تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب تیر 1394
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

گزارش تصویری از مراسم مذهبی - سنتی عید سعید فطر در روستای  ساربوک
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :
دهیار ساربوک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قصرقند درباره آتش‌سوزی روز گذشته نخیلات روستای ساربوک اظهار داشت: در پی گزارشات مردمی مبنی بر آتش‌سوزی در نخلستان‌های ساربوک سریعاً در صحنه حضور یافته که با توجه به وزش شدید باد و عدم کنترل و مهار توسط اهالی با هماهنگی‌های بخشداری و فرمانداری ماشین آتش‌نشانی شهر قصرقند به محل اعزام شد.

محتاج رئیسی افزود: با توجه به وزش شدید باد و پیشروی شدید آتش، نیروهای کمکی آتش‌نشانی از نیک‌شهر هم اعزام و دو دستگاه لودر برای باز کردن راه ارتباطی در محل استقرار یافتند و  بعد از 15 ساعت تلاش آتش مهار شد.

وی گفت: آتش‌سوزی خسارات زیادی به کشاورزان وارد کرده و بیش از 8 هکتار از نخیلات به خاکستر تبدیل شدند که هنوز آمار دقیقی از خسارات برآورد نشده است.

دهیار ساربوک بیان کرد: یک نفر از امدادگران محلی به‌علت دود و آتش زیاد منجر به خفگی شد که بلافاصله به درمانگاه انتقال یافت و وضعیت عمومی وی مطلوب است.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :
به نقل از روابط عمومی هیئت ورزش روستایی وبازیهای بومی محلی استان سیستان وبلوچستان : مسابقات امسال دهستان حمیری همزمان با حلول ماه مبارک رمضان از مورخه94/3/29در محل زمین شهید نیاز فتوحی با حضور 21تیم از سطح شهرستان قصرقند در پنج گروه چهار وپنج تیمی شروع شدند.

تیم های شرکت کننده در این دوره از مسابقات عبارت بودند از:دهیاری حمیری-دهیاری دپ-دهیاری هزاره ای-صدف هزاره ای-ستارگان هزاره ای-دهیاری کلمت-کچ توکل-پرسپولیس عزیز آباد-طوفان زرد عزیزآباد-پدیده کوه بن-ساحل دزبن-هیات فوتبال ساربوک-دهیاری لوریانی-لاماسیا هیت-اتحاد هیت-جوانان هیت -جوانان هوشاپ-سورگان حمیری-بازار قدیم حمیری-نوبهار حمیری
که درنهایت تیم های دهیاری حمیری-کچ توکل دوتیم اول صعود کننده به مرحله نیمه نهایی ودو تیم دوم دیگر هیات فوتبال ساربوک ودهیاری کلمت دوتیم دیگر صعود کننده به مرحله نیمه نهایی در 25شب رقابت بودند، که در آخر دوتیم دهیاری حمیری وهیات فوتبال ساربوک جواز فینال را با شکست رقیبان خود بدست آوردندکه سرانجام درمورخه 94/4/25شب 29رمضان تیم هیات فوتبال ساربوک توانست با شکست 4بر2دهیاری حمیری برسکوی قهرمانی این دوره از مسابقات دست پیدا کند.لازم به ذکر است تیم دهیاری کلمت توانست مقام سوم این دوره از مسابقات رابا شکست 3بر0کچ توکل کسب کند


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 10 تیر 1394

گزارش تصویری / افتتاحیه مسابقات فوتسال داخل سالن بخش ساربوک

ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
عظیم هوتی خبر داد:

طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه مبارک رمضان در قصرقند / قیمت کالاهای اولویت دار توسط هیات عالی نظارت تعیین شده است + نرخ نامه


Image result for ‫نظارت بر قیمت اجناس رمضان‬‎


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :عظیم هوتی در خصوص این طرح گفت: با عنایت به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای عمومی جهت تهیه انواع مواد غذایی پر مصرف در این ایام بویژه اقلام لبنی، پروتئینی، میوه و سبزیجات و شیرینی های مرسوم این ماه و ... طرح تشدید نظارت و پایش بازار ویژه ماه مبارک رمضان از تاریخ 25 خرداد ماه لغایت 30 تیرماه سال جاری آغاز شده است.
وی هدف از اجرای این طرح در شهرستان را پیشگیری از هرگونه افزایش غیر منطقی قیمت کالاها و خدمات و کمبود دانست و افزود: با پایش مستمر بازار و عنایت ویژه بر روند تامین و توزیع بموقع کالاها و خدمات پر تقاضای این ماه، تشدید نظارت و بازرسی بر عملکرد واحدهای توزیعی ، خدماتی و تولیدی و همچنین برخورد با تخلفات احتمالی و تسریع در رسیدگی به گزارشات مردمی با استفاده از توان ظرفیت تشکلهای صنفی، در دستور کار اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان قصرقند است.
هوتی خاطر نشان کرد: در اجرای طرح یاد شده، دستگاههای فرمانداری، نیروی انتظامی، مرکز بهداشت، جهاد کشاورزی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و اتحادیه صنف خواروبار فروشان و خبازان شهرستان با این نمایندگی همکاری می کنند.
وی در پایان گفت: قیمت کالاهای اولویت دار و میوه و تره بار بر اساس فاکتور خرید معتبر و درصد سود مصوب هیات عالی نظارت تعیین و به واحدهای صنفی ذیربط جهت نصب و اجرا ابلاغ شده است.
وی تاکید کرد: همشهریان محترم در صورت مشاهده هر گونه تخلف اعم از گرانفروشی، احتکار و کم فروشی و ... به نمایندگی صنعت و معدن و تجارت و اتحادیه صنفی اطلاع دهند تا در اسرع وقت به تخلفات رسیدگی شود.

تصویر نرخ نامه:

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030517-1.jpgارسال توسط نظرمحمد رئیسی
اهالی روستاهای دزبن، حاجی آباد و چندوکان شهرستان قصرقند بعد از نماز جمعه بخاطر کمبود شدید آب شرب دست به تحصن و تجمع مسالمت آمیز یک ساعته زدند.
 
،به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : اهالی روستاهای دزبن، حاجی آباد و چندوکان بخش ساربوک شهرستان قصرقند بعد از نماز جمعه بخاطر کمبود شدید آب شرب که چندین سال است لاینحل مانده با حمل پلاکارد (ما تشنه ایم آب می خواهیم و آب سالم زندگی سالم ) دست به تحصن و تجمع مسالمت آمیز یک ساعته زدند.

روستاهای نامبرده جمعیتی بالغ بر چهار هزار و پانصد نفر جمعیت دارند و از روستاهای پرجمعیت و وسیع شهرستان قصرقند می باشند و مردم آن از آب های راکد و ناسالم برای شرب استفاده می کنند بطوریکه در ماه های اخیر بیشترین گزارش اسهال و مریضی های کلیوی به خاطر مصرف آب های غیر بهداشتی و ناسالم و شور شده است.

در پایان این تجمع با قرائت رنج نامه ای از طرف اهالی روستاهای دزبن، حاجی آباد و چندوکان و گلایه از مسئولین، خواستار توجه و حل اساسی این مشکل شدند.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
به دنبال ایجاد سد معبر در برخی از نقاط شهر قصرقند مشکلاتی برای شهروندان و مردم بوجود آمده بود که با تصویب شورای ترافیک و تلاش شهرداری رفع شد.
 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :معضل سد معبر خیابانها و میادین اصلی شهر قصرقند که بسیاری از شهروندان این شهر از چنین وضعیت نابسامانی از مسئولان گله مند بودند رفع شد.
پس از تصویب شورای ترافیک مبنی بر رفع سد معبرها، خدمات شهری شهرداری قصرقند در راستای رفع سد معبر و ساماندهی میدان میوه و تره بار دست بکار شد و در این مورد گام های مثبت و موثری را برداشت.
عبدالخلیل پربار شهردار قصرقند در این باره به خبرنگار بلوچ پرس گفت: برای رفع سد معبر در معابر اصلی شهر و پیاده روهای مکان های پرتردد در شهر، تلاش و این معابر به صورت دایمی کنترل می شود.
وی با بیان اینکه طبق برنامه قرار است همه مکان های پرتردد رفع سد معبر و ساماندهی شود افزود: شهروندان و صنوف مختلف باید همکاری کنند تا با رویکرد فرهنگی معضل سد معبر رفع شده و نظم در شهر برقرار شود.
شهردار قصرقند در مورد ساماندهی  میدان امام خمینی هم گفت: حوالی این میدان که قبلا محل فروش میوه و تره بار بود صبح امروز بوسیله ماشین آلات و  پرسنل شهرداری، داربست ها و محل میدان تره بار نیز به جنب مدرسه حیدر كرار انتقال داده شد.
پربار اضافه کرد: با توجه به اعتراض های مردمی مبنی بر سد معبر در شهر قصرقند، کسبه و بازاریان با هدف ایجاد معابر و پیاده روهایی آرام و دلباز در اجرای این طرح با عوامل شهرداری قصرقند همكاری كنند.
 
 
ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان‌‎ قصرقند از رقابت 840 نفر از ورزشکاران در قالب 70 تیم ورزشی قصرقند در بخش های تلنگ، مرکزی و ساربوک در جام‌های رمضان این شهرستان خبر داد.
  رقابت 840 نفر در مسابقات ورزشی جام‌ های رمضان شهرستان قصرقند
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : لطیف درزاده دیشب در حاشیه افتتاحیه مسابقات فوتسال داخل سالن بخش ساربوک که با حضور اسماعیل بلیده‌ای بخشدار ساربوک، وحید باشنده ریس هیئت فوتبال شهرستان قصرقند، ایوب رئیسی نماینده اداره ورزش و جوانان در بخش ساربوک و سایر مسئولان و ورزشکاران در سالن ورزشی روستای ساربوک برگزار شد در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس به برنامه‌های فرهنگی و دینی و ورزشی اداره ورزش و جوانان شهرستان‌ قصرقند در ماه رمضان اشاره کرد و اظهار داشت: جام‌های مختلف ورزشی به مناسبت ماه رمضان، محافل قرآنی، حضور در راهپیمایی روز قدس و گفتمان فرهنگی و دینی در ماه رمضان از دیگر ویژه برنامه های امسال ماه مبارک رمضان در شهرستان قصرقند است.
درزاده از حضور 840 ورزشکار در مسابقات مختلف ورزشی جام رمضان قصرقند خبر داد و گفت: از این تعداد ورزشکاران 216 ورزشکار بصورت مسابقات روستایی و عشایری در مرکز دهستان حمیری در مسابقات رشته های مختلف ورزشی فوتبال، پینگ پنگ و شطرنج در مکان خانه ورزش روستایی حمیری ویژه ماه مبارک رمضان به رقابت میپردازند.
وی با بیان اینکه ساماندهی و برنامه‌ریزی برگزاری مسابقات مختلف با همکاری هیئت مختلف ورزشی و با مشارکت ورزشکاران انجام شده است، افزود: 75 تیم در رشته‌های فوتسال، در ماه رمضان به برگزاری مسابقات ورزشی پرداختند.
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان‌‎ قصرقند به برنامه‌های فرهنگی و دینی ویژه ماه رمضان اشاره و خاطرنشان کرد: حضور ورزشکاران در محافل دینی و قرآنی، برنامه‌ریزی برای حضور سازماندهی شده ورزشکاران در راهپیمایی روز قدس، در ماه رمضان امسال در شهرستان قصرقند اجرایی شده است.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ