تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب اردیبهشت 1394
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.comبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : بسیاری از فعالیت های یک فرد در طول شبانه روزدر گستره این شبکه میگنجد.سرعت پایین اینترنت وقطع و وصل های مکررآن ومهمترازآن نبود اینترنت پرسرعت در روستای چندوکان اعتراض بسیاری از کاربران ومخاطبان را درپی داشته است  وبه هرکس برمیخوریم ناله ای دراین خصوص دارد.اهالی روستای چندوکان مخصوصا جوانان ونوجوانان به اینترنت همراه اول وایرانسل که سرعت بسیار پایینی دارد دل بسته اندومجبور به استفاده از آن هستند.آقای منصور رئیسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی روستای چندوکان اظهارداشت:در دنیای امروزی که به نام دنیای ارتباطات نامیده میشود استفاده از ابزارمدرن برای ارتباط وداشتن اطلاعات  از دانسته های روزاز ضروریاتی است که نمیتوان بدون آن از علم وآگاهی مطلوب وبروز برخورداربود.آقای سعید رئیسی یکی از کاربران اینترنت گفت:استفاده ازاینترنت  به معنای سرعت بخشیدن برای دسترسی به دانش وفناوری روز دنیاست وامروزه هیچ شخص وسازمانی نمیتواندخود را از آن بی نیازبداند.روستای چندوکان بزرگترین روستای شهرستان قصرقنداز توابع بخش ساربوک است که متاسفانه همچنان بدون اینترنت پرسرعت است.درحال حاضر مسئله اینترنت به یک مشکل اساسی اماخاموش در بزرگترین روستای قصرقندتبدیل شده است.

http://chandookan-news.rozblog.com/post/56


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
سرپرست ورزش و جوانان قصرقند:

مسابقات قوی‌ترین مردان در قصرقند برگزار می‌شود

  سرپرست اداره ورزش و جوانان قصرقند گفت: مسابقات قوی‌ترین مردان شهرستان‌های جنوب سیستان و بلوچستان به میزبانی قصرقند برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، لطیف درزاده امروز در جلسه‌ای به منظور برگزاری مسابقات قوی‌ترین مردان در شهرستان قصرقند اظهار داشت: رقابت‌های قوی‌ترین مردان با حضور بیش از 20 ورزشکار از شهرستان‌های جنوبی استان با مشارکت و حمایت‌های فرماندار، اداره آموزش و پروش، شهرداری قصرقند، بخشدار ساربوک و اعضای شوراها و دهیاران بخش مرکزی و ساربوک برگزار می‌شود.

وی افزود: این مسابقات مقرر است در 12 اردیبهشت ماه جاری در مجموعه ورزشی بسیار زیبا و سرسبز روستای کلمت بخش ساربوک برگزار شود و برترین‌های پرورش اندام استان‌ در این مسابقات حضور می‌یابند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان قصرقند بیان کرد: ظرفیت‌های ورزشی شهرستان برای برگزاری مسابقات قهرمانی بی‌نظیر است.

درزاده، پرورش اندام را ورزشی بسیار جذاب و مورد علاقه جوانان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ورزشکاران زیادی داریم که ظرفیت خوبی دارند اما تاکنون شناسایی و حمایت نشده‌اند لذا برگزاری این گونه مسابقات به ما کمک زیادی برای استعدادیابی خواهد کرد.

وی عنون کرد: باید زمینه گرایش جوانان به این ورزش جذاب با پرهیز افراد از رفتارهای ناسالم مهیا شود تا شاهد رونق بیش از پیش ورزش در شهرستان قصرقند باشیم.

سرپرست اداره ورزش و جوانان قصرقند افزود: شرکت کنندگان در این مسابقات از جنوب استان از شهرهای  ایرانشهر، چابهار، قصرقند، نیکشهر، سرباز، فنوج و دلگان هستند که در دو مرحله مقدماتی و فینال برگزار می‌شود.

درزاده خاطرنشان کرد: از طرف هیئت بدنسازی استان، آقایان پیروزی رئیس هیئت، محمدپرست دبیر، عارف ظریفی‌نیا مسئول قویترین مردان، ابراهیم پرویزپور مسئول پاورلیفتینگ و همچنین 5 داور حضور دارند.

وی گفت: این دوره از مسابقات با مشارکت فرمانداری، شهرداری، اداره ورزش و هیئت بدنسازی استان برگزار می‌شود.

سرپرست اداره ورزش و جوانان قصرقند افزود: ورزشکاران ایرانشهری کمی از سایر ورزشکاران بالاتر بوده زیرا هر ساله در فینال قوی‌ترین مردان استان و منطقه حضور دارند.

درزاده تصریح کرد: این مسابقات برای نخستین بار است که درجنوب استان و در این سطح برگزار می‌شود.http://8pic.ir/images/gmfng79osxz8sq6nkhuy.jpg


http://8pic.ir/images/9bjh1kqkll6re6rc22du.jpg


http://8pic.ir/images/zc9bz1iftld0lhbmn4bb.jpgارسال توسط نظرمحمد رئیسی
فرماندار قصرقند:

مشکلات آب آشامیدنی روستای چندوکان قصرقند برطرف می‌شود

  فرماندار قصرقند گفت: رفع مشکلات آب آشامیدنی، برق، طرح هادی، آموزشی و دیگر موارد از اولویت‌های مسئولان شهرستان قصرقند در سال جاری است.


http://8pic.ir/images/jzsn2z2cal9q28vx3kuj.jpg


http://8pic.ir/images/9d37vymkorghspwo7sb8.jpg


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، امروز فرماندار قصرقند به همراه دیگر مسئولان در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی در دیدار با مردم ولایتمدار و خونگرم روستای چندوکان بخش ساربوک از نزدیک مشکلات و مسائل این منطقه را جویا و مورد بررسی قرار دادند.

ولی‌محمد هوتی رئیس شورای اسلامی روستای چندوکان در این دیدار اظهار داشت: روستای 400 خانواری چندوکان با جمعیتی بالغ بر 2000 نفر بزرگترین روستای شهرستان قصرقند است که با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند که مهم‌ترین آنها مشکل آب آشامیدنی و برق است که از مسئولان خواستار پیگیری و رفع این مشکلات هستیم.

بخشدار ساربوک هم گفت: در روستای چندوکان در بحث توسعه و گسترش شبکه برق اقدامات خوبی انجام شده است.

اسماعیل بلیده‌ای افزود: جوانان روستای چندوکان از جوانان بسیار فعال و مشارکتی هستند که باید از ظرفیت‌های آنان برای توسعه و آبادانی روستا بیشتر استفاده شود.

وی عنوان کرد: در بحث مشکل آب آشامیدنی نیز پیگیری‌های زیادی صورت پذیرفته که به زودی مشکل شهروندان منطقه در بحث آب آشامیدنی مرتفع خواهد شد.

بخشدار ساربوک بیان کرد: پیش‌بینی مجتمع ورزشی، احداث پارک جنگلی در دو طرف ورودی روستا به طول 2 کیلومتر با مشارکت منابع طبیعی و دهیاری از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده امسال در روستای چندوکان است.

فرماندار قصرقند نیز اظهار داشت: شور و نشاط مردم این روستا نشان دهنده حس پویایی و نشاط آنان است و حساسیت و مطالبه‌گری شهروندان جای خوشحالی دارد.

حمیرا ریگی گفت: روستای چندوکان روستای سالم، نمونه و پاک و به‌دور از هر گونه اعتیاد است که بر همین اساس روستای چندوکان از این پس به عنوان روستای پاک پایه‌ریزی می‌شود و تمام تلاش و جدیت خود را بکار خواهیم بست تا مشکلات روستای چندوکان را مرتفع سازیم.

وی افزود: در بحث طرح هادی روستا مطالعات انجام شده و در طی دو ماه آینده نقشه طرح هادی آماده و در برنامه‌ریزی‌های سال 94 پیش‌بینی خواهد شد و مشکلات آب، برق، آموزشی نیز در اولویت برنامه‌ها قرار دارند.

فرماندار قصرقند بیان کرد: مجتمع ورزشی روستا در بودجه و اعتبارات دهیاری در بخش عمرانی مدنظر قرار می‌گیرد و در مورد مشکل اینترنت روستا نیز با اجرای فیبر نوری مشکلات برطرف خواهد شد لذا برنامه‌ریزی شده برای هر روستا انشعاباتی در نظر گرفته‌ و اتصالات در مسیر فیبر انجام و تا زمانی که فیبر افتتاح شود ارتباطات رادیویی تقویت شده و در بستر فیبر تلفن ثابت برای روستاها هم در نظر گرفته شده است.

ریگی در پی شکایت و گلایه کشاورزان نسبت به حمله گرازهای وحشی به زمین‌های کشاورزی آنان هم گفت: در این زمینه پیگیری‌هایی با اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان انجام که کارشناسانی را برای بررسی موضوع اعزام کردند و مقرر شده است محیط زیست در این مورد یک مطالعه و برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهد.

همچنین روسای ادارات در این جلسه نسبت به مشکلات مردمی توضیحات لازم را ارائه و جوانان هم مشکلات و مطالباتشان را به مسئولان منعکس کردند.


جهت مشاهده عکس ها به ادامه مطلب کلیک کنیدارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 8 اردیبهشت 1394
به مناسبت هفته سلامت

جشنواره غذای سالم در ساربوک برگزار شد

  به مناسبت هفته سلامت، جشنواره غذای سالم با شعار ایمنی غذا "از مزرعه تا سفره" در بخش ساربوک  برگزار شد.


http://8pic.ir/images/donv2zs38gk952ls2b5k.jpg


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، به مناسبت هفته سلامت، جشنواره غذای سالم با شعار ایمنی غذا "از مزرعه تا سفره" در بخش ساربوک  با حضور مسئولان محلی برگزار شد. 

دبیر جشنواره سلامت ساربوک در حاشیه برگزاری جشنواره غذای سالم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند اظهار داشت: جشنواره غذای سالم در راستای شعار جهانی سازمان بهداشت "ایمنی غذا از مزرعه تا سفره" با همکاری و مشارکت رابطین افتخاری سلامت بخش ساربوک برگزار شده است.

فهیمه خواجه با بیان اینکه تعداد 20 نفر در این جشنواره با 40 مدل غذا شرکت کرده‌اند، افزود: به چهار نفر از افراد برتر و ممتاز و به 6 نفر رابط فعال سلامت در این جشنواره جوایز نفیسی اهدا شد.

وی گفت: از بین رابطین فعال سلامت منطقه نیز، فیصل رئیسی با 9 سال سابقه فعالیت حائز برترین رابط سلامت بخش ساربوک انتخاب شد.

دبیر جشنواره سلامت قصرقند، ترغیب خانواده‌ها به استفاده از غذای سالم و بهداشتی و پرهیز از غذاهای آماده و فست فود، روی آوردن به استفاده از محصولات کشاورزی و ارگانیک برای استفاده از سفره و طبخ غذا را از اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قصرقند هم گفت: پیام این جشنواره، نقش تغذیه سالم در سلامت خانواده و جامعه است.

شوکت علی‌امیری افزود: تغذیه سالم در پیشگیری از انواع بیماری‌ها و به‌ویژه بیماری سرطان نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و بنابراین باید در زندگی خود به داشتن تغذیه سالم توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

رئیس مرکز بهداشت و درمان قصرقند بیان کرد: از خوردن مواد غذایی آماده از قبیل فست‌فود حتی‌الامکان پرهیز شود.

امیری تصریح کرد: مصرف انواع سبزیجات و میوه‌جات به دلیل داشتن خواص بسیار بالای آنتی‌اکسیدانی با کاهش رادیکال‌های آزاد در بدن، در جلوگیری از انواع سرطان‌ها نقش بسیار کلیدی را ایفا می‌کنند و باید مصرف سبزیجات و میوه‌ها را در برنامه‌های غذایی بیش از پیش گنجاند تا از فواید و تاثیرات حیات بخش آن در سلامت جسم و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها، به‌ویژه سرطان بهره‌مند شد.

وی با اشاره به اینکه مصرف بیش از اندازه نمک در مواد غذایی برای سلامت دستگاه گوارش خطرساز است، افزود: تحقیقات علمی نشان داده است که مصرف بیش از اندازه نمک سبب بروز سرطان معده می‌شود و این بیماری مهلک در افرادی که روزانه بین 12 تا 15 گرم مصرف نمک دارند به چندین برابر مى‌‌رسد.

در پایان جشنواره غذای سالم که با طبخ انواع غذاها و شیرینی‌جات با همکاری رابطین سلامت برگزار شد، با رای هیئت داوران این جشنواره، به 5 نفر از نفرات برتر هدیه ارزنده‌ای اهدا شد.

همچنین همزمان به مناسبت هفته سلامت، مدرسه راهنمایی دخترانه سجادیه ساربوک، جشنواره غذا و نمایشگاه سنتی را در این مدرسه برگزار کرد.

دانش‌آموزان این مدرسه با تهیه غذاهای سنتی و متنوع در خانه و با آوردن آنها به مدرسه، جشنواره غذای بسیار زیبایی را برپا کردند.

در کنار جشنواره غذا، نمایشگاه  متفاوتی توسط دانش‌آموزان و معلمان گشایش یافت، در غرفه‌های نمایشگاه، وسایل مختلفی از جمله صنایع دستی، وسایل علمی و آموزشی که همگی ساخته شده توسط دانش‌آموزان بودند به نمایش گذاشته شد.

اسماعیل بلیده‌ای بخشدار ساربوک، همایون امیری رئیس آموزش و پرورش، اعضای شورای اسلامی، دهیاران، فرمانده پاسگاه قصرقند نیز از این جشنواره بازدید و به نفرات برتر جوایزی اعطا شد.

این جشنواره و نمایشگاه به مدت یک روز برپا شده است.

http://8pic.ir/images/54t8qozv2e383l5p31vl.jpg


http://8pic.ir/images/gwqehyxz593zedfn6uyw.jpg


http://8pic.ir/images/o5z15yfi1vdtnl05sdcn.jpg


http://8pic.ir/images/nbbueq1e0xiq9ngzp0dn.jpg
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 8 اردیبهشت 1394
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 8 اردیبهشت 1394

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :آیین ختم کتاب صحیح بخاری و جشن دانش آموختگی طلاب حوزه علمیه انوار العلوم اهل سنت قصرقند با حضور فرمانداران شهرستانهای ایرانشهر، نیکشهر، قصرقند، ائمه جمعه و جماعات شهرستان قصرقند و توابع و مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان برگزار شد.

آیین ختم کتاب صحیح بخاری و جشن دانش آموختگی طلاب حوزه علمیه انوار العلوم اهل سنت قصرقند با حضور فرمانداران شهرستانهای ایرانشهر، نیکشهر، قصرقند، ائمه جمعه و جماعات شهرستان قصرقند و توابع و مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان برگزار شد.

به گزارش بلوچ پرس، فرماندار قصرقند در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب گفت: ماه رجب ماهی است که رسول اکرم ( ص)  می فرماید رجب ماه خدا، شعبان ماه من و رمضان ماه امت من است.
حمیرا ریگی افزود: روحانیون محور اصلی جامعه در مسیر درست هستند و فقدان عالم برای اسلام رخنه ای است که هیچ چیزی جبران نمیکند امروز جوانان و نوجوانان مورد تهدید دشمنان اسلام و ناهنجاری هایی قرار گرفتند که این ناهنجاری ها فاصله گرفتن از آموزه های دینی است.
ریگی ادامه داد: علماء و طلاب مهندسین فرهنگی هستند و رسالت آنها مهندسی انسان سازی است امروزه ما باید با جوانان از زبان خودشان سخن بگوییم جوانی که در مسیر هدف تیر های مطبوعات، ماهواره ها و شبکه های اجتماعی متعددی قرار دارند نمی شود به روش سنتی سخن گفت و علما و طلاب هم باید به علم و تکنولوژی روز مجهز شوند.
وی ادامه داد: نقش بانوان در جامعه سازی اسلامی نقش اول است جامعه را خانواده میسازد و خانواده را زن خانواده و نقش زنان در جایگاه و تمدن و فرهنگ سالم بر کسی پوشیده نیست و بصیرت افزایی و آموزش زنان مورد در خواست جدی جامعه است.

ریگی گفت: سال ۹۴ را به زیبایی آغاز کردیم و به زیبایی هم از طرف مقام معظم رهبری بنام سال دولت و ملت همدلی و همزبانی نام گرفت که این نامگذاری تاکیدی بر این مهم است که رمز موفقیت در تاکید بر همدلی ملت و دولت است که مستلزم است ما این همدلی و همزبانی را در بین اقشار جامعه شاهد باشیم و تأکید این مهم از طریق تریبون ها مورد درخواست است به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید بالاخص اعتماد استاندار و در جهت رضای خالق سعی کردیم وسعت دید و حقوق شهروندی را داشته باشیم و تحول و انفجاری را با همراهی مردم داشته باشیم در سال ۹۳ کلیه اعتبارات ۳۰۰ میلیارد ریال بوده اما در سال ۹۳ ۷۰۰ میلیارد ریال در قالب پروژه های مختلف با تخصیص ۷۰ الی ۸۰ درصدی داشتیم.
فرماندار قصرقند در پایان گفت: امسال برنامه های مذهبی مختلفی داشتیم از جمله محافل های انس با قرآن و هم اندیشی و هم افزایی با ائمه جمعه و جماعات شهرستان قصرقند با محوریت معضلات جامعه هم از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.
امام جمعه مسجد مکی زاهدان نیز ضمن تشکر از مردم و دولت تدبیر و امید که در مدیریت ها از افراد بومی و اقوام و مذاهب مختلف استفاده کرده است، گفت: استاندار فعلی استان یکی از توانمندترین مدیران کشوری می باشد که نگاهی توسعه ای به استان دارد.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی افزود: بشریت و جهان امروزی فردا روز به بن بست خواهد رسید آمریکا و سایر کشورها که در پی کشتار مسلمین هستند به آتش و قهر و غضب الهی روبرو می شوند ادعای توسعه یافتگی دارند البته از لحاظ صنعت و تکنولوژی توسعه یافته هستند اما از نظر فکری و اسلامی توسعه یافته نیستند امروزه تنها راه نجات بشریت نیازمند و راهنمایی اسلام و قرآن هست امروزه با توجه به تهاجم کشورهای غربی وجود ماهواره و شبکه های اجتماعی گوناگون در منازل خودداری کنند و مسلمانان نسبت به اتحاد و یکپارچگی کوشا باشند و از این زهی و آن زهی ها طایفه و قوم گرایی ها خودداری نمایند اختلافات دین را هم نابود خواهد کرد و خطاب من به کشورهای خاورمیانه و غربی این است که تنها راه حل مسایل سیاسی هستند و گزینه های نظامی اختلافات و درگیری ها را بیشتر خواهد کرد .
وی ادامه داد: تمام مردم باید نسبت به دستورات خداوند پایبند باشند و دستورات خداوند را سرلوحه خود قرار بدهند،  مسلمانان دنبال علم و دانش بروند و علم روز در این برهه از زمان برای ما مهم است چنانچه مسلمانان خودشان را مجهز به علم روز و دینی کنند از کشورهای غربی بالاتر خواهند بود و برای مقابله با علم خانواده ها کوشش کنند.

مولوی اسماعیل زهی گفت: وحدت و امنیت پایدار منطقه برای مردم فوق العاده مهم است و نباید بگذاریم ناامنی بوجود بیاید، ناامنی مانع توسعه و پیشرفت می باشد و در سایه امنیت توسعه حاصل پیدا خواهد کرد و من امیدوارم آینده درخشانی در استان خواهیم داشت امروز باعث خوشحالی است که فرمانداران و بخشداران از بطن مردم و بومی هستند لذا حمایت همه مردم را از این عزیزان میطلبد تشکر ویژه ای دارم از خانم فرماندار با توجه به اینکه خانم هستند نقش بسیار خوب و مؤثری در منطقه داشتند و خداوند توفیق خدمت بیشتر به این بانوی تلاشگر و سایر فرمانداران، بخشداران و مسئولان عطا کند، قصرقندی ها استعداد و توانایی بسیار خوبی دارند و برای شهر قصرقند آینده روشنی را پیش بینی میکنم.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 8 اردیبهشت 1394

بخش ساربوک قصرقند به شبکه فیبرنوری متصل می‌شود

  رئیس شورای بخش ساربوک گفت: اجرای پروژه انتقال فیبر نوری به شهرستان قصرقند از پیشرفت خوبی برخوردار بوده و تا پایان امسال بخش ساربوک نیز به شبکه فیبرنوری متصل می‌شود.

فیبرنوری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، نخستین نشست رؤسای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش ساربوک با بخشدار ساربوک و رئیس شورای بخش امروز در سالن کتابخانه شهدای ساربوک برگزار شد.

بخشدار ساربوک در این جلسه با تبریک سال نو اظهار داشت: شوراها و دهیاران باید به وظایف خود آشنا باشند و با همکاری، اتحاد و همدلی و تعامل با دستگاه‌های اجرایی به دنبال یافتن راه حل قانونی برای حل مشکلات باشند و در این راستا ما و همه دستگاه‌های اجرایی باید حامی روستائیان باشیم و برای آسایش و رفاه آنان تلاش کنیم.

اسماعیل بلیده‌ای به لزوم مشارکت‌های مردمی در روند خدمات بهتر در روستاها و  ایجاد اشتغال پایدار در روستاها تاکید کرد و افزود: دهیاران در سال جدید متمایزتر از سال گذشته باشند و خدمت خالصانه را هدف خود در روستاها قرار دهند.

وی بیان کرد: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" از سوی مقام معظم رهبری، امیدواریم همکاری و همزبانی مردم با دولت و همچنین دولت با ملت بیش از پیش در مسیر توسعه و آبادانی بخش ساربوک و روستاهای توابع باشد.

رئیس شورای بخش ساربوک نیز در این جلسه گفت: دهیاران و مسئولان در تحقق شعار سال 94 براساس مسیر فرامین مقام معظم رهبر انقلاب اسلامی حرکت کنند و همدلی و همزبانی دولت و مردم را در تمام ابعاد تصمیم‌گیری‌ها، نظارت‌ها و تأمین نظر مردم در بحث اعتبارات، خدمات و تصمیم‌گیری‌ها مد نظر داشته باشند تا شعار مقام معظم رهبری ملموس باشد و دهیاران از منابع حداقلی بیشترین استفاده را ببرند.

عبدالله رئیسی با تقدیر از مدیرعامل شرکت مخابرات سیستان و بلوچستان، فرماندار قصرقند، بخشدار ساربوک و مسئولان اداره مخابرات شهرستان نسبت به پیگیری و شروع پروژه انتقال فیبرنوری به شهرستان قصرقند، افزود: اجرای طرح فیبرنوری که زیرساخت‌های لازم ارتباطی را برای تسریع در تبادل اطلاعات فراهم می‌کند، از ضروریات اجتناب ناپذیر امروز توسعه علمی و فناوری و پیشرفت‌های تکنولوژیک است.

وی بیان کرد: فیبرنوری در حال حاضر برای مرکز شهرستان قصرقند و بخش تلنگ در نظر گرفته شده و تجهیزات آن خریداری و این پروژه اکنون پیشرفت بسیار خوبی دارد و در حال پیگیری هستیم که تا آخر سال بخش ساربوک را هم به شبکه فیبر نوری متصل سازیم لذا از اعضای شوراها و دهیارانی که در مسیر انتقال فیبرنوری هستند نهایت همکاری و همراهی را با پیمانکار و مسئولان مخابرات خواستاریم تا شاهد پیشرفت هر چه سریع‌تر انتقال کابل فیبر در این منطقه باشیم.

دهیار ساربوک و مدیرعامل شرکت اتحادیه تعاونی دهیاران شهرستان قصرقند هم در این جلسه خواستار پیگیری و تشکیل کلاس‌های آموزشی برای دهیاران شد.

محتاج رئیسی همچنین نبود نیروی فنی در شرکت تعاونی دهیاران برای نظارت بر پروژه‌ها و ساخت و سازهای دهیاری‌ها را از عمده مشکلات دهیاران دانست و خواستار مجوز استخدام یک نیروی متخصص و فنی شد.

در پایان این جلسه، شوراهای اسلامی و دهیاران بخش ساربوک به بیان عملکرد سال 93 و مشکلات موجود در روستاها و نیز طرح‌های پیش‌بینی شده در سال جدید پرداختند.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 8 اردیبهشت 1394
سرپرست ورزش و جوانان شهرستان قصرقند:

دهکده ورزشی در شهرستان قصرقند ایجاد می‌شود

  سرپرست ورزش و جوانان قصرقند گفت: با پیگیری‌های مسئولان زمینی به صورت قانونی در اختیار اداره ورزش و جوانان شهرستان قصرقند به منظور ایجاد دهکده ورزشی قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، امروز و در سال "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" بخشدار ساربوک، رئیس آموزش و پرورش، رئیس امور آب و فاضلاب روستایی، سرپرست اداره ورزش و جوانان قصرقند به صورت میدانی از روستاهای کلمت و توکل از توابع بخش ساربوک بازدید و از نزدیک مشکلات و مطالبات مردم در زمینه‌های آب روستایی، آموزشی، ورزشی و غیره را مورد بررسی و نسبت به رفع مشکلات اقدام کردند.

سپس مسئولان منطقه در نشستی با اعضای شورا، دهیار، مدیر مجتمع آموزشی اندیشه روستای توکل به جمع‌بندی مشکلات روستا پرداختند.

بخشدار ساربوک در این نشست اظهار داشت: نگاه امسال ما با سال گذشته فرق می‌کند زیرا بنا داریم برای تحقق شعار سال 94 که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" نامگذاری شده است، فعالیت کنیم و همدلی و زبانی را در بین مردم نهادینه سازیم.

اسماعیل بلیده‌ای افزود: امسال تصمیم گرفته‌ایم به همراه سایر مسئولان، جلساتی را با هدف بررسی مشکلات مردم در روستاها برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های کلی اهالی روستا، مشکل آب آشامیدنی است، گفت: در این راستا و با پیگیری‌های انجام شده به‌زودی مشکل آب آشامیدنی منطقه برطرف می‌شود.

بخشدار ساربوک عنوان کرد: با توجه به نامگذاری سال به فرمایش مقام معظم رهبری به سال "همدلی و همزبانی، ملت و دولت" وظیفه خود و مسئولان دانسته تا بیشتر در جمع مردم حاضر شویم و به مشکلات آنها رسیدگی کنیم.

بلیده‌ای تصریح کرد: با توجه به برنامه‌های خوبی که دولت در دست اجرا دارد، سال 94 را سال خوبی برای مردم دانسته و از مسئولان نیز خواسته می‌شود تا با پیگیری‌های بیشتر پروژه‌های نیمه تمام را تمام و پروژه‌های جدید را آغاز کنند.

رئیس آموزش و پرورش فصرقند هم در این جلسه گفت: در بازدید از مجتمع آموزشی اندیشه توکل مشکلات مورد بررسی قرار گرفت و نسبت به تجهیز ساختمان مدرسه از قبیل کولر و امکانات رفاهی و آموزشی مدرسه اقدام می‌شود.

همایون امیری افزود: با همیاری شهروندان، اعضای شورا و دهیار توکل، دو باب اتاق برای رفع کمبود فضای آموزشی در مدرسه موجود اضافه می‌شود.

سرپرست اداره ورزش و جوانان قصرقند هم در این جلسه اظهار داشت: با توجه به برگزاری مسابقات استانی قوی‌ترین مردان در شهرستان قصرقند، بازدیدی از زمین چمن طبیعی و خدادادی (کلمت کچ) صورت پذیرفت که با توجه به ناهمواری‌های موجود مقرر شد با مشارکت بخشداری و دهیاری توکل زمینی به ابعاد 30 × 4 بازسازی و بتن کاری شود تا هم برای برگزاری مسابقات استفاده شود و هم به عنوان زمین والیبال مورد استفاده ورزشکاران قرار گیرد.

لطیف درزاده بیان کرد: در این بازدید همچنین مقرر شد پیگیری‌های لازم اداری در زمینه واگذاری زمین به صورت قانونی در اختیار اداره ورزش و جوانان تحت عنوان دهکده ورزشی مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس امور آب و فاضلاب روستایی قصرقند نیز در این جلسه به مشکل آب آشامیدنی منطقه اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده کارهای باقیمانده شبکه لوله‌کشی روستای توکل به موقع و قبل از پایان سال مالی انجام می‌شود.

مراد محمد رئیسی افزود: در مورد فرسوده شدن شبکه قدیمی روستا نیز، دهیار روستا متراژ لوله‌هایی که فرسوده شده‌اند را به اداره اعلام تا مقداری لوله برای بازسازی شبکه فرسوده در نظر گرفته شود و نسبت به بازسازی آن اقدام لازم صورت پذیرد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ