تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب دی 1394
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

پرسه ی سگ های ولگرد در خیابانهای شهر شایسته شهر ساربوک نیست، این روزها در خیابان های اصلی و پر جمعیت  شهر سگ های ولگرد جولان می دهند.سکوت مسولان زیربط در باره مشکل فوق  همجنان ادامه دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : در کوجه و خیابان ها و محلات مختلف ساربوک  که قدم می‌زنیم و به هرطرف که می‌نگریم منظره ای ناخوشایند در قاب نگاهمان جای می گیرد.

در یک طرف کودکانی را در خاک‌ها مشغول بازی می‌بینم که به گفته مادرانشان به دلیل نبود پارک بازی، روزشان را با گل و لای خیابان‌ها به شب می‌رسانند

گذشته از تمامی مشکلات پیش روی شهروندان  صدای سگ های ولگرد که همزمان با تاریک شدن هوا تا پاسی از شب آرامش را از شهروندان  سلب می کند مزیدی بر علت های دیگر است.


تعداد سگ‌های ولگرد و خطرناک در شهر ساربوک روز به روز در حال افزایش است،همزیستی انسان ها و حیوان ها بعضی وقت ها آنقدر بالا می گیرد که کوچه های شهر به جولانگاه حیوانات بدل می شود اما این اتفاق می تواند تبعات بهداشتی و اجتماعی ناخوشایندی به همراه داشته باشد.

 بالای 100 قلاده سگ در سطح شهر ساربوك  مشاهده شده که تعدادی از شهروندان نیز با ارگان‌های مربوطه از جمله بهداشت محیط .دهیاری  تماس گرفته‌اند تا در این باره اقدام کند اما ارگان های زیربط توجهی به این تماس‌های تلفنی نکرده است. بر اساس قوانین و دستورالعمل‌ها، وظیفه جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های ولگرد در سطح شهرها بر عهده دهیاری هاست. واضح است که منظور از جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌ها نیز هرگز کشتن این حیوانات نیست.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 14 دی 1394

آغاز عملیات اجرایی فاز دوم شبکه فیبر نوری شهرستان نیکشهر به قصرقند در بخش ساربوک / تاکید بخشدار ساربوک بر کمک شورا و مردم برای تسهیل و تسریع در اتصال ساربوک به شبکه فاضلاب شهری


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اسماعیل بلیده ای در گفتگو با بلوچ پرس افزود: این پروژه یکی از بی بدیل ترین پروژه های ارتباطی مورد نیاز نسل آینده است که پروژه فیبر نوری مسیر نیکشهر به قصرقند با اعتباری بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان عملیات اجرایی آن شروع شده که طی آن فاز یک مرکز مخابرات ساربوک به فیبر نوری متصل شد و عملیات اجرایی فاز دوم که مراکز مخابراتی روستای هیت و مرکز شهرستان قصرقند را متصل می کند از ساربوک شروع شده است.

بلیده ای اظهار داشت: عملیات اجرایی این شبکه با پیگیری های مجدانه فرماندار  قصرقند، رییس اداره مخابرات نیکشهر و حمایت های مدیر عامل شرکت مخابرات استان در دو فاز طراحی شده بود که با تکمیل فاز دوم پس از نصب تجهیزات مراکز های مخابراتی روستای هیت و مرکز شهرستان قصرقند به فیبر متصل خواهند شد و شهروندان عزیز از این نعمت بهره مند خواهند شد.

وی بر آمادگی و همکاری همه شوراها و دهیاران بخش ساربوک با پیمانکار پروژه که در مسیر انتقال فیبر نوری قرار دارند در اجرای فاز دوم این پروژه تاکید کرد.

بخشدار ساربوک از توابع شهرستان قصرقند در پایان ضمن تشکر از همکاری و مساعدت شوراهای اسلامی و دهیاران در اجرای فاز اول گفت: تحقق مکرر این توفیق ها مستلزم همکاری همه جانبه شهروندان محلی در همه رده ها می باشد.


تاکید بخشدار ساربوک بر کمک شورا و مردم برای تسهیل و تسریع در اتصال ساربوک به شبکه فاضلاب شهری

بخشدار ساربوک از توابع شهرستان قصرقند بر کمک شورا و مردم برای تسهیل و تسریع در اتصال ساربوک به شبکه فاضلاب شهری تاکید کرد.

اسماعیل بلیده ای افزود: احداث شبکه فاضلاب شهری ساربوک از مصوبات بسیار خوب و مهم دولت به روستای ساربوک است که عملیات شبکه ای و لوله گذاری آن به اتمام رسیده است.

بلیده ای با اشاره به اهمیت این پروژه مهم عمرانی اظهار کرد: برای اجرای پروژه شبکه دفع فاضلاب شهری ساربوک 700 میلیون تومان اعتبار تصویب شده است.

وی همچنین با اشاره به این که این بحث از آن لحاظ حائز اهمیت است كه تكمیل شبكه فاضلاب از یكسو می‌تواند سلامت آب مصرفی شهروندان را افزایش داده و از سوی دیگر با بازگشت آن پس از تصفیه، برای مصارف كشاورزی و توسعه آبیاری فضای سبز به‌ كار گرفته شود، ادامه داد: مشکلات فعلی دفع غیربهداشتی و غیراصولی فاضلاب و زباله های شهری بیشتر لایه های زیرین زمین های محلات مختلف ساربوک نفوذ ناپذیر بوده و فاضلاب های دفع شده از منازل جذب خاک نمی شود که همین امر موجب بروز مشکلات بهداشتی در این شهر شده است.

وی اظهار داشت: این طرح اولین طرح روستایی استان است که در ساربوک در حال اجرا است  و تکمیل به موقع طرح شبکه فاضلاب شهری و مدیریت پسماند در ساربوک نیازمند تلاش همه شهروندان در بحث واگذاری زمین های در نظر گرفته شده برای استخرهای تصفیه خانه است.

بلیده ای گفت: این پروژه با وجود اتمام بخش اعظمی از آن با مشکل معارض مواجه بوده که طی نشست های مختلفی با صاحبان زمین بزودی مشکل فوق را مرتفع خواهیم کرد و امید است که با همراهی مردم این مشکل رفع شود و با اجرای این پروژه مهم گام های بعدی در راستای توسعه ساربوک سرعت بیشتری می گیرد و مردم هم از مزیت های بسیار خوب شبکه استفاده خواهند کرد.

مزایای شبکه ی فاضلاب شهری:
همانطور که میدانیم آبی که در شهرها مصرف میشود، جهت برآورده ساختن ضوابط آب آشامیدنی باید تصفیه شود. اما آب آشامیدنی تنها شاخه ای از کل نیاز روزانه یک شهر را در بر میگیرد و قست باقی مانده از مصرف، اعم از آبیاری و کشاورزی، نیازمند درجه پایین تری از کیفیت میباشد.
معمولا (به خصوص در کشورهای غیر پیشرفته) آبی که برای اهداف غیرآشامیدنی مانند آبیاری استفاده میشود از همان آبی تامین میگردد که جهت شرب فراهم شده است؛ لذا اگر بتوان پساب اصلاح شده را جهت مصارف غیر آشامیدنی به کار برد آنگاه ذخایر آب موجود، نیازمندی جمعیت بیشتری را برطرف خواهد کرد.
در مواردی از قبیل مصارف شهری(مانند آبیاری پارک ها)، صنعتی، کشاورزی و غیره میتوان پساب اصلاح شده را جایگزین آب قابل شربی کرد که هم اکنون در این قسمتها استفاده میشود.
مصارف شهری شامل آبیاری پارکها، فضاهای تفریحی و سامانه های بهداشتی موجود در ساختمان های عمومی و بازرگانی میباشد.
علاوه بر این پساب اصلاح شده در بسیاری از صنعتها مانند نیروگاه ها (جهت مصارف گرمایشی و سرمایشی) قابل استفاده است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
بخشدار ساربوک؛

خدمات دو ساله دولت تدبیر و امید در بخش ساربوک با خدمات 10 سال قبل برابری می کند/تشریح نتایج سفر وزیر بهداشت و درمان به بخش ساربوک


بخشدار بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند گفت: سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بخش ساربوک مصوبات بسیار خوبی داشت که در ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی بخش تاثیر بسزایی خواهد داشت.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :اسماعیل بلیده ای در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس  در این باره اظهار داشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از بخش ساربوک آزمایشگاه درمانگاه ساربوک را  افتتاح کرد که این آزمایشگاه با 160متر زیر بنا با مشارکت مردم و خیرین محلی با اعتباری بالغ بر 1400 میلیون ریال احداث شده و تحویل مرکز بهداشت گردید که مرکز بهداشت نسبت به تجهیز آزمایشگاه اقدام کرده است.
بلیده ای افزود: این آزمایشگاه اولین آزمایشگاه خیری حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر است که با حضور وزیر افتتاح شد و امیدواریم آخرین هم نخواهد بود و مشارکت های حوزه سلامت ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: سفر سیدحسن قاضی زاده هاشمی برای بخش سلامت بخش ساربوک  پرخیر و برکت بود، درخواست مردم بخش ساربوک مبنی بر احداث مرکز درمان بستر 10 تخت خوابی، دبیرستان بهیاری، مرکز تسهیلات زایمانی و دندانپزشکی از مطالبات مردم این بخش بود که قول پیگیری همه موارد خواسته شده را دادند.
بخشدار ساربوک گفت: ساختمان قدیمی درمانگاه ساربوک تجهیز و بازسازی شده و اعتبار ساختمان درمانگاه جدید  ساربوک نیز تصویب و اخذ شده به محض واگذاری زمین از ادارات ذیربط عملیات اجرایی ساختمان شروع خواهد شد و هم اکنون بخش ساربوک دارای دو درمانگاه، یکی در مرکز بخش ساربوک و دیگری در مرکز دهستان حمیری با چهار پزشک به مردم خدمات ارائه میدهند.
بلیده ای اظهار کرد: احداث خانه بهداشت های روستاهای لوریانی، کلمت، حاجی آباد و پایین دست روستاهای سدزیردان 90 درصد پیگیری ها صورت گرفته که انشاالله به زودی این روستاها دارای خانه بهداشت میشوند، همچنین درمانگاه روستای چندوکان را هم پیگیر هستیم و امیدواریم این امر تحقق یابد تا مردم بخش ساربوک از نظر شاخصه های بهداشتی به بهترین جایگاه دست یابند.
بلیده ای اظهار داشت: دولت تدبیر و امید خدمات بسیار خوب و ارزشمندی در بیش از دو سال سپری شده از آغاز دولت در این بخش داشته است که می توان گفت دست کم با فعالیت های صورت گرفته در ده سال قبل از آن برابری می کند که جا دارد از حمایت ها و همکاری های خانم ریگی فرماندار شهرستان قصرقند، دکتر ضاربان رییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشیم که همواره عزم خود را برای مرتفع کردن مشکلات مردم بخش ساربوک جزم کردند.
بخشدار ساربوک از توابع شهرستان قصرقند در پایان اظهار داشت: دلجویی از فرزند شهید عمر ملازهی شهید مدافع حرم و تجلیل از خانواده این شهید یکی از اقدامات بسیار ارزنده ای بود و وزیر بهداشت تاکنون بالاترین مقامی بوده که تا به امروز این چنین به یاد آنها در کنار فرزندانشان حضور یافته است که به عنوان اقدامی ویژه در پاسداشت ارزشهای انقلاب و اسلام همواره الگوی همه مدیران خواهد بود، همچنین طبق درخواست فرزند شهید مبنی بر ساخت سالن ورزشی در روستای حمیری که بصورت شفاعی درخواست کرد، وزیر هم قول مساعد و همکاری ویژه را در این مورد دادند.
لازم به ذکر است، بخش ساربوک در 17 کیلومتری مرکز شهرستان قصرقند با 18 هزار نفر جمعیت واقع شده است. گفتنی است، بعد از انقلاب وزیر بهداشت اولین وزیری است که به بخش ساربوک سفر کرده است.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ