تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir - مطالب شهریور 1394
پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک www.sarbooknews.ir
اخبار خوب مفید وامید بخش مخابره کنید {مقام معظم رهبری}
همانطور که قبلا هم در ستون حاشیه وبلاگ عرض کردم دوستان و همشهریان عزیزی که فکر می کنند مطالبی مناسب برای درج در وبلاگ ساربوک دارند می توانند مطلب خود را در قسمت نظر بدهید با ذکر جهت درج در وبلاگقرار دهند. البته واضح است که این مطالب پس از یک بررسی اجمالی به جهت اینکه دارای مقصود شخصی و یا توهین به افراد و ادارات و ... و نکات منفی دیگری نباشند و با افتخار در وبلاگ خودتان - وبلاگ بخش ساربوک - قرار خواهند گرفت.شماره تماس مدیر وبلاگ:09159950696 نظرمحمد ریسی EMAIL:sarbookn63@gmail.com

امام جمعه مسجد جامع نور ساربوک از توابع شهرستان قصرقند ار اجباری کردن لباس فرم دانش آموزان بشدت انتقاد کرد و گفت: دانش آموزان بسیاری سراغ دارم که بعلت عدم توان در تهیه لباس فرم ترک تحصیل می کنند.
امام جمعه مسجد جامع نور ساربوک از اجباری کردن لباس فرم در مدارس بشدت انتقاد کرد
 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، امام جمعه مسجد جامع نور ساربوک در خطبه های نماز جمعه ضمن تبریک بمناسبت اول مهر و عید سعید قربان به مردم توصیه کرد نسبت به تحصیل و فراگیری علم فرزندانشان بیشتر اهمیت داده شود تا در آینده شاهد جامعه ای خوب و باسواد باشیم، امروزه کشور ما نیازمند کارشناسان مهندسین و پزشکان می باشد.
مولوی فضل الله رئیسی نسبت به انجام فریضه قربانی در عید قربان تاکید کرد و گفت: هر فرد یا خانواده ای در حد توان خودشان نسبت به قربانی اقدام کند.
وی با ﺍﻧﺘﻘﺎﺩ ﺍﺯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﻳﺰﻱ ﻧﺎﺩﺭﺳﺖ ﻣﺪﻳﺮﺍﻥ ﻣﺪﺍﺭﺱ که ﺳﺮﮔﺮﺩﺍﻧﻲ ﻭﺍﻟﺪﻳﻦ را موجب شده، گفت: ﻫﺮ ﺳﺎﻝ ﻣﺴﺌﻮﻻﻥ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻭ ﭘﺮﻭﺭﺵ ﻣﻲ ﮔﻮﻳﻨﺪ ﺗﻬﻴﻪ ﻟﺒﺎﺱ ﻓﺮﻡ ﺍﺟﺒﺎﺭﻱ ﻧﻴﺴﺖ ﻭ ﻣﺪﺍﺭﺱ ﺣﻖ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﺑﺎ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻫﻲ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩ ﺑﺒﻨﺪﻧﺪ اما ﻣﻲ ﺑﻴﻨﻴﻢ ﮐﻪ ﻣﺪﻳﺮﺍﻥ ﻣﺪﺍﺭﺱ ﺧﻮﺩﺳﺮﺍﻧﻪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﻳﺰﻱ ﻣﻲ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻋﻘﺪ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩ ﺑﺎ ﺑﺮﺧﻲ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ ﻫﺎ ﺍﻭﻟﻴﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﺮﺍﮐﺰ ﺍﺭﺟﺎﻉ ﻣﻲ ﺩﻫﻨﺪ.
امام جمعه مسجد جامع نور ادامه داد: این امر کاری بسیار ناشایست است، مدیران نباید مردم روستایی ما را با سایر شهرها مقایسه کنند، روستایبان ما اکثر خانواده های مستضعفی هستند، خانواده های داریم که 4_5 دختر دانش آموز دارند که توان خرید لباس فرم با این قیمت های گزاف از عهده آنها خارج شده و دانش آموزان هم به ناچار به جهت اینکه احساس شرمندگی از سایر همکلاسی های خود نکنند به ترک تحصیل رو می‌آورند، امسال دانش آموزان زیادی را سراغ دارم که به جهت عدم توان در خرید لباس فرم ترک تحصیل را برگزیدند که این ترک تحصیل ها عواقب خاص خودش را دارد و مدیران مدارس و مسولان آموزش و پرورش باید جوابگوی این دانش آموزان باشند.
مولوی رئیسی تصریح کرد: مسئولان بجای لباس فرم سعی کنند برای افت تحصیلی دانش آموزان برنامه ریزی کرده و علل افت تحصیلی ها را پیدا کنند چرا که ما در شرایط بسیار بدی از نظر افت تحصیلی نسبت به گذشته قرار داریم.
وی خطاب به فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت: فارغ التحصیلان دانشگاهی فقط به فکر و منتظر میز دولتی نباشند و در زمینه صنعت، کشاورزی و... فعالیت کنند.
مولوی رئیسی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاری جشن عاطفه ها از مردم نوعدوست و خیر خواست می خواهیم در این امر مشارکت بسیاری خوبی داشته باشند و از کمیته امداد هم میخواهیم اقلام جمع آوری شده را بین دانش آموزان نیازمند واقعی توزیع کند.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
تیم فوتسال «فرجام کورسر» قهرمان ﻣﺴﺎﺑﻘﺎﺕ فوتسال ﺑﺰﺭﮔﺪﺍﺷﺖ ﻫﻔﺘﻪ ﺩﻭﻟﺖ شهرستان قصرقند به میزبانی روستای ساربوک شد.
تیم فوتسال "فرجام کورسر" ﺑﻪ ﻣﻘﺎﻡ ﺍﻭﻝ ﻣﺴﺎﺑﻘﺎﺕ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺑﺰﺭﮔﺪﺍﺷﺖ ﻫﻔﺘﻪ ﺩﻭﻟﺖ شهرستان قصرقند ﺩﺳﺖ ﯾﺎﻓﺖ
 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، بازی ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﻣﺴﺎﺑﻘﺎﺕ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺑﺰﺭﮔﺪﺍﺷﺖ ﻫﻔﺘﻪ ﺩﻭﻟﺖ ﺑﯿﻦ ﺗﯿﻤﻬﺎﯼ فرجام کورسر و پرسی گاز قصرقند ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﺷﺪ ﮐﻪ این بازی ﺩﺭ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﻭﻗﺖ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﺑﺎ ﻧﺘﯿﺠﻪ دو ﺑﺮ دو ﺑﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺭﺳﯿﺪ ﻭ ﺗﯿﻤﻬﺎ ﺷﺎﻧﺲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺿﺮﺑﺎﺕ ﭘﻨﺎﻟﺘﯽ ﺁﺯﻣﻮﺩﻧﺪ، درنهایت ﺍﯾﻦ ﺗﯿﻢ فرجام کورسر ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻧﺘﯿﺠﻪ 4 ﺑﺮ 2 ﺑﺮ تیم پرسی گاز قهرمان مسابقات جام رمضان امسال بخش ساربوک ﻏﺎﻟﺐ ﮔﺮﺩﻧﺪ .
همچنین ﺗﯿﻢ پارمیدای ساربوک با غلبه بر تیم دهیاری چندوکان ﺑﻪ ﻣﻘﺎﻡ ﺳﻮﻡ ﺍﯾﻦ ﻣﺴﺎﺑﻘﺎﺕ ﺩﺳﺖ ﯾﺎﻓﺖ .
ایوب رئیسی «نماینده اداره ورزش و جوانان بخش ساربوک» در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس گفت : این مسابقات بمناسبت پاسداشت هفته دولت و افتتاح سالن ورزشی ساربوک با حضور 12 تیم در 2 گروه 6 تیمی که از هر گروه 4 تیم صعود کردند برگزار شد که جا دارد از ریس اداره ورزش و جوانان و رئیس هیت فوتبال شهرستان بخاطر حضورشان در جمع ورزشکاران و تمام عوامل اجرایی مسابقات فوتسال جام، داوران و بازیکنان تیم ساربوک که همکاری لازم را جهت برگزاری هرچه بهتر مسابقات انجام دادن کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم همچنین تشکر ویژه دارم از آقایان عبدالغفور بلیده و اکبر رئیسی و تیم ایشان که زحمات فراوانی متقبل شدند از خداوند متعال برای تمامی عزیزان سربلندی و عزت برای تمامی برگزیدگان این دوره ازمسابقات آرزومندم . 
وی افزود : در پایان مسابقات مرتضی بری از تیم کورسر بعنوان بهترین بازیکن ، ولید غلامی از پرسی گاز بازیکن اخلاق ، نعیم درزاده از ساربوک آقای گل مسابقان ، امان رئیسی از کورسر بهترین دروازبان و همچنین عابد رئیسی، محمدرحیم بلوچزهی، سلیم بری، حامد رئیسی بعنوان داوران برگزیده این مسابقات انتخاب شدند .
ﺩﺭ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ  ریس اداره ورزش و جوانان ، ریس هیئت فوتبال شهرستان قصرقند و پیشکسوتان ورزش ﺑﻪ ﺗﯿﻢ ﻫﺎﯼ ﺑﺮﺗﺮ ﺟﺎﻡ ﻭ ﻟﻮﺡ ﺳﭙﺎﺱ ﺑﻪ ﺭﺳﻢ ﯾﺎﺩ ﺑﻮﺩ ﺍﻫﺪﺍ ﺷﺪ .ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
لوازم و اثاثیه منزل مسکونی یک مددجوی کمیته امداد امام (ره) در روستای ساربوک بر اثر وقوع حادثه آتش سوزی به خاکستر مبدل گشت و سقف اتاق های آن نقش بر زمین شد .
 http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030992-2.jpg


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، این آتش سوزی در یک باب منزل مسکونی ساخته شده توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) واقع در محله تولگانی خیابان سفیر امید رخ داد. همسایگان پس از مشاهده حریق و بوی سوختگی سریعا وارد عمل شده و مانع نفوذ آتش سوزی به سایر منازل شدند که خوشبختانه در این حادثه هیچ کس آسیب جسمانی ندیده است ولی تمام وسایل و لوازم این منزل مسکونی که با خون دل و از مستمری و دریافت یارانه خریداری شده بود در کام آتش بطور کامل به خاکستر تبدیل شد .
وقوع چندین آتش سوزی طی ماه جاری در ساربوک که فاقد ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی می باشد سبب شده مهار آتش سوزی ها به کندی صورت گیرد و خسارات بیشتری را مردم بخش ساربوک متحمل شوند.
این در حالی است که چندین ماه از قول های مسئولان مبنی بر خرید یکدستگاه خودروی آتش نشانی و طی مراحل پلاک گذاری خودرو  می گذرد اما تاکنون خبری از ماشین آتش نشانی نبوده و گلایه های مردم را در برداشته است.
لذا شهروندان حاضر در محل حادثه به ناچار با شهرداری قصرقند تماس گرفته که بعد از نیم ساعت به علت مسافت 17 کیلومتری آتش نشانی شهرداری قصرقند تا محل حادثه، در محل حضور یافته و نسبت به اطفای حریق اقدام کردند.
لازم به ذکر است منزل مذکور متعلق به یک بیوه مدجوی کمیته امداد امام(ره) و سرپرست خانوار 3 نفره می باشد که از راه دریافت مستمری کمیته امداد و یارانه امرار معاش می کند و تمام دارایی و زندگی وی همین دو اتاق و اثاثیه داخل آن بود که اکنون تبدیل به خاکستر شدند. علت دقیق آتش سوزی توسط کارشناسان در دست بررسی است.  
در این باره دهیار روستای ساربوک گفت: کل ماشین آلات آتش نشانی اختصاص یافته به استان ۱۰ دستگاه بوده که بدلیل پاره ای از مشکلات به برخی از آتش نشانان هیچ گونه ماشینی تاکنون تحویل نشده چراکه برای شماره گذاری شناسه ملی و کد اقتصادی ضروریت یافته اما تاکنون بیشتر دهیاری ها شناسه ملی ندارند.
محتاج رئیسی افزود: طی مأموریتی چند روز قبل در تهران بودم و پی گیر مسئله شدم که ظاهرا علت تاخیر تحویل دستگاه های آتش نشانی و حتی تعدادی خودروی حمل زباله عدم تکمیل پرونده های استان است و تمامی ماشین آلات تخصیص یافته مطمئنا تحویل خواهند شد.
http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030992-1.jpg


http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030992-3.jpg


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 شهریور 1394
اولین نشست ارتقای کیفیت آموزشی و کیفیت بخشی کنکور توسط بخشدار ساربوک در محل سالن کتابخانه ساربوک با حضور امام جماعت مسجد نور ساربوک، رئیس آموزش و پرورش شهرستان قصرقند، معاون آموزش متوسطه، کارشناس مسئولان آموزش متوسطه، دهیاران و دانشجویان برگزار شد.
اولین نشست ارتقای کیفیت آموزشی و  کیفیت بخشی کنکور بخش ساربوک قصرقند برگزار شد
 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : بخشدار ساربوک در ابتدای این جلسه با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نقش اساسی در پیشرفت و آینده جامعه دارد، گفت: هر چقدر آموزش و پرورش وظیفه آموزشی و تربیتی خود را بهتر و اثر بخش تر انجام دهد ، قطعاً نیروی انسانی خروجی از آن ، انسان های کار آمد و در رشد و توسعه جامعه موثرتر خواهد بود.
اسماعیل بلیده ای افزود: بخشداری ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری در راستای کیفیت بخشی کنکور و ارتقای کیفیت آموزشی از مسئولان آموزشی، دانشجویان، شورا و دهیاران، دبیران و معلمین و روحانیون درخواست دارد در این زمینه نهایت همکاری را داشته باشند تا شاهد خروجی های خوبی در این زمینه در بخش ساربوک باشیم.
وی افزود: همه امکانات آموزش و پرورش باید در راستای کیفیت بخشی آموزشی به کار گرفته شود و همه مدارس اهدافشان ارائه آموزش هایی با کیفیت بیشتر و بهتر باشد، همچنین باید بیشترین میزان وقت مدیران آموزش و پرورش صرف کیفیت بخشی آموزشی شود تا شاهد تحول در زمینه آموزش و پرورش باشیم.
بخشدار ساربوک با تاکید بر اخلاق حرفه ای اظهار کرد: هر فردی در آموزش و پرورش باید مسئولیت خود را به درستی انجام دهد، حرفه ای عمل کند و تعهد اخلاقی نسبت به کار و حرفه خود داشته باشد و با احساس مسئولیت بیشتری فعالیت کند. 
بلیده ای خاطرنشان کرد: انتظار می رود در سال جاری همه عوامل آموزشی بصورت فعال تر و با اصول و تخصص بیشتر عمل کنند تا خروجی بهتری جهت رفع مشکلات به دنبال داشته باشد.
در ادامه جلسه رئیس آموزش و پرورش شهرستان قصرقند استراتژی آموزش و پرورش را کیفیت بخشی عنوان کرد و خلاصه ای از عملکرد آموزش و پرورش شهرستان و شاخص های آموزش متوسطه را ارائه کرد.
همایون امیری از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در حوزه متوسطه دوم را برگزاری کلاس های آمادگی کنکور و برگزاری منظم جلسات کیفیت بخشی عنوان کرد.
وی ادامه داد: امسال مهر ماه متفاوتی در شهرستان خواهیم داشت که مهمترین رویداد حضور «دکتر نوبخت» رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در قصرقند و نواخته شدن زنگ مدرسه توسط ایشان خواهد بود .
وی افزود: امسال از نیروهای خرید خدماتی - تخصصی استفاده خواهیم کرد تا وضعیت آموزشی بسیار خوبی داشته باشیم.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان قصرقند با تشریح مهمترین برنامه های آموزش و پرورش شهرستان قصرقند در سال تحصیلی جدید گفت: آموزش و پرورش قصرقند برنامه های متعددی را در سال تحصیلی جدید پیش بینی کرده که کیفیت بخشی به آموزش، سامان دهی نیروهای انسانی، تدوین برنامه استراتژیک و توانمندسازی آنان از آن جمله است.
امیری در بایان ضمن تشکر از بخشدار ساربوک جهت حمایت و همکاری با آموزش و برورش برای بازسازی و حصار کشی مدارس، ساخت و اضافه کردن کلاس ها در مدارس که بصورت مشارکتی صورت گرفته است، افزود: مردم، اعضای شوراها و دهیاران در امر خیری و مشارکتی در آموزش و پرورش بهترین عملکرد را داشته اند.
امام جماعت مسجد نور ساربوک نیز در این جلسه ضمن تشكر از بخشدار ساربوک براى برگزاری این جلسه ای خواستار استمرار همچنین جلساتی شد و آمادگی روحانیون را جهت هر گونه همکاری برای بهبود و کیفیت بخشی وضعیت آموزشی اعلام کرد.
مولوی فضل الله ریسی ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان را به علت عدم تمکن و توان مالی نگران کننده خواند و خواستار توجه بیشتر مسئولان و خیرین به این قشر از دانش آموزان شد.
وی افزود: امسال به جهت اجباری کردن مانتوی فرم در مدارس و بستن قرار داد با فروشنده که در شهرستان نیکشهر مستقر است موجب شده تا به دانش آموزان و اولیای این عزیزان بار مالی به علت بعد مسافت، افزایش کرایه ها و هزینه ها و.. تحمیل شود که باعث می شود بعضی از دانش آموزان به ناچار ترک تحصیل را برگزینند.
امام جماعت مسجد نور ساربوک اضافه کرد: اطراف ساربوک خانواده هایی را سراغ دارم که مادر سرپرست خانوار است و 5 دختر دانش آموز دارد که توان خرید پوشاک را ندارند که باید در این زمینه چاره ای اندیشیده شود.
رئیس دبیرستان دخترانه زینبیه ساربوک نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشترین دانش آموزان ما طرح روستا مرکزی می باشند و عدم سرویس دهی در روزها تعطیل باعث شده این دانش آموزان نتوانند در کلاس های فوق و کلاس های کنکور حضور یابند.
حوا بلوچ افزود: هزینه سرویسی که از دانش آموزان اخذ می شود گاها خارج از توان خانوارها می باشد که باعث شده  دانش آموزان خودروهای وانت را بدلیل هزینه کمتر ترجیح دهند که این نوع جابجایی برای دانش آموزان تبعات و خطرات خاص خود را دارد.
وی از نبود مشاور تحصیلی در دبیرستان ها گلایه کرد و خواستار جذب مشاوران تحصیلی در مدارس شد.
در پایان هرکدام از اعضای حاضر در جلسه درباره وضعیت آموزشی اظهار نظر کردند و بخشدار ساربوک سه نفر از فعالین آموزشی را جهت پیگیری و استمرار جلسات و دعوت از کارشناسان منصوب کرد.ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 شهریور 1394
بخشدار ساربوک به همراه رئیس امور عشایر شهرستان قصرقند از دورترین روستای این بخش، روستای «کمرزه» که مسافتی طولانی و راه صعب العبوری دارد، بازدید کردند.

بخشدار ساربوک و رئیس اداره امور عشایری شهرستان قصرقند از روستای های عشایری مسیر سد زیردان بازدید کردند
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :بخشدار ساربوک در بین مردم روستای کمرزه هدف از بازدیدها و نشست های صمیمی بین روستاییان را تحقق شعار دولت و ملت همدلی و هم زبانی خواند و گفت: بنا داریم این نشست ها و بازدیدها را بیشتر شود تا از نزدیک مسایل و مشکلات را لمس و نسبت به رفع آن اقدام کنیم.
اسماعیل بلیده ای افزود: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به روستاییان و بالاخص عشایر عزیز دارند و در این مدت با پیگیری و حمایت های فرماندار شهرستان خدمات بسیار ارزنده ای برای این قشر از جامعه ارائه شده است.
وی ادامه داد: لایروبی و احیاء چشمه های آب آشامیدنی، پیش بینی طرح هادی، بازسازی کانال انتقال آب کشاورزی، احداث مدرسه، تامین آب و برق از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید در این روستاها بوده است
بلیده ای در ادامه بر پیگیری سایر مشکلات روستاییان از سوی مدیران ادارات تاکید کرد.
وی به خدمات دولت در زمینه عمران و آبادانی روستاها اشاره کرد و آن را در مقایسه با دولتهای قبل بی نظیر خواند.
بخشدار ساربوگ از مردم خواست نسبت به ادامه تحصیل فرزندان خود توجه ویژه ای داشته باشند و گفت: با برنامه ریزی سعی در شناسایی افراد بازمانده از تحصیل و ترقیب به ادامه تحصیل این عزیزان خواهیم کرد.
بلیده از مردم خواست نسبت به استفاده از بیمه اجتماعی روستاییان و بیمه کردن احشام توجه بیشتری داشته باشند.
رئیس اداره امور عشایر شهرستان قصرقند در حاشیه بازدید در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس گفت: عشایر شهرستان قصرقند با جمعیت بالغ بر 6200 نفر، 10 درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می دهند که در سه بخش شهرستان بصورت پراکنده و یا اسکان یافته بصورت خودجوش و هدایتی زندگی می کنند.
سلمان قدوسی افزود: خدمات بسیار مهمی در سال های گذشته به عشایر ارائه شده است اما بدلیل پراکندگی بسیاری از عشایر و دوری و صعب‌العبور بودن مناطق هنوز به خدمات زیادی نیاز دارند تا سطح زندگی عشایر شهرستان به حد متوسط جامعه برسید.
وی ادامه داد: از سال گذشته با پیگیری های فرماندار شهرستان، بخشداران و همکاری و مساعدت دستگاه های اجرایی سطح شهرستان بعضی از مشکلات عشایر خصوصاً در بخش ساربوگ از جمله بازگشایی راه رگدپ جدید به سد زیردان، احداث مدرسه دو کلاسه در منطقه عشایری تحتی و همچنین برق رسانی به مناطق خدا آباد، تحتی و سروش مرتفع شد که ضمن تشکر از این عزیزان تقاضا داریم در سال جاری نیز که به فرمایش مقام معظم رهبری به سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی مسمی شده است جهت برطرف کردن مشکلات عشایر عزیز در بخش های کشاورزی، دام، منابع طبیعی، سلامت و واکسیناسیون دام با ما در اداره امور عشایری همکاری کنند.
قدوسی اظهار داشت: با توجه به اینکه شغل اصلی عشایر دامداری است ترویج بیمه دام در مناطق عشایری می تواند تضمین کننده امنیت شغلی و بقای زندگی این قشر تولید کننده باشد که تاکنون بیش از 6000 راس دام سبک عشایر شهرستان پلاک کوبی و بیمه شده است. 
وی افزود: در سال گذشته در راستای تامین روشنایی و ترویج انرژی های پاک جهت جایگزینی سوخت های فسیلی و حفظ محیط‌ زیست، فانوس خورشیدی در بین 50 خانوار عشایری با اولویت خانوارهای کپرنشین و کوچنده ایی که بیشترین سهم بیمه دام را داشتند، توزیع شد که این فانوس ها در طول روز در مقابل نور خورشید قرار گرفته و انرژی خورشیدی را در سلول های خود جذب و ذخیره می کنند و در شب هنگام از طریق یک یا دو رشته لامپ هالوژنی که در داخل دستگاه قرار گرفته است نور افشانی می کنند.
رئیس اداره امور عشایر شهرستان قصرقند ادامه داد: همچنین در سال گذشته با توجه به خشکسالی های اخیر و فقر مراتع 15 تن کنسانتره و علوفه دامی با اعتبار 150 میلیون ریال در بین 200 خانوار عشایری توسط اداره امور عشایر شهرستان توزیع شد.
قدوسی گفت: با توجه به اینکه 200 خانوار عشایری مناطق عشایری بخش ساربوگ به صورت مستمر بوسیله تانکر سیار آبرسانی می شوند، در سال گذشته با بهسازی چشمه و انتقال آب بطول 10 کیلومتر، مشکل آب شرب 20 خانوار منطقه عشایری سروش با اعتبار 200 میلیون ریال مرتفع و دیگر نیازی به آبرسانی سیار در این منطقه وجود ندارد.
وی در پایان اظهار داشت: با بررسی و بازدید به عمل آمده از مناطق عشایری تحتی، رگدپ جدید و سارتاپ مشکل آب شرب این مناطق به زودی مرتفع خواهد شد.
گفتنی است در این بازدید عشایر ضمن ابراز خوشحالی از حضور مکرر بخشدار و مسئولین، از این عمل مسئولین استقبال کرده و به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030963-1.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030963-2.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030963-3.jpg


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 11 شهریور 1394
دهیار روستای حمیری از توابع شهرستان قصرقند از نصب المان دروازه قرآن در ورودی این روستا خبر داد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک : عبدالله هوتی در گفت و گو با خبرنگار بلوچ پرس گفت: برای اجرای این طرح که در آخرین روز هفته دولت با حضور فرماندار شهرستان قصرقند، بخشدار ساربوک و سایر روسای و مدیران شهرستانی افتتاح شد، 130 میلیون ریال هزینه شده است.
وی اظهار کرد: المان دروازه قرآن حمیری توسط یکی از جوانان روستا بنام مهندس جاوید هوتی طراحی شده است.
هوتی افزود : این پروژه با ارتفاع 7/70 متری و طول 20 متر 1/5 تن آهن و 42 متر ورق گالوانیزه ارتفاع پایه 4/7 متر، ضخامت پایه ها 140*160 با بتن و الموتور مقاوم سازی شده و در ابتدای ورودی روستا نصب شده که تاثیر زیادی در زیباسازی ورودی این روستا دارد.
دهیار حمیری ادامه داد: نصب المان، با 150 متر لامپ و ریسه های رنگی جهت نورپردازی المان  احداث و بهبود فضای سبز، رنگ آمیزی جداول، تکمیل دیوار ساختمان دهیاری، با نمای سنگی و سنتی از دیگر اقدامات این دهیاری در این مدت بود که می تواند در زیبا سازی منظر شهری و جذب مسافران و گردشگران بویژه اینکه روستای حمیری در مسیر تردد مسافران بطرف سد زیردان و روستای تاریخی بگ، و سایر مناطق گردشگری که در این مسیر قرار دارند، تاثیر داشته باشد.
هوتی اضافه کرد: هدف کلی این پروژه شناسایی مسافت و محل قرار گرفتن روستاها و محل جاذبه های گردشگری که مسافت های 10 روستا و شش شهر با مرکز دهستان حمیری با تابلو مشخص شده می باشد.
وی ضمن تشکر از زحمات و حمایت بخشدار بخش ساربوک، اعضای شورای روستا و مشارکت شهروندان دهستان حمیریاظهار داشت: با توجه به وجود چندین نقطه هدف گردشگری در مسیر دهستان حمیری، مسافران زیادی در مناسبت های مختلف از حمیری عبور می کنند بنابراین  توجه به موضوع زیباسازی ضرورت دارد و رویکرد دهیاری حمیری نیز زیباسازی و توجه به مبلمان روستایی است.
دهیار حمیری یادآور شد: توجه به زیباسازی در مدیریت روستا اصلی انکارناپذیر است که با همراهی و همکاری شهروندان باید اجرایی و از آنها مراقبت شود.
دهستان حمیری در 540 کیلومتری مرکز استان و در 24 کیلومتری مرکز شهرستان قصرقند با موقعیت و چشم انداز بسیار خوبی در کنار رودخانه کاجو قرار دارد.


http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030925-1.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030925-2.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030925-3.jpg


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
بخشدار ساربوک خبر درگیری مسلحانه مامورین با افراد ناشناس را در روستای شه کاپر که در برخی شبکه های اجتماعی منشتر شده بود، تکذیب کرد.

 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :روابط عمومی بخشداری ساربوک در این خصوص اعلام کرد: چندی پیش خبری کذب و خلاف واقع به نقل از شبکه های اجتماعی با عنوان ˈدرگیری در روستای "شه کاپر" بخش ساربوک شهرستان قصرقند ˈ منتشر شد که متاسفانه در شبکه های گوناگون اجتماعی نیز بازتاب یافت.
در ادامه این توضیحات آمده است: هیچگونه درگیری در این مسیر و روستاها ها رخ نداد است و مسیر فوق از امنیت بسیار خوبی برخوردار می باشند.
بخشدار ساربوک در این خصوص در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس گفت: اگر چه اهداف منتشرکنندگان این خبر کذب ایجاد جو روانی علیه دولت و ناامن جلوه دادن منطقه است اما برای تنویر افکار عمومی لازم است اعلام شود که خبر درگیری فوق کذب می باشد لذا مردم عزیز از رسانه های گروهی درخواست داریم برای عمل به رسالت سنگین خود، به حیثیت و آبروی افراد توجه کرده و با هدف تخریب دیگران به دنبال خبرسازی و شایعه پراکنی نباشند.
اسماعیل بلیده ای ضمن ابراز تاسف از اقدام غیراخلاقی بعضی از افراد افزود: از مردم انتظار داریم در کپی کردن مطالب ها نهایت دقت را داشته باشند.
بخشدار ساربوک در پایان خاطرنشان کرد: این مجموعه پیگرد حقوقی و برخورد قانونی با منتشرکنندگان این خبر کذب را حق قانونی خود می داند.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
فرماندار شهرستان قصرقند در مراسم آغاز بکار نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان؛

شهرستان قصرقند هنرمندان فراوانی دارد که باید این هنرمندان شناسایی و ساماندهی شوند

نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند همزمان با آخرین روز از هفته دولت با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولین محلی افتتاح شد.
  http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030915-1.jpg
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :فرماندار شهرستان قصرقند در مراسم آغاز بکار نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اظهار داشت: شهرستان قصرقند هنرمندان فراوانی دارد که امروزه شاهد هنر نمایی هنرمندان این شهرستان در شهرستان های همجوار هستیم، باید این هنرمندان شناسایی و ساماندهی شوند تا در مرکز شهرستان فعالیت کنند.
حمیرا ریگی افزود: توسعه پایدار به این معنا نیست که فرهنگ و هنر چندین هزار ساله را زیر پا بگذاریم بلکه باید از فرهنگ خودمان صیانت کنیم و اجازه ندهیم فرهنگ هزاران ساله ما محو و فرهنگ چند صد ساله غرب جایگزین شود.
ریگی خاطر نشان کرد: با توجه به پیشینه طولانی شهرستان قصرقند و وجود هنرمندان فراوان در همه رشته ها و زمینه ها،نام این شهرستان را سرزمین "هنر و همبستگی" برگزیدیم و این نام زیبنده این شهرستان است و نیکو باد این نام، و قبل از اینکه نمایندگی فرهنگ و ارشاد در شهرستان مستقر شود اقدامات و عملکرد های بسیاری از جمله کلاس های موسیقی، سینما،شب شعر های متعدد و محفل های انس با قرآن را در شهرستان شاهد بودیم.
وی ادامه داد: یکی از امتیازات و محاسن شهرستان قصرقند همراهی و همکاری علماء و روحانیون و سایر اقشار با هنرمندان می باشد که امروز هم در این مراسم شاهد حضور علمای گرانقدر هستیم و در این رابطه نگرانی نداریم و این عزیزان را حامی خود میدانیم و از آقای بلوچ نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند هم میخواهیم در بحث کانون های فرهنگی و هنری مساجد بیشتر فعالیت کند و طبق قولی که مدیر کل هم دادند این نمایندگی بزودی در کمترین زمان به اداره ارتقاء پیدا میکند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم خانم حمیرا ریگی فرماندار شهرستان قصرقند را فرمانداری فرهنگی و هنری دانست و گفت: ایشان جلوتر از ما بستر های فرهنگی و هنری را در شهرستان آماده کرده است که این اقدامات نشان دهنده این است که فرماندار حامی فرهنگ و هنر میباشد.
حسین مسگرانی تصریح کرد: چنانچه به فرهنگ توجه شود حوزه های اقتصادی مرتفع خواهند شد.
مسگرانی ضمن تبریک به نخستین نماینده فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند گفت: قصرقند ذخایر فرهنگی و هنرمندان زیادی دارد که باید نگاه ویژه ای به این هنرمندان صورت گرفته شود.
وی اظهار داشت : در بحث ثبت و ساماندهی سایت ها در استان فقط 11 سایت مجوز دارند و سایت هایی که مجوز ندارند و فعال هستند فراوانند که باید برای اخذ مجوز اقدام کنند.
مولوی فضل الله رئیسی امام جماعت مسجد نور ساربوک به نمایندگی از علمای اهل تسنن نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و فرماندار شهرستان قصرقند جهت پیگیری استقرار نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان قصرقند گفت: تلاشها و فعالیت های حوزه فرهنگ و هنر در بخش ها و روستاهای کوچک نیز باید گسترش یابد و بی شک افتتاح نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان قصرقند می تواند نقش مهمی در ارتقای فعالیت های فرهنگی و هنری، تجمع هنرمندان و اجرای برنامه های متعدد و با کیفیت را فراهم آورد.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم دفتر مرکزی نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند با حضور مسئولان افتتاح و علی بلوچ به عنوان نماینده فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قصرقند معرفی و منصوب شد، علی بلوچ هنرمند نام آشنا و بومی شهرستان قصرقند پیش از این در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیکشهر مشغول به فعالیت بود.

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030915-1.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030915-2.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030915-3.jpg

شهرستان قصرقند هنرمندان فراوانی دارد که باید این هنرمندان شناسایی و ساماندهی شوند


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
بمناسبت هفته دولت؛

فاز اول پروژه روشنایی خیابان اصلی ساربوک به بهره برداری رسید

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030898-1.jpg

 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :فاز نخست پروژه روشنایی خیابان اصلی روستای ساربوک از توابع شهرستان قصرقند با مشارکت دهیاری ساربوک و شرکت توزیع برق بطول 1200 متر بمناسبت هفته دولت و با حضور معاون امنیتی و انتظامی استاندار، معاون بهره برداری شرکت توزیع برق، مدیر عامل مخابرات و مدیر کل امور عشایر سیستان و بلوچستان، فرماندار شهرستان قصرقند، بخشدار ساربوک، روسای ادارات شهرستان های قصرقند و نیکشهر، اعضای شورای اسلامی و دهیاران بخش ساربوک برگزار شد.
در این مراسم معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان گفت: این پروزه بطول 1200 متر با اعتباری بالغ بر 750 میلیون ریال، با مشارکت دهیاری و شرکت توزیع برق به بهره برداری رسیده است.
مهندس هادی عابد اظهار داشت: در استان 180 میلیون کیلو وات ساعت مصرف روشنایی است که پنج درصد مصرف انرژی را روشنایی معابر به خود اختصاص می دهد.
فرماندار قصرقند در این مراسم ضمن تشکر از مجموعه استانی و شهرستانی شرکت توزیع برق گفت: 60 درصد مشکل برق شهرستان رفع شده است و 40 درصد باقیمانده تا پایان سال رفع خواهد شد.
حمیرا ریگی اظهار داشت: به همت دولت تدبیر و امید افتتاح و بهره برداری انواع پروژه و طرح ها، امیدها در مردم زنده خواهد شد و امیدواریم که این پروژه ها منشاء خیر برای عموم مردم منطقه باشد.http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030898-2.jpg

http://www.balochpress.ir/images/docs/files/000030/nf00030898-3.jpg


فاز اول پروژه روشنایی خیابان اصلی ساربوک به بهره برداری رسید


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 9 شهریور 1394
مدیرعامل شرکت مخابرات استان سیستان و بلوچستان از متصل شدن روستای ساربوک به شبکه فیبر نوری با افتتاح فاز یک پروژه مسیر نیکشهر به قصرقند خبر داد.
 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :مدیر عامل شرکت مخابرات استان سیستان و بلوچستان گفت: در سال دولت و ملت همدلی و هم زبانی با تلاش و خرد جمعی، برنامه ای را اجرا کردیم که استفاده بسیاری میشود و به شهروندان ساربوک قول افزایش پهنای باند و سرعت پایدار اینترنت را خواهم داد.
محمود رضایی تصریح کرد: ادامه پروژه فاز 2 همزمان عملیات اجرایی آن شروع شده و بزودی با همکاری و همراهی مسوولان و مردم به بهره برداری می رسد.
میرشکار معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: شهرستان قصرقند یکی از شهرستان های مهم استان است، به علت اینکه جوانانی بسیار فعال دارد و از قابلیت های گردشگری بسیار خوبی برخوردار است که در این زمینه هم مردم و هم مسوولان امکانات را مهیا کنند تا مسافران از مناطق گردشگری استفاده کنند.
میرشکار افزود: یکی دیگر از ظرفیت های شهرستان قصرقند کشاورزی است که زمینه اقتصادی بسیار خوبی دارد و در آینده شهرستان قصرقند به یکی از شهرستان های اقتصادی تبدیل خواهد شد.
 وی ادامه داد: با وصل شدن شبکه فیبر نوری شهرستان قصرقند زمینه تجارت های الکترونیکی و نوین میسر خواهد شد و با شبکه های سایر استانها ارتباط بیشتری برقرار می کند و بزودی شهر قصرقند هم به فیبر نوری متصل میشود.
در پایان این مراسم جوانان، معتمدین، فعالین مجازی، اصناف، از مسوولان دولت تدبیر و امید جهت افتتاح این پروژه تشکر و قدردانی کردند.
لازم به ذکر است، پروژه فیبر نوری مسیر نیکشهر به قصرقند با اعتباری بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان اجرا شده است.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 9 شهریور 1394
همایش پیاده روی بزرگ خانوادگی به مناسبت هفته دولت صبح امروز با حضور مسوولان استانی و شهرستانی و مردم در روستای حمیری بخش ساربوک شهرستان قصرقند برگزار شد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :
همایش پیاده روی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت صبح امروز  از ورودی روستای حمیری آغاز  و در زمین چمن  روستای کلمت به پایان رسید.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان قصرقند  گفت: مسوولان ادارات باید بحث ورزش کارکنان را جدی بگیرند و از برنامه های توسعه ورزش حمایت نمایند.
لطیف درزاده افزود: توسعه به ورزش در شهرستان به سلامتی خانواده ها کمک می کند به همین خاطر برگزاری پیاده روی های خانوادگی در دستور کار این اداره قرار دارد.
 لازم به ذکر است در پایان این همایش پیاده روی به تعدادی از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیس ورزشی اهدا شد.


ارسال توسط نظرمحمد رئیسی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اهداف وبرنامه های زیر بایستی توسط شهردارشهر ساربوک در اولویت کاری قرار گیرد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ