموزگار مدرسه شهید اسماعیل چندوکان در این باره اظهار کرد: ﺗﻌﻄﯿﻞ کرﺩﻥ مدرسه ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎﺭﺵ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺧﻄﺮ ﺭﯾﺰﺵ ﺑﺎﺭﺍﻥ ﻭ ﺳﻘﻮﻁ ﺳﻘﻒ ﺁﻥ ﺑﯿﻢ ﻭ ﺗﺮﺳﯽ ﻣﻀﺎﻋﻒ ﺑﺮ ﺩﻝ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ وارد کرده ﺍﺳﺖ.

وی گفت: ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺩﺭ ﺩﻭ ﺷﯿﻔﺖ ﭘﺴﺮﺍﻧﻪ ﻭ ﺩﺧﺘﺮﺍﻧﻪ در ﺣﺪود 350 ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯ ﺩﺭ ﺻﺒﺢ ﻭ ﺷﯿﻔﺖ ﻇﻬﺮ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺑﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ هستند ﻭ ﺍﺯ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﻣﺪﺍﺭﺱ ﺩﺭ شهرستان ﻗﺼﺮﻗﻨﺪ ﺑﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﻣﯽ ﺁﯾﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﮑﺎﺗﺒﺎﺕ ﻓﺮﺍﻭﺍﻥ ﺑا ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﻣﺠﻠﺲ, ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭ, ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﺍﺭ، ﺑﺨﺸﺪﺍﺭﯼ ﻭ ﺍﺩﺍﺭه ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻭ ﭘﺮﻭﺭﺵ ﻗﺼﺮﻗﻨﺪ ﺗﺎﮐﻨﻮﻥ ﻫﯿﭻ ﺟﻮﺍﺏ ﻗﺎﻧﻊ ﮐﻨﻨده ای ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﻧشده است.

این معلم افزود: ﻓﻘﻂ ﺟﻮﺍﺑﺸﺎﻥ ﺟﺰ ﺗﺨﺮﯾب ﻭ ﺍﻭﻟﻮﯾﺖ ﺍﻭﻝ ﺩﺭ شهرستان هست ﻭ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺴﺎﻝ ﺩﻭ ﯾﺎﺳﻪ ﯾﺎ ﺷﺎﯾﺪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺩﺭ شهرستان ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺳﺎﺧﺖ است, ﭼﺮﺍ ﻣﺴﺌﻮﻟان ﺟﻮﺍﺑﺸﺎﻥ ﺍﻭﻟﻮﯾﺖ ﺍﻭﻝ است ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ که ﺍﯾﻨ ﮕﻮﻧﻪ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﻣﺨﺎﻟﻒ ﺳﺎﺧﺖ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺩﺭ ﺭﻭﺳﺘﺎﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ اما ﻭﺍﻗﻌا ﻣﺪﺭﺳﻪ شهیداسماعیل بلوچ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺗﺨﺮﯾﺐ است ﻭ ﻫﺮ ﺭﻭﺯ ﺷﺎﻫﺪ ﺭﯾﺰﺵ ﺳﻘﻒ ﺁﻥ هستیم که ﺧﺪﺍی ﻧﺎﮐﺮده, ﯾﮏ ﺭﻭﺯ ﺁﺟﺮﯼ ﺑﺮ ﺳﺮ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﯼ نیفتد آن موقع چهﮐسی ﺟﻮﺍﺑﮕﻮ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﺁﻥ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﺼﯿﺒﺖ ﻫﺎ ﺑﺮ ﺳﺮ ﻣﺪﯾﺮﻣﺪﺭﺳﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺍﻓﺘﺎﺩ ﻭ ﻫﻤﻪ ﻣﺴﺌﻮلان ﺍﻭ ﺭﺍ ﺳﺮﺯﻧﺶ ﻣﯿ ﮑﻨﻨﺪ.

بلوچزهی بیان کرد: تعداد کلاس ها کم و پایه ها زیاد, و معلمان مجبورند در هوای گرم و زیر آفتاب درس بدهند و کلاس ها فاقد وسایل سرمایشی و گرمایشی هستند ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ چندوکان ﺩﺭ ﺳﻄﺢ ﻗﺼﺮﻗﻨﺪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻫﻮﺵ ﻭ ﺫﮐﺎﻭﺕ ﺩﺭ ﺩﺭﺟﻪ ﺍﻭﻝ بوده ﻭ ﻫﺮ ﺳﺎﻝ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻭﺍﺭﺩ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎه می شوند ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﻧﯿﻤﮑﺘ ﻬﺎﯼ ﻓﻠﺰﯼ ﻭ ﺯﻧﮓ ﺯﺩه ﺑﻪ ﻣﺪﺍﺭﺝ ﻋﺎﻟﯽ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎه می رسند ﻣﮕﺮ ﺍﯾﻨﺎﻥ ﺣﻖ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﺑه ﺠﺎﯼ ﻧﯿﻤﮑﺘ ﻬﺎﯼ ﻓﻠﺰﯼ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﻧﯿﻤﮑﺖ ﻫﺎﯼ ﭼﻮﺑﯽ ﺗﺮ ﻭ ﺗﻤﯿﺰ ﺑﺸﯿﻨﻨﺪ.

وی گفت: ﺍﺯ ﻣﺴﺌﻮلان ﺍﺳﺘﺎﻧﯽ ﺗﻘﺎﺿﺎ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﺑﻪ ﺭﻭﺳﺘﺎﯼ ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ چندوکان آمده ﻭ ﺍﺯ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺭﺍ ﺭﺳﯿﺪﮔﯽ ﮐﻨﻨﺪ.


نبود سالن ورزشی در روستای چندوکان


جمعی از ورزشکاران روستای چندوکان نیز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار کردند: 60 ﺩﺭﺻﺪ ﺍﺯ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﺭﺍ ﺟﻮﺍﻧﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻌﺪﺍﺩ، ﻭﺭﺯﺷﮑﺎﺭ ﻭ ﻭﺭﺯﺵ ﺩﻭﺳﺖ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻣﯽ ﺩﻫﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﻭﺭﺯﺷﯽ ﻣﺤﺮﻭمند ﻭ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻪ ﭘﺸﺘﻮﺍﻧﻪ ﻭ ﻫﻤﺮﺍﻫﯽ ﻣﺴﺌﻮلان ﺩﺍﺭﻧﺪ.

ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﻌﺪﺍﺩ ﻭ ﻇﺮﻓﯿﺖ ﻫﺎﯼ جوانان و نوجوانان ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮔﻮﺷﻪ ﻭﮐﻨﺎﺭ ﻣﺤﻠﻪ ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻦ ﻫﺎﯼ ﺧﺎﮐﯽ ﻭ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﻧﺎ ﻣﺴﺎﻋﺪ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺑﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎﯼ ﻭﺭﺯﺷﯽﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﺮﺍﺳﻤﺎﺕ ﻣﻠﯽ ﻭ ﻣﺬﻫﺒﯽ ﻧﯿﺎﺯ ﻣﺒﺮﻡ ﺑﻪ ﯾﮏ ﺳﺎﻟﻦ ﭼﻨﺪﻣﻨﻈﻮﺭه ﻭﺭﺯﺷﯽ ﺩﺍشته ﻭ ﺍﮔﺮ ﺑﺨﻮﺍﻫﯿﺪ ﺑﻪ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﻭ ﻣﻬﻤ ﺘﺮﯾﻦ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﺍﻫﺪﺍ ﻫﻤﯿﻦ ﺳﺎﻟﻦ ﻭﺭﺯﺷﯽ است که ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ برای ما خوشحال کننده ﺑﺎﺷﺪ.

ﻟﺬﺍ ﺑﺎ ﺗﻮﮐﻞ ﺑﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻣﺘﻌﺎﻝ ﻭ با ﻫﻤﮑﺎﺭﯼ ﺷﻤﺎ ﻣﺴﺌﻮلان ﺍﻣﯿﺪ ﺍﺳﺖ ﻫﺮﭼﻪ ﺳﺮیع تر ﺍﯾﻦ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﺩﯾﺮﯾﻨﻪ ﻭ ﺑﺠﺎﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﻣﺤﻘﻖ ﺷﻮﺩ. تیم فوتبال چندوکان یکی از بهترین تیم های شهرستان قصرقند است.


اهالی محله پایین روستای چندوکان خواستار جابه جایی ترانس برق شدند


اهالی محله مسجد پایین روستای چندوکان با گلایه از مسئولان اداره برق خواستار جابه جایی ترانس برق توسط مسئولان اداره برق در این روستا شدند.

روستای چندوکان از جمله روستای های بخش ساربوک است که دارای برق با ولتاژ بسیار پایین است.

یکی از مشکلاتی که گریبانگیر اهالی محله مسجد قدیم روستای چندوکان است ولتاژ بسیار پایین برق است، با توجه به ولتاژ پایین برق در محله مسجد قدیم اهالی را بر آن داشت تا در سال 91 در نامه ای این مشکل را به صورت کتبی به اطلاع مسئولان اداره برق شهرستان نیکشهر برسانند.

با پیگیری مکرر اهالی روستا، سرانجام اداره برق شهرستان نیکشهر یک ترانس برق 200 در کنار عیدگاه نصب کرد اما با توجه به فاصله زیاد بین ترانس جدید و محله مسجد قدیم قرار بر این شد که ترانس مسیر جاده سرتاپ به محله مسجد قدیم انتقال داده شود و ترانس جدید در محل فعلی خود باقی بماند.

اما انتقال و جابه جایی ترانس مسیر جاده سرتاپ به محله مسجد قدیم با مشکل نبود بودجه و عدم رضایت مردم برای جابه جایی روبه رو شد و اکنون از تاریخ نصب ترانس برق جدید به مدت بیش از دو سال می گذرد اما تاکنون جابه جایی ترانس برق مسیر جاده سرتاب صورت نگرفته است.

یکی از اهالی محله مسجد پایین در این باره گفت: تبعات ناشی از افت ولتاژ برای مردم روستا متحمل گرما و خسارات ناشی از افت ولتاژ است به طوری که اگر کولر گازی که تا چندی پیش 340 هزار تومان بوده هم اکنون قیمت آن به یک میلیون و 340 هزار تومان رسیده, جبران چنین خساراتی به دور از توان مردم است.

داد محمد رئیسی افزود: با توجه به افت ولتاژ و با وجود گرمای بالا, سوختن مداوم موتور کولر و یخچال برای مردم مشکلات فراوانی را به وجود آورده و مردم روستا در رنج هستند.

وی بیان کرد: با توجه به آب و هوای منطقه که بسیار گرم و خشک است با این وجود مصرف برق خود به‌ خود بالا می‌رود.

رئیسی عنوان کرد: با وجود مشکلات ناشی در این زمینه از مدیر امور برق شهرستان قصرقند و سایر مسئولان و دست اندرکاران تقاضا می شود نسبت به رفع این معضل خود را از اجر الهی و دعای خیر مردم بی نصیب نکنند.

جهت مشاهده متن کامل و تصاویر به ادامه مطلب کلیک کنیدادامه مطلب
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ