تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب بهمن 1394
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

حضور پرشور مردم بخش ساربوک  در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن ماه+تصاویر

http://8pic.ir/images/gbvy1xihn0itrgrw1fve.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : امسال باز هم بخش ساربوک  در ۲۲ بهمن شاهد حضوری متفاوت و حماسه‌ای از جنس حضور در صحنه‌ انقلاب بود؛ حماسه‌ای که در انتخابات اسفندماه به نمود بارزی از تجلی همدلی و وحدت میان ملت ایران اسلامی و سدی مقابل نفوذ تبدیل خواهد شد.مردم بخش ساربوک  صبح امروز و همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن اتحاد و ایستادگی خود را در سی‌و هفتمین فجر انقلاب اسلامی جشن گرفتند. این مراسم در بخش ساربوک  با حضور اقشار مختلف مردم دریک روز  آفتابی از مسیر پیش بینی شده و با دادن شعارهای انقلابی اغاز شد مراسم از  مقابل مسجد جامع  نورساربوک  و افزوده شدن مردم در این مسیر به طرف میدان سیمرغ  برگزار شد . در این مراسم کودکان و نوجوانان.جوانان .پیر و جوان .زن و مرد مشاهده می شد ، نواخته شدن آهنگ های انقلابی ، از جمله جلوه های راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال بخش ساربوک  بود که جلوه خاصی را نمایان کرده بود . 

 ˈسعید عیسی نیاˈ بخشدارمرکزی قصرقند و سرپرست بخشداری ساربوک در جمع تجمع کنندگان مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت:  22 بهمن سالروز پیروزی حق بر باطل و روز عزت و اقتدار ملت ایران است، فرصتی برای نمایش اقتدار، عزت و صلابت ملت ایران به نظام سلطه و استکبار جهانی است.

وی تصریح کرد: در 22 بهمن امسال بار دیگر نشان دادیم که بیدار و هوشیار بوده و یکپارچه و منسجم هستیم و دشمنان بدانند اگر بخواهند راه و شکافی بین ملت ما ایجاد کنند مردم بیدار و یکپارچه از نظام و ارزش‌های آن و ولایت فقیه دفاع می‌کنند.

وی افزود: با تلاش‌های ریاست جمهوری و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری شاهد به نتیجه رسیدن برجام بودیم؛ نتیجه این پیروزی رضایتمندی مردم و اقتدار آنها در صحنه‌های بین‌الملل بوده است.

سریرست بخشداری ساربوک گفت: با عنایت خداوند متعال توانستیم با همه فشارهایی که بر نظام جمهوری اسلامی ایران به صورت تحریم‌های ظالمانه تحمیل کردند با اقتدار در مذاکرات هسته‌ای حضور پیدا کنیم و برابر قدرت‌های جهان ایستادگی و از حق مسلم ملت دفاع کنیم.
 
عیسی نیا افزود: ملت در 22 بهمن نشان داد که هیچ خللی در صفوف حامیان انقلاب اسلامی وجود ندارد و مردم می‌آیند تا بگویند ایستاده‌اند و از حرکت‌های توسعه استقلال و آزادی حمایت می‌‌کنند.

  سعید عیسی نیا با تأکید بر ولایت‌پذیری تمامی آحاد جامعه اظهار داشت: ملت بزرگ ایران دلداده ولایت هستند و تا آخرین لحظه از آرمان‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع خواهند کرد.

وی افزود: ملت ولایت‌مدار و غیور بخش ساربوک  با حضور در تمام صحنه‌ها، حمایت و پشتیبانی کامل خود را از مقام معظم رهبری اعلام کرده و با تمام وجود آماده اجرای فرامین مقام معظم رهبری هستند. هدف امروز دولت تدبیر و امید ، شکوفایی و توسعه همه جانبه کشور ، اهتمام ورزیدن به بنیاد های انقلاب اسلامی ، تامین منافع ملی ، مبنا قرار دادن قانون اساسی ، و کوشش برای تقویت اتحاد و انسجام ملی و در نتیجه اقتدار ملی و جمهوری اسلامی ایران است
  عیسی نیا در پایان بیان داشت : امروز مردم سلحشور بخش ساربوک و شهرستان قصرقند با حضور حماسی ، پرشور و نشاط و وحدت آمیز خود  گامی دیگر در مسیر اقتدار میهن اسلامی برداشتند تا نشان دهند بر پیمان خود با آرمانهای انقلاب اسلامی ، امام راحل و مقام معظم رهبری استوار و پایدارند که اینجانب از همه شما عزیزان سپاسگذارم .

شرکت کنندگان در راهپیمایی پس از طی مسیر در میدان سیمرغ  تجمع و پس از سخنرانی سربرست بخشداری  قطعنامه ای قرائت و مردم با تکبیر آن را تایید کردند.بخش ساربوک  به مرکزیت روستای ساربوک  در 17کیلومتری  مرکزشهرستان قرار دارد 

http://8pic.ir/images/fdswo5apk1kaubn2ryka.jpg

http://8pic.ir/images/no0v1clb1rvj0lud1q15.jpg

http://8pic.ir/images/hj7wpnw98fjqq5i8hbtk.jpg


http://8pic.ir/images/w710nte4fvpov1gygsif.jpghttp://8pic.ir/images/tmm1pjumqvdst8mvjks9.jpg


http://8pic.ir/images/kcd2pabcyhgn0axre261.jpg

http://8pic.ir/images/a8kug3nnhr0tc7x7vhmr.jpg

http://8pic.ir/images/hb2fx9ipon1xdhrhki5m.jpg

http://8pic.ir/images/9m90mr1uols35crtpkq9.jpgارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 22 بهمن 1394
به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور فرماندار ، نمایندگی ثبت احوال در بخش ساربوک  افتتاح شد.


نمایندگی ثبت احوال بخش ساربوک شهرستان قصرقند افتتاح شد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : رئیس ثبت احوال قصرقند در آئین افتتاح این نمایندگی، گفت: با آغاز به کار این نمایندگی  اهالی مرکز بخش و روستاهای تابعه آن برای انجام امور خود از عزیمت به مرکز شهرستان بی نیاز شدند زیرا همه کارهای آنان دراین زمینه در مرکز بخش انجام می شود.

حسینعلی گزمه  اظهار داشت: ثبت احوال یکی از نیازهای بخش ساربوک بود که با پیگیری های بخشدار سابق آقای بلیده ای و خانم ریگی فرماندار شهرستان  این امر تحقق یافت  و 180میلیون  ریال اعتبار برای تجهیز این نمایندگی  هزینه شده است.

وی ادامه داد: این نمایندگی در حال حاضر به علت نبود نیروی انسانی هفته ای دو روزیکشنبه و چهارشنبه ها به مردم بخش ساربوک خدمات ارائه  میدهد و از این پس به جز خدمات کارت ملی همه خدمات سجلی، ثبت موالید، صدور شناسنامه برای افراد بالای 15 سال، ثبت ازدواج و فوت  به صورت مکانیزه انجام می شود  و مردم نیازی برای مراجعه به مرکز شهرستان ندارند.

فرمانداری قصرقند  در این مراسم ضمن تشکر از پیگیری های مدیر کل و رئیس اداره ثبت احوال قصرقند، راه اندازی این نمایندگی را از خدمات ارزشمند دولت به مردم منطقه دانست و اظهار داشت: با راه اندازی این نمایندگی، از این پس کلیه خدمات سجلی  در محل نمایندگی ثبت احوال و در کوتاه ترین زمان انجام خواهد شد.

 حمیرا ریگی  هدف مسئولین را خدمات رسانی سریعتر و با کیفیت بهتر به مردمعنوان کرد و افزود: با افتتاح این نمایندگی و مرتفع شدن بخشی از نیازهای مردم، از رفت وآمد روستاییان این بخش به مر کز شهرستان که با هزینه و زحمت فراوان همراه است، کاسته خواهد شد.

وی افزود : در بحث نیروی انسانی دراستخدامی آینده دو نفر نیرو برای بخش ساربوک و دو نفر هم برای بخش تلنگ در نظر گرفته شده است که بعد از آزمون در همه ایام هفته خدمت رسانی خواهند کرد و بزودی هم نمایندگی ثبت احوال در تلنگ هم مستقر می شود.

در آئین افتتاح نمایندگی ثبت احوال بخش ساربوک  اولین تعویضی  شناسنامه این  نمایندگی به نام  محتاج ریسی دهیار ساربوک  صادر و تقدیم ایشان شد.

بخش ساربوک  با 18 هزار نفر جمعیت روستایی وعشایری در 17  کیلومتری مرکزشهرستان قصرقند  واقع شده است پیش از این مردم بخش ساربوک  برای انجام امور سجلی خود با پیمودن 17 کیلومتر به مرکز شهرستان قصرقند مراجعه می کردند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 22 بهمن 1394
http://8pic.ir/images/t68e0h971k2e0lwh8vok.jpg

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، جشن بزرگ فجر انقلاب با حضور هنرمندان مطرح بخش ساربوک ، مسئولان شهرستان و شهروندان ساربوک با شکوه بسیار خوبی برگزار شد


http://8pic.ir/images/2q8da2ettulva8vt6gjs.jpg


http://8pic.ir/images/107c6uvt98oxw5xhppks.jpg

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک رئیس آموزش و پرورش شهرستان قصرقند در مراسم جشن بزرگ فجر انقلاب که در سالن ورزشی شهدای این شهر با حضور خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم برگزار شد، اظهار کرد:دهه فجر یادآور عظمت و شکوه ملت ایران است و بیان عملکردها به مردم امید و نشاط را در جامعه تقویت می‌کند و بستر خدمت بیشتر به مردم را فراهم می‌سازد.

همایون امیری در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع آموزش و پرورش  شهرستان قصرقند در دهه فجر امسال اذعان کرد: دهه فجر نماد وحدت، وفاق و همدلی مردم و مسئولان بوده از این‌رو باید دستاوردهای انقلاب در دهه فجر برای نسل جدید خصوصا دانش‌آموزان تبیین شود.

ریس آموزش و پرورش قصرقند تاکید کرد: برنامه های بسیار متفاوت و مختلفی با هدف معرفی هرچه بهتر انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به نسل امروز در ایام دهه فرخنده فجر در سطح مدارس شهرستان قصرقند  برگزار شد.

حمیرا ریگی فرماندار قصرقند در این مراسم گفت : دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و بیان خدمات این نظام به ولی نعمتان خویش بوده که لازم است همگان به این موضوع توجه کنند.

وی نقش بانوان در بیروزی انقلاب اسلامی  را نقطه عطف تاریخ این مرز و بوم دانست و تصریح کرد:زمانی که به زنان به عنوان یک کالا نگاه میکردند زنان توانستند در انقلاب حضورشان را به تصویر کشیدند و بعد از بیروزی لنقلاب اسلامی نقش زن در 8 سال جنگ تحمیلی و ظالمانه هم نقش آفرینی کردند ودر نسل سوم هم تربیت فزرندان را عهده دار بودند و امروز وظیفه ما است تا با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی این ایام تاریخی را در یاد مردم حفظ و ماندگار کنیم.

فرماندار قصرقند اظهار داشت : مردم بخش ساربوک در همه مناسبت ها همواره افتخارآفرینی کردند و امیدوارم این پرشوری و نشاط هم روز به روز بیشتر شود.

این مقام مسئول از آموزش و پرورش بخاطر هماهنگی انسجام و همدلی مدارس جهت برگزاری جشن باشکوه انقلاب قدردانی کرد وازبخشدار سابق بخش ساربوک هم بخاطراین انسجام قدردانی کرد

خانم ریگی تاکید کرد: باتوجه به اینکه اعلام کرده بودیم به بهترین جشن انقلاب بین شهرستانی جوایزی در نظرخواهیم گرفت لذا بخش ساربوک بخاطر برگزاری باشکوه جشن رتبه اول را کسب کردند ودانش آموزان و دبیران که در برپایی این جشن باشکوه برنامه ریزی کردندبه  یک اردو از طرف فرمانداری اعزام خواهند شد.

وی افزود: بر همه اعضای محترم ستاد گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی فرض است با تمامی امکانات و اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم زمینه های حضور همه اقشار مختلف مردم را در صحنه های مهم انقلاب بویژه راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در 7 اسفند را فراهم نماییم.

ریگی  با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال دولت و ملت همدلی و همزبانی، اظهار داشت: همگان باید تلاش کنند تا این مهم در عرصه سیاسی نیز به نحو مطلوب و شایسته محقق شود.

وی از آمادگی دولت تدبیر و امید برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند و ایجاد شرایطی برابر برای رقابت احزاب و گروه های سیاسی در اسفند ماه سال جاری در این شهرستان خبر داد.

فرماندار قصرقند  اظهار داشت: دولت یازدهم در تلاش است با صداقت و رعایت اصل بی طرفی، زمینه برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند و مشارکت گسترده و حداکثری مردم در این رقابت سیاسی را فراهم سازد.

لازم به ذکر است، در حاشیه این مراسم نمایشگاه توانمندی دانش آموزان و جشنواره غذا  در نظر گرفته شده بود که مورد استقبال مسولین وسایر شرکت کننده ها قرار گرفت  و از ریس دبیرستان دخترانه  زینبیه مدیران مدارس دخترانه  راهنمایی سجادیه و ابتدایی سمیه ساربوک بخاطر برگزاری  با شکوه جشن انقلاب تشکر و قدردانی شد دراین آیین همچنین از دانش آموزان ممتاز  تقدیر شد

http://8pic.ir/images/jbwdmm2x2ro3u81dykph.jpg
http://8pic.ir/images/at2nrdywmrt1r39cnziz.jpg


http://8pic.ir/images/53xq8y7k5qn00v7pa405.jpg

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
شگفت زدگی زوج گردشگر استرالیایی  از دیدن موسیقی دهل و سرنای بلوچی شهرستان قصرقند


http://8pic.ir/images/t82ue88m5i1jfcbxibc0.jpg


http://8pic.ir/images/xjf9zr52fxwtm80qaaqj.jpg

http://8pic.ir/images/u706gev2jhq5g82y25s1.jpgبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : زوج استرالیایی که به منظور آشنایی با بناهای تاریخی کشورمان به ایران سفر کرده بودند در ادامه سفر خود  با حضور در شهرستان قصرقند از بناهای تاریخی وگردشگری این شهرستان بازدید کردند.خانم الن  و آقای اِریك  .این زوج گردشگر در هنگام بازدید از روستای تاریخی و گردشگری بوگ از توابع بخش ساربوک در یك مراسم عروسی حضور یافته و از اجرای گروه دهل و سرنای بلوچی بقدری شگفت زده شده بودند که اریک همپای سایر مرد های روستا به رقص و شادمانی پرداخت و به موسیقی اصیل بلوچی تحسین کرد

به گفته خانم خیرالنساه امیری مدیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیكشهر  این زوج گردشگر در مدت اقامت 2 روزه خود از جاذبه های گردشگری شهرستان نیکشهر و اقامت در مسافر کاشانه روستای شگیم و تخت ملک و پذیرایی با غذا محلی و سنتی مورد استقبال قرار گرفتند

امیری اظهار داشت :دیدار با صنعتگران تنگه سرحه بازدید از قلعه تاریخی هیچان بازدید از روستای بوگ و دیدار با سفالگری هلونچکان از دیگر برنامه امروز این زوج گردشگر بود

وی افزود: این زوج اروپایی که از استرالیا میهمان مردم شهرستان های نیکشهر و قصرقند بودند این دو شهرستان را شهر هایی زیبا با مردمانی بافرهنگ و با پیشینه ای کهن توصیف کرده و گفتند با سفر به بلوچستان و حضور در جمع مردم بلوچستان ذهنیتمان نسبت به ایران عوض شده و در برگشت از مهربانی مردم  و امنیت بالا در ایران سخن خواهیم گفت و هموطنان مان را برای بازدید از ایران تشویق خواهیم کرد


مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیکشهر تصریح کرد: به دلیل فقدان بستر های مناسب و کمبود زیر ساخت ها، گردشگران فقط اقامتی یک الی دوروزه را در شهرستان های نیکشهر و قصرقند تجربه و این شهرستان را ترک می کنند. که با برنامه هایی که در پیش داریم از جمله احداث مسافر کاشانه های بخش مرکزی شهرستان نیکشهر که با همکاری بخشدار مرکزی شهرستان در نظر گرفته شده است در جهت جذب گردشگر معرفی بهتر و بیشتر اماکن تاریخی و گردشگری از اولویت برنامه های این اداره خواهد بود


http://8pic.ir/images/bmtuc3kgw8jm5mij5nux.jpg

http://8pic.ir/images/q2af2rrn7n9iykzihsvv.jpg


http://8pic.ir/images/8g11wclpezkodekfqssd.jpg


http://8pic.ir/images/3v6gz51mgra8ov5ren5i.jpg


http://8pic.ir/images/rbqz09fd738pxawc0ml0.jpg


http://8pic.ir/images/8dd2tyia598o4il9m9gv.jpg
لازم به ذکر است خانم امیری ریس میراث فرهنگی، اعضای شورای شهر ساربوک، تعدادی از جوانان و فعالین حوزه صنایع دستی و گردشگری این زوج گردشگر را در شهرستان قصرقند همراهی میکردند
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ